19 grudnia 2021, 17:04:28 - dkelman
Lider z zapasem na zimę

W niedzielnym meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań wygrał 2-1 (1-1) z Górnikiem Zabrze. Bramki dla gospodarzy zdobyli Nika Kwekweskiri i Antonio Milić, a dla gości trafił Jesús Jiménez. Ten wynik oznacza, że Lech przed przerwą zimową ma cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin.

19 grudnia 2021, 15:00 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 2-1 Górnik Zabrze
Nika Kwekweskiri 44, Antonio Milić 90 - Jesús Jiménez 36

Lech: 35. Filip Bednarek - 2. Joel Pereira (90, 44. Alan Czerwiński), 18. Bartosz Salamon, 16. Antonio Milić, 3. Barry Douglas - 21. Michał Skóraś (71, 50. Adriel Ba Loua), 6. Jesper Karlström, 30. Nika Kwekweskiri (81, 25. Pedro Tiba), 24. João Amaral (81, 10. Dani Ramírez), 7. Jakub Kamiński (90, 11. Filip Marchwiński) - 9. Mikael Ishak.

Górnik: 1. Daniel Bielica - 2. Przemysław Wiśniewski, 26. Rafał Janicki (10, 77. Jakub Szymański), 27. Adrian Gryszkiewicz - 96. Robert Dadok, 23. Jean Mvondo, 6. Krzysztof Kubica (90, 22. Dariusz Stalmach), 17. Bartosz Nowak (84, 11. Mateusz Cholewiak), 10. Lukas Podolski (90, 20. Vamara Sanogo), 64. Erik Janža - 9. Jesús Jiménez.

żółte kartki: Kwekweskiri, Pedro Tiba - Dadok, Janža.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 15 852.

Od 72. minuty z powodu kontuzji arbitra sędziował Albert Różycki (Łódź).

rob - 19 grudnia 2021, 17:05:28 - *.protonet.pl
tam chyba dogrywka była

aaa - 19 grudnia 2021, 17:06:02 - *.199.59.171
podolski bedzie sobie pluł w brode, ze nie strzelił na 1;2.

Lolo - 19 grudnia 2021, 17:06:22 - *.dynamic-4-waw-k-3-0-0.vectranet.pl
Do szatni i na koniec. Jak partacze tracili.

Wuchta - 19 grudnia 2021, 17:06:34 - *.poznet.com.pl
BRAWO Lech!!!! Nie dla psa kiełbasa, nie dla Pogoni i Rakowa mistrzostwo.

super ryl - 19 grudnia 2021, 17:07:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Miałem zrobić wielkie haha z Lecha że stracili punkty z cieniasami, ale jest jednak wielkie haha z krupników 90+9 i punkty zostały w Poznaniu.

frytteq - 19 grudnia 2021, 17:07:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mogli doliczyć 100 minut... Poznań już ciągnięty za uszy.

Wojtek - 19 grudnia 2021, 17:08:32 - *.146.33.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ile minut trwał ten mecz? Łobuzy rządzą polską piłką.

gość - 19 grudnia 2021, 17:09:27 - *.10.22.153.ipv4.supernova.orange.pl
kolejny mecz wypaczony przez tzw. doliczony czas

wiesław - 19 grudnia 2021, 17:09:36 - *.111.247.13
Z drogi śledzie bo MISTRZ jedzie

... - 19 grudnia 2021, 17:09:38 - *.205.146.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
He, Skorża i Urban przez lata wyśmiewani nagle jesienią stali się najlepszymi trenerami ligi
Ale wiadomo, że wiosną nie musi tak być - tutaj wzloty i chwała trwają krócej, niż w normalnym świecie.

Ergar - 19 grudnia 2021, 17:10:40 - *.internetia.net.pl
Super ryl
Co to są "krupniki" ?

tristan07 - 19 grudnia 2021, 17:11:29 - *.21.27.150.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak naprawdę to nie był czas doliczony, nie widzieliście - nie komentujcie.
I tak gratulacje dla Górnika Zabrze za postawę w meczu i w ostatnich 5, o mały figiel byłoby 1:3.
Legii punkty zabraliśmy, Lechowi oddaliśmy.

... - 19 grudnia 2021, 17:11:40 - *.205.146.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dla tych co nie oglądają tylko komentują - mecz był dużo przedłużony przez przerwy, także z powodu zmiany sędziego.

kibic - 19 grudnia 2021, 17:12:26 - *.dynamic.chello.pl
wielka szkoda tego meczu ale Górnik walczył do końca....

Tom - 19 grudnia 2021, 17:12:34 - *.25.43.226
Kontuzja sędziego, doliczone było 13 minut.

yy - 19 grudnia 2021, 17:13:35 - *.adsl.inetia.pl
14 minut doliczył a kontuzja arbitra to 9 minut plus 7 zadymienie plus zmiany i kontuzje co daje 20 minut!Chyba ktoś się na pociąg spieszył!

transfer - 19 grudnia 2021, 17:14:11 - *.centertel.pl
Ishak do L odejdzie i bramkarz bednarek tez

qchasz - 19 grudnia 2021, 17:15:03 - *.49.189.178.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo TORCIDA.. Fantastyczny doping przez cały mecz...prawie jak w Zabrzu...przy odrobinie szczęścia mogliśmy urwać punkty.. dzięki za walkę Górnicy...Wesołych Świąt wszystkim

Aaaa - 19 grudnia 2021, 17:17:28 - *.dynamic.chello.pl
Mega fart już od dłuższego czasu.

Panicz - 19 grudnia 2021, 17:17:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dziś fuksiarskie zwycięstwo Lecha, wczoraj frajerska strata punktów przez Wartę. Suma szczęścia i nieszczęścia w Poznaniu równa się zero.

fanfaryy - 19 grudnia 2021, 17:18:31 - *.manitu.net (*.248.224.131)
bo tu komentuje duzo ludzi co chca wylac swoje frustracje osobiste zamiast odniesc sie do danego wydarzenia

super ryl - 19 grudnia 2021, 17:18:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ergar chodziło mi o krupnioki czyli śląską kaszankę, ale podpowiadacz google jest mądrzejszy i nie sprawdziłem że mi przekręcił wyraz.

lapa - 19 grudnia 2021, 17:19:15 - *.dip0.t-ipconnect.de
GORNIK-pokoze jeszcze tym konduktorom z drogi sledzie bo GORNIK jedze

kibicc z m - 19 grudnia 2021, 17:21:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
graty dla Górnika za dobry mecz. trochę brak szczęścia i skuteczności bo wynik byłby zupełnie inny. najbardziej sprawiedliwy remis. pozdro dla normalnych

ZeteL - 19 grudnia 2021, 17:22:58 - *.ssp.dialog.net.pl
Trzeba powiedzieć, że "nowy" sędzia dał radę. Nie uznał gola Lechowi, nie gwizdnął karnego dla Górnika i to były ... bardzo dobre decyzje. Brawo.

asaa - 19 grudnia 2021, 17:23:15 - *.111.245.12
brawo wielki KOLEJORZ KKS

@isy - 19 grudnia 2021, 17:25:50 - *.10.22.153.ipv4.supernova.orange.pl
do moderatorów: od kiedy na tym, portalu można bezkarnie i bezzasadnie wyzywać od "baranów". Wnoszę o bana dla "isy". Może to go nauczy kultury.
PS: Mecz oglądałem - W telewizji. Skoro mądrzy inaczej kibice Lecha zasmradzają i zadymiają stadion to powinni dostać KARĘ, a nie nagrodę w postaci "doliczonego do oporu czasu"
(zmiana sędziego trwała TRZY minuty, a nie trzynaście).
swoją drogą: sędziowie są chyba źle przygotowani fizycznie. Wczoraj kontuzja sędziego, dzisiaj też.

Kolejorz - 19 grudnia 2021, 17:25:54 - *.centertel.pl
Dowcip roku wczoraj otrzymałem bramce w 95 minucie dla pogoni gdzie doliczyli 4 minuty. Cytuje pogoń jeden Warta zero, wy to tacy głupi braca legi jesteście

Ttj - 19 grudnia 2021, 17:30:55 - *.147.1.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bielica bardzo dobry bramkarz

Sebastian - 19 grudnia 2021, 17:37:14 - *.146.33.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@trietan07: A czy ty widziałeś kiedykolwiek takie idiotyzmy, jakie miały miejsce podczas tego meczu? Czy taki przebieg zdarzeń możliwy jest w poważnych ligach lub podczas mistrzostw świata czy Europy? Ten mecz świadczy o poziomie polskiej piłki klubowej, o sposobie i klasie sędziowania i o tobie, który tej patologi nawet nie zauważasz. Kontuzja sędziego wpływa na wynik meczu...? To niczym ból palca przed klasówką... -śmieszne i żałosne zarazem.

tristan07 - 19 grudnia 2021, 17:39:44 - *.21.27.150.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kto by powiedział, że na koniec roku Górnik będzie w tabeli tylko o gola lepszy niż Stal Mielec i nie będzie to okolica strefy spadkowej.

Tom - 19 grudnia 2021, 17:43:55 - *.25.43.226
Do @isy, zmiana sędziego trwała około 7 minut a zadymienie około 10 minut. Dolicz do tego zmiany.

tristan07 - 19 grudnia 2021, 17:46:34 - *.21.27.150.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co ja pisałem? Że czas doliczony tak naprawdę nim nie był, że to była może 40min czasu gry 2. poł. Powinno być doliczone więcej. To nie było ciągnięcie gumy dla Lecha. A czemu tak się stało to inna sprawa. Sędzia może źle się poczuć, lepiej tak niż by miał człapać cały mecz i nic nie widzieć. A pirotechnika - kto pozwolił wnieść na stadion i komu? I kto zapłaci - dopóki kto inny niż ci co wnieśli i odpalali to tak będzie. Taka nasza liga a i tak się dobrze oglądało.
Zaś jeśli coś jest patologią to zmiana nazwy klubu dla uniknięcia płacenia długów. Choć w Zabrzu różnica polega w sumie tylko na tym, że miasto się zawzięło na spłatę tych długów (obligacji klubowych) kosztem podatników.

Kibic - 19 grudnia 2021, 17:47:03 - *.play-internet.pl
Ten portal to od piłki wodnej? Bo w nożnej podają 90+9' i wtedy wszyscy wiedzą że bramka w doliczonym czasie.
To wieczne odnoszenie do 90minut jest jakąś paranoją.

Nimnul - 19 grudnia 2021, 18:01:20 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ta setka Poldiego zdecydowałaby o wygranej szkoda i zarazem brawo Górnik dobra końcówka sezonu. Wzmocnić się i w rundzie wiosennej utrzymać czołówkę tabeli.

Damian_Zob - 19 grudnia 2021, 18:12:07 - *.dynamic.chello.pl
\G/ratulacje dla Kolejorza i Górnika.
Dobry mecz. Ładne pierwsze bramki.
Piłkarsko Lech lepszy ale to Górnik mógł wygrać.
Jak nie MY to majstra róbcie WY

J - 19 grudnia 2021, 18:20:33 - *.play-internet.pl
Górnik nie ma farta do bramkarzy. Kolejny który zawala mecz.Bielica jak do tej pory nic ciekawego (dwa mecze) nie pokazuje w bramce Górnika . Jeśli coś broni , to piłki które centralnie wpadają na niego. Czas zainwestować w fachowca.

jlaz - 19 grudnia 2021, 18:24:48 - *.dynamic-1-kat-k-5-2-0.vectranet.pl
Lech inna półka niestety. Głębia składu u nas nie ma takiego czegoś. Zasłużone zwyciestwo Lecha, aczkolwiek chłopaki mogli coś ugrać. Dzięki za walkę. Bielica dużo lepszy od Sandomierskiego.

Sebastian - 19 grudnia 2021, 18:28:56 - *.146.33.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Zaakceptowanie tzw. "czasu doliczonego" jest furtką do różnych kombinacji i nadużyć, a w dłuższej perspektywie prowadzi to do niczego innego, jak właśnie do patologii. Mecz powinien trwać 90 minut i basta, a wszelkie przedłużenia traktować należy jako sytuację nadzwyczajną, a nie zwyczajną. Gdyby na drogach zastosowano wariant z piłki nożnej, to zbędne byłoby ograniczanie prędkości, zbędna byłaby policja drogowa, bo każe wykroczenie ma również swoje uzasadnienie. Ale do czego by to doprowadziło...? To łatwo sobie wyobrazić. Poprzez piłkę nie będzie aż tak tragicznych konsekwencji, ale jej dno jest już coraz bliżej.

Bartlomiej - 19 grudnia 2021, 18:34:30 - *.204.54.132.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szczesliwie zwyciestwo Lecha a zarazem niesamowity blad w ostatniej minucie. Gornika

papaszun - 19 grudnia 2021, 19:03:42 - *.dynamic.hispeed.ch
W Lechu gralo w podstawowym skladzie 2 (dwoch) Polakow! Szkolenie w klubie na bardzo zadawalajacym poziomie! To samo dotyczy Papa Szuna z Rakowa. Proponuje przy klubach pilkarskich otworzyc "Biura Podrorzy! Potezne pieniadze i marne Balkany i III liga chiszpanska! Dziadek Podolski dwa razy przyszpieszyl i posadzil ten caly poznanski bajzel na du... Brawo Poldi! Mozesz w tej lidze z ogorkami jechac do 40!!!

Jaro_KSG - 19 grudnia 2021, 19:04:39 - *.40.175.50.threembb.co.uk
Górnik Mistrzem Polski!!!

NowySezon - 19 grudnia 2021, 19:36:08 - *.adsl.inetia.pl
w tym sezonie jeśli Lech Poznań nie zdobędzie mistrzostwa to będą sporymi dziadami.Uważam że nie ma wymówek typu "zmęczenie sezonem",grają praktycznie tylko co tydzień,z małą przerwą na puchar Polski,mają najsilniejszą kadrę od rezerwowych po pierwszą jedenastkę,nie widzę powodu dla którego Kolejorz miałby uznawać przegranie mistrzostwa za udany sezon,to będzie frajerstwo,nie wiem czy nie większe od Legii w tym sezonie

Thrud - 19 grudnia 2021, 23:12:21 - *.212.45.2-internet.zabrze.debacom.pl
Dobry mecz - aż chciałoby się więcej takich oglądać.
Szkoda porażki, ale Lech był nieco lepszy. Chciałbym obejrzeć obydwie drużyny w pucharach.
Wreszcie w Górniku jest niezły bramkarz.

Lolo - 20 grudnia 2021, 1:27:31 - *.cgn1.srl.meteor.ie
Zakładam że ten mecz trwałby tyle ile Lech potrzebował do strzelenia 2 gola, na szczęście nie była to 199 minuta doliczonego czasu gry.

Kibic Lech - 20 grudnia 2021, 1:33:50 - *.icpnet.pl
Na meczu mnie niestety nie było,bo robota..
Ale jeśli w tym sezonie nie zdobędziemy mistrzostwa to już chyba nigdy!!
Ja liczę jednak,że tak się stanie. Dodatkowo Puchar Polski tak samo.

TakaPrawda - 20 grudnia 2021, 2:05:34 - *.dynamic.chello.pl
Do @isy
Oj ktoś tutaj nie oglądał meczu a komentuje.
1. W 53 minucie i 10 sekundzie mecz przerwany z powodu zadymienia. Wznowienie następuje w 59 minucie i 40 sekundzie (6,5min)
2. W 65 minucie i 10 sekundzie jest przerwa w grze spowodowana kontuzją sędziego. Wznowienie gry następuje w 71 minucie i 24 sekundzie (6min)
3. Zmiany. Było ich 6. Średnio dolicza się około 30sekund za 1 zmianę więc około 3min.
6,5 + 6 + 3 = 15,5min więc i tak doliczył nieco mniej niż powinien.

jjo - 20 grudnia 2021, 8:56:38 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Niewykorzystane sytuację się mszczą. - Jak nigdy, hasło to pasuje do tego meczu. Górnik gra bardzo dobrze jak na swoje możliwości. Podolski dużo daje tej drużynie. Jednak wczoraj zdarzyło się coś co kilka lat temu byłoby nieprawdopodobne. Bramki sam na sam to strzelał z zamkniętymi oczami. Górnik złapał formę i w zasadzie to szkoda dla nich że sezon się kończy. Lech ma głębokie rezerwy i mimo zadyszki dociągnął do końca sezonu na fotelu lidera. Pogoń jak straci Kozłowskiego i Kowalczyka w zimie to Lech Powinien w cuglach wygrać michę. Jedynie Raków może im pomieszać szyki, ale sądzę że nastąpi mały zjazd w tym klubie i będzie rok bez pucharów w Częstochowie. Raków nie ma takich rezerw jak Lech, jest uboższym klubem i tu Lech ma ogromną przewagę.

Neutral60 - 20 grudnia 2021, 11:39:22 - *.icpnet.pl
Statystyki meczowe nie kłamią .Dominacja Kolejorza wyraźna. W pierwszych 30 minutach Kolejorz powinien ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść .Skuteczność strzelecka w przerwie zimowej do poprawy to zadanie nr 1 dla Skorży. Łatwość z jaką Kolejorze tracą bramki też pilnie do poprawy. A poza tym trzeba niektórych piłkarzy "przewietrzyć".

rksm - 21 grudnia 2021, 3:59:01 - *.play-internet.pl
Życzę Wam mistrzostwa w tym sezonie!

Rakowiak - 21 grudnia 2021, 9:20:17 - *.play-internet.pl
Poświęcenie, który każdy z nas wkłada w to by jechać za swoją drużyną.
Miłość-nie za pieniądze, nie za zaszczyty.
Za piękne chwile, których się nie zapomni, wspomnienia które zostaną do końca, za kolegów którzy staną murem.
Każdego dnia dziękuję Bogu, że jestem kibicem, a nie typem dla którego liczy się kasa i pozycja.
Dla nas liczą się chwile.
I to my przeżyjemy życie tak jak się powinno.

marjech73 - 21 grudnia 2021, 13:14:53 - *.wtvk.pl
Lech wyszarpał te 3 pkt.A Górnik..okiem Poznaniaka od meczu z Lechem w Zabrzu zrobił wielki postep na PLUS ,Szacunek dla trenera Urbana.

Tostero0 - 21 grudnia 2021, 20:39:25 - *.play-internet.pl
Ponoć w Betfanie był jakiś boościk na Lecha. Trzeba śledzić, bo ostatnio mają mega promki na wystrzelone kursy.

Tostero0 - 21 grudnia 2021, 20:41:41 - *.play-internet.pl
Z tego, co kojarzę dali też ostatnio boost po kursie 10 na zwycięstwo Radomiaka z Legią. Mega sprawa :D

jokar - 22 grudnia 2021, 14:26:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Życze mistrzostwa Radomiakowi albo dla Rakowa, papierowe tygrysy jak wyżej czy inne faworyty obesr... się jak zwykle heh.

MarkoPolo - 22 grudnia 2021, 15:09:40 - *.net.autocom.pl
Dobry mecz! Oby takich więcej! Cóż za emocje w tym sezonie XD Tygrysy padają, kupony na Betfan wpadają i to mi się podoba