25 września 2022, 22:40:47 - bartekwr9
Polska zostaje w elicie

Reprezentacja Polski wygrała 1-0 (0-0) z Walią w wyjazdowym meczu ostatniej, 6. kolejki grupy 4 dywizji A Ligi Narodów. Jedynego gola dla "biało-czerwonych" strzelił Karol Świderski. Polska skończyła zmaganie na trzecim miejscu i utrzymała się w najwyższej dywizji. Ten wynik przy jednoczesnych porażkach Francji z Danią i Austrii z Chorwacją oznacza, że Polska znajdzie się w pierwszym koszyku w losowaniu eliminacji mistrzostw Europy 2024.

Od pierwszego gwizdka częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Nie szły za tym jednak żadne konkretne sytuacje pod polską bramką. Pierwszą okazję Polacy stworzyli sobie w 19. minucie. Piotr Zieliński posłał prostopadłe podanie na wolne pole do Szymona Żurkowskiego. Pomocnik Fiorentiny pobiegł w stronę bramki rywala, jednak nie zdołał opanować piłki, przez co gospodarze szybko przerwali tą akcję. Pierwszy celny strzał na bramkę Walii Polacy oddali w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zielińskiego na bramkę barkiem uderzał Robert Lewandowski. Z jego próbą poradził sobie jednak Wayne Hennessey.

Bardzo groźnie pod polską bramką zrobiło się w 32. minucie. Po szybkiej kontrze Daniel James wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał, po którym udanie interweniował Szczęsny. Po chwili ten sam zawodnik uderzał po raz drugi, lecz i tym razem Szczęsny odbił piłkę. W 39. minucie Walia była bardzo bliska strzelenia samobójczego gola. W niegroźnej sytuacji Joe Rodon zagrał do Hennesseya. Golkiper gospodarzy popełnił błąd w przyjęciu piłki, jednak po chwili uratował swój zespół wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Minutę później po zagraniu Lewandowskiego zza pola karnego wprost w bramkarze strzelił Zieliński. W 41. minucie Polska miała dużo szczęścia. Po strzale Brennana Johnsona futbolówka odbiła się od nogi Jamesa i nieznacznie minęła słupek bramki gości.

Polska wyszła na prowadzenie w 57. minucie. Z lewej strony boiska świetne podanie do Lewandowskiego posłał Jakub Kiwior. Kapitan reprezentacji Polski przytomnie odegrał do niekrytego Karola Świderskiego, który pewnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Walijczycy mogli odpowiedzieć zaledwie trzy minuty później. Płaskie uderzenie z prawej strony pola karnego oddał Johnson, ale końcami palców futbolówkę na rzut rożny sparował Szczęsny. W kolejnych minutach Polacy umiejętnie grali w defensywie i nie dopuszczali zbyt często rywala do swojej bramki. W 77. minucie po raz kolejny refleksem popisał się Szczęsny. Tym razem bramkarz gości sparował piłkę zagraną z lewego skrzydła przez Jamesa. Pięć minut później niecelnie zza pola karnego uderzył Nicola Zalewski. W 86. minucie Szczęsny złapał piłkę po dograniu Rubina Colwilla. W doliczonym czasie gry po strzale głową Garetha Bale'a piłka trafiła w poprzeczkę.

25 września 2022, 20:45 - Cardiff (Cardiff City Stadium)
Walia 0-1 Polska
Karol Świderski 57

Walia: 1. Wayne Hennessey - 14. Connor Roberts (85, 22. Sorba Thomas), 4. Ben Cabango, 6. Joe Rodon, 17. Rhys Norrington-Davies (58, 13. Kieffer Moore) - 9. Brennan Johnson, 16. Joe Morrell, 7. Dylan Levitt (72, 5. Rubin Colwill), 11. Gareth Bale, 3. Neco Williams - 20. Daniel James.

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 5. Jan Bednarek, 15. Kamil Glik, 3. Jakub Kiwior - 18. Bartosz Bereszyński (90, 2. Robert Gumny), 10. Grzegorz Krychowiak, 13. Szymon Żurkowski (83, 19. Sebastian Szymański), 20. Piotr Zieliński, 16. Karol Świderski (65, 23. Krzysztof Piątek), 21. Nicola Zalewski - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Norrington-Davies, Williams, Johnson, Moore - Krychowiak, Bereszyński, Glik.

mati - 25 września 2022, 22:41:54 - *.146.2.41
Brawo Polacy Dywizja A obroniona i na tym się dzisiaj skupmy bo o meczach z Holandią czy Belgią powiedziano już wszystko. Kiwior i Szczęsny najlepsi na boisku. Kiwior piłkarz meczu solidny w defensywie i aktywny ofensywnie, Szczęsny wkońcu wybronił nam mecz. Wkońcu dzisiaj widziałem walczącą i dobrze grającą Polską kadrę z ostro grającą Walią. Na plus też asysta Lewego dał bramkę Świderskiemu. Dobry mecz Zalewskiego będzie z niego klasowy piłkarz.

jedrzej202 - 25 września 2022, 22:42:06 - *.50.238.89.static.smgr.pl
Skromna wygrana uratowała naszych.
Walia spada, Izrael naszym nowym rywalem może być.

Bako - 25 września 2022, 22:42:40 - *.58.162.156
Bije się w pierś za to co napisałem przed meczem o Szczęsnym !!!
Dziś bronił jak należy !!!

bleh - 25 września 2022, 22:42:52 - *.dynamic-2-waw-k-1-2-0.vectranet.pl
Słabo gramy. Obrońcy patrzą się po sobie, zamiast wywalić piłkę daleko od bramki.

pyton - 25 września 2022, 22:44:02 - *.dynamic-4-waw-k-4-3-0.vectranet.pl
Wymęczone 1:0 z rezerwami Walii...z czym na mistrzostwa?

Uuuaa - 25 września 2022, 22:44:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karol to jest gosc i sie nie Myli

Prabut - 25 września 2022, 22:44:08 - *.dynamic.chello.pl
Kiwior kozak. I ciekawe, że musiał rozpoczynać seniorską karierę na Słowacji. Gdzie jest skauting naszych klubów?

Sipel - 25 września 2022, 22:44:19 - *.as13285.net
Michniewicz odpuść sobie! Nic twój zespół nie gra , taktycznie nic , Bereszyński pomyłka. Tylko 3 zmiany. Nie ogarniasz . Spasiony miś do odstrzału , na farcie dziś podobnie jak ze Szwedami. Czas na fachowca ! Czesio 711 nie nadajesz się !
Kiwior kozak! Zielu klasa! Świder napadzior nr 2 na kata

Elanowiec - 25 września 2022, 22:44:32 - *.centertel.pl
Dobrze,że jeszcze takich ogórków jak Walijczyki,jeszcze potrafimy jakoś na farcie ogrywać, bo byłby dramat 🤦

Edek - 25 września 2022, 22:45:07 - *.um26.pools.vodafone-ip.de
Piatek wypad z kadry!!!

Tm - 25 września 2022, 22:45:11 - *.toya.net.pl
Nasi kibice glosniejsi niż na narodowym. Kiwior, zielu, świder, Bereś na plus, lewy dużo strat dziś.. no i Szczęsny dzień konia raz na 5 lat..

mati - 25 września 2022, 22:45:13 - *.146.2.41
Jontek wstydem to są ludzie którzy cieszą się z porażek Polskiego futbolu, dzisiaj reprezentacja wygrała i z tego należy się cieszyć. Teraz trzeba życzyć wyjścia z grupy na mundialu.

Undertaker - 25 września 2022, 22:45:19 - *.204.44.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wojtek Szczęsny Książe Cardiff.

inkoo - 25 września 2022, 22:45:49 - *.dynamic.chello.pl
Szczęsny i Kiwior jak profesorowie. Lewy i Świderski zrobili swoje. Wahadła Zalewski i Bereś, koniec tematu innych na tych pozycjach. Piątek, a szczególnie Szymański jako zmiennicy nieporozumienie.

ja - 25 września 2022, 22:45:54 - *.play-internet.pl
Kolejny żenujący mecz polaków. Masa farta, mecz życia Szczęsnego i obrona częstochowy. Na tle bardzo przeciętnej Walii polacy wyglądali jak dzieci we mgle. No ale wynik się zgadza więc pseudo znawcy będą się podniecać tą żenadą którą zaprezentowali polacy to był antyfutbol.

NowySezon - 25 września 2022, 22:46:43 - *.siedlce.domtel.com.pl
I gitara! Jeden cel osiągnięty.Teraz najważniejszy cel być może w całej karierze tych chłopaków czyli mundial.Wojciechu Szczęsny-potrzebujemy takiej dyspozycji od Pana.

CK_MKS - 25 września 2022, 22:47:06 - *.play-internet.pl
Cieszy wynik - brawo za zwycięstwo. Akcja bramkowa, "palce lizać". Brak szybkości i zbyt wiele niecelnych podań, nie powinno mieć miejsca na poziomie reprezentacji.

SAM2 - 25 września 2022, 22:47:07 - *.10.59.142
Kiwior,Szczęsny coś NIESAMOWITEGO

kibol - 25 września 2022, 22:47:13 - *.centertel.pl
🇵🇱 Duże brawa dla Kibiców Polski na meczu!🇵🇱

DalekiWyko - 25 września 2022, 22:47:54 - *.205.194.149
Z Krycha gramy w 10-ciu.
Przeciez za niego to kazdy pomocnik moze grac. Gorzej przeciez nie mozna.

skandal - 25 września 2022, 22:47:58 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Sousa przegrywał z takimi ogórkami jak Słowacja, ktora dostaje od kazachstanu i azerbajdzanu

Joop - 25 września 2022, 22:49:16 - *.interkonekt.pl
Dobry mecz Polaków jeden niezły na pięć beznadziejnych i tak wynika że po trzech na MŚ jedziemy do domu

Vit - 25 września 2022, 22:51:46 - *.244.219.77.tvkhajnowka.pl
I ustawienie zapowiedziane przez Michniewicza (1-5-3-2) sprawdziło się. Świder zagrał podwieszonego napastnika z Lewym w przodzie i razem zrobili dwójkową akcję, która zadecydowała o losach meczu. I o utrzymaniu się Polski w dywizji A.

No - 25 września 2022, 22:51:58 - *.146.9.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Najlepsi z meczu z reprezentacji to kibice!

lapa - 25 września 2022, 22:55:05 - *.dip0.t-ipconnect.de
chopy piatek i milik nie dla reprezetacji, a SWIDERSKI to gosc pan robert to dogral jak PROFESOR to sie podoba kibica DOBRY MECZ

Lustro - 25 września 2022, 22:55:24 - *.adsl.inetia.pl
...... i to jest właśnie nasz poziom z Belgią 6:1 wciery, a ze słabą Walią wymęczone 0:1............................ przeciętność, szarość, marazm... zostaliśmy w tej dywizji, znowu będziemy lani przez pierwsze dwie drużyny i walczyć o utrzymanie z trzecią...

Corsar - 25 września 2022, 22:57:37 - *.204.76.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Najlepsi na boisku dziś byli Kiwior, Szczęsny, Świderski, Zalewski, Bereszynski i Zieliński. Reszta poprawnie. Bednarek i Zurkowski słabo. Od dwóch lat powtarzam, że Świder powinien grać w podstawie, bo jest realnie drugim naszym obecnie najlepszym napastnikiem. Gościu wykorzystuje to, co musi strzelić. Z Lewym tworzy zabójczy duet.

seal - 25 września 2022, 23:00:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Przy takiej grze z Belgami czy innymi topowymi zespołami to minimum byłaby 6 w plecy.

Jontek - 25 września 2022, 23:00:40 - *.centertel.pl
Mati a Lech gra w pucharach.....

Tita - 25 września 2022, 23:00:45 - *.adsl.inetia.pl
Ta asysta to był prawdziwy "Lewy sierpowy"...

fred - 25 września 2022, 23:02:14 - *.dynamic.chello.pl
Szczesny 8 Bereszynski 7 Glik 7 Bednarek 6 Kiwior 7 Zalewski 7 Żurkowski 7 Krychowiak 6 Zieliński 7 Świderski 7 Lewandowski 6

wlodar - 25 września 2022, 23:02:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
znowu zaciemniony obraz przez wybitny mecz Szczęsnego, Kiwiora i Zalewskiego... widać dopiero Meksyk wyjaśni spoconego Cesia...

mati - 25 września 2022, 23:02:57 - *.for-privacy.net
Jontek dokładnie Lech gra w pucharach jak ci obiecałem i nawet wygrał z Austrią Wiedeń i się niezdziw jak wygra z Hapoelem i zajmnie 2 miejsce w grupie.

Max1224 - 25 września 2022, 23:03:37 - *.15.comtelnet.pl
i mamy pierwszy koszyk w losowaniu ME2024

Tm - 25 września 2022, 23:03:52 - *.toya.net.pl
Gdyby nie Szczęsny i kiwior byłyby baty z rezerwami z Walii

OLO_43 - 25 września 2022, 23:07:25 - *.net.autocom.pl
Szczęsny 9 Bereszyński 8 Glik 5 Bednarek 6 Kiwior 8 Zalewski 8 Żurkowski 6 Krychowiak 6 Zieliński 7 Świderski 7 Lewandowski 6

Ypsylon - 25 września 2022, 23:07:25 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Szczęsny zagrał dzisiaj jeden z najlepszych meczów w swojej reprezentacyjnej karierze.Kiwior ma pewny bilet na Mistrzostwa Świata.Natomiast Świderski po tym Mundialu zakotwiczy w jednej z TOP 5 europejskich lig.

Jakito - 25 września 2022, 23:09:50 - *.146.9.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ciągle Bereszyńskiego tłumaczą a bardzo słaby zawodnik!

Fido - 25 września 2022, 23:11:44 - *.dynamic.chello.pl
Szczęsny Man od the match

attacker - 25 września 2022, 23:12:13 - *.dynamic.chello.pl
Lepiej zeby reprezentacja poleciala do Kataru bez trenera niz z tym pseudo trenerem Michniewiczem .

Tm - 25 września 2022, 23:14:11 - *.toya.net.pl
Michniewicz out!!!

andy 74 - 25 września 2022, 23:21:38 - *.static.chello.pl
Wielki triumf w Cardiff! Wracamy do grona kandydatów, do zdobycia tytułu mistrzów świata. Chyba, że znowu nie wyjdziemy z grupy?!

Papieros - 25 września 2022, 23:21:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mam pytanko kto wśród naszych kibiców prowadzi doping na reprezentacji?Jest wyznaczony jakiś młynowy?Czy obojętne jak ktoś coś krzyknie to resztą trybun to powtarza?Bo zawsze mnie to zastanawia.

Kaszub1991 - 25 września 2022, 23:24:32 - *.dynamic.mm.pl
Gratuluję wygranej Szczęsny w końcu mecz na 0 i bez głupich interwencji zna ligę angielska i wiedział że na 16metr będzie dużo wrzutek .Mielismy też trochę szczęścia że nikt nie doznał poważnej kontuzji widać że w Walli to Rugby sport narodowy. Do oglądania to był ciężki mecz. Polacy robili te same błędy co w meczu z Holandia zostawiali dużo wolnego miejsca przeciwnikowi mogli rozgrywac grać piłka bardzo dlugo. Mało odbiorów, czekanie na przeciwnika na swojej połowie zamiast wysoko atakowac, po zdobyciu gola zaczęliśmy grać na utrzymanie wyniku zamiast iść po 2 gola, Gratulacje dla Świderskiego za gola strzelonego ,Kiwior bardzo dobrze bronił , gratulacje dla Grosickiego człowiek od atmosfery rozwiazywania konfliktów bo grać to on nie pograł. Gratulacje dla Michniewicza że w pierwszym składzie nie było Milika. Mam nadzieję że postawi na swój defensywny styl gry i że przestaniemy porównywać kadrę Nawałki do kadry Michniewicza. Ważne jest utrzymanie w Dywizji A bo dzięki temu awansujemy na Euro nawet przy nieudanych eliminacjach.

attacker - 25 września 2022, 23:24:39 - *.dynamic.chello.pl
Napastnicy na Mundial Lewandowski Swiderski Buksa Milik . Na pewno nie tepy Piatek ktory fauluje przed polem karnym w ostatniej minucie meczu .

Jontek - 25 września 2022, 23:29:23 - *.centertel.pl
Mati Lech gra w pucharach.. haha

Fansport - 25 września 2022, 23:32:00 - *.net.autocom.pl
Lewandowski bez gola i musi przywyknąć, bo gdy nie ma karnego, lub sytuacji z bliska, taka już jego dola że nie może nic nawciskać.

jacOl - 25 września 2022, 23:36:25 - *.icpnet.pl
Ale odlot w komentarzach. Tak jest, idziemy na ćwierćfinał jak zawsze. A potem się okaże, że Walia wyjdzie z grupy na MŚ a my jak zwykle do domu.

Radek - 25 września 2022, 23:41:25 - *.dynamic.chello.pl
Na mundialu zepną pupy i jakoś to moze bedzie . Mistrzami i tak nie zostaniemy , ale na euro 16 wyszli z grupy i nawet weszli do ósemki . Na mundialach zawsze fajrant byl po grupie od 2002 , ale kiedys musi byc turniej gdzie to przelamia . Argentyna na mundialach przewaznie nie zachwyca , moze bedzie na remis jak z niemcami w 2016 , meksyk moze byc w plecy jak z ekwadorem , ale rownie dobrze do przodu bo potega nie sa , no a arabia , oczywiscie nie mozna lekcewazyc , ale nie oszukujmy sie na 100 meczy z 90 bysmy z nimi wygrali , wiec kurna mundial to loteria jak trafia z forma powinnismy ograc arabow , meksyk , z argentyna postarac sie o punkcik i moze byc nawet 1 miejsce w grupie , a w fazie pucharowej to juz wszystko moze sie zdarzyc . A jak nie trafia z forma to bedzie powtoreczka z 2002 , 2006 i 2018 niestety . Taki urok polskiej pilki , w grupie moga zrobic 7-9 pkt ale rownie dobrze zagrac mecz otwarcia , mecz o wszystko i mecz o honor tak jak na ostatnich mundialach w ktorych bralismy udzial .

Fansport - 25 września 2022, 23:44:14 - *.net.autocom.pl
Lewy bez gola, a asysta to zawsze tylko asysta, zakończy karierę w klubie Wieczysta.

prismo - 25 września 2022, 23:53:33 - *.mtm-info.pl
Ben Lederman do środka pola panie michniewić.

dobrytowar - 25 września 2022, 23:57:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ktoś tu płaczka Gikiewicza chciał za Szczęsnego. Tak to jest, jak się na piłce nie zna, to się farmazony wypisuje. Bo takich płaczków to w ogóle w kadrze nie powinno być. Trzeba mieć swój honor i jak Cię trener nie powołał, to nie prosić się i nie płakać w mediach, że Cię nie powołał. Dlatego Rafałku, nie płacz i przyjmij do wiadomości, że są lepsi od Ciebie. I ten cały Gumny. Mało brakło, a bramkę by zawalił. Bereszyński bardzo fajny meczyk z urazem. Ogólnie, fajnie się postawili i pokazali charakter.

rafalski - 25 września 2022, 23:58:37 - *.6.161.117.ipv4.supernova.orange.pl
Skafandry we wrześniu Wyspy Brytyjskie to co będzie w grudniu w Katarze może zima

Zajmon Leg - 26 września 2022, 0:01:51 - *.205.128.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W końcu coś tam zagrali. Michniewicz nie słuchaj nikogo.

Mjw - 26 września 2022, 0:27:19 - *.opera-mini.net (*.147.76.178)
Wielki sukces wygrać z rezerwami wali

GARRETT 87 - 26 września 2022, 0:30:20 - *.dynamic-4-waw-k-2-0-0.vectranet.pl
Polska Biało Czerwoni. Uwierzyłem od samego początku Dnia i Mamy Zwycięstwo :-)

Pablo33 - 26 września 2022, 0:34:58 - *.by.weserve.nl
Dużo szczęścia, ale finalnie podwójny sukces, bo utrzymanie w Dywizji A oraz pierwszy koszyk na el. ME. Teraz jeszcze „tylko” wyjść z grupy na MŚ i możemy mówić o bardzo udanym roku, pomimo jak do tej pory, "różnego stylu gry" ;)

Jakubbruno - 26 września 2022, 0:43:34 - *.ostnet.pl
Jakie to polskie. Porażka z Holandią patałachy. Wygrana z Walia trochę szczęśliwa -Polska mistrzem świata

Gadochan - 26 września 2022, 0:46:47 - *.gtnet.net.pl
Wynik bardzo dobry, gra katastrofa, zachwyty "ekspertów" po meczu żałosne.

Wakarpl - 26 września 2022, 1:11:34 - *.bb.sky.com
Gitara, byłem na meczu! Gratulacje, fajny doping, bramka ładna po swietnej asyście!

jerry - 26 września 2022, 1:47:32 - *.10.121.190.ipv4.supernova.orange.pl
Jedna akcja i wygrana, ostatnie 15 minut to dramatyczna obrona i wybijanie na oślep, Walia to chyba najsłabsza drużyna z tych co jadą na MŚ, dramat dramat dramat.

Qulty - 26 września 2022, 1:54:35 - *.reb.o2.cz
Zamiast brać ogórków na trenera przydał by się ktoś pokroju Benhakera. On Smolarkiem, Bronowickim i Matusiakiem potrafił wygrać z Portugalią.
A Czesiu mając bramkarza Juventusu, napastników Juventusu i Barcelony ect.. męczy bułę z Walią która jest dość przeciętna.
Zresztą w nowej edycji w Dywizji A będzie grała tylko Szkocja (awans). Anglia, Walia i Irlandia Dywizja B a Ulster w dywizji C.
I te epickie wpier*** od Belgi i Holandi. Przydał by się sparing z Luksemburgiem co by Czesio hat-tricka beneluksu zgarnął.

Lopes - 26 września 2022, 6:38:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Personalnie to więcej plusów po wczorajszym meczu. Wielka ulga że nie grał Frankowski.

paprykarz - 26 września 2022, 7:25:42 - *.netwpool.com
Walia miała groźne kontry i tyle, nie dali rady pograć za bardzo. Jak widziałem że z naszej połowy podają do bramkarza to stwierdziłem że z takimi ogórami to będzie wstyd przegrać Udało się. W katarze 3 mecze, i kończyć z cwaniakiem Michniewiczem.

Bob - 26 września 2022, 7:29:52 - *.30.108.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Szczęśliwie dzięki Szczesnemu i fatalnej precyzji Walijczykow. Po prostu grały ze sobą zespoły
z niższej półki.Na Mundialu tradycyjnie będą 3 mecze i do domu.

Michał S. - 26 września 2022, 7:37:01 - *.146.12.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Więcej wczoraj było ruchu na boisku i to nie tylko ze strony młokosów ze strony gospodarzy,ale i naszych. Mnie tylko nadal martwią tacy zawodnicy jak Glick,Krychowiak,którzy są w drużynie zarodkiem nieszczęścia i potencjalnymi kandydatami do opuszczenia boiska w trakcie meczu za czerwoną ,bądź dwie kolejne żółte kartki.Mógłbym jako laik czepiać się trochę i Lewandowskiego,bo i on już też nie jest młodzieniaszkiem i łatwo daje się osaczać. Gdyby nie ta bramka to i mogliśmy nawet przegraća tak to Walijczycy,zwłaszcza w końcöwce dość nerwowo kończyli swoje akcje pod naszą bramką,co ułatwiało trochę i Wojtkowi Szcz. poczynania. No i martwi mnie też ta obrona Częstochowy w końcówce: całą dziesiątką niemal staliśmy w polu karnym,nikt nie wychodził do przeciwników

lis - 26 września 2022, 7:38:53 - *.dynamic.chello.pl
Jak widzę Krychowiaka w składzie to mi się już odniechciewa oglądania meczu.Co jest takiego że on musi występować w reprezentacji?

Fb554 - 26 września 2022, 7:44:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dołączam się do pytania lisa, naprawdę nie ma nikogo na jego pozycje?

kakaes - 26 września 2022, 8:06:58 - *.play-internet.pl
Lewandowski zagrał bardzo słabo. Zbyt mocno gwiazdorzy, zabijał dynamikę akcji, nie dogrywał jak trzeba, był hamulcowym. Asysta nie powinna przysłonić jego słabej postawy

Obiektywny - 26 września 2022, 8:31:04 - *.play-internet.pl
Szkoda Walii, zagrali dobry meczyk i powinni wygrać z drewienkami z białych trykotach

Sztos - 26 września 2022, 8:47:03 - *.play-internet.pl
Milik, patrz się i ucz się, jak się wykańcza akcje i strzela brameczki!

obiektyn - 26 września 2022, 9:12:54 - *.225.206.162 (*.81.105.19)
Wreszcie Szczęsny wybronił nam mecz. Brawo. Dobrze, że z przodu był Świderski a nie Milik, bo jest wygrana. Z tego trzeba się cieszyć, ale trener dalej ma sporo problemów do rozwiązania.

Dokończenie poprzedniej wypowiedzi:...@by uniemożliwić sobie "ustawienia piłki" przed oddaniem strzału. Przypominało to hokejowe obrazki,gdy drużyna broniąca wyniku i grająca w osłabieniu (bądż atakująca wycofuje bramkarza i wprowadza szóstego zawodnika grającego "w polu")zwija się jak w ukropie przed swoją bramką,rzucając się niekiedy na lód,aby zatrzymać mknący na bramkę krążek?!
Ja momentami,zamiast oglądać mecz,próbowałem wypatrywać Krychowiak,ale ponieważ mam już słaby wzrok,więc bez jakichś zbliżeń trudno było mi rozpoznać,choć raz jakoś udało mi się go wypatrzeć( może komentatorpowiedział,że jest przy piłce?),ale akurat podał wszerz,gdzieś na lewą stronę boiska( to było chyba w drugiej połowie meczu.No,oczywiście tę sytuację po,której
dostał żółtą też widziałem,bo były powtórki i muszę zauważyć,że najczęściej w takich sytuacjach popełnia przewinienia
mijamy z łatwością ,spóźniony,w strefie realnego zagrożenia utratą bramki.Podobne problemy ma Glick.Widoczne wyraźnie jest u starszychzawodników brak przyspieszenia i z łatwością młodzi Walijczycy ich " łykali". W powtórkach też było widać istną plagęsumulowania fauli: łapali się za głowęi "zwijali z bólu",gdy w powtórkach było widać ,że nie było uderzenia w "dyńkę".

Fan Zielon - 26 września 2022, 9:48:59 - *.cable.dynamic.v4.ziggo.nl
Z Krychowiakiem w składzie to gramy w 10...Czesio niestety też ulega narracji zaprzyjaźnionych pismaków Krychy i lobby kadrowemu....

krystek - 26 września 2022, 10:03:27 - *.dynamic.chello.pl
W Wieczystej gra Mateusz Gamrot , ostatnio zasiada na rezerwie, ale zapewniam że jest lepszy od Krychowiaka.

m - 26 września 2022, 10:43:57 - *.piekary.net
Matko co za padlina . Super piłkarze i super trener. Na MS znów pojadą jako turyści.

Krzys - 26 września 2022, 11:56:47 - *.126.c71.petrotel.pl
CIENKI TRENERi beznadziejnie dobrani zawodnicy! Po co w tej kadrze:Glik, Bednarek,Krychowiak,Linetty,Żurakowski......Chwala
Glikowi,ale z racji wieku- już odstaje..... Reszta:to poprostu dramatycznie słabi! A Czesio,to chyba prawdziwy CZESIO..... który ślepy jest i stara się chyba tej tragedii nie widzieć..... ŻENADA

stary kibi - 26 września 2022, 12:17:43 - *.95.204.27
Sami fachowcy i mądrale ,ten nie ,ten odstaje ,ten za wolny ...
No to prosze podac nazwiska ich zmienników albo
zrobic kurs trenerski,objąc jakas druzyne z dołu tabeli i robic awans za awansem ,pokazac klase a nie tylko krytyka.Teoretycy od siedmiu bolesci bo to nic nie kosztuje.
Pewnie połowa ma nadwage i nie potrafi piłki prosto kopnąć.

bazyli - 26 września 2022, 14:01:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Polacy! Jesteśmy wciąż w elitarnym gronie. Na szczęście tym razem Lewy i Szczęsny udźwignęli ten mecz. Jednak na Katar, to może być zdecydowanie za mało!

Warszawiak - 26 września 2022, 15:16:10 - *.warszawa.vectranet.pl
Bardzo słaba gra Biało-Czerwonych, z taką grą nie mamy czego szukać na Mundialu w Katarze.

Olo - 26 września 2022, 17:34:22 - *.9.125.234
Gra może nie najlepsza ale wynik dobry.Najważniejsze,że była walka a niektórzy zawodnicy potwierdzili swoją przydatność(Zalewski,Kiwior,Świderski),inni zaś jadą na oparach(Glik,Krychowiak,Piątek).Może to być ich ostatni turniej o ile pojadą.

slazak - 26 września 2022, 17:35:01 - *.adsl.inetia.pl
Wnioski następujące: w meczach kadry fatalny Lewandowski, niewidoczny na boisku. Jedna, maksymalnie dwie, konkretna sytuacja bramkowa na 90 minut. Bednarek, Glik, Krychowiak, Reca koniec powołań do kadry. Za wysokie progi...

jacek - 26 września 2022, 21:07:01 - *.adsl.inetia.pl
Fajnie ,że wygrali ale powiedzmy sobie szczerze , z taką grą nie mamy czego szukać w Katarze. Po prostu nie mamy tam żadnych szans. Żadnych. Z taką grą...

Zagłębiak - 26 września 2022, 21:18:33 - *.quarto.pl
Do Ślązak Lewandowski słaby ale jak gra się na dwóch ,trzech pozycjach jednocześnie to trudno być wszędzie , jak posyła się lagę na Lewego i on dostaje z pięć razy z łokcia ,pięć razy ktoś cię walnie kolanem w plecy to wtedy masz większą ochotę do grania , do tego trzeba kierować innymi zawodnikami bo trener na odprawie o tym zapomniał lub jego instrukcje nijak się mają do rzeczywistości .Zawodników z polskiej ligi nie powinno się powoływać bo to parodia futbolu .

stal.miel - 26 września 2022, 21:50:54 - *.centertel.pl
Istnieje cos takiego jak kadra polski b czyli 2 druzyna... Nie szkoda powinni z mielca grac i wiedzewa pilkarze

Kla72 - 27 września 2022, 11:43:21 - *.icpnet.pl
@jacek - moim zdaniem będziemy czarnym koniem na tych mistrzostwach i zakończymy rozrgrywki na 3 miejscu 🙂

Ble - 27 września 2022, 16:16:48 - *.play-internet.pl
Bednarek musi sporo płacić Michniewiczowi że ten go powołuje i drugie tyle że gra w pierwszym składzie.

lubelskie - 27 września 2022, 21:44:56 - *.6.161.117.ipv4.supernova.orange.pl
Małowiejski siedzi w kurtce obok apple note book ludzie mój Boże ile to lat to samo Dzwidziuk

fryzjer - 27 września 2022, 21:47:05 - *.6.161.117.ipv4.supernova.orange.pl
nirs44 chyba coś ci się przyśniło z grupami cosz ty to tak kalkulujesz że tak by było nie złą łapuwe ktos by wział z gibralterem i sanmarino grupa

cymes - 28 września 2022, 15:36:08 - *.centertel.pl
Malowiejski pakuj sie

kolton - 28 września 2022, 15:42:20 - *.centertel.pl
Polska z wlochami w grupie gruzja cze hami i wegrami

kartuzja - 1 października 2022, 0:49:37 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ten Malowiejski no...w skafanderku to samo od bramkarzy ile lat Dawidziuk wlasnie Krupski powinien byc

czesio - 3 października 2022, 23:24:06 - *.6.185.75.ipv4.supernova.orange.pl
jak by Lewandowski zagrał z Meksykiem od początku i na przykład Pawłowski z Widzewa to można obstawić overek 2.5 + a ten Kiwior na lewą pomoc to nie jest obrońca