10 maja 2021, 15:57:06 - gabrielba
Drużyna Filipa Jagiełły i Jakuba Łabojki w barażach o awans do Serie A

Brescia Calcio, w barwach której występują Filip Jagiełło i Jakub Łabojko wygrała 2-0 (0-0) w meczu ostatniej, 38. kolejki włoskiej Serie B (drugi poziom rozgrywkowy) z AC Monza i zapewniła sobie udział w barażach o awans do włoskiej ekstraklasy.

10 maja 2021, 14:00 - Monza (Stadio Brianteo)
AC Monza 0-2 Brescia Calcio
Florian Ayé 69, Massimiliano Mangraviti 78

żółte kartki: Giuseppe Bellusci, Davide Frattesi - Emanuele Ndoj.
czerwona kartka: Giuseppe Bellusci (60. minuta, Monza, za drugą żółtą).

sędziował: Luca Pairetto (Nichelino).

Mecz bez udziału publiczności.

W drużynie gości Jagiełło, który wszedł na boisko w 59. minucie, gdy zszedł z niego Emanuele Ndoj, zaliczył asystę przy pierwszym golu swojej drużyny. Łabojko wszedł w 72. minucie w miejsce Bruno Martelli. W zespole gospodarzy do 65. minuty grał Christian Gytkjær (kiedyś Lech Poznań), gdy w jego miejsce pojawił się Davide Diaw.

W trzyrundowych barażach o miejsce w Serie A zagra sześć drużyn z miejsc 3-8. I runda baraży, do której przystąpią zespoły z miejsc 5-8, odbędzie się 13 maja (jeden mecz). II runda zostanie rozegrana 17 i 20 maja (dwumecz), natomiast finałowy dwumecz odbędzie się 23 i 27 maja.

Brescia, która zajęła w lidze siódme miejsce z 56 punktami, w pierwszej rundzie baraży zagra na wyjeździe z AS Cittadella 1973 (13 maja, 18:00). W wypadku remisu po dogrywce nie rozgrywa się serii rzutów karnych, a awans uzyska wyżej sklasyfikowana drużyna, czyli Cittadella. Zwycięzca w następnej rundzie zagra z AC Monza (pierwszy mecz u siebie).

Smuda - 10 maja 2021, 17:23:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl