7 czerwca 2022, 22:32:47 - LukaszR
LN: Fedor Černych wystąpił w reprezentacji Litwy

Fedor Černych z Jagiellonii Białystok wystąpił w reprezentacji Litwy w przegranym 0-6 (0-2) spotkaniu 2. kolejki grupy 1 dywizji C Ligi Narodów z Turcją. 31-letni pomocnik wszedł na boisko w przerwie, zastępując Artūra Dolžnikova.

7 czerwca 2022, 20:45 - Wilno (LFF stadionas)
Litwa 0-6 Turcja
Doğukan Sinik 2, 14, Serdar Dursun 56 (k), 81, Yunus Akgün 89, Halil Dervişoğlu 90

żółte kartki: Paulius Golubickas, Linas Klimavičius, Pijus Širvys, Edgaras Utkus - Hakan Çalhanoğlu, Serdar Dursun.

sędziował: Novak Simović (Serbia).
widzów: 2843.

Poza kadrą meczową gospodarzy był Titas Milašius (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który zagrał w dzisiejszym meczu reprezentacji młodzieżowej.

W kadrze Litwy znaleźli się również byli polscy ligowcy. Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa) grał do 64. minuty, gdy zmienił go Nauris Petkevičius, a Džiugas Bartkus (Górnik Łęczna) i Edvinas Girdvainis (Piast Gliwice) całe spotkanie spędzili na ławce rezerwowych. Poza kadrą meczową pozostali natomiast Donatas Kazlauskas (Lechia Gdańsk i Olimpia Grudziądz), Justas Lasickas (Jagiellonia Białystok) i Artemijus Tutyškinas (Escola Varsovia Warszawa). Selekcjonerem reprezentacji Litwy jest były szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec Valdas Ivanauskas.