25 czerwca 2021, 18:57:56 - Pietaszek
Sūduva zremisowała w lidze

Sūduva Marijampolė, która jest potencjalnym rywalem Rakowa Częstochowa w II rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy, zremisowała 1-1 (0-0) w zaległym meczu 3. kolejki litewskiej ekstraklasy z Riteriai Wilno. Sūduva zmierzy się z wicemistrzem Polski w przypadku wyeliminowania w I rundzie łotewskiego Valmiera FC.

25 czerwca 2021, 17:00 - Wilno (LFF stadionas)
Riteriai Wilno 1-1 Sūduva Marijampolė
Mindaugas Grigaravičius 72 (k) - Nicolás Gorobsov 57 (k)

Sūduva: 1. Mákis Gianníkoglou - 29. Markas Beneta, 10. Semir Kerla (71, 6. Povilas Leimonas), 15. Aleksandar Živanović, 19. Vaidas Slavickas - 17. Giedrius Matulevičius (85, 27. Modestas Vainikaitis), 5. Nicolás Gorobsov, 8. Nacho Cases - 80. Jewhen Jefremow, 7. Aleksandr Makaś (76, 22. Kule Mbombo), 13. Serge Nyuiadzi.

żółte kartki: Valdas Paulauskas, Marko Pavlovski - Semir Kerla, Vaidas Slavickas, Serge Nyuiadzi, Kule Mbombo.
czerwona kartka: Vaidas Slavickas (70. minuta, Sūduva, za drugą żółtą).

sędziował: Robertas Valikonis.

W 45. minucie Ángel Lezama (Riteriai) nie wykorzystał rzutu karnego (Mákis Gianníkoglou obronił).

W drużynie gości Markas Beneta (w przeszłości Zagłębie Sosnowiec) rozegrał cały mecz, natomiast Povilas Leimonas (niegdyś Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok i GKS Katowice) wszedł na boisko w 71. minucie, kiedy zszedł z niego Semir Kerla.

Mecze II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zaplanowano na 22 i 29 lipca, a I runda zostanie rozegrana 8 i 15 lipca.

Sūduva zajmuje trzecie miejsce po 18 meczach z dorobkiem 36 punktów.

pwls - 25 czerwca 2021, 19:22:27 - *.gdansk.vectranet.pl
W sumie dlaczego jak Wilno to nie Mariampol?
Albo w drugą stronę jeśli Marijampolė to dlaczego nie Vilnius ?

ZIENIU - 25 czerwca 2021, 19:48:39 - *.play-internet.pl
Słuszne spostrzeżenie pwls. Te 90min jest dziwne z tymi nazwami i się sami gubią

Lubię 60 - 25 czerwca 2021, 19:50:30 - *.gdansk.vectranet.pl
Są w zasięgu Rakowa.

Iksde - 25 czerwca 2021, 20:41:30 - *.net.ls.com.pl
Żeby im Suduwa nie uderzyła do głowy. Iksde

Zes - 25 czerwca 2021, 22:21:48 - *.hsd1.il.comcast.net
Wiecie co oznacza słowo Suduva w języku litewskim? To poprostu Suwalszczyzna ! Najpiękniejszy region w północno-wschodniej Polsce!

gbr22 - 25 czerwca 2021, 23:31:05 - *.internetia.net.pl
Mówię nie stawiam na Suduvę bo zalatuje remisem, no i masz, a remisu nie obstawiłem bo nie chciałem ryzykować ehh.

haparoiden - 25 czerwca 2021, 23:48:26 - *.dynamic.chello.pl
@pwls – zapewne jeśli nazwa miasta jest częścią nazwy klubu to zapisują ją w oryginale, a jeśli nie to dopisują ją w nawiasie w wersji spolszczonej.

kibic - 26 czerwca 2021, 10:50:12 - *.dynamic.chello.pl
uważam że każdy klub minimum do 4 rundy powinien awansować LKE poźniej to już suma szczęśćia żęby nie trafić na zespół z Top 5 europy i grać w Grupie LKE. Jak będziemy się martwić o to czy my przejdziemy zespoły z estonii czy łotwy to nam będzie ciężko