21 lipca 2022, 20:56:01 - gabrielba
Lechia bez wstydu na tle Rapidu

Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z austriackim SK Rapid Wiedeń. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 28 lipca o godz. 19:45 w Gdańsku.

Austriacki zespół od pierwszych minut starał się przejąć inicjatywę. Piłkarze gospodarzy zagrywali prostopadłe podania w kierunku Guido Burgstallera, lecz kilkukrotnie dobrze interweniował Dušan Kuciak, który wyjściami z bramki zażegnywał niebezpieczeństwo. W 14. minucie ze skrzydła do środka pola dograł Martin Moormann. Do futbolówki dopadł Marco Grüll i oddał groźny strzał na bramkę słowackiego golkipera. Niemniej jednak Kuciak zdołał końcówkami palców sparować piłkę poza boisko. Dziesięć minut później İlkay Durmuş dośrodkował z lewej strony w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Flávio Paixão, który zmarnował stuprocentową sytuację. Portugalski napastnik główkował kilka metrów przed bramką Rapidu, lecz z jego uderzeniem poradził sobie Niklas Hedl. Końcowa odsłona pierwszej połowy nie obfitowała w sytuacje strzeleckie, a piłkarze schodzili do szatni po bezbramkowym remisie.

Pierwszy groźny atak po przerwie należał do gdańszczan. Z lewej strony dośrodkował Durmuş, a na uderzenie głową zdecydował się Kristers Tobers. Piłka po strzale reprezentanta Łotwy odbiła się jedynie od poprzeczki i opuściła pole gry. W kolejnych minutach obraz meczu uległ sporej zmianie, wobec czego piłkarze Rapidu przejęli kontrolę nad spotkaniem. Dogodną okazję do zdobycia gola zmarnował Burgstaller, który z bliskiej odległości przeniósł piłkę ponad poprzeczkę bramki Kuciaka. Następnie fatalnie zachował się słowacki golkiper, który źle obliczył tor lotu futbolówki. Na szczęście dla Lechii błąd popełnił również René Kriwak. Wprowadzony z ławki rezerwowych napastnik zwlekał z oddaniem strzału, co umożliwiło skuteczną interwencję defensywie gości. Ostatecznie, chwilami zamknięta we własnym polu karnym Lechia, dowiozła cenny remis do końca czwartkowej rywalizacji.

21 lipca 2022, 19:00 - Wiedeń (Allianz Stadion)
SK Rapid Wiedeń 0-0 Lechia Gdańsk

Rapid: 45. Niklas Hedl - 22. Martin Koscelník (61, 13. Thorsten Schick), 4. Emanuel Aiwu, 6. Kevin Wimmer, 26. Martin Moormann - 7. Nicolas Kühn (84, 77. Dragoljub Savić), 14. Aleksa Pejić (61, 34. Nikolas Sattlberger), 28. Moritz Oswald, 41. Bernhard Zimmermann (69, 39. René Kriwak), 27. Marco Grüll (61, 8. Christoph Knasmüllner) - 9. Guido Burgstaller.

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak - 17. Christian Clemens (83, 79. Kacper Sezonienko), 4. Kristers Tobers (72, 6. Jarosław Kubicki), 7. Maciej Gajos, 99. İlkay Durmuş (66, 20. Conrado) - 28. Flávio Paixão (66, 9. Łukasz Zwoliński), 33. Marco Terrazzino (66, 88. Jakub Kałuziński).

żółte kartki: Koscelník, Pejić - Tobers.

sędziował: Elçin Məsiyev (Azerbejdżan).
widzów: 12 700.

W przypadku awansu Lechia zmierzy się w kolejnej rundzie z wygranym z pary Áris Lemessoú (Cypr) - Neftçı Baku (Azerbejdżan). Spotkania III rundy zaplanowano na 4 i 11 sierpnia.

Liga Konferencji Europy 2022/2023

Mati - 21 lipca 2022, 20:57:17 - *.centertel.pl
Jak mówiłem wcześniej dwumecz typowo 50 na 50 sprawa otwarta przed rewanzem. Liga austriacka nie jest wcale mocniejsza od naszej tylko tam im wszystkie rankingi Red Bull robi. Piast eliminował Hartberg, Legia SV Ried to Lechia może Rapid. Trzymamy kciuki za Lechię.

ōkami - 21 lipca 2022, 20:57:18 - *.play-internet.pl
Brawo 👏 faktycznie beż wstydu i duża szansa w rewanżu

Camel - 21 lipca 2022, 20:57:57 - *.dynamic.chello.pl
Nie ma lipy! Tylko Lechia!

pablo242gh - 21 lipca 2022, 20:58:11 - *.centertel.pl
Dobry mecz Lechii, szkoda że piłka odbiła się od poprzeczki. Lechia ma szansę na awans

znow on - 21 lipca 2022, 20:58:51 - *.212.135.99
Rapidu? XD Rapida raczej nie inaczej XD

Dziadek - 21 lipca 2022, 20:59:23 - *.piekary.net
Wynik dobry, niestety rewanż bez publiczności.

futbolista - 21 lipca 2022, 21:07:46 - *.boid.qwest.net
kk, chyba tak bedzie, bo na Lechu w tej juz Konferencji nalezy polegac, badz co badz mistrz kraju i chociaz odpadl z LM i to z duza porazka
[ mial przez to dobry zacier, by teraz w tej najslabszej europejskiej fazie, pokazac na o go stac
i zyczymy fazy grupowej, bo widac, ze powinno byc latwa droga !].reprezentuje tez i prawdziwy polski region kraju ! powodzenia !

zico - 21 lipca 2022, 21:09:01 - *.dynamic.chello.pl
Dobry mecz Lechii brawa za mocną walkę. Rapid kopał naszych chłopaków od pierwszej minuty. Powinni kończyć w 9. W rewanżu nie powinni być im dłużnik.

Jeremi - 21 lipca 2022, 21:25:02 - *.dynamic.chello.pl
Dziadek, co ty bredzisz. Lechii zawieszono karę na dwa lata. Nie wiesz, a siejesz zamęt. 25tys. w czwartek w Gdańsku pewne

Lysy - 21 lipca 2022, 21:26:31 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Lechijko!

pyton - 21 lipca 2022, 21:32:29 - *.dynamic-4-waw-k-3-0-0.vectranet.pl
@dziadek rybi łbie martw sie o swoja drukArkę...

POGOŃ - 21 lipca 2022, 21:46:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
brawo Lechia, ogolić ich w rewanżu

LG - 21 lipca 2022, 22:20:44 - *.centertel.pl
Przydały się baty od Wisły.Po takich meczach zawsze jest mobilizacja

Hugo - 21 lipca 2022, 22:29:03 - *.centertel.pl
Gdzie ten chłopek co pisał że Wisła grał 2 garnitur.Gdzie ten 1 bo dzisiaj po składzie znowu widzę 2.2 garniturem to grała z wami Wisła nawet Kamińskiego puścili na odpoczynek bo wiedzieli że słaby rywal.Tyle w temacie.Pamietaj Wisła jest wielka i nie wstyd z nimi przegrac,widać jak w tym meczu Lechia była zesrana.

Palex40 - 21 lipca 2022, 23:00:08 - *.dynamic.chello.pl
..normalnie..Lechia przegra !Ten Klub nigdy nie wytrzymuje ciśnienia...taki model!

BOT - 21 lipca 2022, 23:48:14 - *.205.149.130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@kk I jak podobał Ci się ten blamaż Rakowa?

dr Witkacy - 22 lipca 2022, 0:30:22 - *.ftth.glasoperator.nl
Dobry wieczór Szanowni Przyjaciele! W mieście Wolfganga Amadeusza Mozarta w pojedynku z miejscowym Rapidem, Lechia uzyskała zaskakująco dobry rezultat. W rewanżu przed Gdańszczanami ogromna szansa na awans do kolejnej rundy eliminacji! Oby udana! Wszystko w ich nogach i oczywiście rękach słowackiego internacjonała, Dusana Kuciaka. Oby zagrali wedle własnych nut niczym inny znany kompozytor z Wiednia, Ludwik van Beethoven! Powodzenia Lechio,cała Polska trzyma za Was kciuki! Kochani,życzę Wam spokojnej oraz dobrej nocy! Niech Was otulają piękny sny!Pozdrawiam!

@offside - 22 lipca 2022, 1:22:40 - *.dynamic.chello.pl
Następny mecz Lechia - Rapid 0:2 i to by było na tyle...

Lucek - 22 lipca 2022, 1:27:46 - *.reda-rumia.vectranet.pl
Ściska tylek kibicu Rapidu haha

Lechia Gda - 22 lipca 2022, 4:10:32 - *.147.64.202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Malkontenci nienasyceni...
A my swoje Lechia Gdańsk!!!

1921 - 22 lipca 2022, 7:10:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Konkret Lechia, pozdro z czerwono niebieskiej Cz-wy.

Legancko - 22 lipca 2022, 10:46:41 - *.centertel.pl

Jest to progres całego Gdańska i zasluzyli na Lige Konferencji, robią największy postęp polskiej Ligi w rankingu europejskich pucharow.
Sezon temu Legia grala w grupie i nawet 1 klub może zbawić taką zdobyczą punktowa że w 2 lata z 30 do 20 miejsc jest mozliwe. 15 raczej nie, ale już razem moze

Arnold - 22 lipca 2022, 12:14:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie kumam ludzi, którzy wyzywają na inne zespoły i im źle życzą. Gramy w Europie i ja np. kibicuję wszystkim naszym drużynom. Bo każda wygrana jest dla dobra polskiej piłki klubowej. Dobra - w lidze ten kibicuję temu, ten innemu - ale jak ktoś ma wypisywać brednie, to niech lepiej wcale nie piszę.

Realista - 22 lipca 2022, 16:01:37 - *.largestor.com
Zrobili kibicom nadzieje, a jak bedzie, to chyba jasne, bo nigdy inaczej nie bylo.

kibic - 22 lipca 2022, 20:04:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i super cała nasza czwórka Pucharowiczów ma szanse na awans gratulacje dla Lechii