6 marca 2022, 19:26:19 - bartekwr9
Po celnej główce ciasno w czołówce

W najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe 1-0 (0-0) z Lechem Poznań. Bramkę na wagę zwycięstwa dla wicemistrzów Polski strzelił głową Ivi López. Dzięki tej wygranej Raków awansował na drugie miejsce w tabeli i wraz z Lechem traci zaledwie jeden punkt do liderującej Pogoni Szczecin.

6 marca 2022, 17:30 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 0-1 Raków Częstochowa
Ivi López 50

Lech: 35. Filip Bednarek - 2. Joel Pereira, 18. Bartosz Salamon, 16. Antonio Milić, 5. Pedro Rebocho - 23. Kristoffer Velde (46, 97. Dawid Kownacki), 22. Radosław Murawski (76, 25. Pedro Tiba), 6. Jesper Karlström (82, 30. Nika Kwekweskiri), 24. João Amaral (61, 50. Adriel Ba Loua), 7. Jakub Kamiński (82, 21. Michał Skóraś) - 9. Mikael Ishak.

Raków: 1. Vladan Kovačević - 6. Andrzej Niewulis, 2. Tomáš Petrášek, 24. Zoran Arsenić - 7. Fran Tudor, 66. Giánnis Papanikoláou, 8. Ben Lederman (84, 55. Szymon Czyż), 17. Mateusz Wdowiak (84, 18. Jakub Arak), 11. Ivi López (77, 70. Fábio Sturgeon), 23. Patryk Kun (90, 3. Milan Rundić) - 21. Vladislavs Gutkovskis (84, 9. Sebastian Musiolik).

żółte kartki: Kwekweskiri, Salamon, Kownacki - Kun, Arsenić, Papanikoláou, Petrášek.

sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

@@@ - 6 marca 2022, 19:28:35 - *.dynamic.dsl.as9105.com
No i git. Taktycznie Lech rozklepany, jedynie poprawić skuteczność i Raków dominuje ligę na lata

łodzpatolo - 6 marca 2022, 19:28:44 - *.dynamic.chello.pl
nie wiem czy medaliki sa lepsi od Pogoni ale to Raków zasługuje na mistrzostwo Polski

champion - 6 marca 2022, 19:29:08 - *.internetia.net.pl
aeaea eaeaoeoaeeoa eoeoaoeoaoe eooeooae!

Daro - 6 marca 2022, 19:29:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Paprykarz 0:3

Rafy - 6 marca 2022, 19:29:43 - *.play-internet.pl
Sędzia świetny przedłuża o 5 minut nie wiadomo za co bo przerw w grze nie było, po czym grają ‚97. 7 minut dłużej bez żadnych podstaw gdzie Lech nie może sędzia dopomoże. Brawo Raków

koko - 6 marca 2022, 19:29:46 - *.dynamic.chello.pl
Brawo RAKÓW! Mistrz Polski z Częstochowy!!!

Jakos - 6 marca 2022, 19:30:22 - *.centertel.pl
Lech kadrowo majster pogoń hmmm ciężko powiedzieć świetny mecz obydwu ekip brawo

tw z wsi - 6 marca 2022, 19:30:27 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Fajnie jest puknąć Lecha przy takiej widowni. Dzięki.

Piastol - 6 marca 2022, 19:30:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Raków. Trzymam za was kciuki za wasz tytuł.

Kibicpl - 6 marca 2022, 19:30:54 - *.dynamic.mm.pl
Patrząc realnie na siłę składów lech max 3 miejsce

WuKaeS! - 6 marca 2022, 19:32:22 - *.dip0.t-ipconnect.de
Hehehe! Brawo Raków, pozdro z Wrocławia

Zolty72 - 6 marca 2022, 19:33:02 - *.252.110.121.voltar.net.pl
Czołufka gubi pónkty. Legia miszczem znuf?

Krisboy123 - 6 marca 2022, 19:33:18 - *.btk.net.pl
Raków wygrał dziś zasłużenie.
Wytrącił Lechowi wszystkie argumenty ofensywne.Konsekwentny wysoki presong był dziś przeszkodą nie do przejścia do piłkarzy Lecha.
Dziś po prostu Rakowowi bardziej zależało na zwycięstwie.
Generalnie ścisk w czołówce i jeszcze wszystko możliwe.
P.s.Niech Lech wyciągnie konsekwencje z tego meczu jeśli w dalszym ciągu myśli o mistrzostwie.

K - 6 marca 2022, 19:34:50 - *.home.aster.pl
Sędzia pomagał Lechowi jak mógl,drużyna z Poznania znowu nie wytrzymała ciśnienia. Śmiechu warte jest powiedzenie o dwóch równorzędnych jedenastkach,jak oni jednej nie mają.Siedem punktów w pięciu meczach tak się mistrzostwa nie wygrywa.

Herr - 6 marca 2022, 19:34:56 - *.centertel.pl
Gangsterka wróciła na trybuny i od razu porazka, zaraz się obraża i zrobią bojkot:D

dżordż - 6 marca 2022, 19:35:15 - *.dynamic.chello.pl
To co Lech zyskał w Szczecinie, dzisiaj stracił w Poznaniu. Nawet gorzej, bo w starciu bezpośrednim z Rakowem ma gorszy bilans.
Brawo Skorża

Kaka - 6 marca 2022, 19:35:55 - *.play-internet.pl
I po co było pokazywać w Zabrzu, że mogą na dwa fronty. Gdyby grali jednym składem, to by to ,"chodziło "jak należy. A tak to czuje, że ani jednego tytułu nie zdobędą.FORZA GÓRNIK.Chwała UKRAINIE. 🇺🇦

PSH - 6 marca 2022, 19:35:59 - *.centertel.pl
Od miasta do miasta po mistrzostwo i basta 🥳

cz-wa - 6 marca 2022, 19:36:01 - *.95.26.239
czy ktoś napisze coś mądrego o tym meczu

PSH - 6 marca 2022, 19:38:11 - *.centertel.pl
Tylko Pogoń od miasta do miasta po mistrzostwo i basta Najgroźniejszy rywal to RAKÓW

Wlkp - 6 marca 2022, 19:38:36 - *.play-internet.pl
Gratulacje dla Rakowa, który wygrał zasłużenie. Różnice punktowe w pierwszej trójce zapowiadają ciekawą rywalizację. Lech gra wiosną bardzo nierówno. Kilku zawodników obniżyło loty. To od razu przekłada się na efektywność gry całego zespołu. Warto też pamiętać, iż bardzo często mistrz jesieni nie zdobywa mistrzostwa Polski. Kto będzie zatem mistrzem? Ktoś z trójki Pogoń, Raków, Lech.

Kociołek - 6 marca 2022, 19:38:45 - *.151.37.188
Pyry ugotowane, cichutko do domu!

Szwed - 6 marca 2022, 19:40:28 - *.11.242.254.ipv4.supernova.orange.pl
Oglądam ligę od dwóch sezonów, Interesuje się statystykami, pytanie: Lech spadł z ligi w 2006, w którym sezonie awansował po tym spadku?

ree - 6 marca 2022, 19:41:06 - *.elwico.pl
Coś czuje że w lato Kovacević i Lopez odejdą do dobrych klubów,ale zasługują na to żeby zagrać w w jakimś klubie z top 5 lig w europie !

xyz - 6 marca 2022, 19:41:54 - *.cable.smsnet.pl
Raków pokazał jak trzeba grać o mistrza. Jako kibic Pogoni gratuluje zwycięstwa. A kto będzie mistrzem czas pokaże.

srh - 6 marca 2022, 19:44:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Co się stało się???

Janmaria - 6 marca 2022, 19:44:08 - *.111.128.162
Ivi Poznań zdziwił
Nawet Skóraś nic nie wskórał

kibic83 - 6 marca 2022, 19:45:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy w Lechu tego nie widzą, że bramkarzy to mają do dupy !!!!!!!!!!!!!!!!!!
To nie jest dzisiejszy mecz.
Wybicie bednarka w 2 giej połowie, jeszcze trochę to by zaliczył asystę. Nie ma , że ale, to musi być perfekcyjne, a Kownaś co ?, to musi być gol, nie ma ale !!!!

Paolo KKS - 6 marca 2022, 19:45:47 - *.centertel.pl
No to będzie ciekawie w tej lidze.

nieznajomy - 6 marca 2022, 19:49:01 - *.vm15.cable.virginm.net
Mam pytanie do kibiców. Czy kibice Lecha dalej trzymają że Spartakiem Moskwa?

sjz - 6 marca 2022, 19:49:35 - *.play-internet.pl
Dużo widzę Polaków w składach....

sfswfsf - 6 marca 2022, 19:50:03 - *.dynamic.chello.pl
W tym roku nikt nie zasługuje na mistrzostwo

szczecin - 6 marca 2022, 19:51:59 - *.centertel.pl
haha. ŚWIt skolwin chce kupić żenua Amarala i Kownackiego za paczkę fajek mocnych. Ivi Lopes jest poza zasięgiem.Ale że żenada ta Pyrlandia.Mistrzem może będzie na ... 1000 lecie.HAHAHHAH

3place - 6 marca 2022, 19:52:46 - *.129.252.204
Brawo dziewczęta z Bartusia na czele. Papszun chylę czoła. Taktyk najlepszy w lidze. 3 Polaków w składzie polskiego kolejorza. Jak to powiedział Rumak Mariusz parcie bo 100 lecie jest więc Polacy nie grają. Ale brązowy medal nie jest zły.

szczecin - 6 marca 2022, 19:56:39 - *.centertel.pl
Brązowy medal nie jest zły .. bo głłóówniany.Hahaha

tristan07 - 6 marca 2022, 19:56:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W tym roku kalendarzowym, w 5 kolejek Lech stracił 6 pkt. do Rakowa i 5 pkt. do Pogoni. Można przegrać majstra? Można. W meczach z pozostałymi drużynami pierwszej piątki (wyróżniających się w całym sezonie) Lech ma bilans tylko +2 =4 -3 gole 9-7.

Krzysiek45 - 6 marca 2022, 19:56:57 - *.25.122.161.ipv4.supernova.orange.pl
Co sądzicie o 68 minucie Wdowiak przewrócony celowy popychany w polu karnym, sędzia milczy, żółta kartka dla Papanikolau za faul, którego jak widać na zbliżeniu w ogóle nie było

tristan07 - 6 marca 2022, 19:58:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
EDIT Bilans +2 =3 -3 przeciwko 4 drużynom z top 5. Wszystkie mecze Lech już rozegrał.

STARY - 6 marca 2022, 20:02:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do Szczecin koniec rozgrywek w maju 3 miejsce bierzecie w ciemno.

uhahany - 6 marca 2022, 20:02:53 - *.elpos.net
Lech jak nie będzie MP na 100lecie to porażka klub. A tylko MP mnie interesuje, żadna" konfa"!

totendami - 6 marca 2022, 20:03:58 - *.home.aster.pl
Ivi! Ivi! Ivi! Ivi! Goool! Ivi! Ivi goooool!
A taki ten Lech był niesamowity po wygranej w Szczecinie, amerykanski, no magia!
Brawo Raków! Jesteście wielcy. Jak sie potrafi zatrzymać na dłużej takich zawodników jak Ivi, Tudor to są efekty. Niewielu potrafi. Brawo.

Fdm - 6 marca 2022, 20:07:51 - *.dynamic.chello.pl
Lech już w meczu z Pogonią wygrał trochę na wyrost. Grali słabo, natomiast Pogoń jakby totalnie sparaliżowana. Mistrzostwo rozegra się między Pogonią a Rakowem.

Wielka Pog - 6 marca 2022, 20:12:00 - *.dynamic.chello.pl
hahahahahahhahahahahaha

Lukasz - 6 marca 2022, 20:12:38 - *.play-internet.pl
Lech+Sędzia 0 Raków 1. Kolejny mecz gdzie Sylwestrzak chce nas przekręcić. Ewidentny karny po faulu na Wdowiaku. Żółta dla Papanikolau z dupy, przedłużanie w nieskończoność meczu. A i wisienka na torcie, żółte dla Papszuna i Feio. Cieszy, że Papszun nauczył się ligi. Przestał zawsze grać pięknie, teraz wchodzi pragmatyzm.

Dfg - 6 marca 2022, 20:13:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kownacki co? Tragedia,grałeś dla rakowa,,,

totendami - 6 marca 2022, 20:15:34 - *.home.aster.pl

Wahar - 6 marca 2022, 20:16:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Liga by była ciekawsza gdyby Legia grała na zeszłorocznym poziomie.Prezes chciał upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i sobie d..ę przysmarzył.

Jola - 6 marca 2022, 20:17:44 - *.icpnet.pl
Statystyki pokazują kto próbował grać a kto postawił autobus.Raków tylko biega i broni w 8.

cvg - 6 marca 2022, 20:17:47 - *.worlpeed.net
Skandaliczne sędziowanie po raz kolejny i po raz kolejny Raków pokazuje panu sędziemu (temu samemu),że nie daje rady.
Brawo, Raków lepszy w całym meczu a Lech grał tylko wtedy gdy Raków mu na to pozwolił. Wszyscy spisali się OK. Gratulacje dla całego zespołu, brak gratulacji dla sędziego, dawaj więcej żółtych tylko jednej drużynie i czemu nie 100 minut?

takaprawda - 6 marca 2022, 20:28:17 - *.play-internet.pl
Czy w Poznaniu zgoda z Rosjanami ma się dobrze?

ąćóś pąćóś - 6 marca 2022, 20:35:06 - *.205.145.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
sporo wiary lubi w poznaniu oglądać te dobre drużyny: raków, pogoń, legię...zawsze prawie komplet

zielok - 6 marca 2022, 20:37:05 - *.toya.net.pl
Dobry wynik dla Pogoni której z całego serca życzę zdobycia
mistrzostwa Polski
Tylko Widzew RTS!!!

marcinnn - 6 marca 2022, 20:38:55 - *.dynamic.mm.pl
Żyjcie pyrusy tym zwycięstwem nad Pogonią bez obrony w 6 minut, bo tyle Wam zostanie na koniec sezonu. Dla Pogoni to wypadek przy pracy i zimny prysznic na przebudzenie, a Wy już chyba pomyśleliście, że mistrza macie. Warto przypomnieć, że Parzyszek miał w Częstochowie setkę w ostatniej minucie, gdyby tego tak nie spartolił, Pogoń byłaby już w bardzo komfortowej sytuacji. Punkty w Poznaniu też stracone w samej końcówce. Pogoń gra u siebie pod koniec sezonu z Rakowem i wygląda na to, że będzie to mecz o bardzo wysokim ciężarze gatunkowym.

Portowiec - 6 marca 2022, 20:45:08 - *.play-internet.pl
Zielok pozdro i awansu życzymy
Czekamy na Was

19 Pasy 06 - 6 marca 2022, 20:46:29 - *.fiberway.pl
Lech i Cracovia solidarnie dobrze ,że jest jeszcze Arka jest się z czego cieszyć

NowySezon - 6 marca 2022, 20:49:01 - *.adsl.inetia.pl
Ale długo Lech się nacieszył z powrotu na fotel lidera,cały jeden tydzień wytypować mistrza w tym sezonie-rzecz niełatwa

K - 6 marca 2022, 21:12:17 - *.home.aster.pl
Maciuś to ma pecha, czyżby znów mistrzostwo odjezdzało?

z nad gran - 6 marca 2022, 21:16:49 - *.dynamic-4-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
sędzia trochę wykartkował raków , dziwne decyzje , brawo raków .

Simsu - 6 marca 2022, 21:52:25 - *.icpnet.pl
Rozpędzony Kolejorz zweryfikowany, szykuje się bardzo ciekawa reszta sezonu. Kamiński, Salamon, Amaral i Karlström to za mało żeby ograć drużyne w takiej formie.

wujek - 6 marca 2022, 22:10:16 - *.internetia.net.pl
Mamy Lydera w Szczecinie mamy Lydera

cvg - 6 marca 2022, 22:18:51 - *.dynamic.mm.pl
Wiem, pisałem już kilkakrotnie że dla mnie jedynym rywalem Rakowa jest Lech.
Chyba nikt nie ma wątpliwości że w bezpośrednim meczu z Pogonią Raków zrobi to samo co z Amicą albo wprost z Pogonią w poprzednim sezonie. Punkty stracić jednak można z drużynami spoza pierwszej trójki.. . czas na Mielec..

jeah - 6 marca 2022, 22:52:27 - *.106.129.155
Ivi Lech dziś zdziwił.

szK - 6 marca 2022, 23:55:05 - *.eaw.com.pl
Śląsk wygra jutro. Pewna dwójka.

Interpol - 7 marca 2022, 0:17:29 - *.dsl.bell.ca
Velde to pomylka tak jak Ba Loua ,trener w polowie powinien zmienic Ishaka oraz Amarala ktorzy mieli bardzo slaby mecz ogolnie nie bylo e srodku nikogo kto by wzial i podciagnal pilke do przodu no i wystawil cos napastnika .Kowmacki pokazuje dlaczego siedzial na lawie w Bundesliga 2

Tygrys - 7 marca 2022, 5:55:24 - *.204.50.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W obecnej chwili Lech jest za slaby na mistrza Rakow prezentuje ciekawa pilke co wazne druzyna nie ma wpadek Brawo dla Rakowa z Czestochowy

or - 7 marca 2022, 6:33:10 - *.dynamic.chello.pl
To jest prawdziwy obraz Amicy,drugi mecz w tygodniu i oklep.W walce o europejskie puchary zatrzymają się na trzeci meczu gdy dojdą lepsze drużyny o walkę a potem jakby weszli cudem do rozgrywek grupowych to będzie podobnie jak z Legią w tych obecnych rozgrywkach.Jakość kopaczy jest niska, tacy słabi rzemieślnicy kontraktowani prawie na pęczki.

obserwer - 7 marca 2022, 7:18:47 - *.cirow.pl (*.2.240.9)
Kto wyznaczył tego sędziego do meczu na szczycie???? Chłopaczek sie gubił. Przedłużył mecz nie wiadomo dlaczego o 5 min a potem czekał nie wiadomo na co jeszcze 2 min. Sodówa chyba mu już do głowy uderza. Panie sędzio więcej pokory, bo jeszcze długo uczyć się musisz. Inaczej skończysz jak "ładnie" biegający

Ferdek - 7 marca 2022, 9:55:10 - *.30.100.47.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A w Poznaniu wszyscy płaczą mistrza Polski nie zobaczą

Sito Riera - 7 marca 2022, 10:19:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Slavia Ukrainie!!! 🇺🇦🇺🇦🇺
462;

Neutral60 - 7 marca 2022, 12:19:53 - *.icpnet.pl
Wracają demony nieskuteczności i kiepskich interwencji kiepskiego bramkarza. W meczu z Gdańskiem było to samo .Pełne zaangażowanie i determinacja Kolejorza w ostatnich 10 minutach to za mało by chociaż strzelić bramkę i uzyskać remis po frajerskim zachowaniu Bednarka. Czy Kolejorza nie stać na dobrego bramkarza ?.Na ciemnoskórego skrzydłowego Kolejorz wydał ponad milion euro a po wejściu z "ławy" był 12 piłkarzem Rakowa. Nie popisał się też ze składem Skorża .

Ref - 7 marca 2022, 12:40:39 - *.netdrive.pl
Dlaczego laskom z Poznania pomaga sędzia?

riki - 7 marca 2022, 13:08:30 - *.ip.infoo.net
Przy tym terminarzu Pogoń ma niepowtarzalną szansę na pierwszego majstra. Niezależnie od wyniku meczu z Rakowem nie ma za bardzo gdzie gubić punktów.

Morda - 7 marca 2022, 14:03:48 - *.play-internet.pl
Co ten Bednarek robi w bramce? Łapie motyle za linią bramki? Rzuca się do tyłu zamiast stać w linii bramkowej. Mówiłem to już dawno. Lech z tych bramkarzem mistrza nie zdobędzie. Ale pupilek musi grać.. I to jest najgorsze. Lech ma potencjał na mistrza i sam go oddaje. Zdobędzie Puchar Polski bo tam broni den Hart.. Rozbite nadzieje wszystkich kibiców.. Rozumiem, że to brat Jana Bednarka i chcą zachować jakieś dobre stosunki ale wyjściowa jedenastka to za wysokie progi.

JaroWaw - 7 marca 2022, 20:15:30 - *.mail.edu.pl
Mało na forum Rakowa, więc ja dodam od siebie, że nerwówka w końcowych minutach zupełnie niepotrzebna. Rozumiem, że Lechu przycisnął, że zmęczenie, ale po to wchodzą zmiennicy ,aby odsunąć nieco grę od własnego pola karnego. Sędzia był chwalony w C+ za prowadzenie tego meczu; pozostawię to bez komentarza. Karnego na Wdowiaku spokojnie mógł dać i by się wybronił. Tak trzymać Raków!!! W poprzednim sezonie mistrzostwo przegrane przez słaby start wiosną, teraz zgoła inaczej.

Yeste - 8 marca 2022, 13:35:36 - *.2.69.50