16 listopada 2022, 20:07:03 - euzi
Fedor Černych i Artemijus Tutyškinas zagrali w reprezentacji Litwy

Fedor Černych z Jagiellonii Białystok i Artemijus Tutyškinas z ŁKS-u Łódź wystąpili w reprezentacji Litwy w zremisowanym u siebie 0-0 półfinałowym meczu Pucharu Bałtyckiego przeciwko Islandii. W rzutach karnych lepsi okazali się Islandczycy.

16 listopada 2022, 18:00 - Kowno (S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras)
Litwa 0-0 k. 5-6 Islandia

karne: 1-0 Edvinas Girdvainis, 1-1 Andri Lucas Guðjohnsen, 2-1 Gvidas Gineitis, 2-2 Stefán Teitur Þórðarson, 3-2 Arvydas Novikovas, 3-3 Arnór Sigurðsson, 4-3 Paulius Golubickas, 4-4 Mikael Anderson, 5-4 Rolandas Baravykas, 5-5 Sverrir Ingi Ingason, (5-5 Natanas Žebrauskas - obok bramki), 5-6 Aron Elís Þrándarson

żółte kartki: Saulius Mikoliūnas, Arvydas Novikovas - Ísak Bergmann Jóhannesson, Sverrir Ingi Ingason, Hörður Björgvin Magnússon, Arnór Sigurðsson.
czerwona kartka: Hörður Björgvin Magnússon (84. minuta, Islandia, za drugą żółtą).

sędziował: Andris Treimanis (Łotwa).

Černych rozegrał całe spotkanie, Tutyškinas zszedł z boiska w 71. minucie, kiedy zmienił go Natanas Žebrauskas, a Daníel Leó Grétarsson ze Śląska Wrocław pozostał na ławce rezerwowych reprezentacji Islandii. W kadrze gospodarzy znaleźli się również byli zawodnicy polskich klubów. Edvinas Girdvainis (Piast Gliwice) i Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa) grali przez cały mecz, a Justas Lasickas (Jagiellonia Białystok) został zmieniony w 88. minucie przez Klaudijusa Upstasa.

W drugim półfinale Łotwa wygrała po rzutach karnych z Estonią. W zaplanowanych na 19 listopada spotkaniach Litwini zmierzą się z Estonią w Tallinie, a Islandczycy zagrają w zaplanowanym w Rydze finale z Łotwą.

Gerwazy XV - 17 listopada 2022, 0:00:52 - *.dynamic.chello.pl