8 sierpnia 2021, 18:51:22 - dwieladek
Wygrana Rapidu w lidze

Austriacki SK Rapid Wiedeń wygrał 3-0 (1-0) z Wolfsberger AC w domowym meczu trzeciej kolejki austriackiej ekstraklasy. Rapid będzie rywalem Śląska Wrocław w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, jeżeli przegra w dwumeczu III rundy eliminacji Ligi Europy z cypryjskim AS Anórthossis Ammochóstou, a Śląsk wyeliminuje w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy izraelski Hapoel Beer Szewa.

8 sierpnia 2021, 17:00 - Wiedeń (Allianz Stadion)
SK Rapid Wiedeń 3-0 Wolfsberger AC
Taxiárchis Foúntas 22, 52, 53

Rapid: 1. Richard Strebinger - 13. Thorsten Schick (58, 6. Kevin Wimmer), 30. Leo Greiml, 20. Maximilian Hofmann, 31. Maximilian Ullmann (72, 23. Jonas Auer) - 36. Kelvin Arase, 14. Srđan Grahovac, 8. Christoph Knasmüllner, 9. Taxiárchis Foúntas (57, 42. Lion Schuster), 27. Marco Grüll (82, 37. Lukas Sulzbacher) - 29. Ercan Kara (81, 35. Benjamin Kanurić).

żółte kartki: Maximilian Hofmann, Srđan Grahovac, Christoph Knasmüllner, Ercan Kara - Kai Stratznig, Tai Baribo, Cheikhou Dieng.

sędziował: Alexander Harkam (Styria).

Rapid z czterema punktami na koncie zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Rewanż Rapidu z Anórthossisem odbędzie 12 sierpnia o godzinie 19:00 w Larnace, a Śląska z Hapoelem tego samego dnia i tej samej porze w Petach Tikwie. Mecze IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zaplanowano na 19 i 26 sierpnia.

BeeSKa - 9 sierpnia 2021, 0:53:17 - *.252.61.15
Spokojnie, na razie trzeba się skupić na Hapoelu bo w Izraelu nie będzie łatwo.
Uważam, że Śląsk może ugrać tam remis z awansem. Jednak tak samo prawdopodobna jest porażka na tym trudnym terenie, Hapoel jest lepiej przygotowany do gry w tak ekstremalnych warunkach.
Oby się udało awansować bo mecz z silniejszym Rapidem zapowiada się bardzo ciekawie. Trzeba korzystać z okazji zanim znowu nam zamkną stadiony...

@besska - 9 sierpnia 2021, 10:53:15 - *.toya.net.pl
Mordo, najpierw Rapid musi odpaść z Cypryjczykami, aby Śląsk z nimi zagrał. Po pierwszym meczu, który wygrali 3-0 ciężko będzie odpaść