23 marca 2021, 10:24:49 - maciejko
Zmarł Alojzy Łysko

Wczoraj w wieku 85 lat w Siemianowicach Śląskich zmarł były reprezentant Polski Alojzy Łysko.

Urodzony 14 kwietnia 1935 roku w Katowicach Łysko w dawnej I lidze rozegrał 264 mecze i strzelił 11 goli w barwach Ruchu Chorzów (1959-67, 172 mecze - dziesięć goli) i GKS-u Katowice (1967-71, 92 mecze - jeden gol). Z chorzowskim klubem zdobył w sezonie 1960 mistrzostwo Polski. Zagrał jeden mecz w reprezentacji Polski - w maju 1964 roku z Irlandią (3-1).

Po zakończeniu kariery piłkarskiej był przez lata trenerem w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej - w 213 meczach w lidze prowadził Szombierki Bytom (1980-82 i 1988-89), Ruch Chorzów (1983-85), GKS Katowice (1985-87 i 1990-92), Zagłębie Lubin (1987-88), Śląsk Wrocław (1988-89) i Górnika Zabrze (1992-93). Z drużyną z Katowic dwukrotnie zdobył Puchar Polski (1985/86, 1990/91) oraz Superpuchar Polski 1991.

RIP - 23 marca 2021, 11:37:43 - *.117.146.205.static.3s.pl
Kiedy trenował Gieksę, to w czasie meczu kibice wołali: Łysko na boisko!

Pab(L)o - 23 marca 2021, 13:26:58 - *.play-internet.pl
Postać ważna dla polskiej piłki, zwłaszcza dla drużyn śląskich. Świeć, Panie, nad Jego duszą.

PolArena B - 23 marca 2021, 15:42:06 - *.kg.net.pl
W latach 1997- 1998 trenował Polonię Łaziska Górne, utrzymując ją w IV lidze. Alojz pamiętamy!

LYJO - 23 marca 2021, 17:35:07 - *.dynamic.chello.pl
Wielki trener. Legenda GieKSy. Trener 50-lecia.
Utożsamiany z z GKS-em Katowice.

andRzej - 23 marca 2021, 17:48:25 - *.dynamic.chello.pl
(*)

r420 - 23 marca 2021, 18:11:58 - *.dynamic.mm.pl
Niech spoczywa w spokoju /Zagłębie Lubin/.

luki - 24 marca 2021, 7:23:42 - *.147.37.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Cudowny słoneczny dzień 01.05.1986 Wielki sukces prowadzonej przez Pana drużyny Wielka radość z pierwszego wielkiego sukcesu drużyny z Bukowej Dziękujemy Na zawsze w naszej pamięci

Polonia Ła - 24 marca 2021, 8:00:08 - *.197.159.178.ip4.galileusz.pl
Wspaniały człowiek i dobry fachowiec. Smutek

JO - 24 marca 2021, 11:06:35 - *.static.setooperator.pl
Dlaczego w wiadomości jest herb Ruchu a nie Gieksy ?

13sektor - 24 marca 2021, 16:40:11 - *.proxnet.pl
Pamietam go z czasów,gdy był trenerem Górnika Zabrze... niech spoczywa w pokoju...

. - 24 marca 2021, 19:19:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niech Pan spoczywa w pokoju. [*]
@JO, @GieKSa: Najprawdopodobniej dlatego jest herb Ruchu, że zagrał dla nich zdecydowanie więcej meczów w Ekstraklasie niż dla GKS. Pół roku temu zmarł Henryk Kliszewicz, który był kojarzony bardziej z Lechią, ale w Ekstraklasie grał jedynie dla Arki i 90minut też dało herb Arki.

oset - 25 marca 2021, 11:29:51 - *.176-107-171.citysat.com.pl
To był bardzo dobry gracz,pamiętam go z meczów które grał w Opolu w barwach Ruchu,a pózniej Gks-u Wielka szkoda.Niech spoczywa w pokoju.

KLAMA - 25 marca 2021, 12:50:29 - *.dynamic.chello.pl
SIEMIANOWICZANKA jak i cały region dziekuje za wszystko!Panie Alojzy...Pan już swój mecz wygrał!człowiek z pokolenia ponad podziałami!