25 lipca 2021, 22:58:12 - LukaszR
Osijek wygrał w lidze

NK Osijek, który jest rywalem Pogoni Szczecin w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, wygrał 2-1 (0-0) z HNK Hajduk w wyjazdowym meczu 2. kolejki chorwackiej ekstraklasy.

25 lipca 2021, 21:00 - Split (Gradski stadion Poljud)
HNK Hajduk (Split) 1-2 NK Osijek
Marko Livaja 63 - Mario Jurčević 66, Marin Pilj 87

Osijek: 1. Ivica Ivušić - 20. Mario Jurčević, 21. Mile Škorić, 22. Danijel Lončar, 77. Mato Miloš - 19. Mihael Žaper (46, Vedran Jugović), 5. László Kleinheisler, 6. Darko Nejašmić (70, 10. Amer Hiroš) - 37. Šime Gržan (70, 12. Petar Bočkaj), 13. Ramón Miérez (84, 73. Antonio Mance), 39. Damjan Bohar (70, 25. Marin Pilj).

żółte kartki: Filip Krovinović, Marko Livaja, Mario Vušković, Josip Vuković, Jani Atanasov - Mile Škorić.

sędziował: Igor Pajač (Zelina).
widzów: 9486.

W obu drużynach znaleźli się zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w polskich klubach. W zespole gości zagrali Damjan Bohar (Zagłębie Lubin) oraz Mato Miloš (Lechia Gdańsk), Marko Malenica (Lech Poznań) cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a Petar Brlek (Wisła Kraków) oraz Ivan Fiolić (Cracovia) znaleźli się poza kadrą. W zespole gospodarzy Gergő Lovrencsics (Lech Poznań) grał do 71. minuty, kiedy zmienił go Lumbardh Dellova. Trenerem NK Osijek jest były szkoleniowiec Lecha Poznań Nenad Bjelica.

Osijek ma sześć punktów i jest liderem tabeli.

Rewanżowe spotkanie Pogoni z Osijekiem zostanie rozegrane 29 lipca o godz. 21:00. W pierwszym meczu padł remis 0-0.

Do Osijeku tylko samolotem!
Pogoń musi pamiętać, żeby nie jechać do Osijeku samochodami. Kuna, to takie cholerstwo, że wszędzie wlezie, wszystko przegryzie. Okablowanie, oelektrykowanie, ponoć nawet hamulce może przegryźć.

Ciekawy - 26 lipca 2021, 10:28:10 - *.centertel.pl