16 listopada 2022, 20:02:09 - LukaszR
Rauno Sappinen i Bogdan Vaštšuk zagrali w reprezentacji Estonii

Rauno Sappinen (Piast Gliwice) i Bogdan Vaštšuk (Stal Mielec) zagrali w reprezentacji Estonii w zremisowanym 1-1 (1-1) półfinałowym meczu Pucharu Bałtyckiego przeciwko Łotwie. W rzutach karnych lepsi okazali się Łotysze.

16 listopada 2022, 18:00 - Ryga (Daugavas stadions)
Łotwa 1-1 k. 5-3 Estonia
Raimonds Krollis 45 - Sergei Zenjov 2

karne: 1-0 Jānis Ikaunieks, 1-1 Karol Mets, 2-1 Artūrs Zjuzins, 2-2 Konstantin Vassiljev, 3-2 Alvis Jaunzems, (3-2 Sergei Zenjov - obok bramki), 4-2 Dāvis Ikaunieks, 4-3 Erik Sorga, 5-3 Elvis Stuglis

żółte kartki: Roberts Savaļnieks, Jānis Ikaunieks - Ken Kallaste.
czerwona kartka: Roberts Savaļnieks (90. minuta, Łotwa, za drugą żółtą).

sędziował: Robertas Valikonis (Litwa).
widzów: 1657.

Sappinen grał do 67. minuty, kiedy zmienił go Erik Sorga, a Vaštšuka w 66. minucie zastąpił Martin Miller. Na ławce rezerwowych zespołu gości pozostał Matvei Igonen z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W kadrach obu drużyn znaleźli się również zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w polskich klubach. Cały mecz w reprezentacji Łotwy rozegrali Antonijs Černomordijs (Lech Poznań) i Roberts Savaļnieks (Jagiellonia Białystok), a Pāvels Šteinbors (Górnik Zabrze, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok) i Igors Tarasovs (Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław) pozostali wśród rezerwowych. W reprezentacji Estonii pełne spotkanie zagrali Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok) i Sergei Zenjov (Cracovia), a Ken Kallaste (Górnik Zabrze, Korona Kielce, GKS Tychy) grał do 90. minuty, gdy zmienił go Frank Liivak. Poza kadrą meczową z powodu kontuzji znaleźli się Henrik Ojamaa (Legia Warszawa, Miedź Legnica, Widzew Łódź) i Artur Pikk (Miedź Legnica).

W drugim półfinale Islandia pokonała po rzutach karnych Litwę. 19 listopada w Tallinie Estonia zmierzy się z Litwą w meczu o trzecie miejsce.

ipsator - 16 listopada 2022, 20:22:31 - *.play-internet.pl