28 kwietnia 2022, 16:49:26 - LukaszL
Kary Komisji Ligi dla Wisły

Komisja Ligi ukarała Wisłę Kraków oraz jej zawodników Jakuba Błaszczykowskiego, Luisa Fernándeza i fizjoterapeutę klubu Karola Biedrzyckiego.

W związku z zachowaniem kibiców Wisły Kraków klub został ukarany karą finansową 15 tysięcy złotych. Jakub Błaszczykowski otrzymał natomiast karę pięciu tysięcy złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy za zachowanie w trakcie meczu z Wisłą Płock i po jego zakończeniu.

Karę dyskwalifikacji na cztery spotkania ligowe za uderzenie przeciwnika po zakończonym meczu otrzymał Luis Fernández, zaś fizjoterapeuta klubu Karol Biedrzycki za otrzymanie czerwonej kartki został zdyskwalifikowany na dwa spotkania.

fryzjer - 28 kwietnia 2022, 17:05:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisełka wypad szczebel niżej....tam miejsce bankrutow!

CK - 28 kwietnia 2022, 17:07:46 - *.30.108.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
rzeka niech szybciutko spłynie do niższych lig, zasłużyli jak mało kto.

Ythj - 28 kwietnia 2022, 17:12:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Koniec Wisła z Ekstaklasy do 1 ligi!!!!

Marek - 28 kwietnia 2022, 17:15:07 - *.adsl.inetia.pl
Po 28 kolejce i braku ewidentnych karnych dla Lecha i Pogoni wiemy już kogo PZPN wyznaczył na mistrza Polski, a dzisiaj dowiedzieliśmy się kogo wyznaczył na trzeciego spadkowicza

liss - 28 kwietnia 2022, 17:31:06 - *.dynamic.chello.pl
Jestem bardzo zawiedziony tym jak Błaszczykowski prowadzi ten klub.Tyle lat siedział w Niemczech w jednym z najlepszych klubów i nic ale to nic się nie nauczył. Prowadzi Wisłę jak podrzędny wiejski amator.Wstyd.Robi z tak zasłużonego klubu zwykłą "familiade". I do tego wszyscy są winni tylko nie on.Kibice mu naściągali zagranicznego szrotu? O trenerach już nie wspomnę.Lepiej dla Wisły żeby spadła, bo w przeciwnym razie za rok znów będzie to samo. Kuba to zwykły nieudacznik jako działacz.

TS MACZETA - 28 kwietnia 2022, 17:42:36 - *.58.139.49
"YAKUZA" w Komisji "RZONDZI".

dobrytowar - 28 kwietnia 2022, 17:44:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale jakie przekręty? Przecież tamten karny to był ewidentny. A, że w sto którejś tam minucie, co z tego? Czy nie gra się do końca przypadkiem? Tak przynajmniej grupa "ekspertów" wypisywała tu na tej stronie po meczu Legii we Wrocławiu.

KORSARZ - 28 kwietnia 2022, 17:58:59 - *.151.47.174
dobrytowar - nie uznany gol z Lechem, gol dla Ślaska po faulu i to samo gol Wisły Płock. Trzeba pozwać w końcu Kolegium Sędziów to przekręty się skończą a Kulesza i Cygan nie do koncza kadencji bedą kajdanki wszyscy widza jak kręca pod Jage o Raków.

ąąą - 28 kwietnia 2022, 17:59:59 - *.215.207.238-internet.zabrze.debacom.pl
Przechlapane bez tego fizjoterapeuty na stoperze

Tomek k. - 28 kwietnia 2022, 18:00:44 - *.237.91-rev.victor.pl
@liss Zgadzam się. Jedynie spadek pozwoli klub jakoś odbudować Górnik Zabrze spadł i po roku już wrócił. Może nie są potęgą ale nie grają tragicznej piłki.
Wisła Kraków w sezonie 2019/2020 gdy spadały 3 drużyny to Wisła cudem się uratowała zakończyła sezon na 13 miejscu czyli tuż nad kreską z przewagą zaledwie 5 punktów. To był ostatni sezon tzw. Reformy ESA 37. Sezon temu uratowało ich że był tylko jeden spadkowicz i że mieli trochę szczęscia ale od kilku lat przeczołgują się na farcie. I nie ma tu nic do rzeczy że to zasłużony klub. Trzeba przestać żyć historią to co było kiedyś

Mac - 28 kwietnia 2022, 18:06:36 - *.30.45.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do Cypris
Wszystko ok z tobą ???

@Cypris - 28 kwietnia 2022, 18:08:33 - *.dynamic-4-waw-k-3-1-0.vectranet.pl
No naprawdę tragedia, nie 3 a 4 mecze.
Dla normalnego kibice skandalem jest to, że klub z długami na kilkadziesiąt milionów zł, aferami, mafią w zarządzie nadal występuje w Ekstraklasie. Ba nawet robi transfery jakby nic się nie stało.
Jakim cudem ich prawo nie dotyczy tak jak w przypadku innych klubów, które spadały do IV ligi za dużo mniejsze długi?
Chyba każdy trzeźwo myślący kibic chce spadku Wisły Kraków. Jedyna Wisła, która przy jednym z najmniejszych budżetów w lidze radzi sobie bardzo dobrze to Wisła Płock.

war - 28 kwietnia 2022, 18:17:11 - *.icpnet.pl
Ale duże kary spadłem z kszesła takie pieniądze 5 tys złotych Błaszczykowski zostawiał na kolacje dlaczego duze kluby nie dostają poważnej kary tylko małemu trzeba dokopać zyjemy w sosie pomidorowym a nie sprawnym sprawiedliwym działania

Rafi - 28 kwietnia 2022, 18:25:10 - *.204.108.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Masakra ustawka i korupcja w akslop

jaks - 28 kwietnia 2022, 18:25:43 - *.150.184.50
ŚP.---,,MIŁOSZ,,-BÓG wybacza CRACOVIA nigdy!!!!!

dobranasza - 28 kwietnia 2022, 18:26:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Błaszczykowski, kara w zawieszeniu. Żenada ...

dlugopisy - 28 kwietnia 2022, 18:27:49 - *.6.35.2.ipv4.supernova.orange.pl
I tradycyjnie, ajajaj jak wszyscy biednej Wiśle rzucają kłody po nogi. Wszyscy przeciwko. Spisek i układy.
Ale już spisków i układów we własnym klubie to nikt nie widzi. Prezesem jest brat aktywnego piłkarza, piłkarz jest współwłaścicielem, a trenerem jest jego wujek.
To przecież jest bardzo zdrowy układ i tak jest wszędzie.

Starszy - 28 kwietnia 2022, 18:30:25 - *.10.31.163.ipv4.supernova.orange.pl
Od teraz wolno rzucać butelkami z trybun na boisko w zawodnikow drużyny przeciwnej' bezkarnie.
Kibice innej drużyny za próbę zniszczenia swojego ogrodzenia międzysektorowego- kara zakaz wyjazdu na kilka meczy( tak dla równowagi).
Chamskie zachowanie Pana byłego piłkarza , gwiazdora z wtargnięciem na boisko z cynicznym oklaskiwaniem arbitra oraz słowna z elementami wulgaryzmu krytyka tego sędziego w przerwie i po meczu w szatni wycenione na śmieszną kwotę i w dodatku w zawieszrniu to kpina i śmianie się w twarz arbitrowi , kibicom i innym klubom , którym wolno mniej.
Jedynie kara dla bijącego od tyłu w głowę miarowa choć winna być wyższa (Balić).

Icek88 - 28 kwietnia 2022, 18:30:41 - *.centertel.pl
W 1 lidze jest fajnie

maniek - 28 kwietnia 2022, 18:34:17 - *.router18.tygrys.net
bo liga jest za mała dla górników dwóch i wisły, dwie.

miś - 28 kwietnia 2022, 18:39:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A jaką karę otrzymali za jawny przekręt? Mecz przedłużają o 5 minut, po 8 min. trener zwraca uwagę, że pora kończyć po kolejnych dwóch gwiżdżą karnego w 100 minucie pada bramka z bardzo wątpliwej ręki.

kibic - 28 kwietnia 2022, 18:44:36 - *.home.aster.pl
Koniec jazdy krakowskiej białej gwiazdy.

Loża.S - 28 kwietnia 2022, 18:48:23 - *.dynamic.chello.pl
No ja nie wiem, tak się uwzięli na tą rzekę xD

Jacek - 28 kwietnia 2022, 18:53:06 - *.dynamic.chello.pl
Cypris - "uderza w bardzo wątpliwy sposób" to jest absolutne mistrzostwo usprawiedliwiania xD
uderzenie to jest do ciężkiej cholery uderzenie i już, naprawdę chłop nie musi leżeć na ziemi i krwawić, żeby czyn był ABSOLUTNIE NAGANNY

ZeteL - 28 kwietnia 2022, 18:59:30 - *.ssp.dialog.net.pl
@miś - jak piłkarze z Płocka w doliczonym czasie długo leżeli po faulach, opóźniali wybicie piłki, jednym słowem grali na czas to Wiślacy protestowali bo chcieli strzelić 4 bramkę. Jak sędzia te protesty uwzględnił i jeszcze trochę dołożył to wtedy Manu postanowił niczym Wilfredo Leon zablokować strzał w polu karnym. Nawet są trochę podobni.

kibic89 - 28 kwietnia 2022, 19:04:07 - *.dynamic.chello.pl
jestem kibicem Wisły Kraków. Stwierdzam że bardzo dobrze że tyle dostał, niech ta degradacja i kary będą dla Krakowskiej Wisły nauczką by nie ściągać 20 nieudaczników. My kibice chcemy widzieć głównie młodych chłopaków najlepiej wychowanków którzy od małego harują w juniorkach a teraz palętają się po niższych ligach. Przyjedzie taki Fernandez Kasy nie wiadomo ile sobie życzy i takie coś odwala i strzeli ze 2 maks 3 bramki...

Adamst - 28 kwietnia 2022, 19:17:56 - *.dynamic.chello.pl
Piszecie o przekrętach, a prawda jest taka, że Płock był lepszy. Płock, który nic już więcej nie może osiągnąć (ani puchary, ani spadek) pokazał, że bardziej mu zależy na wyniku. To żałosne, że Kraków grając o utrzymanie grał z mniejszym zaangażowaniem niż Płock, który praktycznie o nic nie grał. Wuja już chciał dowieźć remis do końca i pewnie by się podniecał jaki to cenny remis. Kara spotkała, bo trzeba było walczyć o zwyciestwo niż szukać głupiego usprawiedliwienia

Borys - 28 kwietnia 2022, 19:31:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Powinni już rok temu za licencję już spaść

@Zenel - 28 kwietnia 2022, 20:15:12 - *.centertel.pl
@ZeneL - piszesz bzdury więc wyjaśniam po kolei.
90 minuta, 44 sekunda - Ondrasek wpada w Kamińskiego, wywiązuje się kłótnia między nimi, wbiega sędzia, po czym napastnik łapie się za kolana i przedłuża czas wybicia piłki. Kamiński robi to po odejściu napastnika w 91:15.
91 minuta, 24 sekunda - aut dla krakowskiej, Szot wybija go w 91:37.
91 minuta i 44 sekunda - Faul Lagatora na Manu, Poletanovic wybija ją w 92:06.
92 minuta i 9 sekunda - padolino Frydrycha w polu karnym (brak kartki), piłka wychodzi na aut. Niepotrzebna dyskusja zawodnika Wisły Kraków z sędzią, wybicie autu przez Płocczan w 92:48.
92 minuta, 53 sekundy - wybicie piłki na aut przez Frydrycha, Chrzanowski wyrzuca piłkę w 93:05.
93 minuta i 15 sekund - faul Pawlaka na Szocie, w 93:25 Sadlok kopie piłkę do Manu, ale sędzia cofa grę bo nie było gwizdka, a nadal leży piłkarz z Krakowa. Piłka wraca do rozegrania wolnego, ale Poletanovic ustawia piłkę sporo bliżej bramki Nafciarzy i sędzia karze ją cofnąć. Ten wykopuje piłkę w 93:59.
94 minuta i 14 sekund - niecelny strzał Fernandeza, który leży z 10 sekund na murawie.
94 minuta i 44 sekunda - wybicie Kamińskiego piłki z piątki.
94 minuta i 49 sekunda - wybicie przez Chrzanowskiego piłki na aut, przy okazji zaczepki Ondraska od tyłu.
95 minuta i 5 sekunda - wybicie autu przez Gruszkowskiego.
95 minuta i 11 seksunda - Frydrych wskakuje na plecy Tuszyńskiego i wybija piłkę na aut, sędzia nie reaguje.
95 minuta i 26 sekunda - trener Stano otrzymuje żółtą kartkę. Do 95:39 pokazywany jest trener Nafciarzy, w międzyczasie akcja już trwa.
95 minuta i 40 sekunda - wybicie przez Frydrycha piłki na aut.
95 minuta i 52 sekunda - rzut z autu Chrzanowskiego.
95 minut i 58 minuta - strzał Leśniaka i ręka Manu w polu karnym, akcja trwa do 96:08 kiedy słychać gwizdek sędziego. Pewnie mecz by się w tym momencie skończył, gdyby nie informacja z Varu (sędzia trzyma się za słuchawkę).

@Zenel - 28 kwietnia 2022, 20:18:18 - *.centertel.pl
97 minuta i 39 sekunda - sędzia daje informację, że idzie zobaczyć powtórkę na telewizorze.
98 minuta i 38 sekund - sędzia pokazuje rzut karny po konsultacji z Var. Manu przedłuża czas leżąc na ziemi.
99 minuta i 8 sekund - sędzia wręcza wstającemu z murawy Manu żółtą kartkę za zagranie ręką w polu karnym.
100 minuta i 38 sekunda - Szwoch strzela karnego.
100 minuta i 56 sekunda - sędzia kończy mecz.
A teraz płaczki policzcie sobie kto tak naprawdę przeciągał czas w doliczonym czasie gry i dlaczego sędzia doliczył 6 a nie 5 minut w doliczonym czasie. 11 minut to było razem leżeniem krakowskich, sprawdzaniem przez var, potem sędziego, leżenie załamanego Manu i w końcu rzut karny.

Kartu - 28 kwietnia 2022, 20:28:47 - *.147.97.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jednak lepszy byl Boruc

Heniek - 28 kwietnia 2022, 20:47:55 - *.7.25.193.in-addr.arpa
Do Cypis:
- odepchnięcie reka w twarz zawodnika przeszkadzającego we wznowieniu gry, nastepnie frustracja po głupio zarobionej kartce
LOUIS FERNANDEZ:
- bandycki atak z tyłu, prawy sierpowy prosto na twarz, a potem próba wybielenia sie poprzez przekazanie kasy na "bombelki" - zapewne wymyślona przez tęgie głowy PRowców Wisły prosto z kasy Wisły

a - 28 kwietnia 2022, 22:01:22 - *.29.10.185.ipv4.supernova.orange.pl
Za rzucanie puszkami w zawodników drużyny przeciwnej, za ognie na trybunach - 15 tysięcy kary? Innym zamykają stadiony... Kubuś za rzucanie k...wami do sędziego 5 tysięcy z zawieszeniem? Dobrze że przynajmniej Fernandeza potraktowali tak, jak na to zasłużył. I nie piszcie, zomofani, że przeprosił. To akurat tu nie powinno mieć żadnego znaczenia, a poza tym to akcja pani rzecznik..

PionneR - 28 kwietnia 2022, 22:56:19 - *.adsl.inetia.pl
Kubuś powinien dostać 15 tysięcy od razu, bez żadnych zawieszeń za swoje dyrdymały. Dla Hiszpana akurat kara adekwatna. A za bydło które siedzi na Reymonta, zwłaszcza na trybunie "C" powinno być min. 20 tysięcy, zamknięta trybuna "C" na jeden mecz bo z niej leciało najwięcej różnych rzeczy i jeszcze jeden mecz zakazu wyjazdowego, może wtedy by to bydło się nauczyło jak się kibicuje

jo - 29 kwietnia 2022, 0:39:49 - *.dynamic.chello.pl