24 lipca 2022, 19:25:22 - euzi
Islandzka klątwa Pogoni

W jedynym niedzielnym meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał u siebie 2-1 (1-1) z Pogonią Szczecin. Prowadzenie gospodarzom już w 4. minucie dał Dennis Jastrzembski, a do remisu doprowadził ładnym uderzeniem lewą nogą zza pola karnego Wahan Biczachczjan. Decydujące trafienie padło po strzale głową Islandczyka Daníela Leó Grétarssona.

24 lipca 2022, 17:30 - Wrocław (Tarczyński Arena Wrocław)
Śląsk Wrocław 2-1 Pogoń Szczecin
Dennis Jastrzembski 4, Daníel Leó Grétarsson 55 - Wahan Biczachczjan 30

Śląsk: 1. Michał Szromnik - 19. Patryk Janasik, 34. Konrad Poprawa, 6. Daníel Leó Grétarsson, 23. Víctor García - 24. Piotr Samiec-Talar (58, 15. Nahuel Leiva), 17. Petr Schwarz, 8. Patrick Olsen, 10. Caye Quintana (85, 16. Javier Ajenjo Hyjek), 11. Dennis Jastrzembski (64, 27. Martin Konczkowski) - 9. Erik Expósito.

Pogoń: 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski (72, 21. Jean Carlos Silva), 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luís Mata (81, 17. Mariusz Fornalczyk) - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski (81, 14. Kamil Drygas), 99. Mateusz Łęgowski (58, 9. Pontus Almqvist), 22. Wahan Biczachczjan (58, 27. Sebastian Kowalczyk), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahovič.

żółte kartki: Biczachczjan, Zech, Kucharczyk, Drygas.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 10 879.

Mechu09 - 24 lipca 2022, 19:25:58 - *.21.142.78.ipv4.supernova.orange.pl
Beton

Mati - 24 lipca 2022, 19:26:05 - *.centertel.pl
Pogoń chciała sie pokazać Polsce pod publiczkę jak to nie boi sie grania co trzy dni i nie musi przekładać meczy a tu juz pierwszy mecz po Brondby przegrała. Pogoń zwłaszcza w końcówce tak jak z Duńczykami cisnęła ale nic z tego nie wyszło. Niemniej trzymamy kciuki za Pogoń z Brondby jak za każdy Polski klub w Europie.

Conquista - 24 lipca 2022, 19:26:38 - *.dynamic.chello.pl
ale się Pogoń skompromitowała.
Cały mecz cisnęli i nic!

WKS.fan - 24 lipca 2022, 19:27:06 - *.6.149.73.ipv4.supernova.orange.pl
Pakuj się djurdjevic co to za wynalazki samiec talar

Misiek - 24 lipca 2022, 19:27:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Rzuchowski dawaj do Chrobrego tu twoje miejsce. Marnojesz się w tym Śląsku!!

kęsik - 24 lipca 2022, 19:27:52 - *.11.46.132.ipv4.supernova.orange.pl
Śląsk dziadowsko słabo grał, klasę gorzej niż Pogoń ale jakimś cudem strzelili dwa gole z przypadku. Pogoń to naprawdę jest jakiś przeklęty klub.

Max - 24 lipca 2022, 19:28:34 - *.play-internet.pl
A w tamtym roku jak Śląsk nie przykładał męczy nikt nie mówił że ok Śląsk życie ludzie

Nikły - 24 lipca 2022, 19:28:36 - *.a2mobile.pl
Dobry mecz z obydwu stron, przyjemnie się oglądało. Oby więcej takich meczy w Ex.p

Dżordż - 24 lipca 2022, 19:28:39 - *.dynamic.chello.pl
@Mati... nie musiała niczego pokazywać. Grała bardzo dobrze z przodu szczególnie w 1. połowie i jedynie była nieskuteczna. Za to druga bramka dla Śląska.... no coż, życzę aby przeciwnicy Śląska grali tak samo fair play kiedy ich piłkarz będzie leżał na murawie

Golaa - 24 lipca 2022, 19:29:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak się jarali w czwartek ze oni meczu nie przełożyli i co z tego jak teraz będą trzy przegrane hahahaha

Dario - 24 lipca 2022, 19:29:22 - *.um26.pools.vodafone-ip.de
To co los dał Pogoni tydzień temu , dziś odebrał. Z Widzewem nie powinna wygrać , dziś nie powinna przegrać tego meczu. Tymczasem jest 2:1 dla Śląska. Życie.

Rafał - 24 lipca 2022, 19:30:14 - *.ip4.greenlan.pl
Brawo Śląsk!!! Miedź gratuluje!!! Super meczycho!!!

ōkami - 24 lipca 2022, 19:30:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak będą tacy nieskuteczni w Kopenhadze to po ptokach

Azi - 24 lipca 2022, 19:30:54 - *.dynamic.mm.pl
Ta druga bramka cóż.. mogli zachować się fair, mogli nie zachować się fair - wybrali to drugie.
Oby karma kiedyś wróciła

Mati - 24 lipca 2022, 19:31:49 - *.centertel.pl
Dzordz nie liczą się wrażenia z boiska tylko to co w sieci. Co z tego że Pogoń grała ładnie z przodu jak biła głową w mur. Tak samo Jaga z Widzewem też cisnęła do przodu a wygrał Widzew.

Ototo - 24 lipca 2022, 19:32:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pogon spadek hi hi hi

marcinnn - 24 lipca 2022, 19:32:32 - *.dynamic.mm.pl
Śląsk pokazał w tym meczu kwintesencję tego co najgorsze w Ekstraklasie. Mecz zabity ale wynik jest. A z przekładaniem meczu nie ma nic pod publiczkę, tylko to po prostu poważne traktowanie rozgrywek.

GranTorino - 24 lipca 2022, 19:32:35 - *.play-internet.pl
Piłka to nie balet, ale nie jest również rzeźnią.Brutalne wślizgi na nogi zawodników Śląska, a nie na piłkę.Śledzie nie idźcie drogą majonezów.Wygrał lepszy, a Pogoń powodzenia w pucharach.
Hej Śląsk

Torcida199 - 24 lipca 2022, 19:33:34 - *.internetia.net.pl
Brawo Pogoń! Czysta patologia z tym przekładaniem meczy a potem płacz piłkarzy bo są zmęczeni Lech, Lechia i Raków pajacyki

@GranTorin - 24 lipca 2022, 19:34:00 - *.dynamic.chello.pl
Wygrał lepszy? Ty chyba inny mecz oglądałeś. Do przerwy powinniśmy przegrywać z 4:1. MIeliśmy fuksa że wygraliśmy ten mecz i tyle. Z taką grą to będziemy walczyli o utrzymanie.

ZS 1906 - 24 lipca 2022, 19:34:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Slask.Pozdro z S wca

Artur,,, - 24 lipca 2022, 19:36:10 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
A kto pozwolił tym,, krecikom,, tutaj się wynurzac. Slask wygrał I wszystko na temat.

Ty - 24 lipca 2022, 19:37:42 - *.111.247.75
Noo frajerstwo zamiast odpocząć przed meczem w Danii to dostali baty w Wrocławiu

Tomasz - 24 lipca 2022, 19:38:08 - *.play-internet.pl
Widać już rękę nowego trenera w Śląsku.

gjgjg - 24 lipca 2022, 19:39:04 - *.customer.tom-net.pl
Ciekawe czy Pogoń by przerwała grę jestem pewien że nie w drugiej połowie Pogoń nie istniała potrafili z bezsilności tylko kopać po nogach zasłużona wygrana Śląska

marcinnn - 24 lipca 2022, 19:42:06 - *.dynamic.mm.pl
Zawodnicy mogą nie przerwać gry, to kwestia tego czy grają fair czy nie - nie muszą. Sędzia powinien.

Mager - 24 lipca 2022, 19:42:23 - *.dynamic.chello.pl
Taka jest piłka, kto nie strzela setek ten przegrywa..

Tomasz - 24 lipca 2022, 19:42:58 - *.play-internet.pl
Widać już rękę nowego trenera w Śląsku. A swoją drogą czemu Pogoń meczu nie przełożyła???

kris - 24 lipca 2022, 19:44:11 - *.dynamic.chello.pl
Mecz do zamknięcia przez Pogoń do 20 minuty. Ale Pogoń jak to Pogoń charytatywnie rozdaje punkty...tym razem Kiepskim

widz - 24 lipca 2022, 19:52:15 - *.dynamic.chello.pl
@Nikły, "Dobry mecz z obydwu stron"? Śląsk zrobił ze 3 akcje przez całe spotkanie. Nie żartuj. Pogoń grała ładnie, ale swoją klasykę. Zabawy w koronkowe akcje, zamiast wymienić 3-4 podania i oddać strzał. Powinni teraz bronić mistrzowskiego tytułu, ale nigdy go nie zdobędą, bo nie podchodzą poważnie do szansy, jaka przed nimi stoi. Zawsze to samo: pół meczu podwórkowa zabawa, pół... granie na stojąco.
Zresztą, tam brakuje prawdziwego trenera. Taki Jacek Zieliński, czy Skorża spokojnie zdobyliby mistrza z Pogonią.

K - 24 lipca 2022, 19:55:46 - *.134.168.45
Nieskuteczna Pogoń przegrała wygrany mecz. Pogoń ładnie grała,ale tylko do pola karnego. Nie wiem czy Mi się tak wydaje, ale Stipica jakby był słabszy.

edek - 24 lipca 2022, 19:56:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
od przerywania gry jest sedzia bierze za to kase tych wszystkich pilkarzykow wyslal bym na trening z pilkarzami recznymi zobaczyliby co to jest gra kontaktowa

Rimek - 24 lipca 2022, 19:57:17 - *.play-internet.pl
Co do Samca Talara to chlooak jest slaby z kondycja,, nadaje sie tylko do zmian na 20min bo 90 min to dla niego to jest katastrofa

ŁKS - 24 lipca 2022, 20:03:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A skąd mieli wiedzieć żeby przełożyć spotkanie jak oni zawsze w pierwszej rundzie odpadają

jeah - 24 lipca 2022, 20:09:15 - *.106.129.155
Gdyby Pogoń trafiła Astanę to na 100% by przełożyła dzisiejszy mecz bo by nie chciała powtórzyć tego co spotkało Astanę przed pierwszym meczem a że mieli blisko do Danii to sobie pozwolili na grę .Raków może dzięki temu znaleźć dogodniejsze połączenie i przybyć do Kazachstanu wcześniej, zaplanować lepsze przygotowanie do meczu potrenować na obiekcie Astany na sztucznej murawie przystosować się do odmiennego klimatu i uniknąć problemów jak zamkna lotnisko w Kazachstanie na last minute.

RTSiak - 24 lipca 2022, 20:12:14 - *.adsl.inetia.pl
Szkoda Pogoń, to dopiero początek wiec i tak odrobicie straty a slask na koniec będzie daleko za wami w tabeli, teraz trzymam kciuki za wasze zwycięstwo w Kopenhadze ... oni tez w lidze przegrali

Anders - 24 lipca 2022, 20:12:56 - *.205.214.115.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@torcida - myślę że trochę nie pomyślałeś, gdyby Twój zespół (Górnik Zabrze) miał takie odległe wyjazdy jak Lech Poznań, Raków, to nie umieściłbyś takiego wpisu. Pozdrawiam.

Niedzia - 24 lipca 2022, 20:15:28 - *.204.76.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I tak szacun ze chcieli grać brawo albo chcemy być poważni albo nie

Fosa - 24 lipca 2022, 20:27:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szacun że chcieli grać hahahaahhaha to że grali kosztowało ich stratę trzech punktów i przegrana w Kopenhadze

marcinnn - 24 lipca 2022, 20:32:42 - *.dynamic.mm.pl
Naprawdę żałosne jest szukanie przyczyny porażki w nie przełożeniu meczu. Jeszcze bardziej żałosne jest to, że robią to kibice klubów, które mecze poprzekładaly i szukają ulgi w swoim wstydzie, że kibicują tak niepoważnym klubom, które przekładają mecze na poczatku sezonu :D

PogSz - 24 lipca 2022, 20:44:47 - *.205.147.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Z ciężkim sercem piszę to jako kibic Pogoni, ale ta druga bramka dla Ślaska wygladała jak ustawiona. Zawodowcy tak się nie zachowują. Stipica ledwo patrzał na piłkę lecacą do bramki. Niestety trzeba grać i być skoncentrowanym dopóki sędzia nie zagwiżdże. Jeżeli Pogoń juz na poczatku tak podchodzi do meczów to czeka nas cięzka walka o miejsca 3-5 w tym sezonie.

Kibic - 24 lipca 2022, 20:47:59 - *.centertel.pl
Stroje DRAMAT, Co to jest B klasa!!! 🇮🇹🇮🇹🇮
481;

Typer - 24 lipca 2022, 20:49:03 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Paprykarze.

Chemik - 24 lipca 2022, 20:52:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A po co Pogoń miała mecz przekładać jak do Kopenhagi ma tak samo blisko jak do Krakowa. Czyli mecz z kolejki przed meczem z Cracovią też mieliby przekładać bo dalszy wyjazd?

Heheszek - 24 lipca 2022, 20:58:27 - *.205.148.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pogoń ma bliżej na Union lub Herthę niż chociażby na Lecha. Nawet do Rostocku chyba mają bliżej.

Kghm - 24 lipca 2022, 21:28:56 - *.centertel.pl
Nie chcę płacić na kopaczy z Zagłębia. Dość finansowania tego klubu z państwowej spółki. Nich sobie Lubin za nich płaci. KGHM bez amatorów z Lubina!

SAM2 - 24 lipca 2022, 21:43:45 - *.adsl.inetia.pl
Naprawdę wychodzi jakim słabym trenerem jest/był Magiera...Całkiem inny Śląsk teraz

dfg - 24 lipca 2022, 23:40:03 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk u siebie z Pogonią nie przegrywa.

Jac - 25 lipca 2022, 0:41:54 - *.47.127.166.ipv4.supernova.orange.pl
Pogoni już się nie uda wskoczyć do pierwszej 5.
Skład bez wyróżniających się piłkarzy nawet Grosicki gra coraz słabiej.

varadi - 25 lipca 2022, 8:20:05 - *.play-internet.pl
Śląsk Miedzianko eooo. Co w tym dziwnego , że Śląsk Wrocław jest lepszy od jakiegoś islandzkiego klubu ?

James67 - 25 lipca 2022, 8:51:05 - *.play-internet.pl
Nikt nie będzie pamiętał o grze.Strategia jest ważna i osiągnięty cel. Brawo Trenerze.

Fortis - 25 lipca 2022, 16:32:48 - *.sta.asta-net.com.pl
Portowcy grali ładnie, ale bez głowy. Więc do cyrku marsz i robić tam pokazową zabawę a nie na boisko!

Raróg - 25 lipca 2022, 18:07:57 - *.151.20.13
Śląsk zapomniał o fair play,zamiast piłkę na aut,zrobili akcję bramkową.Może spadną z ligi,bo nie zasługuja na miano extraligowca!!!!Łachudry!!!!

Kibic Sebe - 25 lipca 2022, 20:06:16 - *.play-internet.pl
Raróg. Nie rozśmieszaj ludzi, już to widzę jakby była taka sytuacja w drugą stronę i Portowcy wybijają piłkę...pozdrawiam

Kibic - 26 lipca 2022, 15:13:53 - *.204.44.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tak czysto informacyjnie ile dopłaca miasto za utrzymanie obiekty we Wrocławiu? Jak patrzę to kompletu już dawno nie było, a jednak „jeść” wola.

Kompern - 28 lipca 2022, 0:46:53 - *.221.131.5
"Islandzka Klątwa Pogoni"-wierzył chłop w gusła aż mu dupa uschła.