8 czerwca 2022, 22:55:01 - bartekwr9
Wypowiedzi po meczu Belgia - Polska

Czesław Michniewicz (selekcjoner reprezentacji Polski): - Wynik jest bardzo bolesny. Jadąc tutaj spodziewaliśmy się, że będzie to bardzo trudne zadanie przed nami. Mecz też uświadomił nam, jaki jest kierunek, w którym powinniśmy podążać, co powinniśmy robić w naszej grze jako drużyna i indywidualnie. Dzisiaj było widoczne, że ta szybkość operowania piłki, szybkość podejmowania decyzji, jakość podań, ruchliwość i przede wszystkim granie pod presją było atutem Belgii. W pierwszej połowie jeszcze nadążaliśmy za tym wszystkim. W drugiej połowie po drugiej bramce, którą straciliśmy, wszystko się posypało.

- Druga połowa zaczęła się obiecująco dla nas - wyszliśmy wyżej, zaczęliśmy grać agresywnie i wydawało się, że zrobi się taki spokojny mecz. Tych sytuacji nie było zbyt wiele po stronie Belgów, my umiejętnie utrzymywaliśmy się przy piłce, dokonaliśmy dwóch korekt w składzie. Wydawało się, że wszystko jest okej. Później strata jednej bramki i potem każda kolejna powodowała, że tej pewności siebie brakowało i też brakowało sił momentami, bo tempo tego meczu w wykonaniu Belgów było bardzo mocne.

- Myślę, że na gorąco jakbym miał oceniać, to Bartek Drągowski pomimo wpuszczonych sześciu bramek bardzo nam pomagał. Zwłaszcza w pierwszej połowie trzymał nam wynik. W drugiej połowie też miał kilka świetnych interwencji, ale przeciwnicy dochodzili do łatwych sytuacji, mieli dużo czasu, mogli sobie wybierać róg w który strzelić. Były też dwa ładne strzały z dystansu. Robert Gumny też pozytywnie wypadł w tym spotkaniu, tak na gorąco oceniając. Na pewno takie doświadczenie dla tych młodych zawodników jest bezcenne. Oni dopiero uczą się tej piłki międzynarodowej.

- Myślę, że z Holendrami będziemy próbowali grać w podobny sposób jak dzisiaj graliśmy. W pierwszej połowie, w drugiej połowie i nawet w końcówce meczu szukaliśmy swoich okazji. Musimy starać się grać przeciwko takim silnym drużynom, nie tylko skupiać się na defensywie. Dzisiaj tak było, podchodziliśmy wysoko do pressingu, udało nam się odebrać tą piłkę i było wtedy kilka dobrych momentów.

Robert Lewandowski: - Przede wszystkim dzisiaj zabrakło doskoku, skracania pola. Czasami byliśmy zbyt statyczni, nawet w obronie jako zespół. Potem też brakowało często sił, by wyjść i przytrzymać piłkę. Pamiętam, że Belgowie nie grali zawsze pressingiem, ale czasami nie szukaliśmy rozwiązań przy utrzymaniu się przy piłce. Belgowie wykorzystali każdy nasz błąd, każde złe ustawienie taktyczne. Sił starczyło nam na 60 minut, potem już tego zabrakło i tych sytuacji było naprawdę dużo.

- Myślę, że to też kwestia sił. Dużo nas kosztowała praca w obronie, nawet ofensywnych zawodników, którzy musieli wracać się do tej linii obrony. Patrząc na całokształt, na klasę przeciwnika z jakimi gramy, ciężko później mieć te siły jak wychodzimy z piłką do przodu. To jest normalne - czasami trzeba wypośrodkować granie defensywne i wyjście na pozycje. Często też dublowaliśmy własne pozycje, zamiast wyjść do przeciwnika. Było to dla nas spotkanie, które da nam dużo znaków zapytania, ale też lekcję na to, jak z takimi rywalami się lepiej zachowywać zarówno w defensywie, jak i wtedy, gdy mamy piłkę. Staraliśmy się dawać z siebie maks. Dzisiaj Belgowie wykorzystywali każdą sytuację i dużo tych okazji stworzyli. Potem weszli świeżsi zawodnicy z tą samą energią i z jakością tak samo dobrą jak zawodnicy, którzy u Belgów byli zmęczeni.

- Ja zawsze powtarzałem, że czasami jak więcej zaatakujemy, to też w obronie się pewniej czujemy. Było to widać w pierwszej połowie. Czasami sytuację stwarzaliśmy, próbowaliśmy rozegrać, nawet pressować i Belgowie też przez to się gubili. Czasami tej pewności siebie dzisiaj minimalnie zabrakło. Potem te detale decydują, czy drużyna przeciwna stwarza dwie-trzy sytuacje, czy pięć-siedem. Staraliśmy się naprawdę grać w defensywie, ale starczyło to tylko na 60 minut.

- Zmiana była wcześniej zaplanowana. Zagrałem nawet więcej niż miałem, ale to było zaplanowane. Zapewne po rozmowie będzie decyzja trenera, ale wątpię, żę będę grał po 90 minut w każdym meczu, bo to jednak koniec sezonu, organizm jest zmęczony i musimy brać na to poprawkę.

Robert Gumny: - Długo o tym meczu nie będę rozmyślał. Porażka 6-1 to nigdy nie jest fajne uczucie dla piłkarza. Było, wyciągnąć wnioski i zapomnieć o tym spotkaniu. Tak jak w pierwszej połowie, przy odrobinie szczęścia, mieliśmy niezły wynik, to w drugiej połowie ten worek z bramkami się rozsypał. Myślę, że po trzeciej stworzyło się dużo wolnego miejsca i Belgowie byli na tyle skuteczni, że skończyło się, jak się skończyło. W przerwie pokazywane były akcje ofensywne, że po bokach za plecami obrońców tworzy się to miejsce. W drugiej połowie nie potrafiliśmy kompletnie tego wykorzystać i doprowadzić do tej sytuacji. To o czym gadaliśmy w przerwie nie odzwierciedliła nam druga połowa.

Piotr Zieliński: - Myślę, że to my daliśmy Belgom za dużo miejsca do popisu. Wiemy, że to świetna reprezentacja, nie bez powodu znajdują się na drugim miejscu w klasyfikacji. Myślę, że ta dysproporcja była widoczna i to na pewno jest coś do poprawy w naszej grze. Uważam, że były momenty, w których można było dłużej utrzymać się przy piłce. Za szybko próbowaliśmy kopnąć ją do przodu i stąd później Belgowie mieli dużo miejsca, łatwość w rozgrywaniu akcji. Myślę, że tu jest dużo do poprawy.

- Seba (Sebastian Szymański - przyp. red.) jest świetnym zawodnikiem. Ma wielkie umiejętności techniczne i wydolnościowe. Są też inni, którzy czekają, którzy weszli i dali jakiś impuls. Wiadomo, wynik jest, jaki jest, ale na pewno Nicola (Zalewski - przyp. red.) i Matty Cash, którzy weszli na boki, dali świeżości. Szkoda, że w tak bolesny sposób przegrywamy. Na pewno nie chcieliśmy tego. Teraz jest Holandia, później będziemy mieć Belgów w domu i na pewno będziemy chcieli zagrać lepiej.

- Pierwszy raz spotykamy się z sytuacją, gdy przegrywamy sześć do jednego. To jest wynik naprawdę tragiczny i będzie trzeba zareagować. Wierzę, że jesteśmy na tyle silną i mocną reprezentacją, że już w meczu z Holandią będzie widać poprawę w naszej grze i ten wynik będzie lepszy.

źródło: własne / TVP Sport / Polsat Sport

Seat LEON - 8 czerwca 2022, 23:09:36 - *.tvk-net.pl
Gumny za 5 lat osiągnie poziom Piszczka, wspomnicie moje słowa. Remember this name.

EloPanie - 8 czerwca 2022, 23:09:43 - *.play-internet.pl
Jak zwykle wypowiedzi na jedno kopyto. Czyli wiemy że drużyny nie ma, umiejętności mamy niskie i bez Roberta w składzie to jesteśmy na poziomie Bułgarii. No ale oczywiście musimy wyciągnąć wnioski. A trenera krytykować nie wolno bo to wybitny fachowiec i ma dużo kolegów.

mario - 8 czerwca 2022, 23:15:25 - *.97.115.140.ipv4.supernova.orange.pl
Szkoda mi Naszego zespolu, bo po pierwszej polowie nie wygladalo to tak zle, w drugiej zabraklo pressingu, skutecznosci a przede wszystkim frajersko tracilismy pilke przy jej rozgrywaniu. Na in minus wg mojej oceny zasluzyli obaj Panowie Szymanscy i oby oni szybko wyciagneli wnioski i nie nosili glowy w chmurach. Bramka Lewandowskiego-"stadiony swiata".

Qulty - 8 czerwca 2022, 23:16:34 - *.red.o2.cz
Belgowie gnietli i mieli skuteczność
Polacy jak zwykle. Z dużej chmury mały deszcz
#9nine6ixa

Syriusz - 8 czerwca 2022, 23:19:42 - *.dab.02.net (*.148.240.196)
Puchacz to jeździec bez głowy : nauka taktyki aż do znudzenia i coś z niego będzie
Damianowi Szymańskiemu to już nawet to nie pomoże : słaby jest i pewnego poziomu nie przeskoczy !
Bereszyński - to dramat czystej wody. Michniewicz robi mu zwyczajnie krzywdę powołując na kadrę !

Barselon - 8 czerwca 2022, 23:24:19 - *.centertel.pl
Robert Lewandowski nie ma co jednak w tym Bayernie zostawać . Mogliby w Monachium rozdać te 32 miliony euro nic nie znaczące , na badanie kosmosu czy doświetlenie aeroklubu w gminie gdzie przyjeliby zrzutke

Ksszub1991 - 8 czerwca 2022, 23:27:19 - *.147.100.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lewandowski został zmieniony w 68 minucie przy wyniku 1-2 skończyło się 1-6. Ta bramka na 1-0 dla nas to zasługa kunsztu Lewego . Milik , Piątek, Buksa, Swiderski by tego nie trafili. DRAGOWSKI przy 3 golach był bez szans moģl lepiej się zachować przy bramce na 1-4. Ciekawe ile wpuścił by Szczęsny skoro Dragowski wpuścił 6 goli. Duzo sytuacji też wybronił. Potwierdza się to o czym wszyscy wiedzą że mamy mocna 11 zawodników ale nie mamy ławki rezerwowych na Mundialu w takim tempie jak w pierwszej polowie będą grały wszystkie zespoły. W sobotę z Holandią pakujemy Autobus i bronimy się cały mecz.Druga połowę Polacy przegrali 4-0.Ostatni taki mecz to Polska -Hiszpania przegrana 0-6 za Kadencji Smudy wtedy w Bramce stał chyba Kuszczak spec od takich spotkań. też tak graliśmy ofensywnie do przodu i też grali eksperymentalny ustawieniu.

Tom - 8 czerwca 2022, 23:27:27 - *.96.206.252.ipv4.supernova.orange.pl
Jakby pan Czesiu miol trocha honoru to po takiej hańbie powinien zlożyc dymisje.

KATAR - 8 czerwca 2022, 23:34:14 - *.205.145.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
może w katarze jakoś wymęczymy to 2 miejsce w grupie. Tylko po co jak tam będzie czekać Dania albo Francja i oklep 5 do jaja minimum...

Jara60 - 8 czerwca 2022, 23:59:59 - *.as13285.net
Czesiu zapomnial przed meczem zadzwonic do fryzjera, wszyscy winni w aferze sedziowskiej tylko Czesiu bez skazy ktos musial byc Konfidentem chyba wiecie kto

Mike - 9 czerwca 2022, 0:01:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
1 rzut rożny przez 93min ... to dowód na podiom żenady w grze ofensywnej DRUŻYNY GOLONKI I PREZESA FANA DISCO POLO... STRACH, sraczka, brak sił i brak ambicji zeby cokolwiek zrobić do przod ... zaścianek piłkarskiej europy w całej KRASIE...

dlugopisy - 9 czerwca 2022, 0:05:25 - *.6.64.209.ipv4.supernova.orange.pl
Gdyby Brzęczek czy Sousa przegrali ten mecz w takim stylu już by ich wszyscy zwalniali, ale to jest Czesiu, Czesiu jest fajny, bo jest fajny.

Zielony - 9 czerwca 2022, 0:07:23 - *.133.251.93
Wchodzi szymanski za krychowiaka i srodka niema kaminski dramat ns skrzydle przykre to pisac ale grosil byl by lepszy i to prawda szczera za glika niema kto grac zeby rywalizowac na tum poziomie buksa to do milika ma dwa poziomy do lewego 5 , jak gramy z taka dryzyna top to 3 z tylu i na wahadle cash i zalewski a nie jakies pomylki typu gumny puchacz

pan kolega - 9 czerwca 2022, 0:48:02 - *.137.113.55
Różnica między klasową drużyną, a Polską jest taka, że ci pierwsi grają piłką, a drudzy miewają z piłką przygody.

. - 9 czerwca 2022, 1:20:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Michniewicz ma skladac dymisje?
o maaatko co za dzban to napisal,idz na ryby czy cos a nie wypisuj takie brednie

AZARIASZ - 9 czerwca 2022, 5:14:17 - *.centertel.pl
Z Reprezentacjami z TOP-u kadra Brzęczka grała 8 razy. Były to Włochy , Portugalia oraz Holandia. Polska nie odnotowała wygranej , 3 razy zremisowała oraz 5 razy przegrała. W 8 meczach kadra Jerzego strzeliła 5 goli oraz straciła 11 bramek. Najwięcej goli straciła z Portugalią - 3 a najwięcej strzeliła także z Portugalią - 2.
Z Włochami graliśmy 4 razy. Zanotowaliśmy dwa remisy i dwie porażki. Strzeliliśmy gola a straciliśmy 4 gole. Najwyżej przegraliśmy 2-0.
Z Portugalią graliśmy 2 razy. Zanotowaliśmy jeden remis i jedną porażkę. Strzeliliśmy 3 gole a straciliśmy 4 gole. Najwyżej przegraliśmy 3-2.
Z Holandią graliśmy 2 razy. Zanotowaliśmy dwie porażki. Strzeliliśmy 1 gola a straciliśmy 3 gole. Najwyżej przegraliśmy 2-1.
JEDYNE W CZYM MOŻNA POKŁADAĆ NADZIEJĘ TO TO ŻE ,, WUJA '' PROWADZIŁ KADRĘ OKOŁO 2 I PÓŁ ROKU A CZESŁAW DOPIERO ZACZYNA. JEŚLI JEDNAK JB WYLECIAŁ ZA DAWANIE CIAŁA Z TOPem TO TAKIE SAMO KRYTERIUM POWINNO IMAĆ SIĘ JEGO NASTĘPCÓW.

Mit - 9 czerwca 2022, 6:05:54 - *.play-internet.pl
*No cześć Adam
*Jest taka w sumie głupia sprawa

Barty - 9 czerwca 2022, 6:20:09 - *.204.44.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Gwiazdeczka Zelowym nie wyszedl mecz mysleli ze bedzie jak z Walia

obserwer - 9 czerwca 2022, 7:02:41 - *.cirow.pl
Czesio się wypowiada, że z Holandią zagramy tak samo. Nie bardzo kumam. To znaczy, że co? Że niby dobrze było? No to panie trenerze powiem panu k....a nie było dobrze a wręcz tragicznie.

Borsuk - 9 czerwca 2022, 7:21:37 - *.161.249.73 (*.94.210.170)
Czesio sie boi, Czesio jest smutny, Czesio jest fajny. Nie wiem co te dzbany z PZPN widzą w takim "trenerze"...pomijam juz fakt, że niektórzy pilkarze do kadry sie nie nadają. Damian Szymański to przygladał się tylko jak chłopaki graja i paru innych równiez. Totalna klapa.

alamo - 9 czerwca 2022, 7:30:42 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Trener trzyma się dobrze - wagowo

Hary - 9 czerwca 2022, 8:22:30 - *.146.196.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lewandowski pseudo gwiazda, minęło 6 min. i 36 sekund zanim znaloz się przy balu, z czym tą pala chce szukać w Barcelonie

Kozin - 9 czerwca 2022, 8:33:11 - *.dynamic.mm.pl
LEWY musi rozumieć, że z tak silnym rywalem nie ma zabawy. Piłkarz tej klasy nie może popełniać tyle błędów i marnować tyle dobrych piłek! Wczoraj głową Lewy był w Monachium albo w Barcelonie. Krychowiak też był myślami w innym miejscu. Jak schodzi Krycha czy Lewy, to Zieliński powinien pokazać, że jest prawdziwym liderem. Co po asyście Szymańskiego jak potem zawalił z dwie bramki, bo mu się ruszać nie chciało. Nie możemy grać piłkarzami, którzy raz grają, a raz odpuszczają. Nie stać nas na marnowanie takich sytuacji jak w drugiej połowie Zalewski czy Buksa. Mamy ich tak mało, że trzeba mega koncentracji.

jacek071 - 9 czerwca 2022, 8:38:32 - *.dynamic.mm.pl
Tu wychodzi osławiona już polska myśl szkoleniowa,zatrzymana w (niedo)rozwoju w latach 70-tych.Piłkarzy mamy nie takich złych,lecz trzeba ich jakoś poustawiać.Mieliśmy repre za czasów Nawałki na medal ME,NIESTETY myśl szkoleniowa nie pozwoliła na jakiś sukces.To był samograj jak Widzew Smudy bez żadnego wsparcia trenerskiego.Teraz jest gorzej,ale dobry trener jak np.Holender zrobił by z nich drużynę na remis z Belgami co najmniej.PZPN nabija sobie kiejdy kasą zamiast zatrudnić normalnego trenera z normalnym (nie genialnym) warsztatem pracy i tu jest ten problem od lat.Może niech Lewy zostanie grającym trenerem jak to kiedyś w latach 80-tych było,bo i tak przy obecnym nie ma szans na jakiś progres.

Wana Lee - 9 czerwca 2022, 8:40:49 - *.dynamic.mm.pl
Trzeba szukać zamiennikow dla Glika, Krychy, Lewego. Wczoraj na boisku ich nie było.

Tomi - 9 czerwca 2022, 8:45:29 - *.146.200.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Chyba grali w hokeja nasi pomylili dyscypliny Czesio nie ladnie a mialo byc tak dobrze

Pielgrzym - 9 czerwca 2022, 8:50:45 - *.adsl.inetia.pl
@ Wana Lee>> DODAM potrzebny jest BRAMKARZ poziomem zbliżonym MINIMUM do W.Szczęsnego.,,panowie" kopacze w 89% do WYMIANY.Dlaczego 89% bo TYLKO W.SZCZĘSNY ,i R.Lewandowski,G.Krychowiak to POZIOM GRY ŚREDNIO ŚWIATOWY ,reszta?????? DNO

Janusz - 9 czerwca 2022, 8:58:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Z tym trenerem i z tą drużyną do Kataru nie róbcie jaj.Oddajcie to miejsce Szwedom.Pojedziecie tam jako dostarczyciel punktów trzy mecze i koniec MS.

Czwa - 9 czerwca 2022, 9:00:35 - *.dynamic.mm.pl
Lewy to już bardziej celebryta niż piłkarz, a myślami jeszcze chyba był przy Świątek, krycha trzyma swój poziom, bardzo niski poziom.
zaGumny świetnie, tylko musi poprawić grę rękami i będzie rewelacja. Glik z Bednarkiem to para idealna do wszystkiego tylko nie do grania w piłkę, Puchacz to jeździec bez głowy, bez pojęcia i bez formy.
Nadzieja tylko i wyłącznie w młodych, Szymański czy Kamiński to nasza przyszłość, a i oczywiście wiecznie młody Zieliński, taki jak wiecznie młodym talentem był Skupień i cała Polska czekała kiedy wreszcie odpali i odda dwa dobre skoki.... nie odpalił.
Najważniejsze, że Cesiu ma dobry humor i atmosfera w drużynie jest cudowna. Z Holandią da pograć jeszcze kilku debiutantom, coś wyjdzie coś nie wyjdzie, jakość słabiutka, ale jakoś to będzie.
Jedyne co można życzyć tej reprezentacji to wszystkiego dobrego...... z okazji urodzin dla Kamila Grosickiego. Do boju!!!!

Barça - 9 czerwca 2022, 9:27:53 - *.dynamic.mm.pl
Polacy nie martwcie się, zawsze może być gorzej.