15 stycznia 2023, 16:56:09 - dwieladek
Debiut Szymona Żurkowskiego w Spezii

Szymon Żurkowski zadebiutował w barwach Spezii w wygranym 1-0 (1-0) wyjazdowym meczu 18. kolejki włoskiej Serie A z Torino. 25-letni pomocnik pojawił się na boisku w 83. minucie w miejsce Kevina Agudelo.

15 stycznia 2023, 15:00 - Turyn (Stadio Olimpico Grande Torino)
Torino FC 0-1 Spezia Calcio
M'Bala Nzola 28 (k)

żółte kartki: Koffi Djidji, Samuele Ricci, Yann Karamoh - Mattia Caldara, Mehdi Bourabia, Dimítris Nikoláou.

sędziował: Davide Ghersini (Genua).

W zespole gości całe spotkanie rozegrali Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca, a na ławce rezerwowych spędził Jakub Kiwior. W drużynie gospodarzy Karol Linetty w przerwie zmienił Sašę Lukicia, a były zawodnik Lechii Gdańsk Vanja Milinković-Savić zagrał pełny mecz.

Spezia zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, a Torino jest dziesiąte z 23 "oczkami".

Mądry - 15 stycznia 2023, 17:13:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W meczu ligi włoskiej wiecej Polaków jak Włochów.

mati - 15 stycznia 2023, 17:18:01 - *.146.232.243
Żeby to się spadkiem nie skończyło jak stawiają na polski szrot a nie rodzimych zawodników A tak na poważnie oby Żurkowski i Linetty grali w swoich klubach, napewno się przydadzą nowemu selekcjonerowi w formie.

asasasd - 15 stycznia 2023, 17:45:10 - *.dynamic.chello.pl
Drągowski już zdążyłe tego kulasa wyleczyć? Szok :Os

Fanatyk - 15 stycznia 2023, 18:01:46 - *.42.10.153.alfanet24.pl
Po tym co ostatnio Kiwior wyprawiał dziś już go posadzono na ławce i do końca sezonu już nie zagra jak kiedyś Walukiewicz.

Piorun - 15 stycznia 2023, 18:32:23 - *.play-internet.pl
Z tych którzy wystąpili najlepsze wrażenie zrobił Reca. Wywalczył karnego, kilka razy zablokował groźne sytuacje, kilka rajdów. Dragowski bardzo pewnie z super obronioną piłką meczową. Żurkowski chciał się pokazać ale wyszło średnio. Linetty trochę poukładał grę gdy wszedł ale starczyło to raptem na kwadrans. Kiwior cały mecz na ławie.

cool - 15 stycznia 2023, 18:50:24 - *.244.152.187
Ogólnie nasi piłkarze byli najlepsi .Widać że w letnim okienku można się spodziewać przejść do lepszych klubów niż Spezia

C6743 - 15 stycznia 2023, 20:10:12 - *.192.80.165
Z tego co pamiętam 3 lata temu 4 Polaków w składzie miała ekipa z Spal i nasi dali radę spuścili ich do Serie B. Ciekawe czy Spezia powtórzy ten wyczyn, a szanse są na to hehe nawet jest w składzie Reca, który wówczas grał wtedy w Spal razem z Cionkiem, Salomonem i Iskra.

FK - 16 stycznia 2023, 11:28:11 - *.10.208.75