10 czerwca 2020, 22:19:02 - huberts
W-SHOW-ek

W meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie 5-1 (1-1) z Arką Gdynia. Goście objęli prowadzenie w 1. minucie spotkania po strzale Adama Dancha. Legia doprowadziła do wyrównania jeszcze przed przerwą dzięki trafieniu głową Pawła Wszołka. Kolejne bramki padały w drugiej połowie - najpierw po centrze Wszołka samobójczego gola strzelił Adam Marciniak, następnie strzelali Luquinhas, Mateusz Cholewiak i Vamara Sanogo. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Legia powiększyła przewagę nad Piastem do dziesięciu punktów.

10 czerwca 2020, 20:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 5-1 Arka Gdynia
Paweł Wszołek 44, Adam Marciniak 50 (s), Luquinhas 57, Mateusz Cholewiak 62, Vamara Sanogo 86 - Adam Danch 1

Legia: 1. Radosław Majecki - 29. Marko Vešović (76, 31. Piotr Pyrdoł), 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Michał Karbownik - 22. Paweł Wszołek, 7. Domagoj Antolić, 8. Walerian Gwilia (68, 24. André Martins), 82. Luquinhas, 17. Mateusz Cholewiak - 9. Tomáš Pekhart (67, 27. Vamara Sanogo).

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 23. Luka Marić, 26. Adam Danch, 17. Adam Marciniak - 18. Kamil Antonik (55, 77. Nemanja Mihajlović), 15. Michał Kopczyński, 14. Michał Nalepa, 10. Marko Vejinović, 19. Santi Samanes (46, 35. Mateusz Młyński) - 9. Dawit Schirtladze (78, 29. Oskar Zawada).

żółta kartka: Vejinović.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Letibrama - 10 czerwca 2020, 22:23:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zróbcie nabór do portalu,zwolnijcie tego takie denne tytuły wymyśla. Co to ma być! Żenada.To poziom podstawówki

BKS - 10 czerwca 2020, 22:23:31 - *.191.6.128.ipv4.supernova.orange.pl
Może Marić, Marciniak, Danch i Zbozień zajęli by się czymś bardziej pożytecznym, na przykład filetowaniem śledzi, mogli by w tym osiągać większe sukcesy.

Taiczo - 10 czerwca 2020, 22:25:15 - *.dynamic.chello.pl
Nie ważne jak zaczynasz. Ważne jak kończysz LEGIA WARSZAWA 2020.

MartinMix - 10 czerwca 2020, 22:26:39 - *.51.63.110
Trzeba też dodać że Legii w 32 minucie należał się rzut karny za faul na Cholewiaku.
Poza tym nie muszę dodawać że Legia to teraz bezapelacyjnie najlepszy klub w Polsce.

Letibrama - 10 czerwca 2020, 22:28:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać klasę Legii. Już przestali pasować do tej ligi. To jest to czego chcemy. Solid a drużyna gwiazdy chcą grać i dają sibie maxa

enbijej - 10 czerwca 2020, 22:28:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bks - filetowanie śledzi nie jest wcale takie proste. Z ich "gracją" to już po paru minutach poucinali by sobie wszystkie paluchy. Mają szczęście, że kopają (bo nawet nie kopią) sobie piłeczkę, bo inaczej obudzili by się kiedyś, i stwierdzili z przerażeniem, że mają po 35-40 lat i nic nie potrafią robić.

tratarata - 10 czerwca 2020, 22:29:29 - *.bacloud.com
Dlaczego w pierwszej połowie sędzia biegał w koszulce Legii?

olaf - 10 czerwca 2020, 22:30:11 - *.play-internet.pl
Mógł być wyższy wynik, ale dobre i to..

swa - 10 czerwca 2020, 22:30:37 - *.interbeskidy.net
Areczko Areczko 1 liga czeka

(L)egia - 10 czerwca 2020, 22:32:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wygrana ze słabą Areczką i na niebiesko?

kibic - 10 czerwca 2020, 22:33:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jeszcze za tydzień niech przegrają z milicjantami i spadek pewny

Objektywny - 10 czerwca 2020, 22:34:30 - *.centertel.pl
A pan kwiatkowski po 1 polowie czemu zmienil strój ? Przypomnialo mu sie ze legi w 2 drugiej polowie sie nic nie stanie ? Brawo rudy

Nolibab - 10 czerwca 2020, 22:35:16 - *.icpnet.pl
Wszołek komuś przedłuzył ?

Zolw - 10 czerwca 2020, 22:35:30 - *.v14.interkam.pl
Ale flaki z olejem!who Rakow i tak was ogral nieudaczzniki

kibic - 10 czerwca 2020, 22:35:42 - *.8.136.199.ipv4.supernova.orange.pl
W 34. minucie należał się Legii rzut karny za faul Antonika na Cholewiaku. Gdy w Gdynii Arka nie dostała karnego w meczu z Legią, to przez tydzień był skowyt w mediach. A teraz to nikt się nawet nie zająknie.
Jedna z różnic między Legią a Piastem jest taka, że Piast, aby wygrać, musi grać w 11 na 10. Inaczej nie wygrywa. A Legia nie musi, a i tak wygrywa.
Adam Marciniak już w 1. połowie usiłował kraść czas, zanim wznowił grę rzutem z autu, opierał się o bandy reklamowe (że tak niby dał z siebie wszystko), za co w 2. połowie otrzymał nagrodę - udział w poprawie bilansu bramkowego Legii.

Buru - 10 czerwca 2020, 22:36:08 - *.147.99.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
No, niech sobie poprawią humory. Ostatnio kilka razy w Warszawie z Arką polegli, więc niech się cieszą.

Klm - 10 czerwca 2020, 22:37:26 - *.master.pl
1 minutę. Słownie jedną minutę pozwolili lelegioniści pograć w Warszawie arce! LEGIA WARSZAWA MISTRZ

irek - 10 czerwca 2020, 22:37:57 - *.dynamic.chello.pl
Faktycznie nie pompowali się.Tak na poważnie to pierwszy do wyrzucenia jest AS Nalepa i ten Holender

BrawoVuko - 10 czerwca 2020, 22:38:09 - *.dynamic.chello.pl
Legia w końcu gra tak jak powinna grać już dawno w tej naszej marnej lidze. Oby tak dalej.

pezet - 10 czerwca 2020, 22:39:24 - *.dynamic.chello.pl
@letibrama
mylisz sie, bardzo fajny tytul, żenada to twoj brak dystansu i poczucia humoru

Lump - 10 czerwca 2020, 22:39:26 - *.play-internet.pl
To ten sam Mateusz Cholewiak co niedawno grał w I lidze w Stali Mielec?

Klm - 10 czerwca 2020, 22:40:01 - *.master.pl
1 minutę. Słownie jedną minutę pozwolili legioniści pograć w Warszawie arce! LEGIA WARSZAWA MISTRZ

Rzyd - 10 czerwca 2020, 22:40:17 - *.adsl.inetia.pl
Kiedy ostatnio u nas w lidze jakaś drużyna tak dominowała jak obecna Legia? 10 pkt przewagi, i kilka razy wysokie zwycięstwa jak 7:0, 4-0, 5-2, 5-1. Legia w tym sezonie pokazuje, że absolutnie zasługuje na mistrzostwo.

Wolfik - 10 czerwca 2020, 22:41:44 - *.dynamic.mm.pl
@Buru: Rozumiem frustrację z deklasacji drużyny z Pomorza, ale są lepsze sposoby na wyjście z niej niż wypisywanie idiotyzmów w necie.
Napisz jeszcze, że wygrali w Warszawie w 1968 i będzie komplet.

fansport - 10 czerwca 2020, 22:42:23 - *.dynamic.chello.pl

Obiektywny - 10 czerwca 2020, 22:43:28 - *.centertel.pl
Tak tak szczególnie ze w przerwie trzeba biec do sportowego po zmiane stroju dla sedziego na inny kolor kryminal

Bulwar - 10 czerwca 2020, 22:43:55 - *.146.58.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czyli już wszystko jasne - Legia ma mistrza. W Warszawie niech się już szykują na eliminacje Ligi Mistrzów. Byle nie wyprzedali najlepszych graczy po sezonie, bo znowu będzie kompromitacja. Jeśli pozostawią czołowych graczy, będę im gorąco kibicował, niech ta nasza polska piłka w końcu zacznie wstawać z kolan!!!

Syberka L - 10 czerwca 2020, 22:50:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mistrzem Polski jest Legia! Legia najlepsza jest!

Edek - 10 czerwca 2020, 22:54:39 - *.centertel.pl
Przychodzi facet do sklepiku legji ..poproszę koszulke legji ...sprzedawca piłkarską czy sędziowską ?

K - 10 czerwca 2020, 22:58:08 - *.centertel.pl
Kocham Was za te tytuły
Dawno tak nie było by ostatnia kolejka była właściwie o pietruszkę (no poza punktami które wobec braku podziału są w zasadniczym tym bardziej cenne). Ale wszystkich że spadkowej i mistrzowskiej już znamy. Można powalczyć o miejsca w czwórce lub 9-12 żeby grać w finałowej więcej meczów u siebie ale czy bez kibiców ma to jakieś znaczenie?!

Juras - 10 czerwca 2020, 22:59:29 - *.dip0.t-ipconnect.de
Edek hehhehehehh dobre ale teraz to tak jak w PL rządzie niby się z nich śmieja ale niema kto im zagrozić

Wolfik - 10 czerwca 2020, 23:08:10 - *.dynamic.mm.pl
@Edek. Tak wiem, sędziowska mafia chce spuścić super grającą Arkę, która dzisiaj (i nie tylko) była zdecydowanie lepsza....
Zastanawiam się, skąd biorą się takie indywidua ze swoimi mądrościami z du...

Kajzer - 10 czerwca 2020, 23:09:22 - *.78.21.93.rev.sfr.net
Jak widac bez śpiewaków na trybunach nucących na okrągło przez cały mecz stary przebój Boney M Legia sobie doskonale radzi.

lgksz - 10 czerwca 2020, 23:13:42 - *.dab.02.net (*.148.5.30)
@kibic tylko że w Gdynii wypaczono wynik.
A tu jedna decyzja nic nie zmienia.
Można było wziąć sędziego nie z Warszawy a tak smród będzie się ciągnął na legią

Zeb - 10 czerwca 2020, 23:21:01 - *.etinw.net
Ta Arka to jakieś nieporozumienie, skąd oni pozbierali tych kolesi, z przystanków? Ich miny mówiły połamcie nam nogi, ale nie każcie grać w piłkę!

Qwerty - 10 czerwca 2020, 23:36:30 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Cholewcia.!! Pozdr z Mielca!

max - 10 czerwca 2020, 23:56:44 - *.home.aster.pl
Arka to sprzedajna drużyna która podkłada się kiedy jest taka możliwość. Zero szacunku i miejsce w II lidze.

Zajmon Leg - 11 czerwca 2020, 1:21:17 - *.146.227.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wolfik nie chce spać :-)

RemasPB - 11 czerwca 2020, 1:44:26 - *.19-2.cable.virginm.net
i tak Areczka nie spadnie 3m cie sie chlopaki

CB - 11 czerwca 2020, 2:50:23 - *.dynamic.chello.pl
Abstrahując zupełnie od tego meczu i jego wyniku, to czy Legii muszą gwizdać sędziowie z Warszawy? Kiedyś był dobry obyczaj, że sędzia zawsze był z innego okręgu, niż obie grające drużyny...

Alan - 11 czerwca 2020, 9:37:15 - *.146.97.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie ma śladu po śledziach i wszystko w temacie !

AntyRace - 11 czerwca 2020, 9:55:19 - *.dynamic.chello.pl
Piłka nożna bez kibolstwa !!!

Fan - 11 czerwca 2020, 10:31:30 - *.nat.dynamic.telkab.pl
Skandal. Nie rozumie, czemu rozgrywki piłkarskie zostały wznowione pomimo szalejącej pandemii zawsze groźnego koronawirusa?
Panie Boniek! Wszystkie wyniki z tego sezonu winny być anulowane, sezon anulowany i powtórzona tabela z poprzedniego sezonu i miszczem nasz nieodżałowany Piastuneczek Gliwice, a miszczem szczelców Patryk Drzwiczek.
To nie wyobrażalne, że w czasie szalejącej pandemii, kiedy w dodatku nasz pożałowany miszcz bije się jak salamandra o finał ligi miszczów, równolegle ktoś podejmuje jednostkową decyzję o kontynuowaniu rozgrywek na poziomie ekstraklasy.
Niech pan nie mówi, że się nie da, bo jakoś w niższych ligach z problemem sobie poradzili i miszczów lig poogłaszali sprawiedliwymi decyzjami, nawet dzieląc jedno miejsce na dwa. Klonując je, można powiedzieć.
Anulować wyniki, miszczem Piastuneczek! Jedyny sprawiedliwy układ.

Jaksa - 11 czerwca 2020, 11:07:28 - *.centertel.pl
Wypowiedź Nalepy: "Zaskoczyło nas, że strzeliliśmy gola"... Najlepiej obrazuje stan umysłu kopaczy i trenerów tej ligi. To co się w tym sezonie dzieje, przebija wszystko. Na szczęście chociaż jedną drużyna się z tego bagna wyłamuje, ale to też na tle takich dziadów ciężko powiedzieć, czy ta Legia jest naprawdę taka mocna - zobaczymy w pucharach.

Lechia - 11 czerwca 2020, 11:37:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I dobrze.Niech Legia zdobedzie mistrza.Przynajmniej jak pokażą sie w Europie na dluzej lub nie to z pokazna armia kibicow.Taka prawda.Jako jedyny klub w Polsce.

Gizmo - 11 czerwca 2020, 12:06:10 - *.play-internet.pl
Niewiarygodne jest to że arka jest jeszcze w ekstraklasie. Nie chodzi tutaj nawet o wczorajszy wynik tylko o to jaka ta drużyna jest słaba, bez polotu, bez indywidualności, z marnymi i to bardzo marnymi obcojrajowcami, bez inwestora. Tylko stadion i rzesza kibiców jest na miarę ekstraligi. Nie daje im szans na utrzymanie bo po prostu sportowo na to nie zasługują.

kilo - 11 czerwca 2020, 12:36:12 - *.146.97.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Arka dostała lekcję

scyzor - 11 czerwca 2020, 12:45:14 - *.adsl.inetia.pl
Najgłupszy nagłówek roku 2020 przyznany

Longer - 11 czerwca 2020, 12:47:49 - *.196.10.9.res.pl
Może się zaraz mnie kibice Legii zaatakują aale obiektywnie muszę stwierdzić że ten karbownik szału nie gra ( stwierdzam to na podstawie kilku ostatnich spotkań). Realnie, biorąc pod uwagę jego potencjał nie zapłacił bym za niego więcej niż 2 mln Euro. Jest to trochę kot w worku, nie sprawdzony na poważnym poziomie. Moim zdaniem to nie repreztuje on w tym momencie poziomu reprezentacyjnego. Piekarski chyba zbyt pompuje ten balonik.

1911 - 11 czerwca 2020, 12:57:59 - *.dynamic-2-waw-k-1-0-0.vectranet.pl
Dla Dzieci Warszawy i tak na Ł3 jest tylko pusta przestrzeń, nie ma tam nic.

paprykarz - 11 czerwca 2020, 12:58:21 - *.dynamic.mm.pl
W sumie nie macie się z czego cieszyć - kopanie leżącego. Taka Arka to se może grać z ŁKSem, Płockiem czy... Pogonią (ale to się nie zdarzy już przez dłuższy czas).

KORSARZ - 11 czerwca 2020, 15:02:35 - *.dynamic-1-kat-k-5-0-0.vectranet.pl
Na razie Legia zdobyła tyle samo pkt co w zeszłym sezonie, Piast ma 3 pkt mniej

dobrytowar - 11 czerwca 2020, 16:38:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kwiatkowski, chyba tylko dlatego że z Warszawy nie dał tego karnego. Poza tym, bardzo dobre sędziowanie. W ogóle uważam, że to jeden z lepszych sędziów w tym kraju, tylko nie doceniany trochę. Bo tu promuje się Frankowskich i Złotków, z których jeden lepszy od drugiego. Znaczy, nie wiadomo, kto jest bardziej beznadziejny. Idą łeb w łeb "Panowie".

Berserkr - 11 czerwca 2020, 17:15:42 - *.146.98.185.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Legia Warszawa Duma i Sława. Na stadionie zaspiewamy razem pieśń Legia Warszawa CWKS!

1946 - 11 czerwca 2020, 18:04:04 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Legia jedyny słuszny mistrz w tej kapuscianej lidze.

janek - 11 czerwca 2020, 18:14:06 - *.dynamic.chello.pl
Prawdziwy test przed Legią będzie w eliminacjach do LM/LE (jeśli się one oczywiście odbędą). A tam na pewno nie będą przeciwnicy tacy jak Lech, Cracovia czy Jaga tylko np. Łudogorec, Dinamo Zagrzeb czy Ferencvaros. Legia oczywiście, może z nimi powalczyć tylko żeby nie poczuła się zbyt pewna siebie bo to ją może zgubić.

polo - 11 czerwca 2020, 18:39:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wymienieni przez janka potencjalni przeciwnicy Legii w eliminacjach do LM są zdecydowanie za mocni.

Nazgu(L) - 11 czerwca 2020, 18:50:45 - *.dynamic-2-waw-k-1-3-0.vectranet.pl
Arka musiała być bez kitu daremna, skoro nawet Sanogo był w stanie jej strzelić.

suku - 12 czerwca 2020, 11:19:02 - *.centertel.pl
Za to , że ociągają się z odstąpieniem Legionistom Młyńskiego mogli im wpakować 8 i byłoby więcej niż Krakowianom

Monk - 15 czerwca 2020, 6:04:36 - *.16.230.187.dsl.dynv6.forthnet.gr