7 lipca 2022, 19:50:43 - euzi
Pokaźna zaliczka "Portowców"

Pogoń Szczecin wygrała u siebie 4-1 (3-0) z islandzkim KR w pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. W debiucie Jensa Gustafssona w roli trenera "Portowców" dwie bramki zdobył Kamil Drygas, a po jednym trafieniu zanotowali Luka Zahovič i Jakub Bartkowski. Honorowego gola dla gości strzelił Aron Kristófer Lárusson. Rewanż zostanie rozegrany 14 lipca o godz. 20:15 w Reykjavíku.

Pogoń nie pozwoliła Islandczykom na nic do końca pierwszej połowy. Już po kilku minutach Kamil Grosicki dośrodkował do Kamila Drygasa, a ten przewrotką uderzył prosto w bramkarza. Po chwili Luís Mata podał do Sebastiana Kowalczyka, który płasko zagrał pod bramkę do Drygasa i tym razem pomocnik gospodarzy zaskoczył Beitira Ólafssona, dając swojej drużynie prowadzenie.

W 12. minucie Damian Dąbrowski zza pola karnego uderzył tuż obok bramki. Kilka minut później środkowy pomocnik doskonale podał do wybiegającego zza obrońców Kowalczyka - jego uderzenie w sytuacji jeden na jednego obronił bramkarz, ale do piłki dobiegł Luka Zahovič i podwyższył prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Kowalczyk z lewej strony boiska dośrodkował prosto na głowę nieupilnowanego Jakuba Bartkowskiego i Pogoń zakończyła pierwszą połowę trzybramkowym prowadzeniem.

Po przerwie czwartą bramkę Pogoni dał Drygas. W 56. minucie Dąbrowski dośrodkował z rzutu rożnego z prawej strony, a w "szesnastce" najwyżej do futbolówki wyskoczył strzelec pierwszej bramki i głową strzelił swojego drugiego gola. Drygas był blisko hat tricka kilka minut potem - niepilnowany główkował przy dalszym słupku, jednak jego uderzenie zdołał zablokować islandzki obrońca.

Islandczycy zagrozili szczecinianom dopiero w 70. minucie. Atli Sigurjónsson podał do Sigurðura Bjartura Hallssona, a jego strzał w polu karnym obronił Dante Stipica. Z wywalczonego rzutu rożnego po dośrodkowaniu Sigurjónssona i małym zamieszaniu mocnym strzałem bramkę dla gości zdobył Aron Kristófer Lárusson. Tuż przed końcem Grosicki dośrodkował z narożnika boiska, a niekryty Benedikt Zech przy dalszym słupku posłał futbolówkę obok bramki.

7 lipca 2022, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 4-1 KR (Reykjavík)
Kamil Drygas 7, 56, Luka Zahovič 16, Jakub Bartkowski 40 - Aron Kristófer Lárusson 71

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata - 21. Jean Carlos Silva (62, 17. Mariusz Fornalczyk), 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (72, 22. Wahan Biczachczjan), 27. Sebastian Kowalczyk (85, 99. Mateusz Łęgowski), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahovič (85, 19. Kacper Kostorz).

KR: 1. Beitir Ólafsson - 11. Kennie Chopart, 5. Arnór Sveinn Aðalsteinsson, 15. Pontus Lindgren, 18. Aron Kristófer Lárusson - 23. Atli Sigurjónsson, 10. Pálmi Rafn Pálmason (59, 29. Aron Þórður Albertsson), 6. Grétar Snær Gunnarsson (77, 2. Stefán Árni Geirsson), 8. Þorsteinn Már Ragnarsson (60, 16. Theódór Elmar Bjarnason) - 4. Hallur Hansson (68, 33. Sigurður Bjartur Hallsson), 9. Kjartan Henry Finnbogason (67, 17. Stefan Ljubicic).

żółta kartka: Lárusson.

sędziował: Eldorjan Hamiti (Albania).
widzów: 9249.

Zwycięzca dwumeczu w II rundzie zmierzy się z duńskim Brøndby.

Murphy - 7 lipca 2022, 19:52:29 - *.wroclaw.dialog.net.pl
Elegancko. Bez specjalnego męczenia buły. TEraz tylko jeszcze drugi zwycięstwo na wyjeździe, żeby dorzucić jak najwięcek pkt. do rankingu krajowego.

Dziadek - 7 lipca 2022, 19:52:53 - *.piekary.net
Dobry wynik portowców.

tomekrts - 7 lipca 2022, 19:52:54 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Pogon, kolejne punkty do rankingu.
Wszyscy gramy do jednej bramki, teraz czas na Lechie.
Pozdrawiam

Sterelo - 7 lipca 2022, 19:53:28 - *.236.132.121
Druga połowa do zapomnienia niestety najważniejsze że wygrali mimo wszystko oby się ta głupio stracona bramka nie okazała opłakana w skutkach.. brawo pogoń wynik i tak dobry czekamy na Lechię powodzenia

ProsPanstw - 7 lipca 2022, 19:53:30 - *.centertel.pl
i tak to wlasciwie powinno byc

Island - 7 lipca 2022, 19:53:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Reykjaviku będzie 3:0 dla KR

panicz - 7 lipca 2022, 19:54:06 - *.236.136.194.wls.msr91gkk3.adsl.fix.edpnet.net
Mowcie co chcecie, ale jak dla mnie to szkoda tej straconej bramki.

Hahahaha - 7 lipca 2022, 19:54:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W rewanzu 3:0 dla KR i KR awansuje dalej

Ōkami - 7 lipca 2022, 19:54:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wystarczająca zaliczka aczkolwiek pozwolili w pewnym momencie na zbyt wiele rywalom. Szkoda że nie na 0 z tyłu. Jednak brawa z Krakowa 👏 jeszcze niech Lechia wygra i będzie spoczko.

. - 7 lipca 2022, 19:56:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czyli Pogoń zaprezentowała się lepiej niż w 2001 roku, kiedy to z inną drużyną z Reykjaviku przed własną publicznością zremisowali 1:1. Oglądałem tylko 2. połowę i niestety trzeba przyznać, że zaangażowanie spadło po golu na 4:0. No ale komplet punktów jest, był zresztą obowiązkiem z tym rywalem. Oby tylko szczecinianie wygrali też w rewanżu, bo mam obawy, że tamten mecz sobie odpuszczą.

Ōkami - 7 lipca 2022, 19:56:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@śmieszku bramki strzelone na wyjeździe nie miały znaczenia już w poprzednim sezonie. Oczywiście szyderca jakiś zawsze się znajdzie. Pewnie że stolicy.

Siema - 7 lipca 2022, 19:57:39 - *.centertel.pl
Grosik robi różnicę w tej drużynie. Fornalczyk zapowiada się znakomicie. Kowalczyk powinien strzelić i robił robotę. Żeby nie rozkojarzenie pod koniec to byłoby świetnie.

kęsik - 7 lipca 2022, 19:59:01 - *.21.136.13.ipv4.supernova.orange.pl
Wiadomo że przeciwnik nie był wyjątkowo silny ale przecież polskie kluby już nie z takimi miały problemy i odpadały.

krótko - 7 lipca 2022, 19:59:50 - *.170.146.230 (*.141.179.106)
@Island i hahaha - a czemu nie 4:0? Jak już bierzecie prochy to dopłaćcie jeszcze trochę do totalnego odjazdu.

Żory FC K - 7 lipca 2022, 19:59:55 - *.internetia.net.pl
Brawo Pogoń! Torcida Górnik Zabrze

pogon - 7 lipca 2022, 20:00:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tak sie goli ogorkow.Pewny awans teraz czas na Breondby.

Bysior - 7 lipca 2022, 20:00:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do hahahaha jak nie znasz przepisów to nie pisz bzdur. Teraz przy 3:0 będzie dogrywka. Zmieniły się przepisy, ale skąd ty możesz o tym wiedzieć

asdf - 7 lipca 2022, 20:04:51 - *.111.247.251
to szykuje się największy sukces pogoni-piotrcovi w jej długiej historii;) czyli pierwszy raz mają szansę przejść pierwszą rundę w europie

slazak - 7 lipca 2022, 20:05:54 - *.centertel.pl
Tak właśnie się powinno grać. Gdyby Lech wygrał swoj mecz z Qarabachem w takim stylu, to wszędzie mówiono i pisano o nim z uznaniem

majk - 7 lipca 2022, 20:06:28 - *.dynamic.mm.pl
Polacy cebulaki, zamiast cieszyć się z wygranej, to jeszcze wbijają szpilkę swoim, jakie to typowe. Jak widać, nie wszyscy grają do jednej bramki, szkoda. Brawo Pogoń, dobry mecz!

Ali G - 7 lipca 2022, 20:09:32 - *.146.196.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do baranow piszacych ze jak KR wygra 3-0 to awansuje.Cymbaly n9e wiecie ze juz sie bramki nie licza podwojnie ???Znawcy gimbazy y....ne

Czech25 - 7 lipca 2022, 20:10:51 - *.142.237.75
Gratulacje dla Pogoni, mamy drugie zwycięstwo polskich klubów w europejskich pucharach.Druga połowa trochę słabsza, ale cieszmy się że zwycięstwa! Kolej na Lechię!

królik - 7 lipca 2022, 20:11:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie ma to jak wygrać z 6 obecnie zespołem 52.ligi w Europie w 1 rundzie 4 etapowych eliminacji do rozgrywek 3-go poziomu pucharów europejskich.
Nic tylko bić brawo i cieszyć się, bo chwile radości bywają dla kibica w tym kraju tak rzadkie.

Znawca - 7 lipca 2022, 20:11:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
lechia przegra

No9o - 7 lipca 2022, 20:13:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wódko wódko a pozwól pozwól żyć

Tw - 7 lipca 2022, 20:14:17 - *.218.106.24
Mam mocne przeczucie, że w następnej rundzie Pogoń wyjaśni Brondby, Raków Astanę, a Rapid niestety Lechię.
Nie mam nic przeciwko Lechii, trzymam za nich kciuki, ale wylosowali źle..

Czech25 - 7 lipca 2022, 20:15:48 - *.142.237.75

PM - 7 lipca 2022, 20:18:05 - *.dynamic.chello.pl
Dryyygas!

Fan - 7 lipca 2022, 20:21:57 - *.opera-mini.net (*.64.61.112)
Podniecenie po horyzont wygrana z kelnerami którzy ze trzy razy przeszli połowę Pogoni, litości. jak trzeba będzie zmierzyć się ze średnim europejskim przeciwnikiem to wtedy się okaże wartość drużyny. życzę sukcesów

kubilaj2 - 7 lipca 2022, 20:23:56 - *.dynamic.chello.pl
Brawo!
Klątwa przełamana!

zielok - 7 lipca 2022, 20:30:10 - *.toya.net.pl
Brawo Pogoń Myślę,że ta zaliczka wystarczy.Pozdrowienia od kibica Widzewa!

tellchar - 7 lipca 2022, 20:32:40 - *.adsl.inetia.pl
@Tw na razie to Lechia się sama wyjaśnia...

królik - 7 lipca 2022, 20:33:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Fan
@Max
To też podkreśliłem wyżej; 6 obecnie zespół 52 ligi w Europie ! a tu takie podniety

Florek - 7 lipca 2022, 20:58:03 - *.centertel.pl
Arka wjechała?

slazak - 7 lipca 2022, 20:58:28 - *.centertel.pl
Będzie walkower dla Lechii? Kary finansowe na pewno się posypią.

sdgbsd - 7 lipca 2022, 21:00:19 - *.163.180.158.ipv4.supernova.orange.pl
Zaliczka jest,ALE jak w rewanżu znowu nie wygrają tylko bedzie remis albo porażka,no to na 2 rundzie gdzie rywale będą lepsi ,pogoń kończy puchary.

Pixi - 7 lipca 2022, 21:15:46 - *.146.200.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Broendby pokaże niestety miejsce w szyku Pogoni.

3jabi - 7 lipca 2022, 22:09:51 - *.play-internet.pl
Kowalczyk ma potencjał. Podejrzewam, że niedługo nastąpi jego transfer za granicę. Chłopak jest szybki i potrafi zrobić zwód, na miejscu czystego Czesława pomyślałbym o Kowalczyku w kontekście reprezentacji.

Bolo - 7 lipca 2022, 22:28:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Taa, już Kozłowski zrobił karierę za granicą

Fraszka - 7 lipca 2022, 22:58:12 - *.home.aster.pl
Przeciwnika nie dobili, w rewanżu będą się wstydzili.

mundi - 7 lipca 2022, 23:25:05 - *.240.139.6
gratulacje dla Pogoni, zwycięstwo się liczy, faktem jest również, że w pierwszej rundzie to takie mało satysfakcjonujące. Naszych drużyn nie powinno tu być.Jesteśmy marni piłkarsko i czas to wreszcie zmienić.

ostry1999 - 8 lipca 2022, 0:54:15 - *.cable.smsnet.pl
asdf a co wczoraj pisałeś na innym forum?Jesteś tak słaby jak twoje komentarze.Mamusia udostępniła komputerek po zakończeniu roku szkolnego?

Fan - 8 lipca 2022, 7:00:05 - *.dynamic-4-waw-k-4-3-0.vectranet.pl
Super,że wygrali,niepokojące jest jednak marnowanie okazji i głupia strata bramki,bardzo słaby występ Dąbrowskiego,nie widziałem tylu strat w meczu kapitana Pogoni,oczywiście najlepszy na boisku jak zwykle Kowalczyk,serce i mózg drużyny,chłopak zasuwa za dwóch i wszystko widzi...dawno powinien grać w reprezentacji w wyjściowym składzie.

Legionista - 8 lipca 2022, 7:05:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje. Fajnie się meczyk oglądało, szczególnie pierwszą połowę. Z Duńczykami dacie radę powalczyć. Pozdro z Warszawy

bazyli - 8 lipca 2022, 7:50:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Pogoń!. Pierwsza połowa rewelacyjna, w drugiej było słabiej. Jednak wynik robi wrażenie. Teraz trzeba zagrać uważnie w obronie w Reykjaviku i będzie dobrze!

Dave R - 8 lipca 2022, 8:19:15 - *.sileman.net.pl
Do REDAKCJI: na które miejsce Polska musi awansować w rankingu krajowym, aby zaczynać od późniejszych rund? Moglibyście to tam w zakładce rozpisać bardziej szczegółowo.

Lesiu - 8 lipca 2022, 9:03:04 - *.204.44.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
To tak jakby Pogon grala z trzecoiligowcem

GieKSa - 8 lipca 2022, 11:00:09 - *.internetdsl.tpnet.pl
super punkty do rankingu liczą się i awans, wynik nie ważny

mati - 8 lipca 2022, 17:54:22 - *.elpos.net
tak mysle ze te negatywne komentarze pochodza z zazdrosnej a za razem poirytowanej warszawy. polskie kluby nie od takich cieniasów po plecach miały. Legia tez sie kompromitowala z duzo slabszymi od siebie. rzadko sie zdarzało żeby wszystkie kluby wygraly swoje mecze mimo ze były faworytami. dwa wyniki różnica 3 bramek trzeba sie tylko cieszyc bez wzgledu na to z jakiego regionu polski sie pochodzi. gratulacje i powodzenia w dalszych rundach. ps: do nabuzowanych darujcie sobie marne wypociny to nie forum dyskusyjne a swoja frustracje i nie zadowolenie mozna wyladować waląc łbem o sciane. dziekuje za uwage

Bodek - 8 lipca 2022, 21:05:19 - *.centertel.pl
Wielki szacunek dla kibicow Pogoni od kibica Wisly Kraków za baner " Wołyń 1943. Pamiętamy". Móglvy byc trochę większy ale najwźaźniejsza pamięć. Źyczę MP w tym sezonie.

2022 - 8 lipca 2022, 22:06:53 - *.dip0.t-ipconnect.de
punkty do rankingu potrzebne, Portowcy do 70 minuty powinni prowadzic z 7:0, po straconej bramce juz troche siedli. Zmeczeni przygotowaniami. Zobaczymy rewanz i pozniej mecz z Widzewem. Wtedy bedzie wiadomo w jakim kierunku idzie MKS

Dario - 9 lipca 2022, 18:12:09 - *.um26.pools.vodafone-ip.de
Brawo Kibice Pogoni !!! Jeśli my zapomnimy o Nich , niech Bóg zapomni o nas ! Dziękuję i pozdrawiam. Widzewiak.

Tremnning2 - 10 lipca 2022, 13:22:54 - *.46.114.pool.telefonica.de
Pogoń Stettin P. Meister 2022/23 erste mal.