1 stycznia 2022, 13:01:21 - mistol94
Trening Noworoczny Cracovii

W tradycyjnym Treningu Noworocznym Cracovii, odbywającym się co roku 1 stycznia o godz. 12:00, ekstraklasowy zespół wygrał ze swoimi rezerwami 8-6 (2-3). Pierwszą bramkę w 2022 roku zdobył Jakub Myszor.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie odbył się pierwszy Trening Noworoczny - kroniki klubowe tego nie odnotowały. Prawdopodobnie tradycję zapoczątkowano w 1930 roku, gdy Cracovia miała zmierzyć się w meczu towarzyskim z Katowice 06. Goście do Krakowa jednak nie przyjechali, więc gospodarze rozegrali dla zgromadzonej kilkusetosobowej publiczności grę wewnętrzną.

1 stycznia 2022, 12:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 8-6 Cracovia II
Jakub Myszor 7, Michal Sipľak 22, Patryk Zaucha 29, 45, Filip Piszczek 37 (k), Przemysław Kapek 40, Dominik Janeczek 43, Karol Niemczycki 49 - Krystian Bociek 13, 34, Krzysztof Bociek 21, 24, 48, Jakub Wojtysko 50

Cracovia: 23. Karol Niemczycki - 45. Mateusz Pieńczak, 13. Radosław Kanach, 33. Michal Sipľak - 26. Filip Piszczek, 6. Sylwester Lusiusz, 20. Karol Knap, 17. Kamil Ogorzały, 38. Jakub Myszor, 15. Michał Rakoczy - 7. Rivaldinho. Grali także: 30. Adam Wilk (46, 30. Sławomir Steczko), 16. Przemysław Kapek, 18. Jan Ziewiec, 27. Michał Wiśniewski, 54. Dominik Janeczek, 71. Oskar Wójcik, 73. Patryk Zaucha.

Cracovia II: 22. Filip Kramarz (26, 22. Kasper Hamulewicz) - 27. Oliwier Hyla (26, 7. Jakub Wojtysko), 19. Krystian Bociek, 25. Wiktor Zarzycki, 88. Mikołaj Kociołek - 10. Robert Ożóg, 38. Kacper Grzebieluch, 6. Jakub Gut (26, 2. Aleksander Hołda), 8. Michał Stachera, 12. Aleksander Ciesielski (26, 24. Adam Kapusta) - 9. Krzysztof Bociek (26, 73. Wiktor Łuczyk). Od 35. minuty grali także: 27. Oliwier Hyla, 9. Krzysztof Bociek.

sędziowali: Sławomir Steczko (Kraków), od 46. minuty Adam Wilk.

Grano 2x25 minut.

Pasiak - 1 stycznia 2022, 13:02:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Cracovia Pany

Arczi78 - 1 stycznia 2022, 13:07:02 - *.centertel.pl
Bociek do kadry

lajkonik - 1 stycznia 2022, 13:10:13 - *.dynamic.chello.pl
W Cracovii Boćki strzeliły 5 bramek. Będzie urodzaj na wychowanków.

TAG - 1 stycznia 2022, 13:11:29 - *.dynamic.mm.pl
Lech, Areczka, Cracovia Rok 2022 jest nasz !!!

jazdzyński - 1 stycznia 2022, 13:12:17 - *.10.205.233
piękna tradycja w koncu najstarszy krakowski klub

Ahhsjs - 1 stycznia 2022, 13:18:22 - *.net.cybernetwmw.com
Wszyscy pijani grali taka to tradycja, śmiechu warte

Paul - 1 stycznia 2022, 13:26:18 - *.230.98.157

JajayOkocz - 1 stycznia 2022, 13:35:43 - *.184.158.201.ipv4.supernova.orange.pl
Ktoś wie jak Niemczycki puknął brameczkę?

Kickero - 1 stycznia 2022, 13:40:30 - *.43.6.223.ipv4.supernova.orange.pl
Szacun za podtrzymywanie tradycji.

bet - 1 stycznia 2022, 13:46:08 - *.centertel.pl
Tylko wisla

... - 1 stycznia 2022, 13:51:25 - *.008.c65.petrotel.pl
Też im się na kacu chce grać tak z rana...

znawca - 1 stycznia 2022, 13:52:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co to za wymiana sedziego na ostatnie 5 minut?

FortArt - 1 stycznia 2022, 13:58:09 - *.dynamic.chello.pl
Sędzia z bramkarzem zmienili się rolami na boisku. Bywa i tak, w końcu to oprócz tradycji także zabawa.

MM. - 1 stycznia 2022, 14:01:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jazdzyński najstarszy krakowski klub jest Wisla bo powstała 4 stycznia 1906, a Cracovia 13 czerwca 1906 to jak widzisz ze Cracovia jest młodsza o 5 miesiecy

qwe - 1 stycznia 2022, 14:05:32 - *.dynamic.chello.pl
Od 35. minuty grali także: 27. Oliwier Hyla, 9. Krzysztof Bociek.
Bramki:
Krzysztof Bociek 21, 24, 48

maniek - 1 stycznia 2022, 14:11:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego Cracovia robi trening noworoczny? Bo wtedy mają szansę zagrać Polacy i mają szansę strzelić wtedy jakąś bramkę.

gość - 1 stycznia 2022, 14:41:44 - *.10.20.212.ipv4.supernova.orange.pl
Krzysiek Bociek nie mógł strzelić gola w 48. min, bo go już na boisku nie było. Strzelił ten drugi Bociek

SMSENIOR - 1 stycznia 2022, 14:42:59 - *.dynamic.mm.pl
CRACOVIA-nie przejmujcie się komentarzami to są zazdrośniki ,nieudaczniki ,pozdrowienia od STALI MIELEC

Obiektywny - 1 stycznia 2022, 15:18:40 - *.teliacarrier-cust.com
SMSENIOR a czego tu zazdroscic?Maja swoja tradycje to niech maja niech sobie graja tylko po co to oglaszac calemu swiatu?Az dziw bierze,ze nie powiedzieli o tym w glownym wydaniu wiadomosci.A moze jeszcze powiedza?

kakaes - 1 stycznia 2022, 15:21:07 - *.play-internet.pl
Piękna tradycja. Świetnie że dziś też jest podtrzymywana. Brawo Cracovia!

Ham Sin - 1 stycznia 2022, 15:38:05 - *.adsl.inetia.pl
@JajayOkocz
Bramkarz wyszedl, zaczął się kiwac, stracił piłkę i "Niemiec" do pustej strzelil

dzięcioł - 1 stycznia 2022, 17:02:18 - *.adsl.inetia.pl
Adam Kapusta to brat Bartosza Kapustki??

picolo - 1 stycznia 2022, 17:03:34 - *.static.ip.netia.com.pl
rydzykowy klub bez ambicji

Szarowola - 1 stycznia 2022, 18:14:38 - *.dynamic.chello.pl
Trening, to jest to. Szczęśliwego Nowego Roku 2022.

cieniutko - 1 stycznia 2022, 18:32:15 - *.dynamic.chello.pl
2 x 25 minut - coraz słabiej - za dwa lata będzie 2 x 5 minut, za trzy tylko postrzelają karne i odkorkują szampany, a za cztery zagrają w szatni komputerowy e-sparing ...coraz słabszą kondycję ma ta tradycja

Lulek - 1 stycznia 2022, 19:33:39 - *.204.50.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W 35 min . Zieliński wezwał trenera rezerw i powiedział że Boćki mogą co najwyżej jeszcze tylko 1 bramę strzelić bo będzie zwolniony dla tego musiał jednego uspokoić na 10 min.

LyMiednica - 1 stycznia 2022, 21:29:11 - *.play-internet.pl
@dzięcoł; teść

ron - 1 stycznia 2022, 22:21:59 - *.dynamic.chello.pl
No proszę, zaledwie 20 lat temu kopał w eredivisie, a teraz Krzysztof Bociek trafił do Cracovii. Van Amersfoort się sprawdził, to obrali tamten kierunek.

Ja - 2 stycznia 2022, 1:32:55 - *.dynamic.chello.pl
O kurka, to tam Polacy grają?

Kibic - 2 stycznia 2022, 5:06:49 - *.datapacket.com
Istna, tradycyjna głupota. W nowy rok to się pije, a nie gania za piłką. Idiotyzm coroczny.

Sport - 2 stycznia 2022, 12:07:53 - *.instances.scw.cloud
U nas też był trening noworoczny dlaczego nie napiszecie o tym.

barti - 3 stycznia 2022, 6:24:03 - *.47.126.216.ipv4.supernova.orange.pl
To się nastrzelali w Nowy Rok 14 bramek bracia Boćkowie do 1wszego składu

barti - 3 stycznia 2022, 6:27:40 - *.47.126.216.ipv4.supernova.orange.pl
Takie wydarzenia historyczne to się zapisuje w archiwach klubowych by upamiętnić to przy dalszych rocznicach ciekawe dlaczego nie przylecieli

Peter - 4 stycznia 2022, 8:25:33 - *.dynamic-4-waw-k-1-2-0.vectranet.pl
Fajna tradycja, szacunek. Gdzie by się "gwiazdorom" z mojej Legii chciało grać w Nowy Rok. Lepiej jajka w Dubaju wygrzewać...

KibicTV - 4 stycznia 2022, 15:12:06 - *.dynamic.dsl.as9105.com
@jazdzynski, jestem kolekcjinerem odznak spportowych. Mam w zbiorach oficjalna, wydana przez klub odznake: Cracovia 25 lecie . 1907 - 1932! Wyjasnisz to?