7 stycznia 2023, 9:00:04 - Pawel97
Bramka Oskara Zawady

Oskar Zawada strzelił bramkę dla nowozelandzkiego Wellington Phoenix w wygranym 1-0 (1-0) meczu 11. kolejki australijskiej A-League przeciwko Sydney FC. Dla 26-letniego napastnika, który grał do 73. minuty, gdy zmienił go Joshua Laws, to czwarty ligowy gol w tym sezonie.

7 stycznia 2023, 7:00 - Sydney (Allianz Stadium)
Sydney FC 0-1 Wellington Phoenix FC
Oskar Zawada 10

żółte kartki: Paulo Retre, Max Burgess - Bożidar Krajew, Oliver Sail.
czerwone kartki: Bożidar Krajew (71. minuta, Wellington, za drugą żółtą), Nicholas Pennington (86. minuta, Wellington, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Shaun Evans.
widzów: 13 921.

W 90. minucie Adam Le Fondre (Sydney) nie wykorzystał rzutu karnego (Oliver Sail obronił).
W 90. minucie Adam Le Fondre (Sydney) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Wellington zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Dhjdjs - 7 stycznia 2023, 9:07:39 - *.adsl.inetia.pl
Gość w ciągu 2 minut nie wykorzystał dwóch karnych?

Malpa - 7 stycznia 2023, 9:34:51 - *.245.193-22-dolnet.pl
Były ponoć wielkie zakłady na remis w tym meczu … sędzia robił co mógł aby był remis … ale Sydney dało …..

kibol - 7 stycznia 2023, 10:27:22 - *.pa.vic.optusnet.com.au
Panie Papszun dobierajåc sklad na eliminacje ME2024 prosze pamietaç o Australii i Oceanii!

## - 7 stycznia 2023, 11:24:04 - *.adsl.inetia.pl
Tam chyba jest jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni. Gość w ciągu kilku miesięcy nastukał już tyle bramek ile w poprzednich dwóch sezonach.

Oskar - 7 stycznia 2023, 12:19:26 - *.promax.media.pl
Oskar wymiata w tym Wellington. Chyba pierwszy Polak, który gra w NZ

Cocks - 7 stycznia 2023, 13:22:32 - *.home.aster.pl
a Kopczyński to nie

Kibic - 7 stycznia 2023, 15:57:31 - *.237.213.195.dyn.plus.net
Niewiarygodne! Jak ta piłka strzela gole Zawadą!

kzet69 - 7 stycznia 2023, 17:47:15 - *.87.245.42
Ależ ten nowozelandzki klimat ma wpływ na zawodników, najbardziej defensywny polski napastnik zaczął strzelać gole! Brawo!

Conquista - 7 stycznia 2023, 21:52:35 - *.dynamic.chello.pl