15 maja 2021, 17:21:30 - gabrielba
Bramka Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu w zremisowanym 2-2 (1-1) spotkaniu 33. kolejki niemieckiej Bundesligi z Freiburgiem. Kapitan reprezentacji Polski tym samym wyrównał rekord Gerda Müllera z Bayernu z sezonu 1971/1972 zdobytych 40 goli w jednym sezonie w Bundeslidze.

15 maja 2021, 15:30 - Fryburg Bryzgowijski (Schwarzwald-Stadion)
SC Freiburg 2-2 FC Bayern München
Manuel Gulde 29, Christian Günter 81 - Robert Lewandowski 26 (k), Leroy Sané 53

żółte kartki: Roland Sallai - Alphonso Davies, David Alaba.

sędziował: Florian Badstübner (Bawaria).

Mecz bez udziału publiczności.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Bayern, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo, ma na koncie 75 punktów.

R. - 15 maja 2021, 17:23:00 - *.internetia.net.pl
Brawo.
Choć mecz przeciętny w jego wykonaniu.

izzet - 15 maja 2021, 17:23:16 - *.adsl.inetia.pl
Sędzia z Bawarii sędziował FC Bawaria...

Polak - 15 maja 2021, 17:23:18 - *.30.146.10
Wyrównać to wyrównać. Liczy się tylko pobicie!

Nigdy nie strzeli gola Wielkiej Legii Warszawa

Bobo - 15 maja 2021, 17:26:38 - *.dab.02.net (*.2.50.255)
Niczego nie wyrownal i nichego nie pobije. Bramki z karnych oraz z pola bramkowego sie nie licza. Rekord Mullera jest nie zagrozony i tego sie trzymajmy.

Kamil - 15 maja 2021, 17:26:39 - *.dynamic.chello.pl
Polak dokonał czegoś historycznegoi niesamowitego. Ciekawe czy będą chociaż ze 3 pozytywne komentarze?

Rafał - 15 maja 2021, 17:26:44 - *.147.34.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Rekord wyrównany. Dziś zawalił dwie stuprocentowe akcje, sam na sam i do pustej bramki, gdyby wcześniej nie kontuzja miałby już że 45bramek. Za tydzień poprawi rekord.

Zenek - 15 maja 2021, 17:27:34 - *.30.51.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Najważniejsze, że żółtej nie dostał. Gra w następnym meczu i ma kolejne 90 minut na pobicie rekordu. Za to w gazetach pompowanie balonika jeszcze przez tydzień. Teraz powstanie kolejne kilkanaście tekstów z analizą nt. tego rekordu.

jelon - 15 maja 2021, 17:29:33 - *.9.ftth.classcom.pl
fajasport , strzelił w meczu legia-borusia

ghj - 15 maja 2021, 17:31:14 - *.centertel.pl
Powiedzmy to sobie wprost - Lewandowski to największy polski sportowiec w historii. Ale też największy Polak wszech czasów.
Najwybitniejszy ambasador Polski na świecie.
1. Robert Lewandowski
2. Józef Piłsudski
3. Mikołaj Kopernik
4. Fryderyk Chopin
5. Karol Wojtyła

ZeteL - 15 maja 2021, 17:34:20 - *.ssp.dialog.net.pl
@Rafał - wcale bym się nie zdziwił gdyby ... nie chciał już zdobyć bramki i pozbawić rekordu legendarnego dla Niemców Mullera . Wystarczy, że wyrównał.

@Bobo - 15 maja 2021, 17:35:04 - *.play-internet.pl
Nawet spoko prowokacja, bo nie wierzę, że pisałbyś to bez sprawdzenia ile Muller w tamtym sezonie zdobył bramek z karnych. A zdobył ich 17

Kuba - 15 maja 2021, 17:42:02 - *.icpnet.pl
I znów sędzia będzie musiał pod tą łamagę gwizdnąć karnego bo on inaczej nie potrafi strzelić

slazak - 15 maja 2021, 17:54:58 - *.centertel.pl
Jest 😀. Lewandowski stał się legendą, ikoną niemieckiej piłki nożnej. Właściwe mógłby już zostać w Niemczech, promować w tym kraju sport, jeździć na okolicznościowe eventy jak to teraz się nazywa. Teraz większość dzieciaków na niemieckich podwórkach będzie biegało w koszulce z napisem Lewandowski. W Polsce zapamiętamy tylko nieudane imprezy i turnieje (Rosja to była tragedia, znudzony spacerował po boisku). Zabrakło wydarzenia na miarę hattricka zdobytego przez Zbigniewa Bońka na MŚ w 1982 w meczu z Belgią. Do dzisiaj kibice te bramki wspominają.

wilim - 15 maja 2021, 17:57:28 - *.ispgateway.de
panie sedzia gwizdaj pan karnego

Rafix - 15 maja 2021, 17:58:52 - *.146.39.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kubuś srubuś, wszystkie 40 goli strzelił z rzutów karnych? Jakaś inna ilość punktów jest przyznawana za takie gole? I co to niby znaczy, że z karnych i zza pola karnego się nie liczy?

Beijar - 15 maja 2021, 18:04:25 - *.dynamic.chello.pl
przepraszam a to jest "Ten" Robert Lewandowski
co kiedyś zagrał dla Wierzycy Pelplin

:-) - 15 maja 2021, 18:04:35 - *.146.128.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
GIT. Jeszcze tylko jedna
Na pohybel rodakom-trollom, nie mogącym przeżyć, że RL to już legenda Bayernu i Bundesligi.

patataj - 15 maja 2021, 18:04:45 - *.166.182.73
@ghj Zapomniałaś wspomnieć o Zenku Martyniuku.

Tonnies - 15 maja 2021, 18:15:35 - *.dynamic.chello.pl
moim skromnym zdaniem za te zasługi dla niemieckiej piłki powinien dostać - Żelazny Krzyż (the Iron Cross)

Tonnies - 15 maja 2021, 18:20:53 - *.dynamic.chello.pl
taki piłkarz Michael Tönnies - on kiedyś strzelił najszybsze trzy gole (od 10, 11 i 15 minuty)
w sumie w tamtym meczu strzelił pięć goli (rok 1991)

KSC - 15 maja 2021, 18:26:03 - *.centertel.pl
@Tonnies - Lewy powinien dostać Deutscher Orden i pocaunek w usta z języczkiem od Merkel :D

Tonnies - 15 maja 2021, 18:31:08 - *.dynamic.chello.pl
tak przy okazji - obejrzyjcie sobie taki film
Cross of Iron (o niemieckich żołnierzach na sowieckim/wschodnim froncie)
kapitalna rola Jamesa Coburna (1977)

Lopez - 15 maja 2021, 18:43:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wie ktoś ile Muller z karnych strzelił w tamtym rekordowym sezonie?

KamilWa - 15 maja 2021, 18:47:27 - *.centertel.pl
Lopez
Miller w rekordowym sezonie strzelił 17 goli z rzutów karnych. Lewy z karnych strzelił o wiele mniej

KamilWa - 15 maja 2021, 18:53:15 - *.centertel.pl
Lopez

lok - 15 maja 2021, 19:22:35 - *.dynamic.chello.pl
Tak ap ropo Wielkiej Legii to jej strzelają zawodnicy z Luxemburga

MisiekCK - 15 maja 2021, 19:22:37 - *.146.251.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wszystkie zagraniczne portale zachwycają się dokonaniem Lewandowskiego. Tylko w Polsce zawsze się znajdzie Janusz co wspomni Robertowi, że przecież tyle strzelił z karnych albo nie zdobył bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, więc rekordu nie będzie... smutne...

lokowanie5 - 15 maja 2021, 19:24:33 - *.dynamic.chello.pl

lokowanie5 - 15 maja 2021, 19:24:39 - *.dynamic.chello.pl

jarock - 15 maja 2021, 20:52:46 - *.icpnet.pl
Gratulacje ! ROBERT LEWANDOWSKI to najlepszy piłkarz w historii naszej piłki nożnej.

Dani1720 - 15 maja 2021, 21:04:07 - *.18.52.52.tmi.telenormobil.no