25 marca 2021, 18:54:19 - dkelman
ePNA: Alasana Manneh wystąpił w reprezentacji Gambii

Alasana Manneh (Górnik Zabrze) wystąpił w reprezentacji Gambii w wygranym 1-0 (0-0) meczu piątej kolejki grupy D eliminacji Pucharu Narodów Afryki z Angolą. 22-letni pomocnik grał do końca pierwszej połowy, a w przerwie zmienił go Bubacarr Trawally. Dzięki temu zwycięstwu, a także porażce Demokratycznej Republiki Konga z Gabonem, Gambia po raz pierwszy w historii awansowała do turnieju finałowego Pucharu Narodów Afryki.

25 marca 2021, 17:00 - Bakau (Independence Stadium)
Gambia 1-0 Angola
Assan Ceesay 62

żółte kartki: Bubacarr Trawally - Kialenda Gaspar, Estrela.

sędziował: Adissa Abdul Ligali (Benin).

Tabela:

1. Gabon                          5 10  8- 4
2. Gambia                         5 10  9- 6
3. Demokratyczna Republika Konga  5  6  3- 5
4. Angola                         5  1  2- 7

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do finałów z wyjątkiem grupy F, z której awansuje Kamerun i najlepsza drużyna z pozostałych. Turniej finałowy odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku w Kamerunie.

Darek - 25 marca 2021, 18:56:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po raz pierwszy awansowały też Komory, zmienia się trochę układ sił w Afryce.

janek - 25 marca 2021, 19:10:42 - *.play-internet.pl
Dr Konga z takimi zawodnikami to powinien być top w Afryce. A tymczasem oni nawet się nie łapią na finały Pucharu Afryki.

Groomer - 25 marca 2021, 20:14:33 - *.dynamic.chello.pl