23 grudnia 2022, 14:23:27 - gabrielba
Gol Oskara Zawady

Oskar Zawada strzelił bramkę dla nowozelandzkiego Wellington Phoenix w zremisowanym 1-1 (1-1) meczu 9. kolejki australijskiej A-League przeciwko Perth Glory. Dla 26-letniego napastnika, który rozegrał pełne spotkanie, to trzeci ligowy gol w tym sezonie.

23 grudnia 2022, 12:30 - Perth (Macedonia Park)
Perth Glory FC 1-1 Wellington Phoenix FC
David Williams 22 - Oskar Zawada 31

żółte kartki: David Williams, Keegan Jelacic, Aaron McEneff - Scott Wootton, Clayton Lewis, Joshua Laws, Oskar Zawada.

sędziowała: Casey Reibelt.
widzów: 3977.

Wellington Phoenix jest na piątym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 11 punktów.

dziadu70 - 23 grudnia 2022, 14:38:32 - *.jmdi.pl
dobry zawodnik

Twinner - 23 grudnia 2022, 15:00:44 - *.home.aster.pl
ciekawe czy hatterię spotkał w Nowej Zelandii

Kluseczek - 23 grudnia 2022, 15:30:21 - *.centertel.pl
Chłop kopie między kangurami, Boże i niektórzy nazwą to "karierą"

d2bo - 23 grudnia 2022, 15:31:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co w takim razie powiedzieć o tysiącach piłkarzy grających w Polsce?

mati - 23 grudnia 2022, 15:42:22 - *.189.12.88
@Kluseczek ale przy okazji ile hajsu zarobi to jego. Jak Skorża trenując w Japonii albo Mierzejewski grający w Chinach. Przy okazji kawałek świata zwiedzą i będą mieli co wnukom opowiadać. W Australii grali David Villa, Del Piero czy Harry Kewell.

d2bo - 23 grudnia 2022, 15:46:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jakby kibic z Australii wiedział, że ludzie w Polsce śmieją się z ich ligi, to pewnie nieźle by się zdziwił. to tak jakby ludzie w Litwie śmiali się, że jakiś Litwin pojechał grać do Polski.

pati - 23 grudnia 2022, 16:19:42 - *.204.8.61.dsl.dynamic.t-mobile.pl
@Kluseczek nawet jak nie jest to kariera to zarobi więcej w miesiąc niż ja i ty na magazynie w Amazonie.

mhm - 23 grudnia 2022, 16:35:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kluseczek
Na nowej zelandii nie ma kangurów nieuku.

Hahaha - 23 grudnia 2022, 18:54:10 - *.centertel.pl
Kangury w Nowej Zelandii to tylko w ZOO...

kibol - 23 grudnia 2022, 21:20:58 - *.pa.vic.optusnet.com.au
Liga może pupy nie urywa. Ale gra się z zaangażowaniem. Drużyna Australii na Mundialu składała się prawie całkowicie z piłkarzy z miejscowej ligii. A jak grali? Sami widzieliście.

Hahaha - 23 grudnia 2022, 21:24:58 - *.centertel.pl
@kibol: nawet kłamać trzeba umieć... W 11 która wybiegła na mecz z Argentyną był 1 słownie jeden zawodnik z ligi australijskiej, więc po co bzdury piszesz?

kibol - 23 grudnia 2022, 21:53:29 - *.pa.vic.optusnet.com.au
@Hahaha Bzdury! Gracze tacy jak Leckie, Goodwin, Macklaren, Grant, Wilkinson, Cummings, D'Agustino, Tilio stanowią o sile i są podstawą reprezentacji. To Leckie przesądził, że Australia wyszła z grupy bo strzelił Danii. Goodwin strzelił Francji i Argentynie. A Kuol 18-letni produkt A-league mógł przesadzić o remisie z Argentyną ale Martinez z wielkim trudem obronił. Tyle się znasz.

dfg - 24 grudnia 2022, 13:54:16 - *.play-internet.pl
@mhm, @Hahaha: owszem, w NZ nie ma kangurów, ale ten klub gra w lidze australijskiej, więc Zawada często w Australii bywa.

Ziggy - 24 grudnia 2022, 17:59:57 - *.acn.waw.pl