28 lipca 2022, 18:52:51 - bartekwr9
Formalność Rakowa

W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe 1-0 (1-0) z kazachskim FK Astana. Jedyną bramkę dla Rakowa strzelił Władysław Koczerhin. Wicemistrz Polski w pierwszym spotkaniu wygrał 5-0, dzięki czemu awansował do kolejnej fazy rozgrywek, w której zmierzy się z lepszym z pary FC Spartak Trnava (Słowacja) - Newtown AFC (Walia). W pierwszym spotkaniu Spartak wygrał 4-1.

Tuż po rozpoczęciu spotkania gospodarze oddali strzał na bramkę Rakowa. Uderzenie Maksa Ebonga było jednak zbyt słabe, by Vladan Kovačević miał większe problemy z interwencją. W kolejnych minutach Raków zaczął przeważać nad rywalem. W 4. minucie Tałgat Kusiapow zbyt lekko zagrywał głową do swojego bramkarza, dzięki czemu Sebastian Musiolik wyszedł sam na sam z Aleksandrem Zaruckijm. Napastnik Rakowa próbował przelobować golkipera gospodarzy, jednak futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Obramowanie bramki uratowalo Astanę również w 11. minucie, gdy o strzał z okolic pola karnego pokusił się Ben Lederman.

W 15. minucie Raków wykorzystał kolejny błąd Astany. Po prostej stracie piłki w środku pola Jérémy'ego Manzorro Władysław Koczerhin mocnym strzałem z dystansu zaskoczył Zaruckijego. Po wyjściu Rakowa na prowadzenie tempo meczu znacznie zmalało. Po obu stronach brakowało dogodnych sytuacji bramkowych. Tuż przed przerwą Pedro Eugénio zszedł z futbolówką z prawego skrzydła do środka i oddał strzał z dystansu na bramkę Rakowa. Po raz kolejny jednak Kovačević pewnie interweniował.

Po przerwie Raków w dalszym ciągu w pełni kontrolował wydarzenia na boisku. Piłkarze gospodarzy w drugiej połowie kilkukrotnie znajdowali się w okolicach pola karnego Rakowa, jednak nie mieli żadnego pomysłu na to, jak stworzyć sobie sytuację strzelecką. Raków natomiast co jakiś czas starał się zaskoczyć rywala. W 54. minucie strzał Giánnisa Papanikoláou został zablokowany przez jednego z zawodników Astany. W 75. minucie po prostopadłym podaniu Mateusz Wdowiak znajdował się sam w polu karnym Astany. W ostatniej chwili futbolówkę spod nóg wybił mu Kusiapow. Cztery minuty później Patryk Kun zszedł z piłką do środka i oddał strzał, po którym Zaruckij zanotował udaną interwencję. W doliczonym czasie gry bardzo niecelne uderzenie z okolic pola karnego oddał Pedro Eugénio.

28 lipca 2022, 17:00 - Nur-Sułtan (Astana Ariena)
FK Astana (2) 0-1 Raków Częstochowa
Władysław Koczerhin 15

Astana: 55. Aleksandr Zaruckij - 5. Michaił Gabyszew, 23. Dienis Polakow, 33. Danyło Beskorowajnyj, 32. Tałgat Kusiapow, 6. Bryan (74, 72. Stanisław Basmanow) - 7. Maks Ebong, 14. Jérémy Manzorro (82, 28. Jurij Piercuch), 9. Rai Vloet, 77. Pedro Eugénio - 17. Abat Ajmbietow (32, 27. Timur Dosmagambietow).

Raków: 1. Vladan Kovačević - 4. Strátos Svárnas, 24. Zoran Arsenić, 3. Milan Rundić - 7. Fran Tudor, 66. Giánnis Papanikoláou (57, 10. Igor Sapała), 8. Ben Lederman (83, 70. Fábio Sturgeon), 17. Mateusz Wdowiak (83, 21. Vladislavs Gutkovskis), 30. Władysław Koczerhin (76, 55. Szymon Czyż), 23. Patryk Kun - 9. Sebastian Musiolik (76, 99. Fabian Piasecki).

żółte kartki: Gabyszew, Ebong - Arsenić, Musiolik.

sędziował: Tomáš Klíma (Czechy).
widzów: 8569.

W drużynie gospodarzy Artiom Rachmanow (w przeszłości Raków) spędził całe spotkanie na ławce, a poza kadrą znalazł się Abzał Biejsiebiekow (dawniej Korona Kielce).

Spotkania III rundy zostaną rozegrane w dniach 4 i 11 sierpnia. Raków pierwsze spotkanie rozegra na wyjeździe.

Liga Konferencji Europy 2022/2023

Tw - 28 lipca 2022, 18:54:00 - *.218.106.24
Formalność czy nie lepiej, że wygrali. Zbieramy punkciki!

Venom - 28 lipca 2022, 18:54:48 - *.centertel.pl
Brawo - awans jest, dwie wygrane są, komplet punktów do rankingu jest, teraz szczęśliwie wrócić i można w spokoju przygotowywać się do ligi i 3 rundy.

Mati - 28 lipca 2022, 18:54:59 - *.tor-exit.artikel10.org
Brawo Raków za ogranie Astany bo punkty do rankingu się liczą. Oczywiście już po pierwszym meczu było wszystko jasne gdzie Raków ograł 5-0 Astanę , ktoś powie że miał fart bo Astana logistycznie niewyrobiła ale nasze kluby muszą takie okazje wykorzystywać. Powodzienia w następnej rundzie i teraz czekamy na następne drużyny.

Lolek - 28 lipca 2022, 18:55:07 - *.dynamic.chello.pl
Miło by było, gdyby taki mecz był pokazywany w jakiejś tv... no ale cóż xD Gratulacje dla Rakowa!

wichura - 28 lipca 2022, 18:55:25 - *.147.72.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Formalność? Może w sensie awansu, bo ten rzeczywiście został wywalczony tydzień temu. Ale wygrana to nie formalność, to SUKCES! Brawo Raków!

OLO_43 - 28 lipca 2022, 18:55:29 - *.home.aster.pl
No i git. Bardzo Ładnie wypunktowali w sumie niezłą ekipę z Kazachstanu. 2 punkty do rankingu i jedziemy dalej. Liczę dziś na Pogoń i Lechię. Oby w 3 rundzie znalazły sie wszystkie 4 polskie drużyny.

Playgera - 28 lipca 2022, 18:57:13 - *.awhost.pl
Dziękujemy Ci Rakowie

de2 - 28 lipca 2022, 18:58:56 - *.184.71.105.ipv4.supernova.orange.pl
Super. Dwie wygrane i punkty do rankingu. Raków pięknie odpowiedział Astanie za wcześniejsze zaczepki i chwalenie się Astany swoją historia. Tak jak koszulki nie grają tak jak historia nie gra. Liczy się tu i teraz. Raków wyraźnie lepszy od Astany w dwóch meczach. A dla statystyków to też fajnie, 8 mecz Rakowa w europejskich pucharach i w 7 meczach nie stracili bramki. Jak na polskie kluby to rewelacja a i dla zachodnich to sytuacja niecodzienna.

venom - 28 lipca 2022, 18:59:06 - *.centertel.pl
olo_43 - 0,5 pkt do rankingu. 2x1 dzielone przez 4.

05-R - 28 lipca 2022, 19:00:46 - *.icpnet.pl
kolejny przeciwnik z Trnawy, jak będzie inaczej to się zdziwię

Eet - 28 lipca 2022, 19:00:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Teraz rozwala trnave tylko formalność🤣

Lukasz87 - 28 lipca 2022, 19:00:52 - *.dynamic.chello.pl
@Mati nie, nie miał farta. Potwierdziła to wygrana w Astanie. Owszem wynik mógł być niższy jeśli Kazachowie przylecieliby normalnie, ale po 1 to ich sprawa, po 2 rewanż pokazał kto jest lepszy. Raków bez Iviego, Racovitana (rośnie na topowego defensora) i Sorescu, do tego w osłabieniu (Musiolik), wygrywa na dalekim wyjeździe i tragicznej nawierzchni. Sorry, ale w Europie coś takiego nie powinno być dopuszczone, a jeśli już, to niech grają między sobą zespoły ze sztuczną murawą (regionalizacja).

Lol - 28 lipca 2022, 19:00:55 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Raków 🏆

6.3AMG - 28 lipca 2022, 19:01:02 - *.cdn77.com
Raków do konca.
Wstanę żegna w tle Rakowa święta Wieża Częstochowa.

Tak się reprezentuje Polskę ……

mateusz - 28 lipca 2022, 19:02:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z mocno osłabionym kazachami wygrać tylko 1:0 boże co Raków robi jeszcze robi w Europie?

OLO_43 - 28 lipca 2022, 19:02:39 - *.home.aster.pl
venom - mylisz się. W dwóch meczach Raków zyskali 2 punkty. W sumie na tą chwilę polskie drużyny mają 9 punktów ( za ten sezon ) dzielone na 4 ( 4 drużyny ) co daje już średnią 2,0. Wejdź sobie na kassiesa.net Tam masz wszystko rozpisane.

grzechuleg - 28 lipca 2022, 19:04:49 - *.adsl.inetia.pl
Jedyny zespół który póki co nie przyniósł nam kompromitacji ani w tamtym sezonie w Europie ani w tym Brawo

OLO_43 - 28 lipca 2022, 19:05:09 - *.home.aster.pl
8 punktów oczywiście *

Jac - 28 lipca 2022, 19:05:11 - *.47.127.166.ipv4.supernova.orange.pl
Raków the best i faworytem na mistrza Polski

Lechita - 28 lipca 2022, 19:08:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I tak z Trnavą odpadniecie.Nie zasługujecie na grę w PP.Nie macie porządnego stadionu ani kibiców.

nemesi - 28 lipca 2022, 19:13:03 - *.dynamic.mm.pl
Lechita ... ok słaby trol ale akurat trafiłeś mi w taki moment że się obśmiałem.
Raków to zespół który niestety na obecną chwilę pulweryzuje amikę.. i najlepszy polski klub do gry w systemie pucharowym bez dwóch zdań..

częstoch - 28 lipca 2022, 19:15:20 - *.238.133.93
Nie zasługujemy na grę w Pucharze Polski? Bo co, bo nie mamy stadionu? To kto zasługuje? Kombinujcie sobie dalej na co jeszcze Raków nie zasługuje :P. Na szczęście zasłużyliśmy sobie na grę w Europie i jeszcze nabijemy punktów dla tej marnej ligi z pustymi stadionami.

Slavo - 28 lipca 2022, 19:16:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Fajnie, jest awans polskiego kluby i punkty
Piszę to jako kibic Legii .

Lechita - 28 lipca 2022, 19:16:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Po co wy gracie jak wy kibiców nie macie? Wogóle nic nie macie.Zawsze nad wami.

slazak - 28 lipca 2022, 19:21:18 - *.centertel.pl
Bieda-klub grający od 2019 roku w Ekstraklasie-najbardziej śmiesznej lidze w Europie wyrzuca z europejskich pucharów klub regularnie grający w Lidze Europy, lub Lidze Mistrzów. SENSACJA 💥 😃. Większa od przejścia Zalgirisu Wilno do III rundy LM. Cieszmy się z sukcesów polskiej piłki, bo tak niewiele ich mamy.👍

Jareczek - 28 lipca 2022, 19:22:45 - *.play-internet.pl
@Lechita. Dawno skończyłeś gimnazjum? Wydaje się, że nie. Gratki dla RAKOWA, oby Lech(2) podobnie się pokazał, co wcale takie pewne nie jest. Medeliki góra, ave, ave,ave.

Lechita - 28 lipca 2022, 19:23:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nawet TVP się wstydzi za was i nie pokazuje waszych meczów w LKE tylko na Viaplay.Prawdziwym Mistrzem jest Lech.Powodzenia dla Lechii i Pogoni ale nie dla rakowa.

de2 - 28 lipca 2022, 19:23:14 - *.184.71.105.ipv4.supernova.orange.pl
Lechita po co wy (Lech) gracie jak wy licencji nie macie i na licencji Amici Wronki gracie. Napisz kiedy przerzuciłeś się z Lecha na Amicę. Później jeszcze napisz coś o honorze i tradycjach.

Lukasz87 - 28 lipca 2022, 19:24:42 - *.dynamic.chello.pl
@Lechita no z tym zawsze to trochę kulą w płot. 2 sezony temu szorowaliście po dnie, w PP co mecz w trąbę, w lidze podobnie. Fajnie, że wy macie pierdylion kibiców. Pokazaliście to na ostatnim meczu z Batumi (10 tys z hakiem) i inauguracji ligi - niewiele więcej.

Lechita - 28 lipca 2022, 19:25:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Takie klubiki jak raków to Lech zjada na śniadanie.Tylko nie chcieliśmy wam wstydu robić i daliśmy wam z nami wygrać.

częstoch - 28 lipca 2022, 19:27:07 - *.238.133.93
Ten lechita to jakiś ruski troll, bo przecież w tym momencie Lech gra swój mecz w pucharach, a ten napierdziela posty o Rakowie. To raczej nie jest kibic Lecha ani żadnej polskiej drużyny, raczej jakiegoś spartaka m.

Misiek74 - 28 lipca 2022, 19:27:40 - *.wide-net.pl
Gratulacje z Olsztyna dla Rakowa

Foksu - 28 lipca 2022, 19:27:59 - *.play-internet.pl
Ten klubik amica to polski wstyd niech więcej nie grają w pucharach bo znowu dostaną bach bach bach

nemesis - 28 lipca 2022, 19:28:31 - *.dynamic.mm.pl
Tu można dostać bana bo chłopiec z 90 min dostał wzdęcia, gdzie jest moderator na tego trola lechita?

Tytus - 28 lipca 2022, 19:30:55 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Raków lepszy od leszka.

leon - 28 lipca 2022, 19:31:25 - *.28.131.103
kundle poznańskie szczekają, Raków jedzie dalej

Jareczek - 28 lipca 2022, 19:34:47 - *.play-internet.pl
@Brawo, Lukasz87. Podzielam Twój pogląd. Jestem kibicem RAKOWA od lat 70-tych ubiegłego wieku i nie pozwolę sobie na żadne inwektywy.

Lechita - 28 lipca 2022, 19:36:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
częstochowa bez rakowa.

Foksu - 28 lipca 2022, 19:37:37 - *.play-internet.pl
@lukasz87 bo reszta kibiców stoi podobno pod narodowym i czekają jak ich wpuszcza z flaga amici.

Wasz PAN - 28 lipca 2022, 19:42:23 - *.34.my.net.pl
Redakcjo proszę o zablokowanie tego trolla Lechity bo tego czytać sie nie da. Miłośnik klubiku z roku 2006 amicolecha wypad do budy i tam szczekaj.Po przekrętach korupcyjnych, przestępstwach uciekliście jak szczury tworząc klubik amicolech 2006 tyle w temacie tradycji, honoru i sukcesów. Prokuratura niedługo już się tym wszystkim zajmie skoro teraz uzurpujecie sobie prawo do daty powstania klubu 1922 czyli i akty korupcji i przestępcza działalność jest również udziałem waszego tworu klubiku amicolech. Skończy się rumakowanie. Bez odbioru ciołku.

Lukasz87 - 28 lipca 2022, 19:43:40 - *.dynamic.chello.pl
@Foksu tak może być. Najważniejsze, że są moralnymi zwycięzcami tego pojedynku. Bo jak ogólnie wiadomo w piłce nożnej, piłka nożna nie jest najważniejsza. Swoją drogą to trzeba mieć tupet. Grać na licencji innego klubu, sprzedać swoją historię, tożsamość, a czepiać się ludzi, że chcieli jeden z najważniejszych meczy w historii swojej drużyny obejrzeć. I nie piszę tu o pajacu "Lechita", bo jest to jakiś napinacz - podszywacz nie wiadomo skąd, tylko o tych płaczących po finale, jak to strasznie niehonorowo się zachowaliśmy.

TylkoWidze - 28 lipca 2022, 19:45:08 - *.centertel.pl
Brawo Raków, wydaje się, że to w tym momencie najpoważniejszy kandydat z polskich drużyn do awansu do fazy grupowej.

rix79 - 28 lipca 2022, 19:47:24 - *.dynamic.chello.pl
Bravo Raków od kibica ZL. Tak trzymać w nst. meczach.

Krzysiek - 28 lipca 2022, 19:52:07 - *.25.137.119.ipv4.supernova.orange.pl
Lechita przeczytaj samego siebie "Tylko nie chcieliśmy wam wstydu robić i daliśmy wam z nami wygrać" Rozumiesz to co czytasz czy nawet z tym masz problem, nie prowokuj bo żałośnie ci to wychodzi to trzeba nieco więcej intelektu niż takiego pustego ujadania

Jareczek - 28 lipca 2022, 19:52:47 - *.play-internet.pl
Brawo RAKÓW i tak powinno zostać aż do Ligi Mistrzów. Niech żyją Medaliki i ja Medalik.

Amuca - 28 lipca 2022, 19:54:32 - *.cdn77.com

Lechita po co wy gracie jak wy drużyny ani honoru nie macie
To jest kontynuacja tego co wywalczyła Amica nie wy flec1e heh

Lechita - 28 lipca 2022, 19:57:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wy macie honor tradycje i historie?Honor pokazaliście na finale PP.Cała Polska jest przeciw wam.Piłka nożna bez rakowa.

Lechita - 28 lipca 2022, 19:59:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mam nadzieje,że karma wróci i nikt was nie będzie chciał gdziekolwiek wpuszczać.Ale sami sobie zapracowaliście na taką ocenę i reputację.Mistrzem nigdy nie będziecie.Klubiki jak raków nie ma ją prawa dłuższego bytu niż wy w ekstraklasie.Za rok Spadacie.

Oburniki - 28 lipca 2022, 19:59:26 - *.cdn77.com
Mamy Honor tradycje kibiców klub i najważniejsze synek licencję hahaha
Szach mat.

Kamil - 28 lipca 2022, 19:59:57 - *.219.c88.petrotel.pl
Gratulacje z Płocka. Tak trzymać.

Venom - 28 lipca 2022, 20:00:51 - *.centertel.pl
OLO - Polska ma przed dzisiejszymi meczami 1,750 pkt. Punkty zbierasz i naliczasz po podziałce (na ilość drużyn) i to się liczy. Więć nie masz ośmiu tylko 2 (po wygranek Rakowa)

slazak - 28 lipca 2022, 20:13:53 - *.centertel.pl
Typowo polska kłótnia 🤕 Jak na razie Lech strasznie się męczy (51minuta), a gra Lechii zapowiada kolejną kompromitację. Jeszcze raz, gratulacje dla Rakowa!

max - 28 lipca 2022, 20:28:08 - *.static.ip.netia.com.pl
Trzeba przyznać że jak na razie Raków w pucharach jest niesamowity. Jasne nie jest tak że ogrywają Man City jak kiedyś Groclin ale coś mi ich właśnie przypomina ta drużyna. Brawo.

V8biTurbo - 28 lipca 2022, 20:40:46 - *.cdn77.com
Reprezentujemy miasto, reprezentujemy Polskę .
Raków do końca!
Niech Żyje Przenajświętsza Rzeczpospolita Polska!
Powodzenia dla wszystkich ekip w boju za granicą
AVE.

X - 28 lipca 2022, 20:45:55 - *.166.221.140
Tak się goli ogórków. Gratulacje dla Rakowa z Wro.

PM - 28 lipca 2022, 20:53:05 - *.dynamic.chello.pl
Przecie te polskie klubiny to jakaś kpina. Raków punktuje każdego kogo chce! Czuje, że kuchenki nie zagrają w FG, a Medaliki owszem.

Taka piłka - 28 lipca 2022, 20:55:15 - *.dynamic.mm.pl
Najlepszy dziś mecz wśród polskich drużyn i najlepsza ekipa. Raków pokazał klasę i ogolił Azjatów 6:0 w dwumeczu. Niestety reszta naszych "orłów" czyli Pogoń, Lechia i Lech nadają się na paliki do pomidorów. Na miejscu ich kibiców zastanowiłbym się gruntownie czy kibicować takim łamagom i czy nadal wydawać na nich swoje ciężko zarobione pieniądze.

Dziadyga - 28 lipca 2022, 21:06:57 - *.play-internet.pl
Bidoki kazachy mieli pecha, że trafił się im raków, a nie jakieś inne ogórki, bo inaczej byłaby szansa na 4 rundę, a tak figa, fajnie, że nasi przy tym skorzystali 😁

qwas - 28 lipca 2022, 21:07:48 - *.204.64.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po co wam te punkty? Prawdziwe punkty są dopiero w fazie grupowej i pucharowej a nie w kwalifikacjach.

vip - 28 lipca 2022, 21:10:52 - *.96.242.183.tvksmp.pl
Klasa. Jako jedyni. Oby w przyszłym roku w eliminacjach do LM.

BOT - 28 lipca 2022, 21:38:42 - *.147.12.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo! Takimi pojedynkami zdobywamy serca polskich kibiców (no i zawiść malutkich).

Return97 - 28 lipca 2022, 21:53:20 - *.205.214.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Raków - BRAWO.
Oby tak dalej. Klub sensownie zarządzany, nie osłabiony przed sezonem. Poukładane wszystko - trener ma charyzmę. Gre Rakowa miło się ogląda.
Raków w tym sezonie mistrz w najgorszym wypadku wicemistrz innych opcji nie ma.

19HETMAN72 - 28 lipca 2022, 22:05:44 - *.216.107.56
No cóż...Bravo Raków za grę i postawę. Nie daliście na razie (mam nadzieję, że tak zostanie😉)"plamy" dla dobra własnego i polskiej kopanej. Oby tak dalej 3-mam kciuki i powodzenia Wam życzę! Nie dajcie się prowokować negatywnymi opiniami o Waszym klubie.
PS. Pozdrawiam tradycyjnie wszystkich Nam przychylnych i Tych niekoniecznie, bo... 💚TYLKO RADOMIAK RKS 💚!!!

Kibeec - 28 lipca 2022, 22:07:25 - *.205.144.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czego by nie powiedzieć, Raków plamy dotąd w pucharach nie dał, a wyrzucił Rubina Kazań i teraz Astanę. Oby tak dalej

jarock - 28 lipca 2022, 22:09:28 - *.icpnet.pl