|  |  | 
 11 października 2022, 15:23:15 - bartekwr9
 U-16: Kadra na dwumecz z Niemcami
 |   Trener reprezentacji Polski U-16 Rafał Lasocki ogłosił listę zawodników powołanych na dwa mecze towarzyskie z Niemcami, które zostaną rozegrane 22 października o godz. 14:00 w Brzegu oraz 24 października o godz. 18:00 w Opolu. 
Kadra:
 Jakub Adkonis (Legia Warszawa), Kamil Bartkowiak (Stal Rzeszów), Igor Brzyski (Lech Poznań), Mateusz Dziewiatowski (Zagłębie Lubin), Kamil Jakóbczyk (Lech Poznań), Jakub Jaroszuk (Jagiellonia Białystok), Hubert Jasiak (Górnik Zabrze), Mateusz Jeleń (Górnik Zabrze), Jakub Kaczemba (Miedź Legnica), Dawid Mazurek (Górnik Zabrze), Cyprian Popielec (Zagłębie Lubin), Kacper Potulski (Legia Warszawa), Mateusz Pruchniewski (Lech Poznań), Adrian Przyborek (Pogoń Szczecin), Dominik Sarapata (Górnik Zabrze), Damian Sokołowski (Lech Poznań), Sławomir Sosulski (Śląsk Wrocław), Igor Stankiewicz (Lech Poznań), Mateusz Szczepaniak (Legia Warszawa), Kacper Szulc (Zagłębie Lubin), Dawid Szwiec (Górnik Zabrze), Szymon Waligóra (Hutnik Kraków).
 
 | 
 źródło: PZPN
 
 
 
 
 kuba - 11 października 2022, 15:31:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
 Zupelnie powazne pytanie.
 Naprawde nie ma zadnego dobrego zawodnika z nizszych lig? Z jakichs mniejszych miejscowosci, UKS'ow.
 Ciagle te same kluby sie przewijaja.
 
 LZG - 11 października 2022, 15:35:42 - *.netdrive.pl
 Wydaje mi się, że zawodnicy z mniejszych klubów są teraz szybciej "przechwytywani" przez akademie większych klubów. Niestety ze szkodą dla tych zawodników...
 Jontek - 11 października 2022, 15:38:05 - *.play-internet.pl
 Taki  górnik  nie  szkoli  młodzieży i  tylu  zawodników  !Ciekawe  gdzie  trenują?
 dd - 11 października 2022, 15:43:24 - *.adsl.inetia.pl
 Mało Kacperków.Wciąż dominują Kubusie
 
 
 Bodo - 11 października 2022, 15:47:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
 Mateusz Jelen to syn Irka?
 Eustahy66 - 11 października 2022, 16:15:24 - *.play-internet.pl
 Skoro już temat poruszony... taki jest system skautingowo-szkoleniowy ze najlepsi zawodnicy że słabszych drużyn lub podrzędnych lig juniorskich są ściągani do dużych klubow/akademii. I wśród tych najlepszych ekip i najlepszych lig selekcjonowani są kadrowicze. Młodzieży w Polsce jest sporo. Jeśli mamy w Ekstraklasie 18 drużyn to logiczne jest ze każda z nich ma 2-3 drużyny młodzieżowe w których graja chłopscy mogący załapać się do kadry U-16. Zatem do obserwacji w samych tylko akademiach klubów ekstraklasowych jest 3 razy więcej zawodników. Logiczne jest ze selekcjonerzy uszczuplają listę drużyn do obserwacji do kilkunastu ekip, wychodzą ze słusznego założenia ze jeśli w innych drużynach jest jakaś wybitna jednostka, to prędzej czy później trafi do tych najlepszych. Żadna federacja piłkarska nie ma takich mocy przerobowych by obserwować wszystkich młodych chłopaków. Taki sam system ma każdy inny kraj. Do kadr młodzieżowych Niemiec czy Anglii też trafiaa tylko zawodnicy najlepszych klubów. Nie rozumiem biadolenia ze nie szukamy chłopaków w słabszych zespołach. Na tej samej podstawie można pytać czemu Michniewicz nie powołuje do kadry zawodników z 1 czy 2 ligi ?. Czemu ? Bo gdyby się do kadry nadawali to już dawno grali by wyżej. I ta sama zasada jest stosowana w młodzieżówce.
 emet4 - 11 października 2022, 17:01:37 - *.protonet.pl
 kilka mocnych drużyn juniorskich może i tak
 w Rakowie cieszy
 pierwsza drużyna lider EX
 druga drużyna lider III liga
 CLJ u19 lider
 CLJ u17 lider
 jeszcze kilka lat doczekamy się pierwszych młodych wilków w głównej drużynie to na tak młody projekt w piłce dobrze wróży choć wielu już wymaga aby w 2-3 lata mieć swoich wychowanków
 Guru - 11 października 2022, 17:52:27 - *.29.147.19.ipv4.supernova.orange.pl
 Ale, że Popielec? Przeciez już był, na początku marca tego roku.
 rypaldo - 11 października 2022, 18:40:06 - *.30.32.3.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
 Mateusz Jeleń to dziennikarz TVP, skoki komentuje.
 h&h - 11 października 2022, 18:45:33 - *.play-internet.pl
 To ten od szamponów do włosów Biały Jeleń.
 mM - 11 października 2022, 19:03:42 - *.dynamic.chello.pl
 @jontek
 Zobacz wyniki w CLJ-kach zanim coś oznajmisz
 Gryf - 11 października 2022, 19:09:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
 liczy się efekt końcowy czyli wprowadzenie młodego do pierwszego zespołu a nie to że ktoś jest liderem CLJ u19 lider
 CLJ u17 lider
 juz było wielu co seryjnie zdobywali mistrza clj i nic z tego nie wynikało .chodzi o to że są kluby które grają w tej kategorii wiekowej rocznikami młodszymi i takie które idą na wynik grając maksymalnie starymi
 Gryf - 11 października 2022, 19:11:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
 dopiero teraz sprawdzam ilu tych młodych zostało powołanych z Rakowa skoro są liderami u17i widzę że zero
 kuba - 11 października 2022, 20:50:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
 @eustahy66 - tu jest mowa o dzieciakach U16 (znajac 90minut, to pewnie chodzi o U15), wiec to uczniowie technikum, liceum, to nie zawodowcy, jak porownujesz do Michniewicza.
 
 
 Drożdżówka - 11 października 2022, 21:47:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
 A gdzie Lewy?
 emet4 - 12 października 2022, 10:25:04 - *.protonet.pl
 do Gryf przeczytaj jeszcze raz
 mocne drużyny ( tu odnośnie np Górnika )
 u17  przegrana u siebie z Rakowem
 u19  przegrana u siebie z Rakowem
 u15  Raków top2 za Zagłębiem Lubin - brak Górnika na tym szczeblu w CLJ
 jak nie rozumiesz że projekt Raków młodziki powstał nie dawno a chcesz porównywać ekipami co szkolą młodziki po 20-30 lat to chyba sam nie rozumiesz co piszesz jak jest napisane "jeszcze kilka lat "
 Gryf - 12 października 2022, 20:18:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
 co ty człowieku opowiadasz Górnik ma 5 grajków w reprezentacji a Raków nie ma żadnego a Ślesz w tym klubie pracuje już wiele lat . napisze jeszcze raz liczy się efekt końcowy a nie wygrana w CLJ
 
   |  |