25 października 2020, 11:49:31 - Muszynski
Awans drużyny Piotra Grzelczaka do kazachskiej ekstraklasy

FK Atyrau, którego piłkarzem jest Piotr Grzelczak, po dzisiejszej wygranej 3-2 (2-0) z Szachtiorem-Bułatem Temyrtau w meczu 12. kolejki kazachskiej drugiej ligi zapewnił sobie awans do ekstraklasy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Polski napastnik grał do 59. minuty, kiedy został zmieniony przez Aleksieja Rodionowa.

25 października 2020, 10:00 - Szymkent (sportkompleks BIIK)
Szachtior-Bułat Temyrtau 2-3 FK Atyrau
Iwan Swiridow 52, 73 - Aléx Bruno 10, Maksat Bajżanow 24, Artak Daszjan 66 (k)

żółte kartki: Bogdan Sawkiw, Adi Adambajew - Dienis Obrazow, Serhij Basow, Władimir Łoginowskij.

sędziował: Aleksandr Alijew (Ałmaty).

Mecz bez udziału publiczności.

W drużynie gości cały mecz rozegrał Aléx Bruno (niegdyś Widzew Łódź).

Atyrau jest liderem drugiej grupy drugiej ligi z dorobkiem 26 punktów w 10 meczach.

optymista - 25 października 2020, 11:51:45 - *.rev.cheeloo.net
To jest news jakiego nam trzeba, a na jaki nie zasługiwaliśmy. Doceniam redakcję 90 minut!

dsada - 25 października 2020, 11:51:51 - *.101.142.50
Coś szybko. Wychodzi na to, że mieli tylko 8 drużyn. Czy ktoś wie, czy te rozrywki były w jakiś sposób przerywane?

fgd - 25 października 2020, 11:52:38 - *.204.0.221.dsl.dynamic.t-mobile.pl
To Borat załatwił ten awans? Akurat wyszła 2 część filmu.

maciejko - 25 października 2020, 11:58:58 - REDAKCJA
@dsada - Liga późno ruszyła i podzielono drużyny na dwie grupy siedmiozespołowe - mistrzowie grup awansują do ekstraklasy.

DoroKoks - 25 października 2020, 12:01:37 - *.dynamic.chello.pl
Warto wspomnieć, że po awansie udzielił wywiadu legendzie kazachskiej telewizji Boratowi Sagdijewowi i to jest jego największy sukces w Kazachstanie

fansport - 25 października 2020, 13:52:34 - *.dynamic.chello.pl
w kazachstanie, czyli tam gdzie lewandowski nie umiał wygrać, remis 2:2 w astanie, oczywiście lewy musiał mieć karnego, by trafić.

Arti66bvb - 25 października 2020, 18:36:03 - *.play-internet.pl
bravo..

Do zazdroś - 26 października 2020, 6:49:21 - *.play-internet.pl
Śmiejecie się z Piotrka, a wielu z Was nie osiągnęło w sporcie 10% tego co on. Kto z Was grał w Ekstraklasie, ktos z Was choć jeden sezon zagrał poza granicami RP choć w 17 lidze Angielskiej... Ja mu wcale nie zazdroszczę gra to ma, zarabia kasę tam gdzie chcą żeby grał, ale Pamiętajcie On zarobi tyle kasy w tej "kazachskiej" lidze która wyśmiewanie co wy nie zobaczycie w swoich zakładach pracy przez 30 lat i to Was boli...
Ale zawsze mogliście wyjechać pograć w Kazachstanie...

adasio - 26 października 2020, 10:04:42 - *.159.8.226
Liga kazachska lepsza od polskiej.To oczywiste.

Jacenty - 26 października 2020, 21:14:51 - *.47.51.144.ipv4.supernova.orange.pl
Śmiejcie się z ligi kazachskiej , a wielka Legia z kim przegrała ligę mistrzów ? Realem , Liverpoolem a może z Bayernem ?

Jacenty - 26 października 2020, 21:17:27 - *.47.51.144.ipv4.supernova.orange.pl