8 września 2022, 23:18:11 - bartekwr9
ME futsal U-19: Hiszpania 5-2 pd. Polska

Reprezentacja Polski do lat 19 w futsalu przegrała po dogrywce 2-5 (1-0, 2-2, 2-3) z Hiszpanią w meczu 1/2 finału rozgrywanych w Hiszpanii mistrzostw Europy i odpadła z rozgrywek. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego kończą turniej na trzecim miejscu ex aequo z Ukrainą.

8 września 2022, 21:00 - Jaén (Olivo Arena)
Hiszpania 5-2 pd. Polska
Álex García 24, Adrián Rivera 24, Nicolás Marrón 43, 49, Jorge Carrasco 46 - Kacper Sendlewski 17 (k), Filip Turkowyd 27

Hiszpania: 1. Mario Gómez - 7. Pablo Ordóñez, 11. Jorge Carrasco, 14. Álex García, 15. Adrián Tapias oraz 13. Alejandro Palazón - 2. Nacho Gómez, 4. Ion Cerviño, 5. Jorge Espín, 6. Nicolás Marrón, 8. Guido García, 9. Adrián Rivera, 10. Juan José Moreno, 16. Albert Ortas.

Polska: 1. Dawid Lach - 3. Szymon Licznerski, 5. Kacper Sendlewski, 9. Kamil Roll, 10. Kacper Opatowski oraz 12. Paweł Mura - 2. Kamil Gryko, 4. Cezary Zdunek, 6. Marcin Jastrzembski, 7. Filip Turkowyd, 8. Miłosz Krzempek, 11. Maciej Mazur, 13. Adrian Formela, 14. Albert Betowski.

żółte kartki: N.Gómez, Ordóñez - Betowski, Formela, Turkowyd, Opatowski.

sędziowali: Rúben António Cardoso Santos (Portugalia), Denys Kucyj (Ukraina).

Finał zostanie rozegrany 10 września o godz. 19:00. Hiszpania zmierzy się w nim z Portugalią, która w drugim dzisiejszym meczu 1/2 finału wygrała 4-1 (2-0) z Ukrainą.

siema - 8 września 2022, 23:21:57 - *.dynamic.chello.pl
Broniąc przez całą drugą połowę, co my chcemy ugrać? Ani jednej składnej akcji, bramkarz wyrzuty na aut bramkowy nad gościem na ścianie (choć i tak wybronił mnóstwo ciężkich strzałów). Przykro się to oglądało. Mimo wszystko, za cały turniej ogromne brawa. Chłopaki zostawili mnóstwo zdrowia i widać było ogromną determinację i ambicję.

abc - 8 września 2022, 23:57:39 - *.dynamic.chello.pl
Jakby w pierwszej połowie sędzia uznał tego gola strzelonego równo z syreną końcową, to do przerwy byłoby 2:0 dla Polski i może w ogóle nie doszłoby do dogrywki. Tak czy inaczej brawa dla chłopaków, 3. miejsce w Europie (razem z Ukrainą) to duży sukces. A prawda jest taka, że Hiszpania i Portugalia od początku były murowanymi faworytami do finału.

Jondek - 9 września 2022, 1:59:53 - *.centertel.pl