2 sierpnia 2020, 19:20:57 - maciejko
Gol Patryka Klimali

Patryk Klimala strzelił gola dla Celtic FC w wygranym 5-1 (2-1) meczu 1. kolejki szkockiej ekstraklasy z Hamilton Academical FC. Polak, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie, wszedł na boisko w 86. minucie, gdy zszedł z niego Odsonne Édouard.

2 sierpnia 2020, 17:30 - Glasgow (Celtic Park)
Celtic FC 5-1 Hamilton Academical FC
Odsonne Édouard 20, 49, 53, Jeremie Frimpong 31, Patryk Klimala 90 - Scott Martin 34

żółte kartki: Greg Taylor - Scott Martin, Ross Callachan, Mários Óngboe.

sędziował: William Collum.

Mecz bez udziału publiczności.

W drużynie gości w 71. minucie na boisko w miejsce Rossa Callachana wszedł Charlie Trafford (w przeszłości Korona Kielce i Sandecja Nowy Sącz).

jb - 2 sierpnia 2020, 19:52:48 - *.petrus.com.pl
Podobno epidemia Klimali pomogła - dostał indywidualne treningi, nabrał masy i już w sparingach nieźle się prezentował.

kibic - 2 sierpnia 2020, 20:12:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I co ważne - poprawił swój angielski. Bo ten jego wywiad w styczniu po przyjściu do Szkocji to był obciach, ani me ani be po angielsku.

piotrek - 2 sierpnia 2020, 20:41:07 - *.dynamic.mm.pl
on tu przyszedł grać w piłke a nie udzielać wywiadów po angielsku,tak trzymaj patryk i mow tylko po polsku

Ania Dąbro - 2 sierpnia 2020, 20:42:26 - *.146.113.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
„ W drużynie gości w 71. minucie na boisko w miejsce Rossa Callachana wszedł Charlie Trafford (w przeszłości Korona Kielce i Sandecja Nowy Sącz)”
On zmienił mnie, mój Charlie, Charlie.
To zaczęło się latem, rok wstecz.
Mimo młodych lat, już zdążył gwiazdą być.
Jak wiesz, bardzo dobry miał styl. Taki słodki miał styl.
Charlie, Charlie.
Był mą podróżą dziką, uwolnił mnie.
Rock'and'rollowym snem i rozkoszą był.
Po tak namiętnej nocy, jak wierzyć, że odszedł?
Pokochać cię, mój Charlie, Charlie.
Tak czułam, że mocna to rzecz.
Ty masz taki czar ty masz w oczach blask.
Tak łatwo mogłeś zdobyć mnie. I mogłeś zdobyć ją.

kibic - 2 sierpnia 2020, 20:44:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale tu nie chodzi o wywiady tylko o komunikację z resztą drużyny, o zrozumienie trenera i taktyki na mecz... Bez angielskiego ani rusz, zwłaszcza że szkocki akcent jest bardzo trudny.

wsi - 2 sierpnia 2020, 21:00:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nieraz oglądam Graham Norton Show, i tam od czasu do czasu jednym z gości jest szkocki aktor James McAvoy. Tak jak w filmach mówi normalnie, tak tu już z soczystym szkockim akcentem. Po kilka razy muszę nieraz oglądać, bo nie wiem o czym on mówi.

kibic - 2 sierpnia 2020, 21:17:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fakt, to jest chyba najtrudniejsza odmiana języka angielskiego. Śląska gwara to przy tym małe piwo.

Widizałem - 2 sierpnia 2020, 21:47:51 - *.dynamic.chello.pl
Ładna bramka, powalczył szybkościowo i fizycznie, uderzenie też bardzo udane.

... - 2 sierpnia 2020, 21:51:24 - *.play-internet.pl
Jaga to sobie może ale dziękować że chłopak poszedl do Wigier..Jagiellonio podziekuj.

fansport - 2 sierpnia 2020, 22:02:30 - *.adsl.inetia.pl
Na pustaka drewniak władował,ale i tak lepszy od PRL9

Łubu_Dubu - 3 sierpnia 2020, 8:03:18 - *.centertel.pl
Życzę Patrykowi jak najlepiej oby poszedł w ślady Dziekana i Żurawia.

pep - 3 sierpnia 2020, 8:06:59 - *.centertel.pl
Tak po prawdzie, to w Szkocji liczą sie tylko mecze klubów z Glasgow i czasem Aberdeen. Jak z nimi zacznie strzelac to pogadamy.

c6743 - 3 sierpnia 2020, 15:59:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w uk mejt w szkocji miet i czasem nie załapiesz o co chodzi Klimala śladami Zurawskiego hehe chociaż wtedy Celtic miał lepszą pake, po degradacji Rangersów liga szkocka podupadła nie było wielkich zbrojeń miedzy tymi dwoma klubami, Celtic mniejszym nakładem wygrywał lige a potem potrafił dostać oklep od legii. Dobrze , że Rangersi już są i idzie to w dobrym kierunku dawnych czasów

mario2323 - 3 sierpnia 2020, 18:22:58 - *.252.23.25.internetia.net.pl