21 lipca 2022, 19:54:41 - euzi
Potężne baty dla klubu z miasta herbaty

Lech Poznań wygrał u siebie 5-0 (3-0) z gruzińskim Dinamem Batumi w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Po dwie bramki dla mistrzów Polski zdobyli Michał Skóraś i João Amaral, gola i asystę zaliczył Mikael Ishak, a dwie asysty zanotował Kristoffer Velde.

Już w 2. minucie Nika Kwekweskiri uderzył z rzutu wolnego, a Lazare Kupatadze sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później Michał Skóraś, mając dużo miejsca, zdecydował się na strzał z około 25 metrów i pokonał zaskoczonego bramkarza gości. Skrzydłowy "Kolejorza" mógł podwyższyć prowadzenie chwilę później, kiedy znów oddał strzał zza "szesnastki", jednak tym razem uderzył tylko w słupek.

Drugi gol dla Lecha padł po akcji Mikaela Ishaka i João Amarala. Szwedzki napastnik ruszył na bramkę środkiem boiska i zagrał do wybiegającego między obrońców Portugalczyka, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi. W 30. minucie Skóraś zmarnował kolejną doskonałą szansę. Tym razem pomocnik Lecha wykorzystał kiks w defensywie i znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Kupatadze, ale uderzył tuż obok słupka.

"Kolejorz" jeszcze przed przerwą zdobył trzeciego gola. Kristoffer Velde zagrał na lewą stronę do Skórasia, a ten płaskim strzałem po rykoszecie od nogi Mamuki Kobachidze strzelił w końcu swoją drugą bramkę. Chwilę potem z rzutu wolnego z prawej strony boiska bardzo dobry strzał oddał Barry Douglas, zmuszając Kupatadze do sparowania piłki nad poprzeczkę. Już w doliczonym czasie gry niecelny strzał z ostrego kąta oddał Velde.

Po przerwie świetną okazję na drugą bramkę miał João Amaral. Po akcji prawą stroną i podaniu wzdłuż linii końcowej Joela Pereiry Portugalczyk dopadł do piłki, lecz jego strzał na linii bramkowej zablokował Kobachidze. W 66. minucie João Amaralowi udało się już pokonać bramkarza. Kolejną asystę zanotował Velde, świetnie podając za linię obrony do wybiegającego pomocnika Lecha, a Portugalczyk ze spokojem wykończył akcję.

W 74. minucie Artur Rudko miał w końcu okazję, żeby się wykazać - Mate Wacadze dostał podanie na wolne pole i, mając przed sobą tylko bramkarza Lecha, zmusił go do odbicia piłki do boku. Chwilę potem Heorhij Citaiszwili przejął futbolówkę pod polem karnym Dinama, jednak nie przygotował się do strzału i w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. Już w doliczonym czasie gry Lech ruszył z przewagą na bramkę rywala, na prawej stronie piłkę dostał Afonso Sousa i zagrał do niepilnowanego Ishaka, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę strzelił piątą bramkę dla gospodarzy.

21 lipca 2022, 18:00 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 5-0 Dinamo Batumi
Michał Skóraś 10, 33, João Amaral 24, 66, Mikael Ishak 90

Lech: 1. Artur Rudko - 2. Joel Pereira, 37. Ľubomír Šatka (67, 44. Alan Czerwiński), 3. Barry Douglas, 5. Pedro Rebocho (88, 43. Antoni Kozubal) - 23. Kristoffer Velde (67, 14. Heorhij Citaiszwili), 30. Nika Kwekweskiri (80, 7. Afonso Sousa), 6. Jesper Karlström, 24. João Amaral (88, 17. Filip Szymczak), 21. Michał Skóraś - 9. Mikael Ishak.

Dinamo: 13. Lazare Kupatadze - 35. Grigol Czabradze (26, 11. Giorgi Zaria), 23. Mamuka Kobachidze, 5. Ołeksandr Azaćkyj, 16. Irakli Azarow - 17. Wladimer Mamuczaszwili, 3. Benjamin Teidi (71, 10. Guga Palawandiszwili), 19. Sandro Altunaszwili, 9. Irakli Bidzinaszwili (46, 24. Milan Radin), 30. Zuriko Dawitaszwili (79, 14. Giorgi Panculaia) - 40. Flamarion (46, 7. Mate Wacadze).

żółte kartki: Altunaszwili, Palawandiszwili.

sędziował: Ian McNabb (Irlandia Północna).
widzów: 9111.

W drużynie gości zagrali Guga Palawandiszwili (dawniej Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Milan Radin (w przeszłości Korona Kielce). Rewanż zostanie rozegrany 28 lipca o godz. 19:00 w Batumi, a zwycięzca w kolejnej rundzie zagra z lepszą drużyną z pary Víkingur Reykjavík - The New Saints FC.

Liga Konferencji Europy 2022/2023

Bolo - 21 lipca 2022, 19:55:33 - *.centertel.pl
No, w końcu

Mati - 21 lipca 2022, 19:55:38 - *.centertel.pl
BBrawo Lech tak sie powinno ogrywac takie ogórki nawet jak się jest bez formy. Powinno byc jeszcze więcej bo nieuznana prawidłowa bramka Ishaka i słupek i sam na sam Skórasia. Lech ma autostradę do 4 rundy. Bo zwycięzce tej pary islandzko walijskiej powinien ograc kazdy Polski klub.

gfg - 21 lipca 2022, 19:55:43 - *.icpnet.pl
Jestem w szoku łzy same napływają mi do oczu.

Tw - 21 lipca 2022, 19:55:53 - *.218.106.24
Brawo Lech, jeden klub mamy w trzeciej, a nawet czwartej rundzie.
Teraz czekamy na miłe niespodzianki.

Dziadek - 21 lipca 2022, 19:55:59 - *.piekary.net
Czuję, że Lech będzie dziś "Królem polowania". Gratuluje.

Słaby lech - 21 lipca 2022, 19:56:04 - *.centertel.pl
Lech co ??? Mielec 🤣🤣🤣🤣

Fake News - 21 lipca 2022, 19:56:08 - *.186.25.78
Brawo!!! Tylko zeby w rewanzu nie bylo jakies 0-1 i stracone punkty

(L)egia - 21 lipca 2022, 19:56:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I takiego Lecha chce się oglądać. A teraz czas na pozostałe polskie drużyny.

Murphy - 21 lipca 2022, 19:56:31 - *.wroclaw.dialog.net.pl
Lech kupił sobie tym wynikiem tydzień spokojnych przygotowań do rewanżu.
Dinamo okazało się przeciwnikiem przeraźliwie słabym który pozwalał na ogromnie dużo.

BI - 21 lipca 2022, 19:56:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pozdrawiam mego interlokutora sprzed paru dni w temacie szans Lecha na wyeliminowanie Gruzinów
BI - 18 lipca 2022, 15:01:47
Autostrada do IV rundy. Ci Gruzini to leszcze. Jaga z nimi 5 lat temu dwukrotnie wygrała.
---
Kuba - 18 lipca 2022, 17:41:04
5 lat temu xD To wieczność człowieku. Kiedyś Gruzini wyeliminowali Wisłę jak ta miała mega skład, ale zawiedzeni byli odpadnięciem z LM. No z Realem ale odpadnięcie to odpadnięcie. Teraz będzie to samo.
---
Kuba - 18 lipca 2022, 17:57:41
Batumi od 3 lat walczy z DT o mistrza i mają nowy stadion od 2020. Ok są też załamani odpadnięciem po samobójczym bramkarza ale tam dopiero zaczynają coś tworzyć i wyciągną wnioski z tego. lech już nie ma z czego wniosków wyciągać. Wszystko się skończyło wraz z pechowym losowaniem i odpadnięciem :] Jak wam się zdaje, że ktoś w lechu marzy o byciu w grupie 3ligi uefa to się grubo mylicie. Tam teraz takie ciśnienie, że szok. legia dopiero je miała na jesień. A lech już ma w środku lata Posypało się all i nie odbuduje się już. Holender nie ma charakteru i jest typowym poklepywaczem z tanimi tekstami :] Tam już nie ma co motywować. Słabo się znacie na psychologii jednak widzę tutaj jak oceniacie jeszcze szanse na awans

fansport - 21 lipca 2022, 19:59:36 - *.home.aster.pl
w końcu muszą awansować, by się w następnej rundzie skompromitować, stjarnan już tam na nich czeka.

komato - 21 lipca 2022, 20:00:25 - *.centertel.pl
Po tym meczu z gatunku "pojedynku zadu z batem" rozejrzałem się po salonie i przyznaję, że nie muszę sprzątać, bo admin tym tytułem pozamiatał :D :D
A tak na serio, gratuluję Lechowi, wyciągnęli wnioski z azerskiego blamażu.
Zwłaszcza na plus gra Ishaka - zagrał dziś pod drużynę, na końcu zostało mu to wynagrodzone.

rozbawiony - 21 lipca 2022, 20:07:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W ziemniaka stolicy, nie dali rady Gruzini dzicy.

Cwiklowy - 21 lipca 2022, 20:16:53 - *.play-internet.pl
No i co pewnie tero nieco łyso tym, którzy wróżyli odpadnięcie z gryzoniami, którzy dziś okazali się zwykłymi "ogórkami"... Musi być 4 runda przy tym zestawie, brak tego będzie wielką klapą !

Ja86 - 21 lipca 2022, 20:18:34 - *.204.108.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czyli zmarnowali opcje na przełożenie meczu w Ekstraklasie. Mają już dwumecz zamknięty więc mogli na maksa zagrać w lidze a do Gruzji posłać rezerwy. Teraz przełożyli mecz będą odpoczywać przed rewanżem bez znaczenia a jak wrócę zmęczeni z Kaukazu to będzie trzeba zagrać za tydzień ligę.

erni80 - 21 lipca 2022, 20:20:21 - *.toya.net.pl
Douglas i Kvekverskili najsłabsi na boisku nie można postawić na Polaków.

edek - 21 lipca 2022, 20:21:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

czy w europejskich rozgrywkach nazwiska zawodnikow mozna pisac w ojczystym jezyku. Dzisiaj nic nie moglem rozszyfrowac

slazak - 21 lipca 2022, 20:36:28 - *.centertel.pl
Trzeba było tak zagrać z Qarabachem 🥴... Wypadek przy pracy, który majątek klub kosztował. W pierwszej połowie każda bramka to kumulacja farta i szczęścia. Te tytuły z 90minut to już zasługują na publikację w jakiejś książce 😀

czech25 - 21 lipca 2022, 20:53:13 - *.dynamic.chello.pl
No wreszcie wygrana i to efektowna, ale już gra zwłaszcza w obronie to woła o pomstę do nieba !!! Co ten Rudko robi nadal w bramce Lecha to nikt nie wie! Gdyby przeciwnik był bardziej uważny to w bramce Lecha piłka trzepotałaby co kwadrans !!!!

asaa - 21 lipca 2022, 20:55:21 - *.111.247.146
Potężne baty od klubu z miasta herbaty tak miał wyglądać tytuł i wszystko się posypało haha a z azarami nikt z polskich klubów nie miał by ugrać nawet jednego punktu

Mati - 21 lipca 2022, 21:00:40 - *.centertel.pl
czech25 Rudko gra w bramce bo nie ma nikogo lepszego w Lechu, taka prawda. Drugi to Bednarek jeszcze większa sierota jak Rudko gra w wyjściowym składzie to wyobraź sobie umiejętności Bednarka.

19PASY07 - 21 lipca 2022, 21:03:28 - *.as13285.net
"Ludzi tlum przez miasto gna..." masakra frekwencja. Cala Polska pozazdrosci!!

Hej - 21 lipca 2022, 21:21:57 - *.centertel.pl
Wy lepiej pijcie herbatę z jednej torebki🙄

Jacy - 21 lipca 2022, 21:51:03 - *.55.109.9
To kolejny argument, że przekładanie meczu 2. kolejki Ekstraklasy było bez sensu...

dasdsa - 21 lipca 2022, 21:53:44 - *.dynamic.chello.pl
gratulacje w Wwy. Nie dajcie d... w eliminacjach

ziomo19 - 21 lipca 2022, 22:25:21 - *.a2mobile.pl
Redakcjo, wy macie jakoś dodatkowo płacone za tytuły???

Klimczok - 21 lipca 2022, 22:30:24 - *.adsl.inetia.pl
z takimi Batumi lub innymi Tuturlistanami możecie coś ugrać ... LM dla WAS to science fiction... a pensje galaktyczne ...

KKS - 21 lipca 2022, 22:52:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dla wszystkich polskich klubów LM to SF CHYBA ŻE ZDAŻY się losowanie marzeń i furę szczęścia i przekupiony sędzia

mundi - 21 lipca 2022, 23:10:26 - *.240.139.6
to było satysfakcjonujące dla kibica, nieprzyzwyczajonego do tak wysokich zwycięstw w eliminacjach.

@offside - 22 lipca 2022, 1:25:14 - *.dynamic.chello.pl
Domami - Lech 1:0 na wyjeździe i Lech gra dalej...

dr Witkacy - 22 lipca 2022, 1:30:21 - *.ftth.glasoperator.nl
Kochani,witam Was serdecznie po raz kolejny tegoż udanego dla polskiej piłki wieczora. Łomot i baty nad drużyną z miasta herbaty. Tak w skrócie można określić mecz rozgrywany przy Bułgarskiej. Kibice z przerażeniem oczekiwali na ten mecz po kompromitacji i porażce w inauguracyjnym meczu PKO Ekstraklasy z mielecką Stalą. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że piłkarze Lecha zażyli mocną herbatę rodem z Batumi a piłkarze Dinama sporą dawkę melatoniny. Fenomenalny występ młodego Michała Skórasia oraz długowłosego piłkarza rodem z Półwyspu Iberyjskiego, João Amarala. Dobrego wrażenia nie zatarł nawet parodysta na bramce Kolejorza, przypadkowo zatrudniony na tej pozycji turysta z słonecznego,cypryjskiego Pafos. Lech może się szykować do kolejnej rundy,gdzie ich rywalem będzie Vikingur Reykjavik. Pozdrawiam Was Przyjaciele, użytkownicy i czytelnicy tego zacnego piłkarskiego portalu!

23$ - 22 lipca 2022, 2:59:52 - *.play-internet.pl
caly Poznan placze z radosci!co za wynik!transfer Lewego zszedl na drugi plan...kto by sie tego spodziewal?

Kibic Lech - 22 lipca 2022, 4:32:40 - *.215.207.80-internet.zabrze.debacom.pl
A ja będę nadal stał przy swoim Nie kitrac kasy tylko robić transfer bramkarza i stopera na poziomie.Jeden dobry mecz nie oznacza że nadal są braki na tych pozycjach.

WZL - 22 lipca 2022, 4:43:48 - *.play-internet.pl
Strasznie słaba frekwencja jak na Lecha co się stało?

mojo jojo - 22 lipca 2022, 5:53:22 - *.205.211.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
wygrali z ogórkami hahah! 9111 widzów :D

bazyli - 22 lipca 2022, 7:58:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla Lecha za wysokie zwycięstwo. Jednak Batumi to słabeusze, może III liga Europy. Z drużyną z Luksemburga mogłyby być większe kłopoty.

Marco - 22 lipca 2022, 9:49:09 - *.datapacket.com
do bazyli
to Batumi dopiero w ostatniej minucie dogrywki odpadlo ze Slovanem, a ten Slovan wygral teraz z Ferencvarosem na wyjezdzie pierwszy mecz.

Marco - 22 lipca 2022, 9:55:24 - *.datapacket.com
do bazyli
akurat to Batumi w poprzednej rundzie dopiero w ostatniej minucie pechowo odpadlo ze Slovanem Bratyslawa, a Slovan w pierwszum meczu drugiej rundy pokonal Ferencvaros na wyjezdzie, wiec nie byl to wbrew pozorom latwy przeciwnik.

Szekla - 22 lipca 2022, 10:06:40 - *.146.66.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl