4 czerwca 2022, 16:00:01 - Pietaszek
Drużyna Dominika Kisiela, Noaha Kocha, Maika Lukowicza i Roberta Ziętarskiego awansowała do niemieckiej 3. Ligi

VfB Oldenburg, którego zawodnikami są 32-letni bramkarz Dominik Kisiel, 20-letni obrońca Noah Koch, 27-letni napastnik Maik Lukowicz i 28-letni pomocnik Robert Ziętarski, przegrał 1-2 (1-1) w rewanżowym meczu barażowym o awans do niemieckiej 3. Ligi z BFC Dynamo. W pierwszym meczu drużyna Polaków wygrała 2-0 i awansowała do 3. Ligi.

4 czerwca 2022, 14:00 - Oldenburg (Marschweg-Stadion)
VfB Oldenburg 1-2 BFC Dynamo (Berlin)
Max Wegner 34 - Niklas Brandt 44, Andor Bolyki 90

żółta kartka: Leon Deichmann, Nico Knystock - Matthias Steinborn, Niklas Brandt, Michael Blum, Christian Beck.

sędziował: Patrick Alt (Saara).
widzów: 12 000.

Ziętarski rozegrał cały mecz, Lukowicz wszedł na boisko w 64. minucie, gdy zszedł z niego Rafael Brand, Kisiel przesiedział pełne spotkanie na ławce rezerwowych, a Koch znalazł się poza kadrą meczową.

Lele - 4 czerwca 2022, 16:37:24 - *.internet-gliwice.pl
Noah Koch, znany również jako młody Koch. Syn starego Kocha.

d2bo - 4 czerwca 2022, 16:53:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O kurde, polska kolonia w niemieckiej 3. Lidze. To jedno z większych osiągnięć ostatnich lat.

krysgojo - 4 czerwca 2022, 16:55:42 - *.um10.pools.vodafone-ip.de

Seba - 4 czerwca 2022, 17:09:54 - *.um10.pools.vodafone-ip.de
12 tysięcy widzów, u nas też tyle przychodzi na trzecią ligę, tylko że łączenie na całą kolejke 😅 w ekstraklasie na połowę drużyn tyle nie przychodzi 😂

jkl - 4 czerwca 2022, 17:38:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bo II liga niemiecka to ten sam poziom co nasza ,,ekstraklasa"

jkl - 4 czerwca 2022, 17:40:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przepraszam , oczywiście chciałem powiedzieć III liga niemiecka. II liga to już poziom wyższy od naszej ,, ekstraklasy".

Jack - 4 czerwca 2022, 18:10:59 - *.dynamic.mm.pl
VFL Luebeck awans w kolejnym sezonie. Zapotrzebowanie na piłkę jest niestety "możliwości" klubu nie sa najwyższe. Dwa sezony temu nie sprostali w III-ciej Lidze niestety.

tellchar - 4 czerwca 2022, 18:33:53 - *.ssp.dialog.net.pl
@cycu - wystarczy wejść w biogramy Ziętarskiego i Kisiela by dowiedzieć się, że to nie są Niemcy. Nawet tego się nie chciało, lepiej robić z siebie dzbana?

STRUMYK - 4 czerwca 2022, 19:14:57 - *.205.172.12
W nowym sezonie faworytem do awansu Dynamo Drezno, może też Erzgebirge Aue i może TSV 1860 Monachium o coś więcej powalczy

Kibic - 4 czerwca 2022, 19:48:57 - *.236.213.195.dyn.plus.net
Ziętar za młodu w Arce wyrozniał się techniką, był w kadrze 1 druzyny ale nie chciał czekać jak inni,Szwoch czy Nalepa,wolał kopac na wioskach a tym sposobem oddalał się id szczebla centralnego i to był jego błąd. Zyczę mu aby odnalazł się w Oldenburgu bo to fajne miasto i klub z kibicami. Tyle lat stracił, a to naprawde fajny zawodnik,duzo potrafił tylko w amatorskich klubach motoryka siadła.

wer - 4 czerwca 2022, 22:41:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ta ilość widzów w Niemczech mnie nie dziwi. Już kilkanaście lat temu na meczu barażowym o wejście do II ligi niemieckiej na jednym z meczów było 37 tysięcy widzów.

abraxas - 5 czerwca 2022, 8:26:01 - *.51.118.245
Dziwne że zwycięzca grupy z dawnego DDR musi jeszcze rozgrywać baraż ?

Mama żre - 5 czerwca 2022, 8:58:48 - *.dip0.t-ipconnect.de
Gratulacje chłopaki.Pozdro dla Roberta Ziętarskiego i powodzenia w lidze wyżej!!!

Fajnyport - 5 czerwca 2022, 23:15:35 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Mogliście dodać chociaż, że Ziętarski w pierwszym meczu strzelił obie bramki i to dzięki nim Oldenburg awansował..

Farfocel - 6 czerwca 2022, 0:46:22 - *.29.161.81.ipv4.supernova.orange.pl
Ten niejaki Noah Koch to chyba syn słynnego austriackiego skoczka Martina Kocha, który tak śmiesznie krzyżował swe narty w locie.