23 września 2021, 22:23:12 - dkelman
Dzień konia bandy słonia

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał na wyjeździe 1-0 (1-0) ze Śląskiem Wrocław w jednym z czwartkowych spotkań I rundy Fortuna Pucharu Polski. Decydujący gol padł już w 3. minucie po strzale Murisa Mešanovicia. Wrocławianie od 52. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Caye Quintany.

23 września 2021, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 0-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Muris Mešanović 3

Śląsk: 1. Matúš Putnocký - 3. Jakub Iskra (70, 35. Bartosz Boruń), 39. Szymon Lewkot, 14. Wojciech Golla, 2. Diogo Verdasca (67, 5. Waldemar Sobota), 23. Víctor García (67, 4. Dino Štiglec) - 7. Róbert Pich (83, 33. Adrian Łyszczarz), 29. Krzysztof Mączyński (83, 17. Petr Schwarz), 8. Mateusz Praszelik, 24. Caye Quintana - 9. Erik Expósito.

Bruk-Bet Termalica: 1. Łukasz Budziłek - 21. Filip Modelski (88, 27. Bartłomiej Kukułowicz), 19. Michal Bezpalec, 6. Nemanja Tekijaški, 23. Marcin Wasielewski - 22. Michal Hubínek, 18. Piotr Wlazło, 24. Ernest Terpiłowski (82, 8. Samuel Štefánik), 87. Jakub Pek (88, 5. Vlastimir Jovanović) - 11. Muris Mešanović (82, 26. Michał Orzechowski), 7. Roman Gergel (82, 2. Patryk Czarnowski).

żółte kartki: Diogo Verdasca - Wasielewski, Modelski, Wlazło, Hubínek.
czerwona kartka: Caye Quintana (52. minuta, Śląsk, za brutalny faul).

Conquista - 23 września 2021, 22:30:58 - *.dynamic.chello.pl
Nieciecza w mocno rezerwowym składzie, tylko Wlazło i Tekljaski z podstawowego ligowego składu.

Bili - 23 września 2021, 22:30:58 - *.dynamic-4-waw-k-1-0-0.vectranet.pl
Frankowski nie pomógł ?

Simon - 23 września 2021, 22:31:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szok. Kto by przypuszczał...

kibic - 23 września 2021, 22:31:47 - *.home.aster.pl
oj a Legie ograli a ogórków już nie co za drużyna wszyscy się napinają na Legie a później dupa

TomTom1916 - 23 września 2021, 22:32:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Witam. Co sędzia już nie machał chorągiewką? Malinowe nosy . Cieszę się z waszej smutnej porażki

WZL - 23 września 2021, 22:34:05 - *.dynamic.chello.pl
VARADI ty parowo co to się stało co te twoje pajace odwalily w torbę od Niecieczy hahaha

sfswfsf - 23 września 2021, 22:34:17 - *.dynamic.chello.pl
Bo niektórym drużynom nie zależy na buraczanym pucharze wolą się skupić na lidze

wujas - 23 września 2021, 22:34:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lewy chwilowo ocalił posadę

e(L)ka - 23 września 2021, 22:35:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W składzie Śląska zabrakło Frankowskiego

WZL - 23 września 2021, 22:35:47 - *.dynamic.chello.pl

Kotmasza18 - 23 września 2021, 22:37:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla Bruk-betu Termalica.Mam pytanie może ktoś mi to logicznie wyjaśni, dlaczego to Śląsk Wrocław był gospodarzem tego meczu,skoro gospodarze meczów pucharowych są wyłaniani po sezonie 20/21 i skoro w roli gospodarza powinna występować w tym konkretnym przypadku to Termalica powinna być gospodarzem spotkania/w sezonie 20/21 I liga/ a ostatecznie gospodarzem spotkania jest Śląsk Wrocław/Ekstraklasa/.

Tylko ZL! - 23 września 2021, 22:41:05 - *.home.aster.pl
Cała Polska w cieniu Niecieczy 😂

ggf - 23 września 2021, 22:41:05 - *.dynamic.chello.pl
O co chodzi z tym Frankowskim podjął prawidłową decyzję i tyle gra się na gwizdek a nie na chorągiewkę Legia o tym zapomniała pretensie do siebie i tyle w temacie

Kotmasza18 - 23 września 2021, 22:41:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla Bruk-betu Termaliki.Dlaczego gospodarzem spotkania był Śląsk Wrocław?,skoro to Termalica w sezonie 20/21 grała o ligę niżej,a gospodarze meczów są ustalani po sezonie 20/21.

FAWORYCI ? - 23 września 2021, 22:42:00 - *.sta.tvknaszapraca.pl
Dzisiaj Śląsk, wcześniej Pogoń - przypadkowi pucharowicze. Liczyć można tylko na Raków i Legię na tym etapie PP. I taki niech będzie finał żeby któraś z tych 2-ch drużyn go zdobyła i reprezentowała w 2-giej rundzie eliminacji Pucharu Konferencji.

polok - 23 września 2021, 22:43:01 - *.30.146.10
puchar z wozu koniom lżej. Prosta zasada. Lepiej odpasc na 1 rywalu niz w finale...

Pan Kura - 23 września 2021, 22:43:05 - *.146.41.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niespodzianka in minus dla kibiców najbardziej popularnego klubu na Dolnym Śląsku. Jednak w oczy się rzuca co innego, kibice małego Zagłębia Lubin mają jakieś kompleksy, że tak tu trollują. No cóż, trzeba znać swoje miejsce w szeregu, a nie tu błaznować.

bolo - 23 września 2021, 22:43:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo słoniki! Lać miastowych!

Ślężanin - 23 września 2021, 22:46:48 - *.home.aster.pl
Ślęza awansowała, od razu widać kto rządzi w mieście.

Kibic - 23 września 2021, 22:46:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jacek już stracił kontakt z grajkami.

Szarowola - 23 września 2021, 22:49:40 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Słonie. WKS na dnie.

LOL - 23 września 2021, 22:52:20 - *.toya.net.pl
Siódmy zespół Ekstraklasy odpada w I rundzie a to chyba nie koniec.

on - 23 września 2021, 22:56:32 - *.swiatlowod.elomza.pl
śmieszą mnie kibice elki którzy wypominają frankowskiego zapominając o stefańskim i varciniaku :DDD

Kotmasza18 - 23 września 2021, 23:02:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do LOL.To jeszcze raz potwierdza tezę że Polska liga jest cienka,jak barszcz czerwony gotowany 15-sty raz na tych samych burakach czerwonych, i nie ma żadnej przepaści nad zespołami z II czy I ligi nad zespołami z Ekstraklasy.Najlepszy przykład był wczoraj, gdzie obrońca PP Raków Częstochowa w meczu ze Stalą Rzeszów szalę na swoją korzyść przechylił dopiero w ostatnich 5-6 minutach meczu.A drużyna Ekstraklasy swojego przeciwnika powinna zjeść i wydalić już po 45 minutach gry,a nie męczyć się prawie do ostatniego gwizdka meczu.

kskldfsl - 23 września 2021, 23:39:37 - *.49.252.44.ipv4.supernova.orange.pl
To juz nie jest smieszne. Czy jest w Polsce druzyna ktora w PP odpada z wiekszymi ogorami niz Śląsk od jakichs 12 lat?

Kks - 24 września 2021, 0:46:57 - *.icpnet.pl
Cała Polska śmieje się że śląska

szatan - 24 września 2021, 1:13:54 - *.dynamic.chello.pl
@kskldfsl nie śledziłem dokładnie z kim odpadał Śląsk w ostatnich latach, ale Wisła Kraków też nie miała już dawno długiej przygody w Pucharze, eliminowało ich KSZO, Błękitni...
A co do dziś - odpadli dość pechowo (oglądałem pierwszą połowę i tylko Budziłkowi BrukBet zawdzięczał utrzymanie prowadzenia do przerwy) - z drużyną z ekstraklasy... To nie KKS Kalisz.
@Kotmasza18 - na podstawie poprzedniego sezonu są kwalifikacje do PP (drużyny z wyższych lig niż 2 nie biorą udziału w wojewódzkich PP, więc mają wejście z automatu), zawsze są wszyscy Ekstraklasowicze, Pierwszoligowcy, 16 mistrzów wojewódzkich - w tej chwili daje to 14 miejsc dla II ligi, a że było tam chyba 19 drużyn, to 9 miało awans z automatu, a 5 z rundy wstępnej. Losowanie było w sierpniu i zasada jest taka, że gospodarzem jest drużyna z niższej ligi (ale w tym sezonie), a gdy obie są z jednej klasy rgr - wylosowana jako pierwsza

Och jak ja lubię takie wyniki meczów gdzie wicelider
rozgrywek przegrywa u siebie z ostatnim zespołem w tabeli.
Jeszcze bardziej rajcuje mnie to jak drużyna z wioski liczącej ~700 mieszkańców uciera nosa ekipie
z "metropolii" mającej ~700 tys. ludności.
Bardzo mnie cieszy fakt powrotu do ekstraklapy B-BT,
która ma dodatni bilans bezpośrednich spotkań z "wielką" Legią.
Brawo. Małe jest piękne!

jjo - 24 września 2021, 8:21:31 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Śmieszno i straszno. Jakoś nie trawię Magiery. Nic Śląsk w czasie 90 minut nie potrafił zmienić w swojej grze - ciągle to samo. Niby stwarzali jakies sytuacje ale generalnie nie chciało wpaść. Piłka nożna to gra w której liczą się bramki a więc ma wpadać do siatki. Schematy, ustawienia, zawodnicy, zmiana tempa gry i jakieś tam popierdółki mają służyć jednemu celowi - zdobywaniu bramek. Można pięknie rysować na ekranie i mieć wiedzę , tylko jak to się ma do wyniku? Fajnie że Słonie przeszły się po Śląsku jak po betonie.

Osetskurwi - 24 września 2021, 8:22:49 - *.25.157.50.static.3s.pl
Będąc na tym meczu stwierdzam, że od 3 minuty Termalica nie istniała totalnie.Mieli dosłownie 2 kontry które mogły cokolwiek przynieść przez cały mecz. Śląsk atakował przez cały mecz, wręcz demolował Słoniki. Zabrakło pomysłu na wykończenie, psychy i trochę szczęścia. Nie jestem kibicem żadnej z drużyn, tylko pobocznym obserwatorem. Brawo Termalica

Kickero - 24 września 2021, 8:23:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@starykibic
...to pobaw się swoimi wackiem

voyt - 24 września 2021, 8:47:01 - *.biz.kpn.net
"Wola skupic sie na lidze" - typowe myslenie polskich klubikow. Olac puchar, olac europejskie puchary, byle zajac wysokie miejsce w lidze, dostac sie do pucharow i....znow je olac :D To cholere oni walcza w lidze o czolowe lokaty jak co roku olewaja puchary, myslenie glupiego.

ivo - 24 września 2021, 8:51:12 - *.internetdsl.tpnet.pl
prośba do jacka magiery - szanuje cie chlopie i to bardzo, za normalnosc, skromnosc, pracowitosc ale prosze cie nie wysyłaj do radia i TV swojego asystenta bo 2 dni temu klepał ze celem jest majowy final pucharu polski. To teoretyczna oczywista oczywistosc ale po co on takie kocopoły prawi a za 24h dostajecie w leb ze sloniami.

laborant - 24 września 2021, 10:04:11 - *.244.156.116
Laboratorium WKS nie podziałało, za co szczególnie przepraszam. Kolejny wynik, po którym można tylko jedno powiedzieć - Ekstraklapa jak słaba była - tak jest nadal. Kompletna nieprzewidywalność formy i zaangażowania "pracowników" klubów. I kim potem grać w Europie, kim ogrywać islandzkich poławiaczy fok, jak rozbijać w pył pasterzy z Armenii, czym wojować aby nie dostać w trąbe od bankierów i nauczycieli z Luksemburga.

scorpio - 24 września 2021, 10:15:57 - *.30.115.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kura powiedziałeś całą prawdę, nic dodać.
L-ki też przestańcie już się ośmieszać, gra się do gwizdka więc przegraliście zasłużenie. Jesteście obecnie bez dwóch zdań najlepszą w Polsce drużyną, takie farmazowny o wyższości chorągiewek nad gwizdkiem psują wasz wizerunek poważnych ludzi.

Sunsk - 24 września 2021, 11:06:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Haha ale ludu na meczu pol wrocławia 😂

mike400512 - 24 września 2021, 12:48:48 - *.ssh.gliwice.pl
tutuł conajmniej dziwny żeby nie powiedzieć obraźliwy , moze tak spróbować z takimi "określeniami" wobec Legii ?

Fan TSP - 24 września 2021, 13:01:35 - *.147.3.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@kskldfsl
Niestety Podbeskidzie, przykłady to Wisła Sandomierz, Pogoń Siedlce, Motor Lublin, to kluby z którymi przegraliśmy i odpadliśmy z Pucharu Polski

mojo jojo - 27 września 2021, 6:11:21 - *.205.195.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl