4 czerwca 2021, 19:51:49 - dkelman
Fedor Černych wystąpił w reprezentacji Litwy

Fedor Černych z Jagiellonii Białystok zagrał w reprezentacji Litwy w przegranym 1-3 (0-1) towarzyskim meczu przeciwko reprezentacji Łotwy rozgrywanym w ramach Pucharu Bałtyckiego.

4 czerwca 2021, 18:00 - Ryga (Daugavas stadions)
Łotwa 3-1 Litwa
Markas Beneta 37 (s), Eduards Emsis 69, Roberts Uldriķis 85 - Paulius Golubickas 67

żółta kartka: Andrejs Cigaņiks (Łotwa).

sędziował: Juri Frischer (Estonia).

Černych grał do 56. minuty, gdy zmienił go były gracz Zagłębia Lubin Deimantas Petravičius, a poza kadrą Łotwy znalazł się Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa. W kadrach obu zespołów znaleźli się jeszcze inni zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w polskich klubach. W drużynie gospodarzy Mārcis Ošs (Górnik Zabrze), Antonijs Černomordijs (Lech Poznań) i Roberts Savaļnieks (Jagiellonia Białystok) rozegrali cały mecz, Vitālijs Maksimenko (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wszedł na boisko 61. minucie, zmieniając Raivisa Jurkovskisa, Vladislavs Fjodorovs (Lech II Poznań) zmienił w 62. minucie Artūrsa Zjuzinsa, Kaspars Dubra (Polonia Bytom) i Igors Tarasovs (Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław) spędzili spotkanie na ławce, a Vladimirs Kamešs (Pogoń Szczecin) znalazł się poza kadrą na ten mecz.

W reprezentacji gości natomiast Markas Beneta (Zagłębie Sosnowiec) i Edvinas Girdvainis (Piast Gliwice) rozegrali całe spotkanie, Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa) został zmieniony w 76. minucie przez Karolisa Laukžemisa, Justas Lasickas (Jagiellonia Białystok) grał do przerwy, gdy zmienił go Paulius Golubickas, a Donatas Kazlauskas (Lechia Gdańsk i Olimpia Grudziądz) wszedł na boisko w 65. minucie, gdy zszedł z niego Domantas Šimkus.