8 maja 2021, 18:47:06 - dkelman
Dwie bramki Dawida Kurminowskiego i jedna Jakuba Kiwiora

Dawid Kurminowski zdobył dwie bramki, a Jakub Kiwior jedną dla MŠK Žilina w wygranym 5-3 (1-1) spotkaniu 30. kolejki grupy mistrzowskiej słowackiej ekstraklasy z AS Trenčín. 22-letni napastnik ma już na koncie 14 bramek w tym sezonie, a 21-letni obrońca dwie.

8 maja 2021, 17:00 - Żylina (štadión MŠK Žilina)
MŠK Žilina 5-3 AS Trenčín
Dávid Ďuriš 5, Dawid Kurminowski 49, 61, Jakub Kiwior 69, Adam Goljan 76 - Eduvie Ikoba 32 (k), Hamza Čataković 80, 87

żółte kartki: Jakub Kiwior, Wahan Biczachczjan - Abubakar Ghali, Aschraf El Mahdioui, Reuben Yem, Abdul Zubairu.
czerwona kartka: Aschraf El Mahdioui (56. minuta, Trenčín, za drugą żółtą).

sędziował: Bálint Kišš.

W zespole gospodarzy Kurminowski grał do 77. minuty, gdy zmienił go Jakub Paur, a Kiwior rozegrał całe spotkanie. Trenerem Žiliny jest były gracz Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Pavol Staňo.

Žilina zajmuje czwarte miejsce z 48 punktami.

Mr. Gold - 8 maja 2021, 18:50:19 - *.tktelekom.pl
Jeżeli chodzi o Dawida to jak to wygląda w klasyfikacji strzelców ligi?

G - 8 maja 2021, 21:08:09 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
Wychodzi mu sezon życia - dotychczas strzelał głównie w III-ligowych rezerwach Lecha (17 bramek w półtora roku), ale kadra? Nie jest to gość z pierwszej dziesiątki polskich napastników, a może i dwudziestki.

G - 8 maja 2021, 21:10:14 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
Natomiast Kiwior nie rozegrał ani jednego seniorskiego meczu w Polsce i Belgii - rozwinął się dopiero na Słowacji.

MT - 8 maja 2021, 23:27:24 - *.dynamic.chello.pl
Delikatnie ujmując mijasz się z prawdą, bo Kiwior np. grał w seniorskiej IV lidze w sezonie 2015/2016 w barwach GKS Tychy II. Dostawał swoje szanse, np. 23.04.2016 nawet wystawiono go do strzelania karnego Polonii Łaziska Górne. ...gola nie zdobył.

Znawca - 9 maja 2021, 1:53:36 - *.79.95.32
Ciekawe czy biora prysznic po meczach...

Adam81w - 9 maja 2021, 21:27:49 - *.dynamic.chello.pl
14 bramek w ekstraklasie nawet słowacji to robi wrażenie. Może czas na powołanie do repry?

Gips - 22 czerwca 2021, 8:20:55 - *.cable.dynamic.v4.ziggo.nl
Ostatnio strzelił 4 bramki w meczu , może któryś Polski klub wykupi z Żyliny żeby później zarobić na tym i sprzedać do lepszego klubu ,