13 lipca 2022, 21:40:52 - LukaszR
eLKE: Dinamo Batumi rywalem Lecha

Gruzińskie Dinamo Batumi przegrało po dogrywce 1-2 (0-0, 0-0, 1-0) ze słowackim Slovanem Bratysława w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów i będzie rywalem Lecha Poznań w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Słowacji padł bezbramkowy remis.

13 lipca 2022, 19:00 - Batumi (Adjarabet Arena)
Dinamo Batumi 1-2 pd. ŠK Slovan Bratysława
Zuriko Dawitaszwili 104 - Tigran Barseghjan 115, Vladimír Weiss 120

Dinamo: 13. Lazare Kupatadze - 35. Grigol Czabradze (85, 10. Guga Palawandiszwili), 18. Giorgi Rechwiaszwili, 5. Ołeksandr Azaćkyj, 16. Irakli Azarowi (106, 22. Giorgi Nawalowski) - 17. Wladimer Mamuczaszwili, 3. Benjamin Teidi (85, 7. Mate Wacadze), 19. Sandro Altunaszwili (113, 24. Milan Radin), 9. Irakli Bidzinaszwili (62, 8. Dżaba Dżigauri), 30. Zuriko Dawitaszwili - 40. Flamarion.

Slovan: 1. Adrián Chovan - 17. Jurij Miedwiediew (114, 19. Andre Green), 4. Guram Kaszia, 14. Myenty Abena, 25. Lukáš Pauschek (106, 24. Eric Ramírez) - 70. Giorgi Czakwetadze (62, 11. Tigran Barseghjan), 20. Dżaba Kankawa, 33. Juraj Kucka (114, 16. Alen Mustafić), 8. Dávid Holman (46, 9. Ivan Šaponjić), 7. Vladimír Weiss - 77. Aleksandar Čavrić (67, 21. Jaromír Zmrhal).

żółte kartki: Rechwiaszwili, Palawandiszwili, Dawitaszwili - Kucka, Weiss.

sędziował: António Emanuel Carvalho Nobre (Portugalia).
widzów: 20 022.

W drużynie gospodarzy wystąpili m.in. Guga Palawandiszwili (w przeszłości Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Milan Radin (kiedyś Korona Kielce). W zespole gości zagrał m.in. Dávid Holman (dawniej Lech Poznań), a Vernon De Marco (niegdyś Lech Poznań) cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Mecze II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy odbędą się 21 i 28 lipca. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Poznaniu.

Liga Mistrzów 2022/2023
Liga Konferencji Europy 2022/2023

Bolo - 13 lipca 2022, 21:42:12 - *.home.aster.pl
I będzie Bach Bach Batumi

Murphy - 13 lipca 2022, 21:42:35 - *.wroclaw.dialog.net.pl
Straszny piach Batumi i Slovan grało.
Kuriozalna bramka na 1-2 po rzucie rożnym odsłonięta bramka, i piłkę do niej bez zagrożęnia wpakował obrońca Batumi.

MM. - 13 lipca 2022, 21:42:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Znowu daleka podróż

Sumita - 13 lipca 2022, 21:43:02 - *.icpnet.pl
Redakcjo skoro Batumi przegrali dwumecz to raczej rywalem Lecha nie będzie.

Jarosław - 13 lipca 2022, 21:43:03 - *.centertel.pl
28 lipca Lech skupi się tylko na lidze , potwierdzone info

Jansen - 13 lipca 2022, 21:43:11 - *.25.211.241.ipv4.supernova.orange.pl
jak Dynamo Batumi może być rywalem Lecha,jak w 1-szym meczu było 0:0 a w Gruzji wygrał Slovan po dogrywce?

Bsns - 13 lipca 2022, 21:43:21 - *.centertel.pl
Lech najpierw u siebie czy na wyjeździe?

janek - 13 lipca 2022, 21:43:27 - *.play-internet.pl
Za dwa tygodnie, koniec pucharów dla Polski.

devlieger - 13 lipca 2022, 21:43:45 - *.227.190.24
Ach ten przeklęty Kaukaz. Ale przynajmniej będzie można zwalić na pogodę.

Rakowiak - 13 lipca 2022, 21:43:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
oglądałem ten mecz i dinamo Batumi było drużyną lepszą, ciężko będzie Lechowi

Oskar - 13 lipca 2022, 21:44:15 - *.promax.media.pl
To sobie lechici polatają na Kaukaz. Ale to lepszy rywal niż Slovan

Filip - 13 lipca 2022, 21:44:35 - *.centertel.pl
Ludzie Lech też przegrał j spada do konferencji tak samo w tym meczu kto przegra ten do konferencji

Foksu - 13 lipca 2022, 21:45:06 - *.play-internet.pl
W Gruzji się smieja ze trafili na takie byle co jak lech

fd - 13 lipca 2022, 21:45:07 - *.icpnet.pl
To sie Davitashvili pobawi z obrońcami Lecha.

ADHOC - 13 lipca 2022, 21:45:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i lipka lekka.

rav - 13 lipca 2022, 21:45:51 - *.tel.tkb.net.pl
W ostatniej minucie dogrywki Slovan wykonywał rzut rożny. Bramkarz wyszedł do dośrodkowania, Gruzini nie ustawili obrońcy przy słupku.I padł gol bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramkarzowi nie udało się wybronić podkręconej piłki i wpadła do bramki.

epikur - 13 lipca 2022, 21:45:54 - *.30.104.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Batumi faworytem, jakieś 80% -20%.

Venom - 13 lipca 2022, 21:46:06 - *.centertel.pl
Jansen ty taki głupi sam z siebie, czy ci płacą?

Lennon - 13 lipca 2022, 21:46:16 - *.ostnet.pl
Jeszcze 5 minut przed końcem dogrywki, wydawało się, że rywalem Lecha będzie Slovan (jako przegramy z tej pary) jednak wspaniała końcówka i 2 gole w ostatnich minutach dogrywki sprawiła, że to Dinamo stanie na drodze mistrza Polski..w sumie to dobra informacja, gdyż Słowacy wydawaliby się silniejsi, gdyż mają w sumie lepszych piłkarzy.

do Oskar - 13 lipca 2022, 21:47:02 - *.icpnet.pl
Nie jest lepszy. Gruzini byli o dwie klasy lepsi od Slovana a Słowacy na mega farcie.

alfredo - 13 lipca 2022, 21:47:03 - *.dynamic.chello.pl
co za impotencja umysłowa komentujących którzy zastanawiają sie jak to mozliwe ze Batumi bedzie rywalem Lecha skoro przegrało dwumecz

Jansen - 13 lipca 2022, 21:47:55 - *.25.211.241.ipv4.supernova.orange.pl
do Venom :
Sprawdz na stronie flashcore wyniki. Pokazuje,że Slovan strzelił gola w 120 min dogrywki na 2:1

stefan - 13 lipca 2022, 21:48:03 - *.dynamic.chello.pl
@Sumita i @Jansen - to wy nie ogarnęliście, że Lech odpadł i spadł do LKE? Zgodnie z waszą logiką Lech nie powinien być niczyim rywalem bo odpadł.

Kol - 13 lipca 2022, 21:49:08 - *.dynamic.chello.pl
Lech się skupi na lidze żeby w przyszłym sezonie zagrać w pucharach

Venom - 13 lipca 2022, 21:49:49 - *.centertel.pl
jansen - batumi i lech odpadły z lm i przechodzą do lk, gdzie zmierzą się ze sobą. czego nie rozumiesz.

Jansen - 13 lipca 2022, 21:50:13 - *.25.211.241.ipv4.supernova.orange.pl
do stefan:
Stefciu masz racje,w czwartek pewnie znowu będzie bach bach. Mecz ze Stalówką w sobotę,ale plus tylko,że na swoim podwórku,a w czwartek znowu męczarnie o ile znowu pół składu się nie wysypie.

Haha - 13 lipca 2022, 21:51:28 - *.play-internet.pl
Niech Batumi się boi Lech ma dwa równe składy!!

Bombardo - 13 lipca 2022, 21:51:28 - *.meb4.vic.optusnet.com.au
Kto wie, Lech ma szanse zapisać się na kartach historii i może wykręcić wiekopomny dublecik, dwa Eurowpiętrole pod rząd na Kaukazie, to już coś absolutnie nie do podrobienia.

kukiel - 13 lipca 2022, 21:51:48 - *.21.90.84.ipv4.supernova.orange.pl
Batumi w obu meczach lepsza drużyna ale mają w bramce swojego rutke.duzo młodych dobrych Gruzinow.szanse na awans 60/40 dla Gruzinow obiektywnie

Jansen - 13 lipca 2022, 21:51:48 - *.25.211.241.ipv4.supernova.orange.pl
do Venom :
Zwracam Ci rację,żle spojrzałem. Klimat Kaukazu służy Leszkowi.

Jarek - 13 lipca 2022, 21:53:58 - *.136.138.184
Teraz nie ma wymówek, ograć Batumi i zbliżyć się w rankingu do Słowacji lub Węgier bo Slovan gra Ferencvaros

Filip - 13 lipca 2022, 21:55:15 - *.centertel.pl
A w następnym losowaniu będziemy rozstawieni czy jak?

Vbn - 13 lipca 2022, 21:57:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Slogan nakrywa Lecha czapka,dobrze że nie gramy z nimi😆

znudzony - 13 lipca 2022, 22:01:37 - *.dynamic.mm.pl
Prezesie Listkiewicz, prezesie Lato, prezesie Boniek, prezesie Kulesza - to dzięki Waszej "solidnej" pracy Europa śmieje się z polskich drużyn.

Miki - 13 lipca 2022, 22:02:01 - *.252.44.38
Masakra. Tylko nie Dynamo. Oni są za mocni...

Arczi - 13 lipca 2022, 22:03:48 - *.centertel.pl
Ale ich te Dynamo wyBATUMI Leszek niech lepiej rezerwy wystawi żeby skupić się na walkę z ekstraklasowymi potęgami szkoda sił na LKE i tak tam nie mają z nikim szans

toja - 13 lipca 2022, 22:05:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i pozamiatane. Mistrz Gruzji stanął na drodze miszcza Polski. Bach bach Karabach.

fajasport - 13 lipca 2022, 22:13:40 - *.devs.futuro.pl
Jutro wam Legia pokaże jak się gra w piłkę!Tylko Wielka Legia jest godna gry w pucharach!

Leo - 13 lipca 2022, 22:15:43 - *.centertel.pl
Rywalem Lecha w 2 rundzie LKE jest Dynamo Batumi.
Pamiętam pieśń z czasów PRL :
W swych wędrówkach przeszliśmy wiele miast
wiele mórz i rzek wiele gór wśród gwiazd...

2021/22 Raków - Dinamo 3:3
Bilans mocno niekorzystny dla polskich klubów.

PM - 13 lipca 2022, 22:32:18 - *.dynamic.chello.pl
@stats Bytovia grała z Dinamem? Nieźle sobie "przeciwników" dobierali.
Swoją drogą, sam fakt że Motherwell jest w LKE już jest upokorzeniem dla poznianiaków. Jak takie tuzy tam grają, i jeszcze mogą od tego całego szkockiego klubu wcześniej odpaść!

Giovanni - 13 lipca 2022, 22:47:38 - *.146.69.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Batumi ach Batumi herbaciane pola Batumi.
Tylko niech Lech pozbędzie się z bramki tego konia trojańskiego.

dawid - 13 lipca 2022, 22:55:35 - *.180.151.194
Gorzej być nie mogło. Trzeba liczyć, że zlekceważą Lecha i wpadnie jakiś karny z kapelusza. Innej drogi do awansu nie ma.

Hehe - 13 lipca 2022, 23:35:38 - *.centertel.pl
Kiedyś na takich "trudnych" terenach wygrała z mistrzem Gruzji 8-2 xd to były czasy Kasperczaka albo Engela juz nie pamietam

Hehe - 13 lipca 2022, 23:37:04 - *.centertel.pl
Oczywiście mam na myśli Wisłe Kraków

stats - 13 lipca 2022, 23:37:06 - *.internetia.net.pl
@PM Bytovia wtedy jeszcze podobnie jak zespoły z ekstraklasy mogła sobie pozwolić na zagraniczne zgrupowania (potem sponsor się wycofał i wiadomo jak się to skończyło).

Rrrr - 14 lipca 2022, 2:24:33 - *.play-internet.pl
filipinki spiewaly Batumi

fakt - 14 lipca 2022, 5:18:24 - *.28.176.30
Mam satysfakcję, że za moich czasów w polskiej piłce nożnej nie było takiego dna

Xyz - 14 lipca 2022, 6:37:07 - *.toya.net.pl
Kibice Lecha zawiedzeni. Liczyli na ciekawy wyjazd kibicowsko do Bratysławy, gdzie po jednej stronie kibice Slovana, Austria Wiedeń i Ruch Chorzów oraz Wisła Kraków , a po drugiej Lech, Arka, Cracovia, ŁKS.

Kuba - 14 lipca 2022, 7:35:02 - *.30.146.10
Loser Kupatadze vs Artur Ręczninko. No ciekawe kto wygra ten pojedynek hehe Fest kolo wspuścił bramę. Brawo za kumatyzm Weiss To właśnie decyduje w takich pojedynkach. Inteligencja boiskowa! amen

jechowy - 14 lipca 2022, 8:58:30 - *.212.146.66
No to pozamiatane znowu w plecy

Farfocel - 14 lipca 2022, 9:15:55 - *.play-internet.pl
Było Bach Bach Karabach a teraz będą ostre baty od Batumi.

Tonto - 14 lipca 2022, 17:08:12 - *.115.5.197
Z taką grą, jak wczoraj, Batumi spokojnie odprawia każdą drużynę naszej Ekstraklasy. Żaden z naszych klubów nie ma takiej gry na jeden kontakt i takiego odbioru piłki. Kluczowi zawodnicy wczoraj: Dawitaszwili, Teidi, Rechwiaszwili. Jedynymi słabościami, na których Dinamo może się potknąć, są skuteczność (powinna być lepsza), stosunkowo słabe rezerwy i problemy z utrzymaniem koncentracji w końcówce. Pod tym kątem powinien działać Lech, a MOŻE coś im się uda, jeśli poprawią grę.

Mario - 14 lipca 2022, 22:57:55 - *.play-internet.pl
Panowie o czym tu rozprawiać ?. I się nawzajem denerwować to tylko rozgrywki w stylu odwalcie się od elity macie swój pucharek to się kopta bo prawdziwa piłka jest daleko . Nastały czasy gdzie się mierzymy z drużynami z Gibraltaru Luksemburga Wysp Owczych więc nie oszukujemy się że siedząc za sterami malucha nie możemy dać rady maluchowi!.

Mario - 14 lipca 2022, 23:01:48 - *.play-internet.pl