28 czerwca 2020, 17:20:00 - dkelman
Drużyna Marcina Kamińskiego awansowała do Bundesligi

VfB Stuttgart 1893, którego zawodnikiem jest Marcin Kamiński, przegrał 1-3 (1-1) z SV Darmstadt 98 w ostatniej, 34. kolejce niemieckiej 2. Bundesligi, ale dzięki porażce 1.FC Heidenheim 0-3 (0-2) z DSC Arminia Bielefeld zapewnił sobie bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

28 czerwca 2020, 15:30 - Stuttgart (Mercedes-Benz Arena)
VfB Stuttgart 1893 1-3 SV Darmstadt 98
Mario Gómez 42 - Serdar Dursun 32, Matthias Bader 53, Tobias Kempe 88

żółte kartki: Orel Mangala, Darko Čurlinov - Victor Pálsson, Serdar Dursun.
czerwona kartka: Victor Pálsson (66. minuta, Darmstadt, za drugą żółtą).

sędziowała: Bibiana Steinhaus (Dolna Saksonia).

Mecz bez udziału publiczności.

28-letni obrońca rozegrał całe spotkanie. Poza kadrą meczową gości znalazł się były bramkarz Legii Warszawa Ihor Berezowśkyj.

Stuttgart zajął drugie miejsce w lidze z 58 punktami i trzema przewagi nad trzecią drużyną w tabeli, która zagra w barażach.

nono - 28 czerwca 2020, 17:21:30 - *.adsl.inetia.pl
W Heidenheim gra napastnik nad napastnikami supersnajper Thomalla?

a - 28 czerwca 2020, 17:25:16 - *.147.42.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
co HSV zrobiło to nie mam pytań. Jeszcze Dynamo Drezno spadło

@nono - 28 czerwca 2020, 17:26:45 - *.24.169.216.ipv4.supernova.orange.pl
Gra. W tym sezonie aż jedna bramka w 13 występach. A w ciągu 4,5 sezonu, które tam spędził zanotował 17 bramek i 12 asyst w 104 występach.

braveran - 28 czerwca 2020, 17:27:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przegrywy roku - po raz kolejny HSV. No cóż, nawet w Niemczech, możliwe jest, że klub z dużego miasta, z ładnym stadionem, bogaty, z dużą bazą kibicowską, współzałożyciel Bundesligi - może być zarządzany w stylu "bananowej republiki".

Jester - 28 czerwca 2020, 17:31:07 - *.dynamic.chello.pl
ale Stuttgart co grał na wiosnę - to zakrawa na kpinę

Bolec - 28 czerwca 2020, 17:35:26 - *.dab.02.net (*.145.71.51)
Mario Gomez gra w 2 Bundeslidze? Musiał dostać dobry kontrakt, że zgodził się tam grać zamiast poszukać roboty gdzieś u średniaka Bundesligi.

mietek - 28 czerwca 2020, 17:40:30 - *.internetia.net.pl
Generalnie ostatnia kolejka i w 1 i w 2 Bundeslidze to były takie "kolejki cudów" jak za najgorszych lat w Polsce.

kibol - 28 czerwca 2020, 17:43:30 - *.adsl.inetia.pl
@mietek: 100% racji, a wiesz czemu? bo nie było kibiców na stadionie, gdyby te mecze były tak gran przy kibicach na pewno wielu wjechałoby na murawę pogadać z aktorami

Klaczka - 28 czerwca 2020, 17:52:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mało interesujące

Jaro - 28 czerwca 2020, 19:02:16 - *.ssp.dialog.net.pl
Szok HSV Hambórger spada o klasę niżej. Taki klub z takimi kibicami! Co tam się stało? Zna ktoś przyczyny spadku?

BastiFanta - 28 czerwca 2020, 20:27:13 - *.adsl.inetia.pl
Akurat w 1 Bundeslidze nie było żadnej niespodzianki. Wszystkie kursy wchodziły aż miło z Hoffenheim po kursie 4.15 na czele.

... - 28 czerwca 2020, 20:47:01 - *.146.108.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dokładnie, HSV to w XXI wieku bananowa republika w niemieckim futbolu.

Z - 29 czerwca 2020, 0:12:34 - *.dynamic.chello.pl
Mietek bo wszyscy tak u buka stawiali a kryzys koronawirusa to kluby zarobić musza

Neutral60 - 29 czerwca 2020, 10:14:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zwycięska porażka dająca awans. A to się w drugiej Bundeslidze porobiło. Kownaś z Fortuną spadł a Kamyk awansował. Bilans na zero.