10 czerwca 2022, 19:50:57 - Pietaszek
LN: Dwa gole Vladislavsa Gutkovskisa i występy Pāvelsa Šteinborsa i Kristersa Tobersa w reprezentacji Łotwy

Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa strzelił dwa gole dla reprezentacji Łotwy i zaliczył asystę w wygranym 4-2 (2-1) wyjazdowym meczu 3. kolejki pierwszej grupy dywizji D Ligi Narodów z Mołdawią. Dodatkowo w drużynie gości wystąpili Pāvels Šteinbors, który odejdzie z Jagiellonii Białystok po wygaśnięciu jego obowiązującego do końca czerwca kontraktu, i Kristers Tobers z Lechii Gdańsk.

10 czerwca 2022, 18:00 - Kiszyniów (Stadionul Zimbru)
Mołdawia 2-4 Łotwa
Ion Nicolaescu 6 (k), Nichita Moțpan 64 - Vladislavs Gutkovskis 19, 60, Jānis Ikaunieks 26, 75

żółte kartki: Vadim Bolohan - Antonijs Černomordijs, Andrejs Cigaņiks.

sędziował: Andy Madley (Anglia).
widzów: 4842.

Šteinbors rozegrał cały mecz, Tobers grał do 90. minuty, gdy na boisko wszedł Igors Tarasovs (w przeszłości Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław), a Gutkovskis grał do 79. minuty, gdy zmienił go Dāvis Ikaunieks. W drużynie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Dmitri Mandrîcenco (Motor Lublin).

W kadrze Łotwy znaleźli się także zawodnicy, którzy w przeszłości byli zawodnikami polskich klubów. Antonijs Černomordijs (Lech Poznań), Kaspars Dubra (Polonia Bytom) i Roberts Savaļnieks (Jagiellonia Białystok) rozegrali pełne spotkanie. Na ławce cały mecz przesiedzieli natomiast Vladimirs Kamešs (Pogoń Szczecin) oraz Mārcis Ošs (Górnik Zabrze).

Lukasz1987 - 10 czerwca 2022, 19:56:51 - *.play-internet.pl
Nadchodzi złoty czas Gutka. Niezły wynik w lidze, teraz to. Chłopak się rozkręca.

Znawca - 10 czerwca 2022, 19:57:49 - *.home.aster.pl
Tak, to ta Mołdawia, której Lewy nie potrafił strzelić ani jednego gola w dwóch meczach, eliminacje mś 2014.

Mati - 10 czerwca 2022, 20:03:38 - *.centertel.pl
W tej grupie to by Lewy sam strzelił że 30 goli nawet z tymi dziećmi specjalnej troski naszej reprezentacji z którymi musiał grać w meczu z Belgią.

Znawca - 10 czerwca 2022, 20:27:17 - *.home.aster.pl
Prędzej nic by nie strzelił, bo żadna sytuacja mu się nie trafi, a sam sobie wypracować nie łaska, bo nie potrafi.

M - 10 czerwca 2022, 20:31:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Należy dodać że mistrz Mołdawii tyraspol,w ostatniej edycji.wygrał 21 w Madrynie z Realem Madryt czyli klimat dobry dla Mołdawii ale reprezentacja to inni zawodnicy.

Mati - 10 czerwca 2022, 20:54:33 - *.centertel.pl
Tacy tutaj "znawcy" jak widać. Sherif już nie ma nic wspólnego z Mołdawią gra tylko w ich lidze żeby móc grać w Europie. Właścicielem tego klubu jest ruski oligarcha ptrzydupas putina który kontroluje tą ruską kolonię Nadniestrze. Firma tego gościa ma w kieszeni cały ten kraj. A co do Lewego to pokazał że nawet z mocną Belgią jest wstanie zrobić coś z niczego i strzelić gola a jak reszta wyglądała wszyscy widzieliśmy. To Lewy nawet jak jest bez formy to robi największą robotę w meczu. Nasz najlepszy piłkarz w historii.

Znawca - 10 czerwca 2022, 21:01:29 - *.home.aster.pl
Gdyby był w stanie z Belgią "zrobić coś z niczego", to nie czekałby na podania Szymańskiego i Zielińskiego, bez których gola nie strzeliłby jak zwykle żadnego, bez podań jest tylko lewy, czzyli noga.

Znawca - 10 czerwca 2022, 21:05:32 - *.home.aster.pl
A historię to trzeba najpierw znać, żeby nie obrażać naszych mistrzów olimpijskich i medalistów mistrzostw świata, wywyższając nogę, amatora podań metr od bramki, nad artystów, którzy nawet z połowy boiska umieli gola strzelić.

Mati - 10 czerwca 2022, 21:20:12 - *.centertel.pl
znawca widzę że trafiłem na typowego hejtera Lewandowskiego. Boli że Polak osiągnął sukces zagranica , nie? Może mi powiesz który z tamtych piłkarzy osiągnął tyle co Lewy? 7 razy król strzelców w lidze niemieckiej 10 razy mistrz Niemiec , mistrz i król strzelców polskiej ligi , 76 goli w reprezentacji i pewnie przebije setkę , przyszłość w Barcelonie. Już indywidualnych rekordów nie wspomnę bo tu trzeba by było książkę napisać. Oj musi cię boleć że go amatorem nazywasz.

Znawca - 10 czerwca 2022, 21:31:36 - *.home.aster.pl
A co mnie ligowe osiągnięcia obchodzą ? Gdyby mnie interesowały, to zachwycałbym się Krzysztofem Warzychą, o którym nawet nie słyszałeś, bo dla ciebie historia piłki nożnej zaczęła się od tego króla niemieckiego podwórka, a Warzycha był królem greckiego podwórka i co z tego wynika dla Polski, dla medalistów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, którzy od 40 lat czekają, aż ktoś w końcu powtórzy ich sukcesy, a liczą się tylko sukcesy Polski, a nie twojego lewego nogi.

Znawca - 10 czerwca 2022, 21:40:03 - *.home.aster.pl
A gdyby nie Gibraltar, Kazachstan, Armenia, Gruzja, Andora, które od niedawna istnieją i mógł z nimi zagrać i nastrzelać goli, to jego osiągnięcia strzeleckie byłyby tylko w sferze marzeń, jak wtedy, gdy marzył by strzelić gola Mołdawii i miał na to 180 minut i nie udało mu się to ani u siebie, ani na wyjeździe, a takim "potęgom" jak San Marino i Albania też nie nastrzelał, a tym pierwszym, to tylko kiedyś z karnego, gdy wyrwał piłkę koledze rwąc się do wykonania jedenastki.

PM - 10 czerwca 2022, 22:04:25 - *.dynamic.chello.pl
Mołdawia jakie cieniasy!
Żeby "defensywny napastnik" dostał dublet i asystę!

darq - 10 czerwca 2022, 22:38:30 - *.netservis.com.pl
Do redakcji: Czy jest szansa by wzorem profilów reprezentantów Polski, przy profilach obcokrajowców wyświetlała się aktualna liczba występów w pierwszej reprezentacji oraz liczba goli?

haparoiden - 11 czerwca 2022, 0:58:00 - *.play-internet.pl
@Znawca – w składzie sprzed 40 lat było 11 zawodników klasy światowej, teraz jest jeden Lewandowski, który sam meczu nie wygra.

Znawca - 11 czerwca 2022, 10:32:42 - *.net.autocom.pl
I ten twój "tylko jeden Lewandowski" do niczego nie był potrzebny na Euro 2016 ĆWIERĆFINAŁ, a twój lewy noga nic do ćwierćfinału nie strzelił i wszystko zawdzięczamy Glikowi, Fabiańskiemu, Pazdanowi, Milikowi, Błaszczykowskiemu i Krychowiakowi, którzy jako jedyni przyczynili się do naszego wyniku, a twój noga jak jest sam to nie jest nam do niczego potrzebny, więc niech wraca kibicować Idze Świątek i jedzie do Londynu, tak jak sobie podczas zgrupowania kadry jechał do Paryża. Droga wolna, nikt po nim nie zapłacze.

Znawca - 11 czerwca 2022, 13:26:13 - *.net.autocom.pl
i oczywiście Piszczkowi. Bez nich byłby tam gdzie jest, czyli swój występ zawsze by kończył na fazie grupowej.

Kibeec - 11 czerwca 2022, 15:09:53 - *.30.44.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do Matiego - szanuję osiągnięcia Lewego, te ligowe, bo nawbijał mnóstwo goli, ale jak to porównać na przykład z Latą - królem strzelców MŚ, Deyną,3 piłkarzem MS czy Bońkiem - trzy razy na MŚ, medal, 3 piłkarz MŚ. Lewy ma imponujące liczby ale nie ma żadnych sukcesów z reprezentacją, nie mówię tu o ćwierćfinale ME z Nawałką. Dla mnie nie widzę go w trójce najlepszych piłkarzy polskich w historii, sorry