4 sierpnia 2022, 20:26:47 - bartekwr9
Dzielny Raków u Słowaków

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe 2-0 (2-0) ze słowackim FC Spartak Trnava. Obie bramki dla wicemistrzów Polski strzelił Ivi López. Rewanż zostanie rozegrany 11 sierpnia o godz. 18:00 w Częstochowie.

W pierwszych fragmentach spotkania żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Goście w 7. minucie nieco szczęśliwie mogli objać prowadzenie. Po próbie dośrodkowania z prawego skrzydła Frana Tudora Dominik Takáč przerzucił nad poprzeczką futbolówkę niespodziewanie zmierzającą do bramki. Zdecydowanie więcej szczęścia Raków miał w 30. minucie spotkania. Po zagraniu Bena Ledermana Mateusz Wdowiak posłał górne podanie nad głowami obrońców Spartaka w kierunku Iviego Lópeza. Hiszpan co prawda nieczysto trafił w piłkę, jednak ostatecznie zdołał posłać futbolówkę nad głową Takáča.

Chwilę po stracie gola gospodarze oddali pierwszy celny strzał na bramkę Rakowa. Po uderzeniu Erika Daniela futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Rakowa, a Kacper Trelowski pewnie interweniował. W końcówce pierwszej połowy gra się mocno zaostrzyła, gospodarze kilkukrotnie faulowali zawodników Rakowa. W 44. minucie López przejął piłkę w okolicach 25. metra, ograł dwóch rywali i oddał mocny strzał na bramkę Spartaka. Futbolówkę przed siebie zdołał odbić Takáč. Chwilę później Wdowiak został sfaulowany w polu karnym Spartaka przez Martina Bukatę. Strzałem po ziemi z rzutu karnego prowadzenie wiecmistrzów Polski podwyższył López.

Chwilę po przerwie Trelowskiego strzałem z ostrego kąta zaskoczyć próbował Daniel. Ostatecznie piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na bocznej siatce. 18-letni bramkarz Rakowa w 55. minucie popisał się przytomną interwencją nogami po strzale głową Lukáša Štetiny. W 65. minucie López dograł na połowie boiska do Vladislavsa Gutkovskisa. Łotewski napastnik dobiegł z piłką w okolicę pola karnego i oddał mocny strzał na bramkę Spartaka, który na rzut rożny sparował Takáč. W 67. minucie Tudor z prawego skrzydła dograł w pole karne w kierunku Władysława Koczerhina. Wprowadzony z ławki pomocnik Rakowa był jednak mocno naciskany przez rywali i finalnie oddał lekki strzał, z którym problemów nie miał Takáč.

Nieco groźniej pod bramką Rakowa zrobiło się w 68. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska niecelnie uderzał Kyriákos Savvídis. W 74. minucie kolejny raz niecelnie na bramkę Rakowa uderzał Daniel. W 86. minucie nad bramką gości uderzył również Alex Iván. Wszystkie te próby nie zagrażały jednak powaznie bramce Rakowa. W 90. minucie groźnie w pole karne Rakowa wpadł Iván, jednak w ostatniej chwili piłkę wślizgiem wybił Zoran Arsenić. Ten sam zawodnik Spartaka dwie minuty później nieskutecznie próbował przelobować ze znacznej odległości Trelowskiego. W samej końcówce Trelowski udanie interweniował po groźnym płaskim strzale z dystansu Kazeema Bolajiego.

4 sierpnia 2022, 18:30 - Trnava (Štadión Antona Malatinského)
FC Spartak Trnava 0-2 Raków Częstochowa
Ivi López 30, 45 (k)

Spartak: 71. Dominik Takáč - 24. Kristián Koštrna, 2. Lukáš Štetina, 26. Sebastian Kóša, 29. Martin Mikovič (82, 77. Kazeem Bolaji) - 23. Erik Daniel (82, 22. Alex Iván), 15. Roman Procházka (46, 17. Jakub Paur), 88. Kyriákos Savvídis, 28. Martin Bukata (70, 8. Samuel Štefánik), 25. Bamidele Yusuf - 7. Milan Ristovski (70, 14. Kelvin Boateng).

Raków: 12. Kacper Trelowski - 4. Strátos Svárnas, 24. Zoran Arsenić, 3. Milan Rundić - 7. Fran Tudor, 66. Giánnis Papanikoláou, 8. Ben Lederman (57, 30. Władysław Koczerhin), 17. Mateusz Wdowiak (57, 55. Szymon Czyż), 11. Ivi López (77, 71. Wiktor Długosz), 23. Patryk Kun - 21. Vladislavs Gutkovskis (76, 9. Sebastian Musiolik).

żółte kartki: Daniel, Yusuf, Bukata, Mikovič - Czyż.

sędziował: Igor Pajač (Chorwacja).
widzów: 8720.

Poza kadrą meczową Spartaka znalazł się Miłosz Kozak. W słowackim zespole wystąpili zawodnicy grający w przeszłości w polskich klubach - Martin Bukata, Erik Daniel, Martin Mikovič, Roman Procházka i Samuel Štefánik. Poza kadrą meczową gospodarzy pozostali Ľuboš Kamenár oraz niezgłoszony do europejskich pucharów Dobrivoj Rusov. Trenerem Spartaka jest były gracz Górnika Zabrze Michal Gašparík.

Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w IV rundzie z lepszym z pary SK Slavia Praga (Czechy) - Panathinaïkós AO (Grecja). Spotkania IV rundy odbędą się 18 i 25 sierpnia.

Liga Konferencji Europy 2022/2023

Kuba - 4 sierpnia 2022, 20:27:26 - *.30.146.10
polska blaugrana

Mati - 4 sierpnia 2022, 20:27:41 - *.154.177.8
Brawo Raków i Ivi za wygraną na trudnym terenie. Najważniejsze są punkty dla rankingu i wyeliminowanie słowackiego zespołu w rewanżu. To tylko nam pomoże. Szkoda że sędzia pajac na zbyt wiele pozwalał słowakom już w pierwszej połowie powinny posypać się kartki dla nich. Trelowski to pod koniec kupe szczęścia ścigając sie ze Słowakiem że to się nie skończyło bramką. Ale końcówkę wytrzymał. Teraz czekamy na zwycięstwo Lecha i czwartek można uznać za udany.

BOlec - 4 sierpnia 2022, 20:27:43 - *.46.114.pool.telefonica.de
Ale ten Musiolik to drewno...

Kuba - 4 sierpnia 2022, 20:27:46 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje dla najlepiej poukładanego klubu w Polsce

czestoch - 4 sierpnia 2022, 20:27:59 - *.238.133.93
A teraz zapraszam pRawDziWycH kibiców do UJADANIA: Nie mamy stadionu, gola strzeliliśmy ze spalonego i z karnego, no i nie mamy kibiców, a ci co są, nie są tacy jacy powinni według was być. Zatem frustraci START. Piszcie jaką zakałą POLSKIEJ piłki jest Raków. A... i o tym że mamy swoje 5 czy tam 10 minut. Pokażcie swoją internetową moc napinacze i kibice prawdziwie wielkich firm!!!

Gugu - 4 sierpnia 2022, 20:28:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Panowiee 8-0 bilans w 3 meczach 3win cos kapitalnego brawo Rakow

Jasiek22 - 4 sierpnia 2022, 20:28:15 - *.84.125.22
Raków wygra te rozgrywki

hazel - 4 sierpnia 2022, 20:28:17 - *.home.aster.pl
Wprowadzanie Czyża to jest niestety sabotaż drużyny, gość jest o wiele za drewniany na to, czego taktyka Papszuna wymaga od środkowego pomocnika. Czyż na boisku = gra prawie w dziesiątkę.
Poza tym gratulacje za bardzo dobry wynik.

Bbj - 4 sierpnia 2022, 20:28:46 - *.datapacket.com
Brawo Raków, Chemik Lechia Stomil Videoton dzięki!

Hetman - 4 sierpnia 2022, 20:28:54 - *.sta.tvknaszapraca.pl
brawo Raków

L - 4 sierpnia 2022, 20:29:05 - *.134.181.225

Mulele - 4 sierpnia 2022, 20:29:08 - *.static.speed-net.com.pl
Mogli by się zainteresować tym Alex Ivan widać że drzemie w nim potencjał i wpasowany pod styl gry rakowa

Troll - 4 sierpnia 2022, 20:29:21 - *.146.78.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I jak czują się ci co nie ufali swojemu wychowankowi Rakowa Trelowskiemu. Nie ma różnicy czy Koła czy Trelu. Gra całą drużyna. Plan wykonany na tą rundę czekamy na następnego rywala.

komato - 4 sierpnia 2022, 20:31:15 - *.giganet.net.pl
Raków TOP!
Nareszcie możemy być bezpieczni, że choć jeden polski zespół będzie gwarantem solidnego poziomu na europejskich boiskach.

zordi - 4 sierpnia 2022, 20:31:20 - *.dynamic.mm.pl
fatalna druga połowa, zjedzeni kondycyjnie.. brawo za wynik i za punkty do rankingu ale awans sprawą otwartą

KORSARZ - 4 sierpnia 2022, 20:31:59 - *.151.47.84
Patrząc na wynik Spartaka w Warszawie z Legią i fakt ze Raków gra słabo u siebie wszystko się jeszcze może zdarzyć. Jest tekst ze wynik 2:0 jest niebezpieczny a tu mamy całe 90 minut.

Kris - 4 sierpnia 2022, 20:32:32 - *.109.33.34
BRAWO RAKÓW. KOLEJNY MECZ W PUCHARACH I NA ZERO Z TYŁU.
Blisko ,naprawdę blisko Raków kolejnej rundy,oczywiście jeszcze rewanż,lecz jeżeli Raków zagra na podobnym poziomie to powinno być ok.

kzet69 - 4 sierpnia 2022, 20:32:37 - *.centertel.pl
Wynik super, ale niestety gramy bez bramkarza i tu jest problem.

czech25 - 4 sierpnia 2022, 20:33:06 - *.dynamic.chello.pl
Super Raków !!! Mecz o kilku obliczach, ale wygrać na wyjeździe w europejskich pucharach 2:0 pełen szacun Medaliki !!! coraz więcej kibiców w Pl dla Rakowa się urodzi po takich meczach. I jeszcze jedno, chwała polskiej tv że możemy polskie zespoły oglądać w europejskich pucharach, a nie zawsze tak było (polityka wstydu).

Lechita - 4 sierpnia 2022, 20:33:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jako fart rakowa.Obrona częstochowy.Mistrz Polski wam dzisiaj pokarze jak się ogrywa amatorów z Islandii

cdn - 4 sierpnia 2022, 20:33:36 - *.ipv4.krusz-lan.pl
Brawo Raków, ale widać że ten młody bramkarz z lepszymi nie wybroni.

Celu - 4 sierpnia 2022, 20:34:16 - *.datapacket.com
Aż Dziw że tak można w Polsce dziewiąta spotkanie w europie, ósmy na zero z tyłu. wybitny klub
Pozdro z Warszawy

Wiem. - 4 sierpnia 2022, 20:34:25 - *.centertel.pl
Gratulacje

ōkami - 4 sierpnia 2022, 20:34:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Raków 👏

Max - 4 sierpnia 2022, 20:34:45 - *.164.202.194
Najleoiej prowdzony i zarzadzany klub. Zyczę im mistrzostwa i po rz pierwszys nie bedziemy sie wstydzic gry w LM. Wciągnie noisem Raków tą ligę . Brawo za rewelacyjna budowe zespołu.

ZS 1906 - 4 sierpnia 2022, 20:34:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Graty dla Rakowa z Sosnowca.Trzymamy za Was kciuki

slazak - 4 sierpnia 2022, 20:35:12 - *.centertel.pl
No i co? Raków dał radę 😋 Wyciągnąć wnioski z porażki z Genk i Panathinaikos też do ogrania. Tylko trzeba wygrać pierwszy mecz, a świętować 🍾 dopiero po drugim.

Lechita - 4 sierpnia 2022, 20:35:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W następnej rundzie i tak odpadniecie tylko Wielki Lech będzie nasz kraj godnie reprezentowali w LKE.A raków niech się skupi na lidze bo za rok spadek.

Smuda - 4 sierpnia 2022, 20:35:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten sam talent Kozak co go Legia podebrala chytrze Lechowi? :D

Venom - 4 sierpnia 2022, 20:35:57 - *.centertel.pl
jak najszybciej wdrażać do ekipy Nowaka i bergrena bo Czyż i Długosz, to max 1 liga.

ArekCesar - 4 sierpnia 2022, 20:36:21 - *.play-internet.pl
Brawo wy. Teraz My. Oby bez padaki i ze zwycięstwem.

Bako - 4 sierpnia 2022, 20:36:27 - *.58.143.212
Szkoda tylko ze w kolejnej rundzie już nie będą mogli grać na tym kameralnym stadioniku !!!

Dziadek - 4 sierpnia 2022, 20:36:40 - *.piekary.net
Dzielny Raków ograł Słowaków. Brawo.

WIG - 4 sierpnia 2022, 20:36:46 - *.adsl.inetia.pl
Rija, rija , Hungarija! Brawo Raków, pozdro dla Słowaków.

ja - 4 sierpnia 2022, 20:37:56 - *.euro-net.pl
Drwale ze Słowacji w Polsce biorą kasę i udają grę w futbol, a u siebie walczą.

mati - 4 sierpnia 2022, 20:42:23 - *.elpos.net
i tak ma być pozdro z białegostoku i gratulacje teraz kciuki za lecha. a dla tych co negatywnie sie wypowiadaja to niech pokażą swoje drużyny w europie zazdrość i tyle ale prawdziwy konesener piłki ma to w D. pozdrawiam prawdziwych kibiców a nie pseudofanów.

Zajaf - 4 sierpnia 2022, 20:49:54 - *.centertel.pl
Gratulacje z Lodzi od kibica Widzewa wielkie brawa, serce się raduje jak polski klub tak dzielnie walczy i wygrywa w pucharach.Oby tak do finalu ku radości normalnych kibiców.

Aliment - 4 sierpnia 2022, 20:50:09 - *.adsl.inetia.pl
Raków wygrał, lech przegra. Zobaczycie.

tw z wsi - 4 sierpnia 2022, 20:51:19 - *.masmovil.com
Brawo Raków. Brawo My

ndfsjfskfs - 4 sierpnia 2022, 20:52:00 - *.adsl.inetia.pl
Ale nikt z Rakowa się nie śmieje ani nic! Z tego piłkarskiego Rakowa,bo z tego kibicowskiego już co innego

KORSARZ - 4 sierpnia 2022, 20:53:27 - *.151.47.84
ja - Duda, Satka, Plach, Huk, Guldan, Haraslin, Puch, Siplak

KORSARZ - 4 sierpnia 2022, 20:54:32 - *.151.47.84
W rewanżu Spartak odda inicjatywę a Raków tak grać nie umie.

Miki - 4 sierpnia 2022, 20:54:37 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Bravo Raków.panienki z wawki przegrały by ze slowakami 5-0

Hess - 4 sierpnia 2022, 20:56:38 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda Spartakus.W Częstochowie pokonacie raków

NowySezon - 4 sierpnia 2022, 20:57:07 - *.siedlce.domtel.com.pl
Można Polska piłko? można! Raków tak jak mówiłem już niedawno-najbardziej poukładana ekipa w Polsce.Marek Papszun powoduje radość w moim sercu,to jakie On wyniki wykręca z tą drużyną.Uważam że to najlepszy trener w ponad stuletniej historii klubu.

ebi - 4 sierpnia 2022, 21:03:14 - *.play-internet.pl
Brawo Raków! Lech na razie szczęśliwie remisuje

@Lechita - 4 sierpnia 2022, 21:04:23 - *.110.77.27
@lechita: mistrz Polski "pokarze"? A, będziecie karać madalików, za to, że już nie są pod rosyjskim zaborem? Wy byliście pod niemieckim, stąd tyle macie do kacapów sympatii... Hymn po rosyjsku pewnie też śpiewasz z kolegami ze spartaka moskwa?

kamerdyner - 4 sierpnia 2022, 21:05:55 - *.cnet24.pl
Jeszcze rewanż, ale wychodzi że w następnej rundzie niestety Slavia Rakowowi wyjaśni

Heheszek - 4 sierpnia 2022, 21:10:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda że to Raków nie zdobył MP. Gra najrówniej z pucharowiczów. Być może grałby jeszcze w eliminacjach LM

ZnawcaTT - 4 sierpnia 2022, 21:14:40 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda, że Raków nie ma kibiców i stadionu. To takie Szombierki 2.0 nowej ery

ebi - 4 sierpnia 2022, 21:18:11 - *.play-internet.pl
Lechita żyjesz w innej rzeczywistości...Rutkowscy ciebie omamili

BOT - 4 sierpnia 2022, 21:22:49 - *.204.8.137.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Kolejny piękny wieczór na arenie międzynarodowej. Parę wniosków: Zbyt głęboko cofamy się w końcówkach spotkań, mając korzystny wynik. Czyż to jednak nie ten poziom. Długosz w 9 na 10 przypadkach ma taki pomysł, by wejść przed przeciwnika i się przewrócić. Słabe to jest i jak dla mnie gość jest do odstrzału niestety, a szkoda, bo potencjał ma niezły. Ale te maniery są dyskwalifikujące niestety. Ivi ponownie klasa sama w sobie, nawet jeśli bramka nieco przypadkowa i prawdopodobnie ze spalonego, ale to, jak tam przełożył sobie piłeczkę na strzał z lewej, to było palce lizać. Trelu przyzwoicie, chociaż ta kiwka to mogła Papszuna o zawał przyprawić. Interwencja przy słupku bardzo ładna, aczkolwiek można jej było uniknąć, gdyby zdecydowanie wyszedł do piłki. Tym nie mniej dzisiaj Trelu na plus. Reszta na swoim, bardzo wysokim poziomie. Ivi bajeczna technika, Papa harówka w środku, Lederman pracujący na kadrę, ogólnie wszystkie trybiki działały bez zarzutu. Jesteśmy mocni.

ebi - 4 sierpnia 2022, 21:26:59 - *.play-internet.pl
piękny wynik,Spartak to nie klapciarki,Raków na fali...Brawo

slazak - 4 sierpnia 2022, 21:28:42 - *.centertel.pl
Lech w cieniu wybuchającego wulkanu gra tragicznie 😞 Będzie wymęczony remis? Raków ma problem z obsadą bramki. Dzisiaj wyraźnie widać było brak doświadczenia i ogrania na tej pozycji.

Plebs - 4 sierpnia 2022, 21:32:33 - *.play-internet.pl
Brawo Raków!! A Lech zdycha w Islandii, masakra z takimi kelnerami....

Anders - 4 sierpnia 2022, 21:33:34 - *.205.215.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lech bramka do szatni, przegrywają 1 - 0

kaz - 4 sierpnia 2022, 21:33:42 - *.31.133.76.ipv4.supernova.orange.pl
Nie będzie nawet remisu bo już przegrywają! Ale łamagi.

Bekazlechi - 4 sierpnia 2022, 21:34:41 - *.6.74.92.ipv4.supernova.orange.pl
@Lechita Jak tam TWÓJ WIELKI LECH ;) haha może jescze raz to napisz ze wasze pyry godnie reprezentują … taki sam poziom jak i Twoje wypowiedzi tal samo Lech się prezentuje

Felio - 4 sierpnia 2022, 21:38:43 - *.93.131.pool.telefonica.de
Rakow nie zaistnieje w tym pucharze pocieszenia ( Intertoto ) i nie zdobedzie mistrostwa. Polskie kluby nie sa w stanie grac co trzy, cztery dni.

Graczyk 08 - 4 sierpnia 2022, 21:41:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Widać kryzys węglowy w Kolejorzu, brak węgla nie ma pary 🤪

Lechita - 4 sierpnia 2022, 21:41:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mistrz Polski spokojnie to wygra a raków w rewanżu dostanie wciry

ebi - 4 sierpnia 2022, 21:44:36 - *.play-internet.pl
wygrywają,bo po prostu są lepsi,Lech jest mistrzem,bo Rakowowi i Pogoni zbytnio nie zależało,a ten prymityw Lechita myśli że Lech jest Wielki

Zajder - 4 sierpnia 2022, 21:44:37 - *.cdn77.com
Zeby 99% maślaków miało takich kibiców jak Raków to by było dobrze w tym kraju, to ze się nie lansują nie znaczy ze ich niema. przypominam ostatnia wygrana w rugby bez piłki wygrane z ŁKSem Łódź, zreszta kumatym nie trzeba tłumaczyć brawo Raków.
Zagłębie 1906 Sosnowiec

Luk - 4 sierpnia 2022, 21:51:06 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Z całym szacunkiem do Lecha ale to Raków powinien być Mistrzem Polski

Jareczek - 4 sierpnia 2022, 21:52:29 - *.mail.edu.pl
@BOT. Dobrze napisane, treściwie. Nie dane było mi obejrzeć meczu, może powtórkę się uda. Bravvvvo RAKÓW.

ebi - 4 sierpnia 2022, 21:55:20 - *.play-internet.pl
ale Lech niech sie nie przejmuje,Islandczycy mają na rozkładzie takie potęgi jak kluby z Andory,Luxemburga,Liiechtenstainu,Giblartaru...

jac - 4 sierpnia 2022, 21:55:32 - *.47.127.166.ipv4.supernova.orange.pl
RAKÓW jest obecnie najlepszym klubem w Polsce reszta do muł i bagno. RAKÓW na mistrza POLSKI

ebi - 4 sierpnia 2022, 21:59:23 - *.play-internet.pl
ze Slaskiem wtopa w 3 kolejce,przemeczenie z Vikingurem!

Jakto - 4 sierpnia 2022, 22:10:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trzon zespołu tworzy 70% obcokrajowcow i ktoś ma czelność napisać, że to jest najlepiej poukładany klub w Polsce? To jest obraz polskiej piłki. Zalejmy rynek Słowakami, Chorwatami, Serbami, weźmy kilku nieradzacych sobie u siebie Hiszpanów czy innych południowców a nasza reprezentacja to z okręgówki się wywodzi. I ktoś się zastanawia jeszcze dlaczego Czesi są 20 lat przed nami pomimo braku kasy w piłce?

kzet69 - 4 sierpnia 2022, 22:12:59 - *.centertel.pl
@Jakto: mylisz skutek z przyczyną

ebie - 4 sierpnia 2022, 22:13:18 - *.play-internet.pl
jeszcze raz brawo Rakow!w Reykyawiku pobawili sie z wynalazkami Rzasy i Janasa,Zciemniacze Rutkowscy

PM - 4 sierpnia 2022, 22:14:55 - *.dynamic.chello.pl
@Kuba Barcelona jest symbolem defraudacji pieniądza, bylejakości i rolowania długów. Polską Barceloną można nazwać takie kluby jak Stal Mielec, Zagłębie Lubin czy Górnik Zabrze! Bardziej pasuje określenie polski Liverpool FC, ba, Papszuna porównuje się do Kloppa!

Lol - 4 sierpnia 2022, 22:22:53 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Raków

ebi - 4 sierpnia 2022, 22:28:33 - *.play-internet.pl
ten Borek tez za Kebaba chwali Lecha,fstyt...

bleh - 4 sierpnia 2022, 22:33:21 - *.dynamic-2-waw-k-1-2-0.vectranet.pl
Brawo Raków!

Masakra - 4 sierpnia 2022, 22:36:32 - *.centertel.pl
No to co @Lechita opowiesz nam co Lech miał pokazać? Kolejna kompromitację z drwalami i półamatorami?

tw z wsi - 4 sierpnia 2022, 22:36:37 - *.masmovil.com

rob - 4 sierpnia 2022, 22:38:39 - *.protonet.pl
lechita i jak to wyglada według ciebie z tym vikingurem 0-1????

Pab(L)o - 4 sierpnia 2022, 22:39:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje, Raków! Chciałoby się to samo powiedzieć jeszcze innym polskim drużynom, ale Lechii i Pogoni już nie ma, a o Lechu lepiej dziś zmilczeć, bo się podobno leżących nie kopie...

EL - 4 sierpnia 2022, 22:46:08 - *.96.135.192.ipv4.supernova.orange.pl
Raków mi przypomina mój Widzew z przełomu lat 70/80 ubiegłego wieku. Drużyna z charakterem i najlepiej prezentująca się spośród polskich drużyn w Europie. Tak trzymajcie chłopaki! Wygląda na to, że jako jedyni bronicie honoru Polski! To co dziś zrobił Lech, aż żak nawet nad tym się pochylać.

futbolista - 4 sierpnia 2022, 22:52:17 - *.boid.qwest.net
bez znaczenia kto wygrywa, waznym cieszyc swe oczy gra druzyn w gale. w codziennosci sa wazniejsze sprawy od tej pilkarskiej zabawy. polskie odpadna, cieszymy sie gra innych i jest gitara !

Laki - 4 sierpnia 2022, 23:17:16 - *.datapacket.com
Kibice spartaka się troche podpalili na skandowanie Rakowa i Videotonu „Ria Ria Hungaria” chyba maja odmienny stosunek do naszego względem Wegrow.
I oczywiście Graty Raków, Brawo
Jeziorak Iława

Jareczek - 4 sierpnia 2022, 23:31:43 - *.play-internet.pl
Tym razem brak VAR pomógł IVIEMU i drużynie. Po obejrzeniu dwóch powtórek pierwszy gol ze spalonego, tak oceniam. O La Boga, ale to nie był strzał, obcierka jakaś, ale może i dobrze bo gdyby soczyście trafił to pewno torman by odbił. Karniak za to perfekcyjny. Jutro zobaczę jeszcze raz, może zmienię zdanie.

Pol - 4 sierpnia 2022, 23:34:04 - *.centertel.pl
Brawo.Taki wynik na wyjeździe z drużyną ze Słowacji jednak wzbudza szacunek. To przecież nie Azerbejdżan czy Kazachstan!!! Po tym co pokazał Lech jeszcze bardziej widać w jakim dołku jest nasz futbol klubowy.Tym bardziej Raków zasłużył na szacunek.Szkoda tylko ,że to nie mistrz , bo zdaje się ,że wciągnął by nosem co najmniej 3 pierwszych rywali. A tak niestety ze względu na nikczemny ranking i mega pecha w losowaniu może ich zabraknąć nawet w 3 lidze europejskiej.SZKODA

Kibic - 5 sierpnia 2022, 0:01:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl
gRatulacje od Niebieskiego z Katowic !!!

Jareczek - 5 sierpnia 2022, 1:54:57 - *.play-internet.pl
Zdania nie zmieniam. Natomiast kopacz Bukata powinien być wyrzucony z boiska. Żółta dopiero bodaj po czwartym faulu i to na karnego. Czerniawy Yousuf bodaj także za rewanżowy faul.

Elanowiec - 5 sierpnia 2022, 6:24:42 - *.147.76.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Na ten moment Raków ,to jedyna polska drużyna ,której nie musimy się wstydzić na arenie Europejskiej,reszta drużyn się skompromitowała... Brawo Raków ❤️💪

cz-wa - 5 sierpnia 2022, 6:26:18 - *.95.26.239
@Lechita - Nie nadużywaj słów Mistrz i Polski , pierw zobacz co znaczą te słowa ... spytaj taty , mamy lub nauczyciela może być nawet ten od W-F lub muzyki .... XD

bazyli - 5 sierpnia 2022, 8:32:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo dla Rakowa! Oby tak dalej!

Obserwator - 5 sierpnia 2022, 9:27:49 - *.fiberlink.pl
Puchary dla wybranych a ci niby z dużą frekfencje niech dalej się podniecają ilością kibiców na trybunach

Kuba - 5 sierpnia 2022, 10:11:56 - *.30.146.10
Koszulka Rakowa milion razy piękniejsza niż fcb-najki śmiech. Czy ktoś ma w ogóle w tej "dumie" gust i poczucie artystyczne? czy biorą cokolwiek im dadzą xD Raków-Slavia będzie piękny pojedynek. Już się nie mogę doczekać. Pełno kontekstów. Super

Dziadek - 5 sierpnia 2022, 10:21:05 - *.piekary.net
Raków ratuje honor polskiej piłki klubowej. Lech przegrał na Islandii. Rapid wczoraj przegrał z Azerami co znaczy że wcale nie był taki mocny.

endRas1 - 5 sierpnia 2022, 12:13:00 - *.sileman.net.pl
Niebieskie gratulacje.Na dzisiaj przerastacie resztę polskiej skopanej.Robota jak się patrzy.