26 czerwca 2022, 18:57:21 - LukaszR
Astana przegrała w lidze

FK Astana, z którym Raków Częstochowa zmierzy się w II rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy, przegrał 1-4 (1-2) z FK Aktobie w meczu 15. kolejki kazachskiej ekstraklasy.

26 czerwca 2022, 17:00 - Aktöbe (Kobyłandy batyr atyndagy ortałyk stadion)
FK Aktobie 4-1 FK Astana (2)
Hugo Vidémont 18, China 33, Alibiek Kasym 73 (k), Maksim Samorodow 90 - Asłan Darabajew 42

Astana: 34. Marko Milošević - 15. Abzał Biejsiebiekow, 3. Artiom Rachmanow, 33. Danyło Beskorowajnyj, 6. Bryan - 13. Kamo Howhannisjan, 7. Maks Ebong, 11. Asłan Darabajew, 9. Rai Vloet, 14. Jérémy Manzorro - 72. Stanisław Basmanow (72, 22. Sułtan Sagnajew).

żółte kartki: Tiemirłan Jerłanow - Abzał Biejsiebiekow, Danyło Beskorowajnyj, Rai Vloet, Bryan.

sędziował: Grigorij Moskowczenko (Pawłodar).
widzów: 13 400.

W Astanie zagrali m.in. Abzał Biejsiebiekow (kiedyś Korona Kielce) i Artiom Rachmanow (w przeszłości Raków Częstochowa). W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał Hugo Vidémont (niegdyś Wisła Kraków), Sierdier Sierdierow (dawniej Cracovia) grał do 74. minuty, gdy zmienił go Maksim Samorodow, a Witalij Bałaszow (w przeszłości Wisła Kraków) wszedł na boisko w 64. minucie, zastępując Ramazana Orazowa.

Astana po 14 rozegranych meczach jest liderem z dorobkiem 24 punktów.

Pierwszy mecz II rundy zostanie rozegrany 21 lipca w Częstochowie, a spotkanie rewanżowe tydzień później w Kazachstanie.

kzet69 - 26 czerwca 2022, 19:18:17 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Co ciekawe Astana w tym meczu miała przewagę w posiadaniu piłki... 70-30%... Aktobe oddało 4 celne strzały i zaliczyło 4 gole. Czy czegoś to w Częstochowie nie przypomina?

Vulkan - 26 czerwca 2022, 19:28:49 - *.centertel.pl
Dużo słabsi niż w poprzednich latach. Kiedyś ligę wciągali nosem na raz, teraz stracili hegemonię. Cała liga poszła w dół, a gwiazdami są goście, którzy w Nędzoklapie kopali się po czołach.

Bolo - 26 czerwca 2022, 20:17:46 - *.home.aster.pl
@kzet69 Co ty za głupoty piszesz, strzały 10-8, z czego celna 5-1, rzuty rożne 5-5

d3 - 26 czerwca 2022, 20:19:59 - *.191.222.136.ipv4.supernova.orange.pl
14 spotkań, 24 pkt jakos wrażenia nie robi biorąc pod uwagę klase rywali ...

Pirat171 - 26 czerwca 2022, 22:41:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mnie bardziej martwi od wyników rywali brak jakiejś ofensywy transferowej pucharowiczow. Kiepsko z wzmocnieniami a później znowu będzie że za późno się zgrali nie mieli czasu się przygotować itp. Nawet Lech na dzień dzisiejszy zakupił tylko jednego gracza i to chyba bramkarza

Kawa - 27 czerwca 2022, 0:21:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@BOT że grała rezerwami tzn druga drużyna.

@Pirat - 27 czerwca 2022, 12:35:25 - *.play-internet.pl
Jeśli chodzi o Raków priorytetem jest utrzymanie składu. Myślę, że obecny , w dobrej formie, bez kontuzji ma szansę na grupę LK.

Ftgg - 28 czerwca 2022, 21:01:32 - *.psychz.net