12 kwietnia 2022, 20:52:20 - euzi
eMŚ kobiet: Norwegia 2-1 Polska

Prowadzona przez Ninę Patalon reprezentacja Polski kobiet przegrała 1-2 (0-2) w wyjazdowym meczu grupy F eliminacji mistrzostw świata przeciwko reprezentacji Norwegii. Polki straciły szansę na bezpośredni awans do przyszłorocznego mundialu, który zostanie rozegrany w Australii i Nowej Zelandii, ale mogą jeszcze zająć drugie miejsce w tabeli dające prawo gry w barażach.

12 kwietnia 2022, 19:00 - Oslo (Ullevaal Stadion)
Norwegia 2-1 Polska
Gabriela Grzywińska 8 (s), Caroline Graham Hansen 16 - Nikola Karczewska 58

Norwegia: 1. Cecilie Fiskerstrand - 4. Tuva Hansen, 7. Ingrid Syrstad Engen, 3. Maria Thorisdottir, 15. Amalie Eikeland (70, 6. Maren Mjelde) - 21. Karina Sævik (62, 19. Elisabeth Terland), 16. Lisa Naalsund (46, 8. Vilde Bøe Risa), 18. Frida Maanum, 10. Caroline Graham Hansen, 11. Guro Reiten (83, 5. Guro Bergsvand) - 14. Ada Hegerberg.

Polska: 12. Karolina Klabis - 14. Anna Zapała, 7. Małgorzata Mesjasz, 4. Paulina Dudek, 17. Zofia Buszewska - 10. Weronika Zawistowska, 23. Adriana Achcińska, 18. Nikol Kaletka (53, 9. Ewa Pajor), 3. Gabriela Grzywińska, 2. Martyna Wiankowska (85, 11. Dominika Kopińska) - 20. Nikola Karczewska.

żółte kartki: Thorisdottir, Bøe Risa - Achcińska.

sędziowała: Ivana Projkovska (Macedonia Północna).

Olek - 12 kwietnia 2022, 20:53:47 - *.centertel.pl
Mamy już tylko matematyczne szanse na baraże do Mundialu 23. Ale obiektywnie patrząc nie ma co liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia dla nas w innych meczach. Wielka szkoda.

zeyland - 12 kwietnia 2022, 20:55:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Więcej niż dobry mecz naszych piłkarek. A ja się pytam gdzie jest VAR w drugiej połowie Pajor ewidentnie faulowana przez bramkarkę gospodyń....tam powinien być czerwony bilet i rzut wolny.

kell1987 - 12 kwietnia 2022, 20:59:14 - *.plastcom.pl
mimo porażki i straconej szansy na awans to był świetny mecz Polek, bardzo dobrze grała Karczewska i brakowało wcześniej takiej napastniczki, niestety dużo poniżej oczekiwań Zawistowska. Kto wie jakby to było gdyby sędzina nas nie przekręciła (faul bramkarki na czerwoną kartkę). Przed tym dwumeczem byłem przeciwnikiem Pani selekcjoner, bo jej drużyna mimo, że remisowała z mocnymi to strasznie męczyła się ze słabymi, a ten turniej towarzyski w Hiszpanii to było dno. Chciałem jej końca w kadrze, ale po tym dwumeczu mnie przekonała.

MM. - 12 kwietnia 2022, 20:59:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Olek: Jakie mamy szansę na awans jak Belgia prowadzi już z Kosowem 3:0, a w wrześniu zagra z Norwegia i z Armenia która w pierwszym meczu wygrał 19:0.

Krystyna - 12 kwietnia 2022, 20:59:51 - *.dynamic.chello.pl
Dziadostwo

Włożyłbym - 12 kwietnia 2022, 21:13:52 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego nie ma utworzonych profili naszych reprezentantek na portalu? Nie można kliknąć i przeczytać ile ma lat, w jakim klubie gra, wymiary i zdjęcie.

Edek - 12 kwietnia 2022, 21:33:44 - *.um27.pools.vodafone-ip.de
Brawo Grzywińska!!!

Conquista - 12 kwietnia 2022, 21:35:16 - *.dynamic.chello.pl
W ataku drużyny norweskiej grała żona Rogne

MM. - 12 kwietnia 2022, 21:39:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Włożyłbym ty nie wiesz w jakim klubie graja reprezentantki Polski? Jak ty się interesujesz kobieca pilke by nie wiedzieć w jakim klubie graja polki

GieKSa62' - 12 kwietnia 2022, 21:45:04 - *.dynamic.chello.pl
Dziwne , że bramkarka Norwegii nie wyleciała z czerwoną kartką za brutalny faul w 60 minucie

MM. - 12 kwietnia 2022, 23:24:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wuja: Wyjdz! Paralon miała za zadanie odbudować drużynie która będzie stanowić o sile naszej reprezentacji! Trenerka patrzy na 2025 gdy ma zbudować silna drużynie która wkoncu bedzie rewelacja na Euro 2025 co Polska może być gospodarzem Euro 2025. Jak gra równy z rownym z Norwegia (typu męskiej Francji czy Belgii) to kogo bys chciał? Proszę powiedz i uzasadnij dlaczego i czym jest lepsza/y od Patalon

ArekCesar - 12 kwietnia 2022, 23:48:09 - *.play-internet.pl
Po 20 minutach myślałem, że zrobią z nas miazgę. Ale w drugiej części 1 połowy już zaczęło się coś dziać. Po wejściu Pajor zaczęło się nasza mała nawałnica. Sędzina skandaloza. Ewidentna czerwień dla bramkarki Norwegii, a wtedy mogło być różnie.
Brawa za walkę do końca i nawet za to wyrównanie nieuznane, chociaż czy aż tak zasłaniała to nie wiem.
Nasza bramkarka zrobiła sobie mecz pokazowy o jakiś kontrakt zagraniczny,

Antos - 13 kwietnia 2022, 0:39:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ArekCesar ona przecież gra w zagranicznym klubie

qweguj - 13 kwietnia 2022, 5:16:37 - *.dynamic.chello.pl
Zaskoczony wynikiem, bo oglądałem zaledwie 15 minut i zapowiadało się na deklasacje. Po 2-0 wyłączyłem (a w tym czasie i 4-0 mogło być), a tu skończyło się tylko 2-1 i pozytywnymi opiniami.

Jazy - 13 kwietnia 2022, 6:00:13 - *.sanok.biz
Zastanawiam się czy nie został popełniony błąd w wyjściowym składzie ataku. Gdyby zamiast Martyny Wiankowskiej od początku zagrała nabuzowana Dominika Kopińska z SMSu Łodź? Weszła na niecałe 10 min ale było widać że ma ogromną ochotę do gry.

NatenczasW - 13 kwietnia 2022, 6:23:04 - *.play-internet.pl
Czy w meczach eliminacyjnych kobiet nie ma VARu?

Batory - 13 kwietnia 2022, 6:47:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Następne lata będą należały do Polek. Mają młodą drużynę która fajnie się rozwija. Powodzenia babki.

Amareno - 13 kwietnia 2022, 7:21:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dlaczego Kiedrzynek nie broni?

jjo - 13 kwietnia 2022, 7:48:34 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Co się smucicie, nasze Laseczki w hokeja wygrały z Włoszkami 3-2 :D

Kutombo - 13 kwietnia 2022, 8:19:01 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Dobry mecz.Idzie to wszystko w dobrą strone.Nina Patalon robi dobrą robote.

1908 - 13 kwietnia 2022, 10:04:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Norwegia pokazała miejsce w szeregu tym polskim kalekom, różnica 3 klas, Pajor masakra, po takim meczu Wolfsburg powinien rozwiązać kontrakt.

Olek - 13 kwietnia 2022, 10:05:07 - *.centertel.pl
@MM.
Chyba wszystko napisałem dość jasno. Zostały tylko matematyczne szanse. Różnica między Polską a Belgią to 5pkt, i dwa mecze do rozegrania.
Dodałem tak że że nie ma co liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia dla nas.
Kolejne przegrane eliminacje polskiej reprezentacji.

Olek - 13 kwietnia 2022, 10:17:32 - *.centertel.pl
@Antos
Karolina Klabis jest zawodniczką AZS UJ Kraków.
@NatenczasW
Niestety nie ma VAR-u w meczach kobiet.
Prezydent FIFA ma "ważniejsze" sprawy na głowie np: Mundial co dwa lata czy przedłużenie meczów by trwały 100 minut.
@Amareno
Katarzyna Kiedrzynek miała uraz który wykluczył ją z tych meczów.

robocop - 13 kwietnia 2022, 12:15:35 - *.111.166.137
Piłka nożna kobiet to profanacja sportu. Są gary, mopy, żelazka - genetyki nie da się oszukać.

mick - 13 kwietnia 2022, 12:45:11 - *.151.39.69
A jednak można gorzej sędziować niż w naszej ekstraklapie mężczyzn.

MM. - 13 kwietnia 2022, 14:11:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Olek jak Belgia ma jeszcze mecz z Norwegia to gdyby przegrali to już pikuś i tak zagraja w barazach bo jeszcze mają mecz z Armenia która jest dostarczycielem punktów. W 8 meczach 0 punktów w bramkach 0-62. To tak samo jakby Anglia by zrobiła punkty z San Marino to tak samo wygląda sytuacja tutaj Belgii z Armenia. W pierwszym meczu Belgia wygląda z Armenia 19:0. Przy równej liczbie punktów I tak plus dla Belgii bo licza się różnica bramek Belgia ma +43,a Polska +11. Polska musiala odrobić 33 bramki wygrac przykładowo 2 razy po 15:0 z Albania i Kosowo gdy Belgia przegra 3:0 z Norwegia i zremisuje z Armenia

ja wierzę - 13 kwietnia 2022, 15:40:53 - *.ssp.dialog.net.pl
MM.- to co napisałeś to są właśnie MATEMATYCZNE szanse.

... - 13 kwietnia 2022, 16:48:11 - *.9.124.118
Norweska bramkarka wycina równo z trawą Pajor za polem karnym, a tu nawet faulu nie odgwizdała. Patologia.

spedboy - 13 kwietnia 2022, 18:43:05 - *.116.155.77
Bardzo dobry mecz Polek! Mimo porażki na wyjeździe, ale Norwegia to ścisła światowa czołówka. Szkoda, że Polki wcześniej u siebie nie wygrały z Belgijkami...

ToOn - 14 kwietnia 2022, 10:31:41 - *.internetia.net.pl
Szkoda, bo Norweżki zagrały przez 20 minut, potem grały już w zasadzie tylko Polki...

MM. - 14 kwietnia 2022, 14:57:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ToOn: Po 20 minutach było 2:0, ale gdyby było 0:0 to by Norwegia zagrala zupełnie inny mecz i by stwarzały wiecej sytuacji bramkowych. Jak było 2:0 to już mecz był dość wyrownany