29 marca 2022, 21:02:18 - gabrielba
Awans Ghany do MŚ

Ghana zremisowała 1-1 (1-1) w rewanżowym meczu III rundy eliminacji mistrzostw świata strefy CAF z Nigerią i awansowała do turnieju finałowego. W pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane w Ghanie, padł bezbramkowy remis.

29 marca 2022, 19:00 - Abudża (National Stadium)
Nigeria 1-1 Ghana
William Troost-Ekong 22 (k) - Thomas Partey 10

żółte kartki: Shehu Abdullahi - Daniel Amartey, Thomas Partey, Felix Afena-Gyan, Joe Wollacott.

sędziował: Sadok Selmi (Tunezja).

Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził Yaw Yeboah (kiedyś Wisła Kraków).

Ghana jest dwudziestym pierwszym zespołem, który zapewnił sobie udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze. Pozostali uczestnicy to Katar, Niemcy, Dania, Brazylia, Belgia, Francja, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria, Holandia, Argentyna, Iran, Korea Południowa, Japonia, Arabia Saudyjska, Urugwaj, Ekwador i Kanada.

MM. - 29 marca 2022, 21:03:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ghana oby tak zaprezentowała się jak 2010

danny - 29 marca 2022, 21:17:11 - *.play-internet.pl
w takiej Ghanie to dopiero Yeti straszy i zjada ludzi aż strach wychodzić z chaty....

adolf - 29 marca 2022, 21:19:00 - *.play-internet.pl
a propo Yeti, ma ktos małego yeti do sprzedania?

Max - 29 marca 2022, 21:21:34 - *.centertel.pl
Czyli co w rozgrywkach FIFA bramki na wyjeździe dalej się liczą? Ghana awansowała dzięki golowi strzelonemu na wyjeździe.

MM. - 29 marca 2022, 21:29:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Max: Dokładnie Ghana awansowala dzięki strzelonej bramce na wyjeździe. W CAF licza się bramki zdobyte na wyjeździe

Mike - 29 marca 2022, 22:58:44 - *.icpnet.pl
MM. nie tylko w CAF z tego co wiem. Zawsze jeśli przy 2 remisach kto strzeli więcej na wyjeździe to przechodzi. Nie obowiązują gole liczone kiedyś "podwójnie" np. przy porażce 1:2 na wyjeździ wygrywając u siebie 1:0 przechodziło się dalej. Dziś w takiej sytuacji jest dogrywka lub karne.

MM. - 30 marca 2022, 4:37:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mike: Jeżeli nie znasz zasad to się nie odzywaj! Dziś Nigeria zremisowała z Ghana 1:1, w pierwszym meczu było 0:0 awans Ghany i Algieria-Kamerun. W pierwszym meczu Algieria wygrala 1:0, dzis Kamerun wygrał 1:0, a w dogrywce był remis 1:1 awans Kanerunu.

Mike - 30 marca 2022, 7:15:39 - *.icpnet.pl
Racja nie dotyczy Cafe ale w uefa już tak jest.