18 sierpnia 2022, 4:01:56 - mogiel
Gol Karola Świderskiego

Karol Świderski zdobył bramkę dla Charlotte FC w wygranym 3-1 (1-1) meczu amerykańskiej Major League Soccer z New York City FC. Polski napastnik grał do 78. minuty, kiedy zastąpił go Andre Shinyashiki. To ósmy ligowy gol w tym sezonie Świderskiego, który asystował także przy drugiej bramce dla swojego zespołu.

18 sierpnia 2022, 2:00 - Harrison (Red Bull Arena)
New York City FC 1-3 Charlotte FC
Maxime Chanot 28 - Karol Świderski 4, Brandt Bronico 77, Christian Fuchs 90 (k)

żółte kartki: Karol Świderski, Quinn McNeill (Charlotte).

sędziował: Jon Freemon.

W zespole gości cały mecz rozegrał Jan Sobociński, a Kamil Jóźwiak wszedł w 64. minucie za Kerwina Vargasa.

Zespół Polaków zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli konferencji wschodniej z dorobkiem 32 punktów w 26 meczach.

6. Buksa
Na mundial pewnie pojedzie czterech, albo pięciu, bo Kownacki może jechać jako pomocnik - w ostatnim meczu grał jako ofensywny pomocnik, często wychodzi też na skrzydłach.

Jontek - 18 sierpnia 2022, 7:37:32 - *.centertel.pl
Niebo według Ciebie bo sportowo leżymy !

Ujek - 18 sierpnia 2022, 8:03:15 - *.centertel.pl
Witam.
I tak będziemy grali na jednego napastnika więc wystarczy że dwóch bd w formie. Mam nadzieję że pan Buksa zacznie grać i strzelać we Francji . Niestety trudno już ufać że panowie Milik i Piątek wrócą do lat swej świetności. Szkoda . Dawid Kownacki wydaje się że gra na zbyt słabym poziomie i nie powinien być brany pod uwagę ,a Karol Świderski to raczej zawodnik do grania w parze w ataku , choć dużo daje kadrze za każdym razem gdy wchodzi na boisko. Mam nadzieję że tacy zawodnicy jak Patryk Klimala , Karol Angielski czy ktoś z polskiej Ekstraklasy pokażą się na tyle dobrze by nie trzeba powoływać Milika czy Piatka

do Ujek - 18 sierpnia 2022, 8:20:10 - *.centertel.pl
@Ujek
Najpierw piszesz, że Kownacki gra na zbyt słabym poziomie, a potem dodajesz, że masz nadzieję, że pojawi się jakiś napastnik na reprezentację w... Ekstraklasie.
Sam sobie zaprzeczasz.
2. Bundesliga stoi na wyższym poziomie niż Ekstraklasa i to dość zdecydowanie. Tempo, intensywność, indywidualne umiejętności. Polecam zobaczyć kilka meczów tej ligi.

Kibeec - 18 sierpnia 2022, 8:36:33 - *.147.68.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A czy ktoś z Was wie może, co się dzieje ze Świerczokiem ? Dyskwalifikacja czy coś innego ?

fansport - 18 sierpnia 2022, 8:48:51 - *.net.autocom.pl
do tego u góry, przypominam że najgorszy z nich jest lewandowski, który nie strzelił jeszcze gola w tym sezonie.

Napo - 18 sierpnia 2022, 9:19:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ujek Ujek Ujek... Zapamiętaj sobie jedną, smutną prawdę... Nie ma niższego poziomu od Polskiej ekstraklasy. No chyba, że idziemy w dół czyli polska 1 liga, 2 liga, etc...

Ytrysk - 18 sierpnia 2022, 9:55:19 - *.132.185.127 (*.144.181.242)
@Napo, Obaj wiemy, że piszesz bzdury. Tylko po co? Jest wiele lig w Europie gorszych od naszej Ekstraklasy co pokazują wyniki polskich drużyn w europejskich pucharach i ranking lig europejskich. Oczywiście jest wiele do zrobienia i powinniśmy równać do lepszych, a nie oglądać się za siebie.

jb - 18 sierpnia 2022, 10:59:54 - *.petrus.com.pl
@do Ujek Kownacki gra w drugiej Bundeslidze, zaś wiosną w Lechu nic nie pokazywał - grał na poziomie np. Spiączki.

varadi - 18 sierpnia 2022, 11:00:43 - *.play-internet.pl
Fansport twoje kompleksy można leczyć. Bredzisz jak zawsze cienizno

Lukop - 18 sierpnia 2022, 11:17:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W bólach wbita piłka do pustej, miał dużo szczęścia po fatalnym przyjęciu (w takiej sytuacji w ogóle przyjmować nie powinien). Natomiast asysta piętą całkiem ładna.

RynnaTychy - 18 sierpnia 2022, 12:32:50 - *.internetia.net.pl
Pamiętam Ujka z Ekstraklapy. Dobrze grał tyłem do bramki i wywiązywał się z zadań w defensywie. Defensywny napastnik.
Takie rzeczy tylko w PL.

jerry - 18 sierpnia 2022, 14:39:49 - *.finemedia.pl
Wybudzilem sie to obejrzalem. Swider niezle, gol plus b.ladna asysta pieta. Troche moze za duzo znika z pola widzenia. Sobocinski to totalna pomylka. Tyle bledow to ja juz dawno nie widzialem. Jak tylko pilka na nodze to laga na aut albo do rywala. Objezdzany jak tyczka, nie umie sie kompletnie ustawiac, zero jakiego skupienia gdzie jest pilka. Generalnie zachowuje sie na tym boisku jakby byl opozniony. Koles ma takiego farta w zyciu ze powinien w totka grac, na bank szybko by trafil. Jozwiak juz walczy o sklad. Wszedl i raczej chaos. Czasem cos z tego wyszlo, ale jak odebral to zaraz stracil, albo wrzucal nie wiadomo do kogo. Raczej to on postepow nie robi.

Jarek - 18 sierpnia 2022, 15:52:58 - *.petrus.pl
@Nibo a ty za Michniewicza pojedziesz co? śmieszny dzieciaku jesteś.Powiesz nam czym się kierowałeś robiąc swoją żałośną tabelkę? gdzie Przybyłko,który ma więcej goli np od Świderskiego? uwielbiam takich żałosnych ekspertów

BKS - 18 sierpnia 2022, 16:44:10 - *.datapacket.com
Kownacki z 2 ligi niemieckiej strzelający gola raz na ruski rok ma być niby trzecim napastnikiem reprezentacji? :D hehe dobre...

Mścisław - 18 sierpnia 2022, 16:56:56 - *.dynamic.chello.pl
Świderski częściej strzela gole niż bramki.

gp - 18 sierpnia 2022, 17:45:54 - *.telpol.net.pl
Jeżeli ktoś sądzi, że Kownackiego czy Świderskiego można w ogóle porównywać do Milika, to zwyczajnie nie zna się na piłce.