14 lipca 2022, 18:56:09 - gabrielba
Lechia w kolejnej rundzie

Lechia Gdańsk wygrała 2-1 (1-0) w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z FK Akademija Pandev z Macedonii Północnej. Bramki dla gości zdobyli Maciej Gajos i Rafał Pietrzak, a dla gospodarzy strzelił Dimitar Mitrovski. W pierwszym spotkaniu gdańszczanie wygrali 4-1, dzięki czemu awansowali do kolejnej fazy rozgrywek, w której zmierzą się z austriackim SK Rapid Wiedeń.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości. Najbliżej zdobycia bramki był Maciej Gajos, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki miejscowych. Gospodarze odpowiedzieli w 10. minucie, kiedy to na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Dimitar Mitrovski, lecz jego strzał był również niecelny. Chwilę później znowu niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Dušana Kuciaka. Piłkarze z Macedonii Północnej dwukrotnie strzelali w kierunku bramki Słowaka, ale doświadczony golkiper skutecznie interweniował. W 17. minucie gospodarze stworzyli zagrożenie po rzucie rożnym, lecz dobrze ustawiony Jakub Kałuziński, wybił piłkę z linii bramkowej. Pod koniec pierwszej połowy Lechia objęła prowadzenie. Gdańszczanie szybko rozegrali rzut wolny, piłka trafiła do Gajosa, a ten zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów. Futbolówka poleciała pod poprzeczkę i przeleciała obok bezradnego Marko Alčevskiego. Jeszcze przed przerwą na strzały sprzed "szesnastki" zdecydowali się Kristers Tobers i Gajos, lecz z ich próbami poradził sobie Alčevski.

W 48. minucie błąd Tomislava Ilieva wykorzystał Łukasz Zwoliński. Napastnik pobiegł z piłką w kierunku bramki rywala, lecz nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". Snajper gości oddał płaski strzał, ale Alčevski zdołał odbić futbolówkę do boku. Następnie dobrze z boku boiska zagrał Conrado, ale Zwoliński oddał niecelne uderzenie. W 59. minucie Kałuziński stracił piłkę blisko swojej bramki. Gospodarze wymienili kilka podań i za sprawą Dimitara Mitrovskiego doprowadzili do wyrównania. Kwadrans później z rzutu wolnego dośrodkował İlkay Durmuş, do futbolówki dopadł Flávio Paixão, lecz z jego strzałem poradził sobie Alčevski. W 82. minucie gdańszczanie wyszli ponownie na prowadzenie. Flávio Paixão wypatrzył niepilnowanego Rafała Pietrzaka, a ten ze spokojem umieścił piłkę w bramce rywala. W końcowej części spotkania niewiele się działo, a Lechia kontrolowała przebieg gry i utrzymała korzystny rezulatat.

14 lipca 2022, 17:00 - Skopje (Trening Centar Petar Miloševski)
FK Akademija Pandev (Strumica) 1-2 Lechia Gdańsk
Dimitar Mitrovski 59 - Maciej Gajos 37, Rafał Pietrzak 82

Akademija Pandev: 1. Marko Alčevski - 30. Nikolče Šarkoski (59, 6. Spase Terziev), 5. Tomislav Iliev, 15. Dušan Joković (76, 99. Vane Krstevski), 4. Dime Dimov, 20. Zoran Ivanovski - 21. Dimitar Mitrovski, 8. Ilija Donov (60, 7. Dimitar Trajkov), 22. Goran Tomovski (59, 17. Martin Ǵorgievski), 10. Kristijan Velinovski (76, 19. Saško Pandev) - 11. Ousman Marong.

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 29. David Stec, 4. Kristers Tobers, 23. Mario Maloča, 20. Conrado - 7. Maciej Gajos (64, 17. Christian Clemens), 88. Jakub Kałuziński (81, 69. Jan Biegański), 6. Jarosław Kubicki - 79. Kacper Sezonienko (63, 10. Bassekou Diabaté), 9. Łukasz Zwoliński (63, 28. Flávio Paixão), 99. İlkay Durmuş (78, 2. Rafał Pietrzak).

żółte kartki: Donov, Mitrovski - Durmuş.

sędziował: Daniele Chiffi (Włochy).
widzów: 912.

Mecze II rundy zostaną rozegrane 21 i 28 lipca. Pierwsze spotkanie Lechia rozegra na wyjeździe.

Mati - 14 lipca 2022, 18:57:22 - *.138.16.47
Brawo Lechia , najważniejsze jest zwycięstwo i punkty do rankingu. Tylko szkoda głupio straconej bramki po błędzie obrońcy. Teraz Rapid wszystko zweryfikuje. Liczę na to że że Lechia powalczy jak z Brondby kiedyś.

J.N - 14 lipca 2022, 18:58:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szału nie ma ale zwycięstwo to zwycięstwo. Gratulacje.

PM - 14 lipca 2022, 18:58:38 - *.dynamic.chello.pl
Pozdrawiam Macedończyka, który puścił liva. Lechia starała się bardzo defensywnie bronić wyniku, na szczęście się powiodło. Następna runda nie jest już amatorska, powodzenia

Venom - 14 lipca 2022, 18:58:56 - *.centertel.pl
Każdy punkt do rankingu na wagę złota, to też trzeba 2 razy w 1 rundzie wygrywać, bo inaczej nigdy się nie odbijemy od dna.

kakaes - 14 lipca 2022, 18:59:01 - *.play-internet.pl
brawo. Komplet punktów 2x 0,25 =0,5 punktu do rankingu!

Borubar - 14 lipca 2022, 19:01:41 - *.70.85.45
No i cyk, kolejne ćwierć punkciku do rankingu!

Jansen - 14 lipca 2022, 19:02:00 - *.25.211.241.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Lechia za walkę do końca. 0,5 pkt do rankingu można dopisać. W następnej rundzie mam nadzieję,że powalczy z Austriakami,szanse 50/50. Śmiało mogą z nimi powalczyć. Powodzenia w Wiedniu.

Reda - 14 lipca 2022, 19:02:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i pięknie to chyba historyczny awans Lechii w pucharach brawo

Ţaka - 14 lipca 2022, 19:05:08 - *.centertel.pl
Brawo. Cieszy wygrana i punkty do rankingu. Pozdrowienia od kibica Górnika 🇷🇺

Punkt Rank - 14 lipca 2022, 19:07:45 - *.range86-191.btcentralplus.com
Już się tak nie wpuszczajcie nad tymi punktami jak po 2 rundzie nie będziemy mieli żadnej drużyny to co nam z tych punktow

Ver - 14 lipca 2022, 19:08:32 - *.204.36.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
3 ostatnie lata w rankingu UEFA Ekstraklasa już 22 pozycja.

Lechia - 14 lipca 2022, 19:09:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dawac ten Rapid nastepne ogorki do golenia.

Pablo33 - 14 lipca 2022, 19:12:36 - *.by.weserve.nl
Super! Dzisiaj Pogoń punktuje, a potem 4 kluby w drodze do fazy grupowej. Łatwo nie będzie, ale żeby wyjść z dołka w Rankingu, trzeba przynajmniej jedną drużynę tam wprowadzić. Minimum absolutne.

futbolista - 14 lipca 2022, 19:14:11 - *.boid.qwest.net
lepiej interesujmy sie tym ile UEFA wtranzoli tej lechijce ! byle sporo, za durnote i poblazanie pseudo kibolstwu !

ogryzek - 14 lipca 2022, 19:15:44 - *.centertel.pl
👌 i jest. Jeszcze Pogoń

skinl - 14 lipca 2022, 19:16:43 - *.centertel.pl
Myślę że Rapid tez przejdą

Juras - 14 lipca 2022, 19:20:44 - *.dip0.t-ipconnect.de
lepsze druzyny takich bledow w obronie nie wybaczaja ale badzmy dobrej mysli

arcaide.fi - 14 lipca 2022, 19:23:09 - *.147.68.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Na pewno to przejdą... biało-zieloni.
Tylko nie wiadomo z którego miasta.
Ostatnio Rapid zremisował z Celtikiem Glasgow 3-3 , więc realnie patrząć...no, boki obrony są dosyć słabe..Ale zobaczymy.

NowySezon - 14 lipca 2022, 19:25:05 - *.siedlce.domtel.com.pl
Brawa dla Gdańska! udało się poskromić Potężnych Macedończyków!

Kickero - 14 lipca 2022, 19:25:31 - *.43.22.48.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Lechia!

Kuba - 14 lipca 2022, 19:34:17 - *.30.146.10
Brawo, że nie ma ostatecznego poniżenia? Akademija to nie klub, to szkółka piłkarska xD To było dopiero podejście do start-line :] To tzw runda amatorska ale na pustyni każda kropla sukcesem xD cały 1 punkt w rankingu wow

Lolek - 14 lipca 2022, 19:58:31 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda, że nikt tego nie transmitował w TV (nie mylić z ala stream'ami)

Góral - 14 lipca 2022, 20:00:34 - *.dynamic.chello.pl
Pewnie, że brawo. Zrozumcie, że nasza liga to jest najniższy poziom w skali Europy. Możemy i przegrywaliśmy praktycznie z każdym. Nawet grając z drużyną Gibraltaru, nasza ekipa nie będzie wcale takim stuprocentowym faworytem.
Dziwne, że są jeszcze ludzie, którzy uważają, że przejście pierwszej rundy to formalność. Po tych wszystkich żenadach z zespołami z Estonii, Islandii, Luksemburga, okraszonych srogimi oklepami w Kazachstanie i Azerbejdżanie.

Kuba - 14 lipca 2022, 20:05:25 - *.30.146.10
No ale że doprowadzili się do tego stanu to nie zmienia faktów objawionych, że to runda amatorska.
Stawiam awans Rakowa i Pogoni. lech i lechia odpadają w Q2. lech się nie pozbiera po obecnym szambie wokół niego, a lechia z Rapidem nie ma szans. Zbyt doświadczony klub z Austrii. lechia i tak już się cieszy, że kogoś w historii przeszła xD

cool - 14 lipca 2022, 20:10:24 - *.ssp.dialog.net.pl
Nie jesteśmy tacy słabi, potrafimy wygrywać i zdobywać punkty . Brawo

abc - 14 lipca 2022, 20:21:09 - *.centertel.pl
@Kuba
Lech powinien wygrać ... Batumi też musi pozbierać się po meczu zw Slovanem. Przy bramce na 1:2 pokazali amatorszczyznę ... Ostatnie minuty dogrywki, rzut rożny, przy słupku nie ma zawodnika, bramkarz wychodzi na piąty metr a zawodnik Slowanu wkręca rogala na "krótki słupek".

dino (L) - 14 lipca 2022, 20:21:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A ja lubię Lechię Gdańsk :-)

Kuba - 14 lipca 2022, 20:25:31 - *.30.146.10
@abc lech i batumi zmienią bramkarzy i będzie trochę inny mental obu. Ale prawda taka, że awans do kolejnej rundy LM bardziej liczył lech niż batumi i tyle. Dla batumi jednak taki lech to wyzwanie, a dla lecha "obowiązek", a jak masz obowiązek to masz ciężką głowę. No ale zobaczymy. To jest 3liga uefa w której będą same przypadki

Kuba - 14 lipca 2022, 20:31:08 - *.30.146.10
A już za tydzień będzie plejada wyzwisk na trybunach leszka i to nie pomoże w koncentracji xD Ja swoje typuje a co będzie to zobaczymy. Ja oceniam obiektywnie analizując wszystkie aspekty i sportowe i otoczkę :] Ale 3ligowy futbol uefy ciężko przewidzieć xD

cool - 14 lipca 2022, 20:44:21 - *.ssp.dialog.net.pl
Zaczynamy wygrywać z mocniejszymi.Brawo

fizzgig - 14 lipca 2022, 20:45:27 - *.dynamic.chello.pl
w trójmieście tylko ARKA!

Realizm - 14 lipca 2022, 20:52:58 - *.for-privacy.net
Rapid wygra spokojnie z nimi tyle samo co oni z Akademia Pandev.

Kuba - 14 lipca 2022, 21:02:36 - *.30.146.10
KR 1-0

Rudi - 14 lipca 2022, 21:07:15 - *.8.234.124.ipv4.supernova.orange.pl
Ale tłumy. No dyspozycja niczym Lecha w Azerbejdżanie.

Wolańscy - 14 lipca 2022, 21:07:53 - *.centertel.pl
Najwięcej punktują z pucharowiczów

Tt - 14 lipca 2022, 21:14:04 - *.dynamic.chello.pl
Ktoś mi wyjaśni czemu Lechia i Pogoń grają z silnymi zespołami w II rundzie a jest pełno par pokroju Gibraltar- San Marino lub inna Estonia - Andora?

Conquista - 14 lipca 2022, 21:16:32 - *.dynamic.chello.pl
Wow !
KS Lechia wygrała swój pierwszy dwumecz w Europie

Jeziorowie - 14 lipca 2022, 21:17:15 - *.205.152.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Pany, pozdrowienia z Iławy.

@Tt - 14 lipca 2022, 21:18:07 - *.dynamic.chello.pl
bo to słabe drużyny bez rankingu są

PM - 14 lipca 2022, 21:51:01 - *.dynamic.chello.pl
912 widzów? Stadion wygląda prawie jak ten Legionovii albo innego trzecioligowca polskiego! I pewnie większość to fani Lechii przyjechali bo nie było słychać rodowitych Macedończyków!

Fun fun tu - 14 lipca 2022, 21:56:38 - *.dynamic-4-waw-k-4-2-0.vectranet.pl
Co nam dają punkty jak jesteśmy jedną z najsłabszych lig i obawiamy się niemal wszystkich.
Cieszy wygrana

mundi - 15 lipca 2022, 0:12:28 - *.225.212.166 (*.119.184.65)
też uważam, że liczenie tych ułamków punktu w pierwszej rundzie nie ma znaczenia. Taka ilość punktów w drugiej i trzeciej rundzie już coś znaczy.
Musimy sobie zdać jasno sprawę , że jesteśmy zaściankiem i nie potrafimy tego zmienić od lat. Początkiem takiej zmiany może być dwie lub trzy drużyny w grupie tego pucharu dla miernot (LKE). Ambicje mamy wybujałe ale niestety nie są one poparte żadnymi faktami. Oczywiście, Lechii trzeba pogratulować wygrania dwumeczu, z kimkolwiek on by nie był.

Dziadek - 15 lipca 2022, 6:07:59 - *.piekary.net
Z Rapidem żarty się skończą. Powodzenia.

mojo jojo - 15 lipca 2022, 7:04:15 - *.205.208.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
i po pucharach :D rapid czeka! zostanie puchar miast bałtyckich hehe

zico - 15 lipca 2022, 8:07:28 - *.dynamic.chello.pl
Grać i wygrywać bo robicie sobie dobrze na przyszłość! A Rapid sobie może czekać, o ile muszą być lepsi, żeby ograć Lechię? Nie przypuszczam, żeby 5 drużyna ligi austryiackiej była o klasę lepsza od Lechii, ale nawet i w takich przypadkach nie zawsze awansuje lepszy. Ostatnio Włosi się o tym przekonali i ta słaba Macedonia nomen omen zagrała na nosie.

vtek - 15 lipca 2022, 12:10:18 - *.internetdsl.tpnet.pl