21 lipca 2022, 20:22:54 - bartekwr9
Do przerwy bez werwy

W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin zremisowała swoim boisku 1-1 (0-1) z duńskim Brøndbyernes IF. Goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Blása Riverosa. W końcówce remis "Portowcom" uratował Luka Zahovič.

Goście od pierwszych minut kontrolowali wydarzenia na boisku. Po raz pierwszy do interwencji Dante Stipica był zmuszony w 4. minucie spotkania. Na strzał z ostrego kąta z prawej strony pola karnego zdecydował się Marko Divković, jednak bramkarz Pogoni poradził sobie z tą próbą. Pierwszy strzał na bramkę rywala Pogoń oddała w 21. minucie. Mads Hermansen poradził sobie jednak z uderzeniem z prawej strony boiska Jeana Carlosa Silvy. W 28. minucie Brøndby wyszło na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego Simona Hedlunda na bramkę Pogoni uderzał Divković. Po jego strzale futbolówka odbiła się od Benedikta Zecha, po czym poleciała w stronę niepilnowanego Blása Riverosa. Pomocnik gości ubiegł kryjącego go Jeana Carlosa Silvę i mocnym uderzeniem z powietrza pokonał Stipicę.

W 36. minucie Damian Dąbrowski miał bardzo dużo miejsca w środku pola i zdecydował się na strzał z okolic 30 metra. Kapitan Pogoni uderzył jednak za lekko, przez co Hermansen pewnie interweniował. Tuż przed przerwą po indywidualnej akcji Sebastiana Sebulonsena i złym wybiciu Dąbrowskiego zza pola karnego uderzał Riveros. Dobrze ustawiony Stipica tym razem okazał się lepszy od Paragwajczyka. Chwilę później kolejną dobrą interwencją po strzale z rzutu wolnego Divkovicia popisał się bramkarz Pogoni.

Od początku drugiej połowy zawodnicy Pogoni grali bardziej odważnie w ofensywie. W 53. minucie na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Dąbrowski. I tym razem bez zarzutu spisał się Hermansen. Trzy minuty później niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Kamil Drygas. W 65. minucie groźnie uderzał Kamil Grosicki, ale jego próba została zablokowana przez jednego z rywali. Groźniej pod bramką Pogoni było w 71. minucie. Po długim podaniu Mathias Kvistgaarden wyprzedził Jakuba Bartkowskiego i zagraniem głową ograł Stipicę. Na szczęście dla miejscowych wprowadzony z ławki zawodnik gości zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę, co uniemożliwiło mu oddanie celnego strzału. W 82. minucie Jean Carlos Silva z łatwością ograł w środku pola Petera Bjura, a następnie groźnie uderzał z dystansu. Dobrze dysponowany w tym spotkaniu Hermansem zaliczył kolejną udaną interwencję.

Pogoń dopięła swego w 85. minucie. Po ładnym zagraniu Grosickiego Luka Zahovič wbiegł w pole karne, z łatwością ograł Sigurda Rosteda i celnym uderzeniem pokonał Hermansena. Trzy minuty później płaskim strzałem bramkarza gości zaskoczyć próbował wprowadzony z ławki rezerwowych Mariusz Fornalczyk.

21 lipca 2022, 18:30 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 1-1 Brøndbyernes IF
Luka Zahovič 85 - Blás Riveros 28

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski (86, 41. Paweł Stolarski), 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luís Mata - 21. Jean Carlos Silva (86, 17. Mariusz Fornalczyk), 14. Kamil Drygas (63, 9. Pontus Almqvist), 8. Damian Dąbrowski, 27. Sebastian Kowalczyk (63, 22. Wahan Biczachczjan), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahovič.

Brøndby: 1. Mads Hermansen - 3. Henrik Heggheim, 4. Sigurd Rosted, 18. Kevin Tshiembe - 2. Sebastian Sebulonsen, 6. Joe Bell (67, 8. Mathias Greve), 22. Josip Radošević, 23. Chris Cappis (82, 29. Peter Bjur), 15. Blás Riveros - 27. Simon Hedlund (90, 38. Yousef Salech), 24. Marko Divković (67, 36. Mathias Kvistgaarden).

żółte kartki: Jean Carlos Silva, Zahovič - Hermansen.

sędziował: Nenad Minaković (Serbia).
widzów: 8753.

Rewanż zostanie rozegrany 28 lipca o godz. 20:00 w Brøndby. Zwycięzca tego dwumeczu w III rundzie eliminacji zmierzy się z lepszym z pary FC Basel 1893 (Szwajcaria) - Crusaders FC (Irlandia Północna). Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 4 i 11 sierpnia.

Liga Konferencji Europy 2022/2023

Śliwka - 21 lipca 2022, 20:24:07 - *.static.edata.net.pl
Nie ma tragedii. Oby Pogoń wygrała w rewanżu. Powodzenia.

Mati - 21 lipca 2022, 20:24:20 - *.centertel.pl
Brawo Pogoń za walkę do końca w Europie trzeba cisnąć z serducha ile sie da. Niemniej w rewanżu będzie piekelnie ciężko, Duńczycy są u siebie mocni ale trzymany kciuki za Pogoń jak za każdą Polską drużynę w Europie.

Elanowiec - 21 lipca 2022, 20:24:21 - *.centertel.pl
Czemu Pogoń wyszła na ten mecz dopiero w II połowie? Można było spokojnie ograć tych duńskich drwali...

Joop - 21 lipca 2022, 20:25:23 - *.204.100.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Portowcy w rewanżu dacie radę pozdro z G Ś ino GieKSa

ōkami - 21 lipca 2022, 20:25:24 - *.play-internet.pl
Szkoda że w pierwszej połowie tak słabo bo mecz był do wygrania, ale i tak tragedii nie ma

RC - 21 lipca 2022, 20:25:38 - *.play-internet.pl
Ale Pogoń pograla po przerwie. Brawo

KORSARZ - 21 lipca 2022, 20:26:12 - *.151.47.84
Tak się gra w Pucharach co 3 dni a nie bez werwy. Inni amatorzy mecze przekładają

Murphy - 21 lipca 2022, 20:26:49 - *.wroclaw.dialog.net.pl
Fajnie że Pogoń wyciągnęła chociaż remis, z tego 0-1.
Trzeba trzymać kciuki w rewanżu.

Dziadek - 21 lipca 2022, 20:26:52 - *.piekary.net
W rewanżu będzie bardzo ciężko. Dobrze że w końcu wyrównali.

rafalski - 21 lipca 2022, 20:27:52 - *.6.133.76.ipv4.supernova.orange.pl
Ten Biczacyan takie gole wbija za kazdym razem czego nie gra w skladzie To ludzie juz po awansie no ciezko

Jens - 21 lipca 2022, 20:28:00 - *.centertel.pl
ale Brøndby się skompromitowało

Venom - 21 lipca 2022, 20:31:07 - *.centertel.pl
rafalski, bo gra tylko do przodu (jest słaby w defensywie) i gra głownie pod siebie. Z Widzewem przy 2 strzale miał 3 kolegów niepilnowanych, a sam kończył.

Trendys - 21 lipca 2022, 20:32:59 - *.rev.cheeloo.net
Skuteczna Pogoń za Brondby byłoby o wiele lepszym tytułem artykułu

polo - 21 lipca 2022, 20:37:41 - *.111.247.146
w rewanżu baty duny dużo lepsze dziś

niesamowit - 21 lipca 2022, 20:38:20 - *.ip.oxynet.pl
mecz wyglądał tak jakby w przerwie piłkarze zamienili się koszulkami. Pogoń słabo w pierwszej połowie, w drugiej kompletnie zdominowała rywali, brondy nie mogło wyjść z własnej połowy. Oj rozpalili nadzieję na awans. brawo!

ZST - 21 lipca 2022, 20:39:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A jak Pogoń odpadnie to w komentarzach będziecie okrutni ... Tacy Wy jesteście ... dzieci w siecie leczący kompleksy

Younger - 21 lipca 2022, 20:42:26 - *.dynamic.chello.pl
kiedyś Zawisza Bydgoszcz wygrała 6-1 z Brondby IF
w Pucharze Intertoto (w 1993) i zremisowała 1-1
z Rapidem Wiedeń (1-1) (faza grupowa)
pamięta ktoś te mecze

Sopel - 21 lipca 2022, 21:09:28 - *.as13285.net
Bartkowski najsłabszy na boisku, wszystko źle , decyzje, podania, strzały . Ewidentnie nie był obecny na meczu. Stolarski dużo lepszy. Grosik to Pan Profesor !!!!

Zielok - 21 lipca 2022, 21:18:14 - *.30.41.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Pogoń Powodzenia w rewanżu Tylko RTS

do90minut - 21 lipca 2022, 21:31:45 - *.centertel.pl
Czemu tak nie optymistycznie?
Nie można było napisać "Po przerwie na werwie" ? ;)

BI - 21 lipca 2022, 21:43:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Aha. Pozdrowienia numer 2 (Pogoń - KR Reyjkjavik)
BI - 15 czerwca 2022, 20:44:15
Trochę realizmu panie kolego. Ja wiem że dla polskich zespołów nie ma niczego niemożliwego, sam w 2011 doświadczyłem upokorzenia w Pawłodarze, każdy klub ma swoją Levadię, ale realnie rzecz patrząc tu mamy 90%-10% dla Pogoni.
---
BOT - 16 czerwca 2022, 13:02:43
@BI "Realnie rzecz patrząc" to jeszcze kiedy polska piłka nie była na dnie to już Pogoń dostała w trąbę od jakichś Islandczyków. W ostatnim pojedynku islandzko-polskim górą był Stjarnan nad Lechem. Biorąc pod uwagę, jak nisko upadliśmy od tego czasu (wyżej od mistrza Polski jest rozstawiony mistrz GIBRALTARU!), to realne szanse oceniam 60 do 40 dla Islandczyków, choć nie wiem, czy to nie ocena optymistyczna. Pogoń jeszcze nigdy nikogo nie przeszła, więc nie wiem skąd wydumałeś sobie 90% dla Pogoni. Myślisz życzeniowo.

Sciepa - 21 lipca 2022, 21:58:27 - *.play-internet.pl
Portowcy tam bez szacunku ...jechać jak po swoje i wygrać ...grać uważnie i punktować marianów. Nie mamy nic do stracenia . Nasza kopana sięgnęła dna , więc kto nam broni zrobić niespodziankę w Kopenhadze ?
Kiedyś dziwiliśmy się jak Luxemburg punktował a dziś jesteśmy w ich położeniu. Taka niespodzianka była by mile widziana.

mapcio - 21 lipca 2022, 21:58:47 - *.101.20.73
Do Younger Miałem 10 lat poszliśmy razem z kumplem Brondby strzeliło na 1-0 ,ale Nasi kopacze pokazali klase to były czasy i ten doping naprzeciwko trybuny B pozdrawiam Fc Leśne Czerkaska 17

mundi - 21 lipca 2022, 23:18:24 - *.240.139.6
gratulacje dla Pogoni za drugą połowę i dobry wynik.

fritz - 21 lipca 2022, 23:38:30 - *.um38.pools.vodafone-ip.de
Graty za druga polowe. Pogon: trzymajcie sie! Pozdro od GieKSiarza

BOT - 21 lipca 2022, 23:42:17 - *.205.149.130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@BI Pogoń z Islandczykami jeden mecz wygrała, a drugi przegrała. Przeszła różnicą bramek. To chyba bardziej odpowiada układowi 40%/60%, niż 90%/10%, gdzie spodziewalibyśmy się pewnych dwóch zwycięstw, no ewentualnie zwycięstwa i pechowego remisu. Tym nie mniej, gratuluję Pogoni w końcu przejścia przeciwnika, jaki by nie był i życzę pójścia za ciosem i wyeliminowanie faworyzowanego zespołu z Danii (Chyba nie upatrujesz Pogoni, jako faworyta?).

futbolista - 22 lipca 2022, 1:24:00 - *.boid.qwest.net
polnoc kraju : poludnie kraju = 0 : 2 za tydzien !

bazyli - 22 lipca 2022, 7:50:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo za walkę do końca i cenny punkt Pogoni. Jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte.

Fredzio - 22 lipca 2022, 8:34:03 - *.146.200.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pogon raczej odpadnie

fdm - 22 lipca 2022, 10:31:26 - *.static.chello.pl
Wystarczy, że Pogoń zagra tak jak w drugiej połowie i duńczycy nie będą mieli wiele do powiedzenia. Pierwsza połowa przegrana mentalnie, ale teraz to duńczycy będą mieli w głowach, że w drugiej połowie Pogoń ich kompletnie zdominowała. My natomiast powinniśmy mieć bardzo dobre nastawienie.

mario72 - 22 lipca 2022, 12:59:55 - *.dynamic.chello.pl
pogoń była słabsza w każdym aspecie w stosunku do czwartej drużyny przeciętnej ligi duńskiej, w rewanżu spokojna wygrana broedby dwa trzy do zera, niestety rapid też pewnie wyciągnie wnioski po remisie w wiedniu i w gdańsku będzie lanie, mamy słabiutka ligę i takie potęgi jak broedby i rapid są dla nas za mocni, szczęście że kazachowie grali z rakowem zaraz po wyjściu z samolotu, w rewanżu podróz i pogoda nie będzie sprzyjać rakowowi, ale miejmy nadzieję że astana sześciu goli nie strzeli...

fdm - 22 lipca 2022, 15:37:35 - *.static.chello.pl
@mario72 Oglądałeś drugą połowę meczu Pogoni? To była totalna dominacja zespołu ze Szczecina. 14-1 w strzałach posiadanie piłki powyżej 60%. Pierwsza połowa kompletnie przespana, więc przeciętniaki z Danii coś pograły. W drugiej połowie gniecenie uznanego rywala, jakiego dawno polski klub nie pokazał w Europie.

Skolwiny - 22 lipca 2022, 16:37:10 - *.6.133.76.ipv4.supernova.orange.pl
Venom to jest ofensywny piłkarz co gol to innej urody gdzie on sie wracał do defensywy bedzie Drygas jest od tego i Dąbrowski

jasiek - 22 lipca 2022, 16:50:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy Zahović będzie mógł zagrać w rewanżu po drugiej żółtej kartce w LKE?

Clonic - 23 lipca 2022, 21:54:54 - *.100.86.74