11 listopada 2020, 22:55:07 - bartekwr9
Wypowiedzi po meczu Polska - Ukraina

Jerzy Brzęczek (selekcjoner reprezentacji Polski): - Na pewno Ukraińcy potwierdzili klasę jako zespół. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale mamy świadomość, że było ono szczęśliwe. Zwłaszcza w drugiej połowie, gdy prowadziliśmy 2-0, mieliśmy dużo strat i nie kontrolowaliśmy gry. Jestem pod wrażeniem gry ukraińskiego zespołu, rozegrania piłki i wyszkolenia technicznego. Sztuką jest jednak wygrać z zespołem, który ma przewagę.

- Piłka pokazuje, jak jest nieobliczalna. Nie zawsze sytuacje, posiadanie piłki w meczu będą decydowały o zwycięstwie. Chwała chłopakom za tą skuteczność. Za dużo było dzisiaj strat, zabrakło nam spokoju w rozegraniu, mogliśmy stworzyć sobie więcej szans.

- Na to szczęście zapracowaliśmy przez ostatnie dwa lata naszej wspólnej pracy. Oczywiście z różnymi wzlotami i upadkami, ale na pewno z taką pewną skutecznością i konsekwencją. Mamy tą świadomość, że ten wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Były takie mecze, gdy graliśmy z silnymi rywalami na dwójkę napastników i takie też pewnie jeszcze będą. Każdy zawodnik, który przyjeżdża na reprezentację, chce mieć poczucie ważności, że jest ważnym elementem tej ekipy. Wystawiamy zawsze jedenastu. Ci, którzy nie są na boisku, zawsze są niezadowoleni. Siłą tej grupy jest to, że pokazują to niezadowolenie potem na boisku. Mam nadzieję, że uda nam się to utrzymać.

- Bardzo udany debiut młodych zawodników na jednej stronie. Jeśli chodzi o "Gumę", ma zdecydowanie większe doświadczenie, w grze ofensywnej spisuje się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ten uraz mięśnia dwugłowego nie będzie poważny. Dopiero jutro rano przeprowadzone zostaną badania, ale na pierwszy rzut oka nie wygląda to zbyt optymistycznie. Jeśli chodzi o Przemka Płachetę, miał kilka udanych zagrań i można powiedzieć, że ten debiut był bardzo udany.

Jakub Moder: - To było ciężkie spotkanie. Ukraina to jest bardzo dobry, zorganizowany zespół. Strzeliliśmy pierwszą bramkę po błędzie i to nam pomogło. Ten mecz był bardzo wyrównany, Ukraina ma bardzo dobrych piłkarzy i kilka razy zagroziła naszej bramce. Dzisiaj wyszliśmy ustawieni dość ofensywnie, bo praktycznie na dwóch nominalnych napastników. W środku byli tylko "Góral" i Mateusz Klich i mogliśmy mieć trochę problemów. To zmęczenie u mnie się nakłada. Grając co trzy dni, można złapać zadyszkę i ja jako młody zawodnik na pewno będę te mecze odczuwał. O mojej pozycji w kadrze będzie decydował trener - czy będzie mnie wystawiał w pierwszym składzie, czy będę wchodził z ławki, czy w ogóle nie będę grał. Ja na pewno od siebie daję wiele, by ta pozycja była jak najlepsza, i staram się to potwierdzać w każdym meczu.

Piotr Zieliński: - Na pewno nie było łatwo, ale z meczu na mecz czuję się coraz lepiej. Dzisiaj dostałem okazję zagrania od pierwszej minuty i uważam, że dobrze to wyglądało. Nie chciałem ryzykować z trenerem większej ilości minut. Cieszę się z tych 45 minut i z powrotu do reprezentacji. Byłem jeszcze gotowy zagrać 10-15 minut więcej, ale rozumiem i szanuję decyzję trenera. To była dobra decyzja. Przed nami super spotkanie z Włochami. Gram od lat we Włoszech i znam praktycznie całą reprezentację, także na pewno będzie to fajne i wymagające spotkanie. Tutaj to trener jest od tego, gdzie wystawiać Piotra Zielińskiego, czy może kogoś innego, bo mamy naprawdę wielu dobrych zawodników. Kadra jest duża i tych zawodników jest bardzo dużo, którzy chcą grać od pierwszej minuty. W każdym meczu trzeba potwierdzać swoją wartość. Gdzie mnie trener wystawi, tam dam zawsze z siebie wszystko. Gdybym był trenerem, wystawiłbym siebie na pozycji półlewego środkowego pomocnika. Tam czuję się najlepiej, tam czuję się komfortowo. Nie ma co ukrywać, że nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Koniec końców liczy się jednak wynik i z tego trzeba się cieszyć. Trzeba jednak coś poprawić, bo czeka nas wymagający rywal jakim są Włosi. Na pewno wyciągniemy wnioski, ale też trzeba uznać tutaj klasę rywali, bo jest to naprawdę mocny, europejski poziom.

źródło: własne / TVP Sport

Tsfun - 11 listopada 2020, 23:18:07 - *.static.speed-net.com.pl
Brawo Biało-czerwoni! Gumny I Płacheta robią różnice! TSP pamięta powodzenia!

TenCoKlasz - 11 listopada 2020, 23:20:29 - *.101.142.50
Ukraina miała na prawdę bardzo dobrą 1 połowę i kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby strzelili karnego. Bramka na 1-0 dodała nam trochę otuchy, w sumie drugi gol też po błędzie Ukraińców. Można mówić, że nie było bramki z gry, ale takie prezenty też trzeba umieć wykorzystać. Podobała mi się gra w defensywie Polaków. Całkiem nieźle zagrali stoperzy mimo, że pojawiały się małe błędy.

... - 12 listopada 2020, 0:44:25 - *.003.c67.petrotel.pl
Arek Milik ma przed sobą pół roku siedzenia na trybunach, biegania po lasach, a jak przychodzi co do czego, to w Kadrze wychodzi na mecz i jest jej kapitanem. Fenomen.

snsnsns - 12 listopada 2020, 2:11:19 - *.play-internet.pl
Zieliński ochłoń.... kwarantanna nic nie nauczyła pokory. Tyle lat w Italii a pracuje na miano ,,wiecznego talentu"

gc - 12 listopada 2020, 7:04:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@snsnsns
Ochłoń trochę, albo poczytaj sobie na włoskich portalach o Zielińskim. To jest zawodnik światowej klasy i nikt mu tego nie odbierze.

jjo - 12 listopada 2020, 7:31:00 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Wolę brzydkie wygrane niz piękne porażki.

@snsnsns - 12 listopada 2020, 7:44:59 - *.dynamic.chello.pl
życzę tobie żebyś miał wieczny talent bo niestety nie masz nawet chwilowego

Weteran - 12 listopada 2020, 11:27:03 - *.dynamic-2-waw-k-2-1-0.vectranet.pl
Okazało się, że mamy trzech znakomitych bramkarzy: Szczęsnego, Fabiańskiego i Skorupskiego!

KIrYŁ - 12 listopada 2020, 16:42:57 - *.22.155.174.ipv4.supernova.orange.pl
Problem z Zielińskim jest taki, że ma przebłyski dobrej gry, czasami genialne zagrania ale w defensywie to go nie ma. Prawe skrzydło Ukraińców miało przeciwko sobie tylko Rybusa a Zieliński człapał jak po przebiegnięciu maratonu. Facet ma umiejętności, ale głowa nie ta, na szczęście na chwilę obecną jest sporo młodych, którzy mogą to zastąpić.

Miodzio - 12 listopada 2020, 18:00:06 - *.customers.d1-online.com
Wkur. ia mnie taki bełkot, gdy po meczu w wypowiedziach zawodników słychać "wyciągniemy wnioski". Dzieje się tak po każdym meczu. Całe lata kariery, czy może lepiej przygody z piłką, wyciągają wnioski!

PAN - 13 listopada 2020, 20:17:58 - *.dynamic-4-waw-k-3-0-0.vectranet.pl
Trenerzy walczą o przywrócenie uprawnien trenerów klasy II I i mistrzowskiej które zostały odebrane przez PZPN nieprawnie jakąs uchwałą PZPN które ludzie zdobyli na AWF jakim prawem Teraz sąd wyznaczył rozprawe na 13,11,2020 która się nie odbyła bo przedstawiciele PZPN między innymi Majewski nie wstawili się do sądu sąd wyznaczył nowy termin na23.05,2021 a trenerzy dalej nie mogą wykonywać zawodu PZPN beknie odszkodowanie.