29 lipca 2021, 18:43:02 - LukaszL
eLKE: CSKA Sofia potencjalnym rywalem Pogoni

Bułgarski CSKA Sofia wygrał na wyjeździe po rzutach karnych 3-1 z łotewskim FK Liepāja w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy i będzie rywalem Pogoni Szczecin w III rundzie, jeśli ta wyeliminuje chorwacki NK Osijek. Po dogrywce był bezbramkowy remis. W pierwszym meczu w Bułgarii również padł remis 0-0.

29 lipca 2021, 16:00 - Lipawa (Daugavas stadions)
FK Liepāja 0-0 pd. k. 1-3 CSKA Sofia

karne: 0-1 Graham Carey, 1-1 Marko Simić, 1-2 Jordy Caicedo, (1-2 Jurij Tkaczuk - obroniony), (1-2 Achmed Achmedow - nad bramką), (1-2 Valērijs Šabala - obroniony), 1-3 Geferson, (1-3 Seydina Keïta - nad bramką)

Liepāja: 12. Krišjānis Zviedris - 33. Seydina Keïta, 55. Marko Simić, 27. Vjačeslavs Isajevs, 2. Vadims Žuļevs (77, 5. Oleg Wierietiło) - 15. Jurij Tkaczuk, 25. Dmitrij Baga (68, 6. Krišs Kārkliņš), 8. Jewgienij Bieriozkin (109, 21. Valērijs Šabala) - 22. Hogan Ukpa (109, 10. Eduards Tīdenbergs), 45. Milan Mirosavljev (91, 40. Miloš Ostojić), 9. Dodô.

CSKA Sofia: 1. Gustavo Busatto - 19. Iwan Turicow, 2. Jurgen Mattheij, 26. Walentin Antow, 18. Bradley Mazikou - 7. Yohan Baï (115, 23. Achmed Achmedow), 21. Amos Youga, 11. Hamza Čataković (87, 3. Geferson), 8. Graham Carey - 30. Yanic Wildschut (74, 10. Georgi Jomow), 9. Jordy Caicedo.

żółte kartki: Ukpa, Mirosavljev, Kārkliņš, Ostojić - Turicow, Čataković, Youga.

sędziował: Marcel Bîrsan (Rumunia).
widzów: 453.

Całe spotkanie w składzie gości rozegrał Gustavo Busatto (w przeszłości Podbeskidzie Bielsko-Biała). W zespole gospodarzy w 77. minucie na boisko w miejsce Vadimsa Žuļevsa wszedł Oleg Wierietiło (niegdyś Podbeskidzie Bielsko-Biała), zaś w 109. minucie za Jewgienija Bieriozkina pojawił się Valērijs Šabala (kiedyś Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica i GKS Bełchatów).

Mecze III rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy zaplanowano na 5 i 12 sierpnia.