8 maja 2021, 14:53:10 - dwieladek
Gol Dawida Kownackiego

Dawid Kownacki strzelił bramkę dla Fortuny Düsseldorf w zremisowanym 2-2 (1-0) meczu 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi z Eintrachtem Braunschweig. Dla 24-letniego napastnika był to siódmy ligowy gol w tym sezonie.

8 maja 2021, 13:00 - Düsseldorf (Merkur Spiel-Arena)
Fortuna Düsseldorf 1895 2-2 Braunschweiger TSV Eintracht 1895
Dawid Kownacki 42 (k), Shinta Appelkamp 60 - Marcel Bär 51, Fabio Kaufmann 68

żółte kartki: Adam Bodzek - Yassin Ben Balla, Benjamin Kessel.

sędziował: Tobias Reichel (Wirtembergia).

Mecz bez udziału publiczności.

W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrali grali Kownacki i Adam Bodzek, a Jakub Piotrowski pozostał na ławce rezerwowych. W drużynie gości Martin Kobylański wszedł na boisko w 87. minucie, gdy opuścił je Felix Kroos.

Fortuna ma 53 punkty i zajmuje czwarte miejsce w lidze, a Eintracht jest 16. z 31 "oczkami".

Zena - 8 maja 2021, 14:55:22 - *.241.um.szczecin.pl
Jak zwykle z karnego

tak o - 8 maja 2021, 15:05:00 - *.centertel.pl
No, z karnego, z karnego. Dobry egzekutor cieszący się zaufaniem trenera i kolegów to skarb.

Jopek - 8 maja 2021, 15:05:18 - *.184.138.160.ipv4.supernova.orange.pl
Z karnego się nie liczy.

abc - 8 maja 2021, 15:07:05 - *.adsl.inetia.pl
I tak Kownaś jest lepszy niż ten śmieszny i drewniany Piątek.

cool - 8 maja 2021, 15:12:46 - *.adsl.inetia.pl
To co Kownaś wyprawia w tym sezonie jest niewiarygodne

niszowy - 8 maja 2021, 15:16:57 - *.centertel.pl
Zdecydowanie najlepszy piłkarz tej marnej Fortuny. Pewnie po niego i drugiego napastnika Karamana(gra w pierwszym składzie reprezentacji Turcji) zgłoszą się kluby z Bundesligi.
Kownacki w tym sezonie jest najlepszym piłkarzem zespołu wg. klasyfikacji kanadyjskiej - 15 punktków: 7 goli i 8 asyst podaje Kicker.
A od początku kwietnia, czyli od ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski, Kownaś jest w naprawdę dobrej formie. W 6 meczach 4 gole, 3 asysty i 2 wywalczone rzuty karne.
Pewniaczek do wyjazdu na Euro. Dobra forma, dobre liczby, do tego uniwersalny, w Fortunie gra na każdej pozycji w ofensywie.

Dobrodziej - 8 maja 2021, 15:26:38 - *.184.71.105.ipv4.supernova.orange.pl
Kownacki jest szykowany do gry w parze z Robertem Lewendowskim na Euro.

Weasd - 8 maja 2021, 15:31:45 - *.centertel.pl
Z gry to chyba żadnego nie strzelił

obserwator - 8 maja 2021, 15:34:40 - *.skierniewice.vectranet.pl
Kobyła był kapitanem i teraz ławę grzeje?

Laguna - 8 maja 2021, 15:55:34 - *.centertel.pl
Kobylanski w 3 bundeslidze gral pierwsze skrzypce, jak awansowali to juz tak kolorowo nie jest

buli - 9 maja 2021, 11:06:28 - *.icpnet.pl
Kobylański jak wszedł oddał 2 groźne strzały i wywqlczył rożny, Kibicowałem Fortunie, ale prawda jest taKa,że nie mają dosyć silnej kadry na awans.