29 lipca 2021, 21:53:05 - bartekwr9
Śląsk wciąż niepokonany

W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Śląsk Wrocław zremisował u siebie 3-3 (1-2) z armeńskim Araratem Erewan. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Róbert Pich, a jedno trafienie dołożył Szymon Lewkot. Dwa gole dla Araratu zdobył Mory Koné, a jedną bramkę w końcówce strzelił Yacouba Silue. Śląsk w pierwszym spotkaniu wygrał 4-2, dzięki czemu awansował do kolejnej fazy rozgrywek, w której zmierzy się z izraelskim Hapoelem Beer Szewa. Dla wrocławian było to czwarte spotkanie z rzędu bez porażki w tegorocznej edycji Ligi Konferencji Europy.

Śląsk fenomenalnie rozpoczął spotkanie, wychodząc na prowadzenie już w 2. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Víctora Garcíi Wsiewołod Jermakow popełnił błąd, odbijając przed siebie piłkę po prostym zagraniu rywala. Jego pomyłkę wykorzystał Róbert Pich, który futbolówkę z bliska do pustej bramki. Pierwszy celny strzał na bramkę Śląska goście oddali w 12. minucie spotkania. Mory Koné próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Michała Szromnika, jednak polski bramkarz pewnie interweniował. Trzy minuty później po dograniu Patryka Janasika niecelnie zza pola karnego uderzał Pich. Kolejną groźną sytuację Śląśk stworzył sobie w 17. minucie. Márk Tamás posłał dobre podanie do wbiegającego w okolicę pola karnego Erika Expósito. Hiszpan przyjął futbolówkę i oddał mocny strzał na bramką Araratu, jednak Jermakow tym razem nie zawiódł i sparował to uderzenie na rzut rożny. W kolejnych minutach Ararat stworzył sobie dwie konkretne sytuacje bramkowe. Najpierw po dograniu Koné nad bramką Śląska uderzył Serges Déblé. Chwilę później dobrego dośrodkowania z prawej strony boiska Alika Arakeljana nie wykorzystał Edgar Malakjan. W kolejnych minutach bardzo niecelne z dystansu strzelali Janasik i Mateusz Praszelik.

W końcówce pierwszej połowy goście wykorzystali dwa błędy piłkarzy Śląska i wyszli na prowadzenie. W 40. minucie po stracie Wojciecha Golli Déblé zagrał do środka do Edgara Malakjana. Ten posłał dobre prostopadłe podanie w stronę Koné, który pewnym strzałem pokonał Szromnika. Zaledwie dwie minuty później futbolówkę na środku boiska odebrał Juan Bravo. Ta szybko trafiła na prawe skrzydło do Déblé, który dobrym podaniem wzdłuż linii bramkowej wystawił futbolówkę do pustej bramki Koné. W 43. minucie dogodnej okazji do doprowadzenia do remisu nie wykorzystał Pich. W ostatniej akcji pierwszej połowy Pich po raz kolejny próbował pokonać Jermakowa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Słowak dopadł do piłki wybitej z pola karnego i oddał potężny strzał w stronę bramki Araratu. Futbolówka ostatecznie zatrzymała się na słupku.

Już trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie Jermakow został pokonany po raz drugi. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego Rafał Makowski wpakował piłkę z bliska do bramki. Sędzia jednak dopatrzył się zagrania ręką pomocnika Śląska i gola nie uznał. W 51. minucie po dośrodkowaniu Garcíi i zgraniu futbolówki głową przez Expósito w dogodnej sytuacji spudłował Waldemar Sobota. Więcej szczęścia gospodarze mieli w 58. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niecelnym uderzeniu głową Golli futbolówkę z bliska do bramki skierował Szymon Lewkot. Trzeciego gola dla Śląska w 65. minucie strzelił Róbert Pich, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Janasika i strzałem bez przyjęcia nie dał szans bramkarzowi. Trzy minuty później sytuacji sam na sam z Jermakowem nie wykorzystał Expósito, który próbował przerzucić piłkę nad golkiperem gości. W 80. minucie niecelnie zza pola karnego uderzał wprowadzony z ławki Isah Aliyu. Cztery minuty później Expósito nie wykorzystał kolejnej sytuacji sam na sam z Jermakowem posyłając piłkę obok bramki Araratu. W 89. minucie gościom udało się wyrównać po precyzyjnym uderzeniu Yacouby Silue. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Jermakow obronił świetny strzał z woleja Fabiana Piaseckiego. Chwilę później Piasecki ponownie przegrał pojedynek z Jermakowem, tym razem bramkarz Araratu obronił jego strzał głową.

29 lipca 2021, 20:00 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 3-3 Ararat Erewan
Róbert Pich 2, 65, Szymon Lewkot 58 - Mory Koné 40, 42, Yacouba Silue 89

Śląsk: 22. Michał Szromnik - 39. Szymon Lewkot, 14. Wojciech Golla, 15. Márk Tamás - 19. Patryk Janasik (87, 10. Bartłomiej Pawłowski), 29. Krzysztof Mączyński, 6. Rafał Makowski, 7. Róbert Pich (90, 33. Adrian Łyszczarz), 8. Mateusz Praszelik (38, 5. Waldemar Sobota), 23. Víctor García - 9. Erik Expósito (88, 11. Fabian Piasecki).

Ararat: 45. Wsiewołod Jermakow - 44. Juan Bravo, 29. Marko Prljević, 5. Hrajr Mkojan, 8. Żirajr Margarjan - 26. Alik Arakeljan (63, 22. Igor Stanojević), 55. Dimitrije Pobulić (79, 7. Isah Aliyu), 11. Dawit Manojan (73, 23. Gor Malakjan), 10. Serges Déblé (73, 17. Yacouba Silue), 18. Edgar Malakjan (63, 9. Razmik Hakobjan) - 98. Mory Koné.

żółte kartki: Lewkot - Margarjan, Silue.

sędziował: Iwan Arwel Griffith (Walia).
widzów: 10 245.

W drużynie gości wystąpił Dawit Manojan (w przeszłości Sandecja Nowy Sącz).

Mecze III rundy zostaną rozegrane 5 i 12 sierpnia. Śląsk będzie gospodarzem pierwszego spotkania.

Liga Konferencji Europy 2021/2022

PePe - 29 lipca 2021, 22:04:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak zespol z armeni strzela 5 bramek w dwumeczu to bedzie lipa z zespolem z izraela

Lubartów - 29 lipca 2021, 22:04:42 - *.play-internet.pl
Śląsk Wrocław & Motor Lublin

Tomek - 29 lipca 2021, 22:09:24 - *.telekomunikacjawschod.pl
Brawo za walkę do końca

Morda - 29 lipca 2021, 22:09:25 - *.centertel.pl
Nie myślałem, że dożyje czasów, gdy zespół z Armenii strzeli polskiemu w pucharach 5 goli.

Zordon - 29 lipca 2021, 22:10:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wstyd, to już tylko Legia dała nam komplet punktów. Pogoń już w plecy.

janek - 29 lipca 2021, 22:10:55 - *.dynamic.chello.pl
Po następnej rundzie zostanie tylko Legia niestety...Hapoel i Rubin to już dwie półki wyżej.

Zżxćcvgvvg - 29 lipca 2021, 22:10:56 - *.centertel.pl
I wasze konfiturki z zamoscia lubartow

Kłodzko - 29 lipca 2021, 22:11:19 - *.play-internet.pl
Motor Lublin & Śląsk Wrocław

fansport - 29 lipca 2021, 22:13:09 - *.dynamic.chello.pl
magiera, jak ty wspaniale potrafisz ustawić linie defensywną, widać że byłeś kiedyś takim obrońcą, jak teraz jesteś trenerem.

Murphy - 29 lipca 2021, 22:15:17 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk poszedł na siłownie, i zapomniał o robieniu nóg....

kura - 29 lipca 2021, 22:20:15 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Janek ale masz negatywne myślenie.

Erwin - 29 lipca 2021, 22:23:18 - *.wawtel.pl
Nikt zbytnio na Śląsk nie liczył a zdobyli dla Polski masę punktów. Trzymamy kciuki. Punkty przydadzą się wszystkim polskim drużynom dlatego cała Polska (poza frustratami) trzyma za Was kciuki z Hapoelem

noway - 29 lipca 2021, 22:24:43 - *.icpnet.pl
Pięknie tylko dlaczego mamy latać tam gdzie mogą nas podtruć przed meczem ?

D... - 29 lipca 2021, 22:31:35 - *.play-internet.pl
Sensacja we Wrocławiu! W najsłabszej parze II rundy eliminacji LKE wyżej notowany, armeński Ararat Erewan (205 zespół Europy w rankingu UEFA) nie odrobił strat i zaledwie zremisował z polskim outsiderem Śląskiem (346 zespół Europy), odpadając z dalszych gier. Poziom dwumeczu i wynik jak w klasie B: 7-5 dla Polaków, czyli gra na żywioł bez obrony, a w bramkach ręczniki... Ot, peryferie piłki nożnej w Europie...

Leo - 29 lipca 2021, 22:37:37 - *.centertel.pl
Dla mnie ten remis to sukces Śląska. Ararat był rozstawiony. Remis z nimi to sukces.

P88 - 29 lipca 2021, 22:58:45 - *.odramedia.pl
Para tego 346stego klubu w Europie, będzie losowana w rozstawieniu. Także jak Ślask ogra Hapoel, to w czwartej rundzie można trafić ogórki

grzechuleg - 29 lipca 2021, 23:04:23 - *.ssp.dialog.net.pl
Śląsk to potęga A nie tam jakiś Raków i Pogoń słabeusze Dolnośląska koalicja Śląsk & Miedź !!!

grzechuleg - 29 lipca 2021, 23:09:37 - *.ssp.dialog.net.pl
Co jest z tą stroną

Juras - 29 lipca 2021, 23:12:42 - *.dip0.t-ipconnect.de
Brawo Śląsk choć lepiej wyglądałoby te 3-2 ....zresztą legia cieszyłaby się z dwóch remisów po ciężkiej walce i karnych

mundi - 29 lipca 2021, 23:14:32 - *.240.139.6
gratulacje za awans i trzymam kciuki za was w kolejnym meczu. W eliminacjach Śląsk robi po prostu to co do niego należy czyli 2 rundy ma zaliczone.

LGOM - 29 lipca 2021, 23:19:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@grzechuleg - relacje Miedzi i Śląska znakomicie opisuje to powiedzenie : Przykleiło się g..no do okrętu i krzyczy płyniemy.

Juras - 29 lipca 2021, 23:28:28 - *.dip0.t-ipconnect.de
super tekst Śląsk to potęga......co wy bierzecie? ograniczcie dawkę ,ja tam kazdej Polskiej drużynie kibicuje w rozgrywkach europejskich ale u was to ze skrajności w skrajność ....raków też mocarze futbolu ,legia to mega potęga,a pogoń cóż .......pewnie pech ,lub za wysoka trawa

bos60 - 29 lipca 2021, 23:32:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Prawda jest taka, że Śląsk jako jedyny w Lidze Konfederacja zbiera punty. 4 mecze z czego 3 wygrane i 1 remis. WARA od Śląska, bo potęga to nie jest, ale radę daje. Co z tego, że Pogoń walczyła, tam nie bylo napastnika... Raków tez się nie popisał.

Ja - 29 lipca 2021, 23:34:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Cala Europa smieje sie dzis z Araratu Erywan. Ormianie odpadli juz w drugiej rundzie z klubem z Polski. Wielki wstyd nie przejsc Polakow.

Brutus - 30 lipca 2021, 0:07:36 - *.static.system77.pl
Żałośni jesteście. Polski klub awansował dalej co się nie zdarza często, a wy się do 5 straconych bramek. Mecze piłkarskie są nieprzewidywalne no ale Polskie marudy zawsze się znajdą.

Hopek - 30 lipca 2021, 0:25:13 - *.bielsko.dialog.net.pl
Tragedia ten Śląsk, Kiepscy i tyle .... Szrot plus paru emerytów.Tamten dream team z izraela pokaże im miejsce w szeregu.

Pozdraw - 30 lipca 2021, 0:38:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gwiazdeczki ... I takie patałachy zarabiają po 50-100 koła. Będę trzymał kciuki za ten śmieszny hapoel.

noway - 30 lipca 2021, 1:08:15 - *.icpnet.pl
Bramek nastrzelali, w Israel nie będzie lekko na lotnisku.

mrs - 30 lipca 2021, 4:15:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie zapominajmy ze zespol z Armenii wczesniej wyeliminował ekipę z Węgier.Brawo dawni wojskowi.

Szekla - 30 lipca 2021, 6:42:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Radosny futbol Śląska.
Panie trenerze a gdzie taktyka?
Zawodnicy Arraratu zarabiaja 1200 - 2000 euro miesięcznie a w Slasku jeden zawodnik zarabia wiecej niż cala druzyna z Armenii.

Gróbykolo - 30 lipca 2021, 7:50:12 - *.centertel.pl
Dramat jeśli chodzi o obronę.W dwumeczu strata 5 bramek z drużyną nieprezentującą jakiegoś oszałamiającego poziomu.Nie ma w tej drużynie oprócz Picha piłkarza który potrafi wykończyć akcje.

Kpr - 30 lipca 2021, 9:55:21 - *.multi-telekom.pl
Brawo brawo brawo!

Grad - 30 lipca 2021, 10:28:25 - *.162.60.26.ip.interplus.com.pl
Zamiast się cieszyć, że Polska drużyna awansuje dalej to narzekamy, typowo Polsko-pisowskie. Ja nie kibicuję Śląskowi, a Legii bardzo nie lubię ale się cieszę, że obie drużyny awansowały dalej. Śląsk musi poprawić obronę bo tak naprawdę gdyby nie Szromik (chociaż nie ustrzegł się błędu) to w pierwszym meczu mógł być różnie. Pozdrowienia dla normalnych.

Fox - 30 lipca 2021, 10:28:32 - *.146.226.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie ma co, walczymy jak równy z równym z zespołami z Armenii, Litwy, Estonii czy przeciętniakiem z ligii chorwackiej. Równia pochyla. Nasza liga podjeżdża już pod polamatorstwo. Nie rozumiem sprowadzania tych zagranicznych kopaczy którzy wnoszą ledwo co. Lepiej ogrywać juniorów.

Borys - 30 lipca 2021, 13:16:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Taki Hajduk Split z którym polskie zespoły miałyby może minimalne szanse pojechał do Kazachstanu i przegrał 1-4 odpadając z rozgrywek. Armenia, Kazachstan, Azerbejdżan - tak się ciężko gra. Tak więc nie jest źle. Wynik w dwumeczu super. Niestety na Hapoel może to nie wystarczyć jak obrona nadal będzie dziurawa.

KONRAD - 30 lipca 2021, 15:32:55 - *.centertel.pl
W pucharach liczy się:1)awans do następnej rundy,2)punkty do rankingu,3)pieniądze,które otrzymuje klub za awans.Życzę wszystkim polskim klubom dalej grającym w tegorocznej edycji pucharów aby zaszły jak najwyżej.

tyle - 30 lipca 2021, 16:30:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl