28 lipca 2022, 20:55:15 - LukaszR
eLKE: Neftçı Baku potencjalnym rywalem Lechii

Azerski Neftçı Baku wygrał 3-0 (1-0) z cypryjskim Árisem Lemessoú w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy i będzie rywalem Lechii Gdańsk w III rundzie eliminacji, jeśli polska drużyna wyeliminuje austriacki SK Rapid Wiedeń. W pierwszym spotkaniu Áris wygrał 2-0 (0-0).

28 lipca 2022, 19:00 - Baku (Bakcell Arena)
Neftçı Baku 3-0 Áris Lemessoú
Godsway Donyoh 38, Eddy Pascual 57, Kenny Saief 62

Neftçı: 1. Ivan Brkič - 3. Mamadou Mbodj, 4. Saba Kwirkwelia, 6. Vojislav Stanković, 19. Azər Salahlı (86, 17. Rəhman Hacıyev) - 23. Ataa Jaber, 8. Emin Mahmudov, 14. Eddy Pascual (81, 27. Fərid Yusifli) - 24. Yusuf Lawal, 11. Godsway Donyoh, 5. Kenny Saief (89, 26. Ömər Buludov).

Áris: 1. Vaná Alves - 8. Morgan Brown, 20. Steeve Yago, 31. Franz Brorsson, 13. Delmiro, 3. Cajú - 21. Mihlali Mayambela, 37. Július Szöke, 27. Martin Šlogar (46, 80. Shavy Babicka), 7. Leo Bengtsson (67, 58. Jewgienij Jabłonskij) - 14. Yannick Gomis.

żółte kartki: Salahlı, Stanković, Brkič, Lawal, Yusifli - Szöke, Brorsson, Brown, Delmiro.
czerwona kartka: Morgan Brown (82. minuta, Áris, za drugą żółtą).

sędziował: Bastian Dankert (Niemcy).
widzów: 9500.

Żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik gości - Yanis Dede-Lhomme.

W zespole gospodarzy zagrał Kenny Saief (kiedyś Lechia Gdańsk). Na ławce rezerwowych drużyny gości cały mecz spędził Daniel Sikorski (w przeszłości Górnik Zabrze, Polonia Warszawa i Wisła Kraków), a Karol Struski z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie.

Spotkania III rundy zaplanowano na 4 i 11 sierpnia, a potencjalny pierwszy mecz Lechia rozegra na wyjeździe.

Asd - 28 lipca 2022, 21:02:24 - *.dynamic.chello.pl
Azerowie golą wszystkich w tym roku aż miło. To może lepiej że odpadną z Austriakami.

CheGuevara - 28 lipca 2022, 21:04:03 - *.dynamic.mm.pl
Zazwyczaj śmieszkują ludziska w komentarzach, tym razem śmieszkuje redakcja.

Lennon - 28 lipca 2022, 21:07:40 - *.ostnet.pl
Redakcja po prostu podchodzi bardzo profesjonalnie do swoich obowiązków i odnotowuje każdą ewentualność (dopóki piłka w grze)... właśnie to mi się podoba i tak powinno być.

Luigi - 28 lipca 2022, 21:13:42 - *.dynamic.chello.pl
Baku Baku i już nie będą przekładać meczy.

Gryf - 28 lipca 2022, 21:16:18 - *.dynamic.chello.pl
Nie ma szans,nawet małych by przejść Rapid.Wiec nie było tematu...

Cypru - 28 lipca 2022, 21:18:07 - *.146.204.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lechia Baj Baj !Baju baj! i doswidanja !!!

Konik - 28 lipca 2022, 21:36:02 - *.centertel.pl
Jakiej Lechii?

Old School - 28 lipca 2022, 21:44:40 - *.212.217.231
Baku Baku to jest sklad 😂pamieta to ktos old schoolowy

Flet - 28 lipca 2022, 22:01:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kiedy baku jest brak, wtedy czuje się tak, jakbym leżał na wznak.

Klita - 28 lipca 2022, 23:20:08 - *.dynamic.chello.pl
Ha ha ha ha ha

Robo - 29 lipca 2022, 8:27:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Całe szczęście że odpadli i unikną dalekiej podróży do Baku, bo potem będą tłumaczyć że słabe wyniki w lidze bo w pucharach grają i są przemęczeni.
A tak kompromitacje jak 0-3 z Wisłą Płock będą musieli jakoś wytłumaczyć.