14 sierpnia 2022, 20:33:49 - euzi
Pierwszy mecz Szymona Żurkowskiego po powrocie do Fiorentiny

Szymon Żurkowski zanotował pierwszy występ po powrocie do Fiorentiny z wypożyczenia do Empoli. Jego drużyna wygrała u siebie 3-2 (2-1) w meczu 1. kolejki włoskiej Serie A z Cremonese, a Żurkowski asystował przy trzeciej bramce dla Fiorentiny.

14 sierpnia 2022, 18:30 - Florencja (Stadio Artemio Franchi)
ACF Fiorentina 3-2 US Cremonese
Giacomo Bonaventura 16, Luka Jović 34, Rolando Mandragora 90 - David Okereke 19, Matteo Bianchetti 68

żółte kartki: Vlad Chiricheș, Paolo Ghiglione, David Okereke (Cremonese).
czerwona kartka: Gonzalo Escalante (43. minuta, Cremonese, za brutalny faul).

sędziował: Juan Luca Sacchi (Macerata).
widzów: 34 461.

Żurkowski wszedł na boisko w 71. minucie za Youssefa Maleha. W drużynie gości Dorian Ciężkowski pozostał poza kadrą.

Kibic - 14 sierpnia 2022, 20:39:01 - *.bb.online.no
Dopiero ktoś się śmiał że będzie w głębokich rezerwach a tu 20 minut gry i asysta. Hejterze

sikbambu - 14 sierpnia 2022, 20:53:55 - *.centertel.pl
Znakomicie oby teraz pierwszy skład i sztywno walczymy w każdym z meczów

komato - 14 sierpnia 2022, 21:37:51 - *.giganet.net.pl
Brawo Szymon! Bardzo dobra zmiana!
Oby tylko Fiorentina potraktowała go uczciwie i dała dalszą możliwość gry.
Po ekscesach związanych z Bartkiem Drągowskim mam nadzieję, że coś ruszyło w Violi i Szymon nie podzieli losów "Drążka" z końcówki przygody w tym klubie.

Jansen - 14 sierpnia 2022, 22:53:48 - *.47.118.224.ipv4.supernova.orange.pl
Asysta przy golu na 3:2 ,brawo Zupka,z upływem sezonu,powinien wygrać miejsce w składzie.Następny mecz powinien zacząć w wyjściowym składzie.

Ypsylon - 14 sierpnia 2022, 23:14:54 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Żurkowski bardzo dobry.

Edo - 15 sierpnia 2022, 17:07:22 - *.play-internet.pl
Fiorentina dziwny klub,slabo promuje zawodnikow, w nagrode za dobre wystepy sadzaja na lawke a pozniej doluja.