21 czerwca 2022, 20:53:40 - LukaszR
Dinamo Batumi wygrało w lidze

Dinamo Batumi, które jest potencjalnym rywalem Lecha Poznań w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, wygrało 4-0 (1-0) w meczu 18. kolejki gruzińskiej ekstraklasy z Torpedem Kutaisi. Do dwumeczu Lecha z Dinamem dojdzie, jeśli poznański klub przegra w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z azerskim Qarabağem Ağdam, a mistrz Gruzji zostanie wyeliminowany przez słowacki ŠK Slovan Bratysława.

21 czerwca 2022, 19:00 - Batumi (Adjarabet Arena)
Dinamo Batumi 4-0 Torpedo Kutaisi
Wladimer Mamuczaszwili 39, 53 (k), Flamarion 77 (k), Tornike Gaprindaszwili 88

Dinamo: 13. Lazare Kupatadze - 35. Grigol Czabradze, 23. Mamuka Kobachidze, 5. Ołeksandr Azaćkyj, 16. Irakli Azarowi - 17. Wladimer Mamuczaszwili (88, 27. Stefan Denković), 3. Benjamin Teidi (81, 10. Guga Palawandiszwili), 19. Sandro Altunaszwili (88, 6. Tornike Gaprindaszwili), 30. Zuriko Dawitaszwili (74, 9. Irakli Bidzinaszwili), 8. Dżaba Dżigauri (74, 11. Giorgi Zaria) - 40. Flamarion.

żółte kartki: Ołeksandr Azaćkyj, Mamuka Kobachidze, Irakli Azarowi, Guga Palawandiszwili, Giorgi Zaria - Mate Abuladze.
czerwona kartka: Mate Abuladze (76. minuta, Torpedo, za faul taktyczny).

sędziował: Aleko Apciauria.

W Dinamie zagrali m.in. Stefan Denković (kiedyś Zawisza Bydgoszcz) i Guga Palawandiszwili (w przeszłości Podbeskidzie Bielsko-Biała), a Milan Radin (dawniej Korona Kielce) cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W zespole gości Mate Cincadze (niegdyś Pogoń Szczecin) wszedł na boisko w 68. minucie, kiedy zszedł z niego Beka Wacziberadze, a Dino Hamzić (kiedyś Widzew Łódź) pozostał wśród rezerwowych.

Dinamo jest liderem tabeli z 41 punktami na koncie.

Mecze I rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowano na 5-6 i 12-13 lipca, a spotkania II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy zostaną rozegrane 21 i 28 lipca.

strejlau - 21 czerwca 2022, 21:46:39 - *.088.077.pools.vodafone-ip.de